načítám data...

Zevlování v mozkové kůře: Zkrácená auta

20. března 2018, 17:40 9 komentářů Tejira

Občasné mozkové zevlování je pro ty nejlepší nápady přímo nadpřirozené spojení. Tak proč jej nezkusit?

zobrazit celou galeriiJakub Kozák: Zevlování v mozkové kůře: Zkrácená auta

Občas člověk naráží na internetu na různé fotografie komicky maličkých aut, které jsou odvozené z jejich větších sourozenců… Ale taktéž jich je mnoho hlavně upravených jen virtuálně.
Co vlastně člověk takovým zkrácením auta dokáže získat?


Pozornost? Určitě ano
Smartovost? Pokud zrovna nezkracujete Lincoln Town Car tak v podstatě ano
Nemožnost jezdit na našich silnicích se značkami? Zcela definitivně ano a… Není to vlastně škoda, že nemůžeme taková vozidla provozovat se speciálními výjimkami jako Show Cary? Za mě rozhodně ano… A popravdě… I v česku se takové případy zkrácenin najdou byť ne tak radikálních jako v galerii.

Tyhle zminiaturizované vozítka mne dokonce přivedly k nápadu… Proč to vlastně nezrealizovat? Stačí najít vhodného kandidáta a hotovo… Ale jakého? Nějaké miniauto za pár šlupek? Něco šíleného dovézt ze zahraničí a neřešit značky? Ne, ne a zase ne.
Já osobně jsem si díky tomu vzpomenul na máminu nabouranou Octavii… Trochu hnutá na předek, ale to vyřeší koupě celého předku z Polska i s motorem 1.8T, který bych tam milerád viděl místo dosavadního prázdného místa po demontáži nafty pro druhé auto. Každopádně tyhle nápady jsou určitě zajímavé, ale pro české silnice oficiálně nerealizovatelné.
Tak… Proč to nestrčit na podval a jezdi jen na akce?

A na závěr… Jedno české video z kanálu, který mne vždy dokázal pobavit :DMáte taky nějaké nápady? Přemýšleli jste někdy nad něčím takovým také? Neváhejte se podělit do komentářů!


Nový komentář

Komentář úspěšně přidán.

Komentáře

Nimrod
20. března 2018, 18:40
0

teda když vidim ty dvě ponorky, tak mi je až smutno...

reagovat
Pochtli
20. března 2018, 19:18
1

"zkrácené auta" fakt trhá oči.. Buď zkrácená auta nebo zkrácené auto.
A k věci - stejně bizarní jsou auta se sníženou střechou (viz jedno volvo 850/V70 - na výšku komplet pod metr).

reagovat
Beny
20. března 2018, 20:11
0

Jé, doktor film, to je nostalgie. Já mám od něj nejradši tohle:

:-)

reagovat
Tejira
20. března 2018, 21:48
0

Jojo taky na něj rád vzpomínám :D Ty jejich prasečiny byly parádní. Třeba Clio co mělo otočené řízení.

Perníček
21. března 2018, 00:36
0

Rušit kvůli takové srandě klasiku jako je třeba hned ta čevená kráska na úvodní fotografii se nemyslím, že je zrovna to nejlepší řešení. Ale pokud je to nějaká tuctovka za pár korun a je to už dávno bez papírů, tak proč ne. :) Na srazech to vynikne a každý se nad tím pozastaví. Tuším, že v Polsku jsou na takové přestavby přímo i nějací specialisté.
Každopádně celá tahle záležitost ve mě evokuje vzpomínky na jednu facebookovou hru jménem Car Town, kde byly všechny povozy zkrácené. :D

reagovat
Tejira
21. března 2018, 01:29
0

Samozřejmě úvodní fotku jsem dal jen jako příklad :D samozřejmě to co bych chtěl udělat já bude mít celkovou cenu plechcupového speciálu.
Mimochodem zrovna je v Ostravě na prodej jedna Felicie v Unicaru za odhadem co mi říkal známý/prodejce 1500 korun českých :D

sk
skretik
21. března 2018, 13:37
0

"Co vlastně člověk takovým zkrácením auta dokáže získat?"
...... sice poněkud starší, ale myšlenka nadčasová !

reagovat
beastar
21. března 2018, 14:10
0

Krejzy.

Tejira
22. března 2018, 10:22
0

Na MasterMilo koukám v poslední době docela často. Defakto na tenhle nápad mne dříve přivedl buď právě DoktorFilm nebo MasterMilo a jeho Ford ShortKA nebo RollGolf 2.0 (první shořel spolu s celou jejich starou dílnou loni začátkem roku)
Ale v Česku by to bylo taky šílené :D už jen to, že z obyčejné mršky jde udělat tohle... to je šílené a nádherné zároveň