načítám data...

Téma Výběr zábavného daily

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Wassa 20. února 2015, 20:01
Tak jsem se konečně dokopal k nějakémuvýsledkyu, teda spíš jsem to náhodou objevil.. :D Takže nástupce corsy bude Subaru Vivio!
Wassa 02. února 2015, 15:17
Na to co jsem zvyklý je toho až moc.. :D Stejně to časem dopadne, že si k tomu pořídím něco jen pro zábavu.. Nemate informace o tom viviu, který je zmineny u výběru plechcup speciálu? Na to se také dost divam, nějak jsem si malý japonce oblíbil :D
BobAsh 02. února 2015, 15:01
Ta čtrnáctka v Civiku nebude úplně super živá, ale přišlo mi, že s tím bude radost jezdit. Jako taková typická věc, ve který toho moc není, ale to co tam je, je dobrý.
Wassa 02. února 2015, 14:38
Vypadá pěkně, dokonce i to kombo by se tam mohlo vejít :D Rubriky ptejte se Vojtů už jsem několikrát pročítal, ale nic mě tam extra nezaujalo, vlastně od auta chci živost, malou spotřebu na dálky a aby se nerozpadlo po měsíci :) Ani po autě nevyžaduji extra výbavu, ani posilovač tam být nemusí :D
BobAsh 02. února 2015, 13:18
Vavris: A proto taky posílám odkaz na toho Kivíka jakožto ideální příklad - nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděl takhle starý, normálně používaný auto, který by bylo v takovým stavu. Někdo by to měl koupit.
Vavris Vavrisovic 02. února 2015, 08:45
Já jen zopakuju, že v takové cenové relaci by se mělo vybírat jen podle hrubých kritérií (nízká hmotnost, živý motor) a před vším ostatním upřednostnit STAV AUTA!
BobAsh 01. února 2015, 23:32
Před tejdnem jsem se byl podívat na tohle. Chtěl jsem to vnutit bratrancovi, abych s ním nemusel objíždět patnáct dalších aut, ale usoudil, že víc jak dvacet za auto nedá. Je to po druhým majiteli, koupený jako nový v autoprodeji 300 metrů od místa kde bydlím (bazar je ode mě 10 kilometrů :)), viděl jsem to, jel jsem v tom, a nenašel jsem na tom NIC špatně.

http://auto.bazos.cz/inzerat/43225079/HONDA-CIVIC-14i-16V-66kW-rozvody-serviska-CZ-r1995.php
šmoula nešika 01. února 2015, 23:06
Tak když ti připadá nuda za volantem Fabie MPI, která má sice špatný poměr výkon/spotřeba, ale jinak by měla teoreticky (a možná ještě kromě ceny) ostatní parametry plnit, tak bych se po základním proštudování už vyprdl na nějaké obecné rady, vytipl si motory co ano a co ne, trochu to v dané cenové hladině třeba i u bazarníků vyzkoušel a pak, až bude lepší představa, prošel inzeráty od soukromníků a poptal se u známých. Cca tyhle požadavky už tu byly v Ptejte se Vojtů několikrát, tak i tady mrk, a přeji šťastnou ruku při výběru. ;-)
Wassa 01. února 2015, 21:37
Bohužel to dost je, ale nic jiného mi nezbývá, jsem rád za práci i takhle daleko :) Zatím jezdím fabii rodičů (1,4mpi) a vadí mi nuda za volantem a ještě horší spotřeba, která se těžko dostává pod 7 litrů.. Což na tu linou mrchu mi přijde dost.. Divam se hlavně na auta z japonska, teď mě zaujalo například daihatsu cuore :D Ale vlastně úplně nevím co přesně chci, proto prosím o radu :D
MiB 01. února 2015, 21:12
čoveče, 50km je dost, to by chtělo něco pohodlného. Do oka mi padlo tohle...
http://auto.bazos.cz/inzerat/43379551/Peugeot-406-combi-18-LPG.php a k tomu ten motor http://auto.bazos.cz/inzerat/43253218/motor-18-16v-peugeot-406.php ;)
Wassa 01. února 2015, 20:59
Tu spotřebu uvádím, protože dojíždím do práce 50 km a jinak než autem se tam nedostanu :( Jinak bych se určitě rozhlížel někde jinde :D Velikost potřebuji takovou, abych tam převezl kombo k baslytaře :D To je jediný moje omezení co se tyce velikosti :) Značka auta mi je v celku ukradená, mám rád snad všechny :D Jen bych se rád vyvaroval felicii nebo golfu ;)
Spooker 01. února 2015, 20:23
Zkus to trochu víc upřesnit, co bys od auta vyžadoval a co se ti líbí. Takhle obecně se daj doporučit malý japonci (Corolla, Almera, Swift Gti jde taky určitě držet pod 6). Nebo Puma 1.4 by nemusla bejt špatná volba. To ale stejně všechno hnije asi tak jak ta corsa...
Kdybys chtěl větší auto, tak bych se nebál plynu...A rozhodně se taky přikláním za nelpění na určité psané spotřebě.
Já se Sejrou jezdím okresky pod 6 celkem běžně ale nikdy bych neřekl že to je auto co žere 6 - jen příklad.

Tento příspěvek byl 01.02.2015 v 20:28 upravován.
MiB 01. února 2015, 20:16
Ahoj,
procházím si poslední dobou trochu peklem na zemi - mám totiž podobné požadavky jako ty na výběr auta, se kterým moje sestra jezdí denně 25+25km do práce(bus nepřichází bohužel v úvahu). Teď jezdí formanem blackline na plyn, který je ale v polopřevodu a nechce se mi za to platit ekovýpalné. Viděl jsem už mraky aut, fabie, feldy, p106 1.5d, p206 1.1, xsary, astry, corsy a všechno vraky. Před formanem měla corsu 1.0 a to auto bylo neskutečně zábavný a chlastalo to do 5l/100km. Bohužel ty béčkový hnijou a céčkový jsou předražený...
Kdybych ti měl radit, tak pokud už vyděláváš a můžeš si auto opravdu dovolit(tzn mít prachy nejen na benzín a povinný ručení, ale taky na servis), nehleď ani tak na konkrétní značku a typ, pokud neplánuješ najezdit 20tis a víc km ročně, tak ani neřeš tu spotřebu(malý auta budou jezdit do 7l benzínu) a kup auto v co možná nejlepším stavu, ideálně od známého nebo z rodiny. Pouštět se do autobazarové a překupnické džungle je s tímhle budgetem vždy o hubu :(
Wassa 01. února 2015, 19:45
Zdavím,
přišla na řadu koupě prvního vlastního auta, tak bych chtěl od vás nějaký tipy na co se zaměřit a nejlépe nějaký konkrétní kousky. Potřebuju se dostat se spotřebou mimo město do šesti litrů. Cena ideálně v hodnotě plechcupového speciálu, maximálně však 30 tisíc. Zábava je vlastně takový relativní pojem, zábava může být za volantem čehokoli (jezdil jsem teď s corsou v 1,7d a nevěřili by ste jaká s ní byla sranda, ale bohužel kvůli korozi šla pryč.. ). Nebráním se ničemu ;) Díky za vaše návrhy!