načítám data...

Spooker

JménoMichal Šenkyřík
BydlištěBrno-město
Registracepřed 7.8 rok.
Poslední aktivitapřed 7.7 hod.
Příspěvků ve fóru20
Komentářů u článků42
Pozitivních komentářů u článků9
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu
Informace

1987 Ford Mustang, 1987 Ford Sierra, 1990 Ford Sierra

Poslední blogy

Mercedes C250 TD - Bezstarostné klouzání

10. března 2021, 20:30 4 komentáře

Neshnilá S202 s pětiválcem v testu!


Posledních 50 komentářů

Spooker
11. října 2021, 19:26
0
Spooker
27. září 2021, 22:21
0
Italský týden aneb nemáte tam nějakou Lancii?

Pěkné! Škoda, že nejsou fotky interiérů. :)

Spooker
20. září 2021, 22:04
5
Co nejhoršího se vám stalo na cestách?

Výbuch diferenciálu na bulharské dálnici už doufám nic nepřekoná...

Spooker
18. června 2019, 01:27
1
Spooker
10. ledna 2019, 15:48
1
O koních, ponících a síle aneb jak a v čem měříme výkon auta?

Samozřejmě, udává se výkon na klice. Mnohem líp se to měří a hlavně, hlavně je to číslo vyšší.

Spooker
21. října 2018, 10:26
2
Autíčkář se ptá: Jaká je vaše oblíbená značka?

No jo, přístup k lidem, ale jenom pokud nejsi žid... Ale tak, auta za vrtochy tvůrců nemůžou. Doma byli vždycky Fordy a zůstalo mi to. Jako malýho mě zaujali hlavně designem, až později i tím, jak dobře mají sladěný ovládací prvky, jak příjemně neutrálně se obvykle chovají a "lego faktorem". A dobře teda, dostupností...
Každej krok stranou k jiné lidovce (ať už škodovka, VW, Renault nebo Peugeot) se nakonec ukázal být krok špatným směrem. Nutno říct, že jsme vždycky kupovali ojetiny. V tomhle u mě má speciální místo v strojařským srdci Toyota (a trochu Mazda), obdivuju klidnou sílu spolehlivosti na jedné straně a vybroušený LFA na druhé straně. I v blbé Corolle je vidět že nad optimalizací páčky pod volantem strávili víc času, než kolikrát Ford nad celým autem. OK, přesto jezdím tím Fordem, protože mě za volantem baví víc. Nicméně, všude na světě se dá spolehnout akorát na to, že se tam bude chlastat Coca-cola a že tam budou jezdit 15 let starý Toyoty.
Pak mám rád Mercedesy ze Saccovi éry, to se rozumí, žejo.
No a úplně nejradši mám asi Oldsmobile, ale protože žijem kde žijem, tak mám jako daily Sierru místo Aurory a pro radost Foxbody místo 442. :)

Spooker
15. května 2018, 00:07
1
Ptejte se: Auto s nejnižšími provozními náklady

corolla E110 se šestikvaltem a srát na to, že je stará

Spooker
06. března 2018, 18:39
9
PlechCup závodní speciál: Mazda RX-E30

Argusem - na Plzeň sme moc chudí... :))

Spooker
24. února 2018, 19:23
0
Ve stopě Valašské zimy: Jak se přichází o naděje

Moc nerozumím tomu "Nevěříl jsem tomu, že to předstih zvládne, nezvládl. " Stooktanem jste tomu ublížit nemohli, teda pokud jste nenabyli dojem, že pak můžete zvýšit předstih o "mylyjón" stupňů. Samo od sebe si to nanastaví tak radikální předstih aby si to ublížilo, bez ohledu na palivo...Jinak supr čtení a ty fotky maj silnou atmosféru.

Spooker
14. ledna 2018, 13:29
0
Spooker
04. října 2017, 10:01
1
Kafe&Káry Brno vol. 23: Opět na novém místě už tuto neděli!

Doufám, že už bude Fox a dám to s ním...

Spooker
17. prosince 2016, 15:45
0
AlbaniaTrip: část 3.

No, neříkám že je větší pravděpodobnost, že by nový auto pohořelo a už vůbec ne že by se normální lidi měli bát jezdit :). U někerých aut to je teda diskutabilní a zrovna srovnání se Sierrou nesnese všechno, ale to je jedno, pro ty zbylý dvě auta to platí taky... Osobně mám prostě lepší pocit s autem, který skrz naskrz znám a vím, kde můžou nastat případný problémy a jak je řešit. Na to jsem si s sebou bral i náhradní díly, ale nepotřeboval jsem je. Starýmu krámu taky daleko míň vadí nekvalitní palivo, o některých pumpách na kterých jsem bral, si teda fakt iluze kvality nedělám. Taky, jak říkáš, průchodnost a jízda po mizerných rozbitých cestách - na Sejře odejou siláče v ramenách za 100,- za kus a tím to končí a jezdit s tím můžeš i tak. Můžu se někde prodírat křovím a je to jedno, je to starej krám s hodnotou lepšího mobilu. Můžu to kdekoliv zaparkovat a nebát se o to. Třeba někde v Kosovu...i mi to tam může někdo nabořit, a teda řešit pojistnou událost za statisíce v Kosovu bych fakt nechtěl :)...prostě na tento typ dovolené mi tyhle auta připadají úplně vyhovující. No a nejdůležitější je, že nás s těma plečkama víc baví jezdit.. :)

Spooker
17. prosince 2016, 14:14
0
AlbaniaTrip: část 3.

Pro nás to jsou prostě naše normální daily, auta který dobře známe a víme že se na ně můžeme spolehnout. Po pravdě bych se asi víc obával jet novým autem téhle kategorie, než svojí Sierrou, a vím že kluci to maj se svýma plečkama stejně.
No a trochu jsme to počítali, a pokud si dobře pamatuju, tak za celej trip jsme potkali 20 Sierr, asi 37 Tříc a Mrkačky myslím jenom 4. Pro balkánskou mládež je prostě E30 pořád něco - bylo často vidět, že to mají nadšenci. Zato Sierra a 323F tam zastává tak nějak stejnou roli jako u nás.

Spooker
23. září 2016, 16:37
0
Spooker
23. září 2016, 16:33
0
Jedenáct měsíců s Rudou potvorou

To co tu Franta pojmenoval zázrak bylo úplně prachsprostý opětovný rozhození vršku motoru, tentokrát i vačky dolů. A pak rozebrání hydroštelů, protáhnutí plnících dírek, koupel v odmašťující>čistící>olejové lázni (zábava na celý odpoledne) a po složení plnící procedůra kdy je potřeba to nějakou dobu držet v otáčkách...když sme s tím pak vyjeli ven, tak skoro nebylo slyšet jestli ten motor běží když člověk stál vedle auta. Ale to bude hlavně tím, že máme garáž vedle vlakovýho a busovýho nádraží... :))

Spooker
10. srpna 2016, 09:33
0
Ptejte se Vojty: Levný dříč na velké nájezdy?

Jistě, koroze je. :) Reznou vyloženě před očima lemy a zadní vrata. Nosný části a hrnce tlumičů jak na jiných Mazdách naštěstí ne... Ale ono u auta za 20 tisíc je to podle mě tak nějak jedno - z provozu ho to ještě hodně dlouho nevyřadí, když se koupí kousek co ještě schnít nestihl. Až na to dojde, tak se to buď vyvaří nebo vyhodí, oboje mi připadá cca stejně rozumný...

Spooker
10. srpna 2016, 09:15
1
Ptejte se Vojty: Levný dříč na velké nájezdy?

Nedávno jsem s rodiči řešil něco obdobný ale míň extrémní - jednoduchý auto na ježdění cca 100km denně za prací. Minimální TCO, vyšším posaz a nutná klimatizace... Vyhrála varianta koupit dočasně starý auto za pár korun a až bude lepší situace, koupit pohodlnější novější auto ještě k tomu a mít tím jakžtakž jistotu že doma bude pořád něco pojízdný. Ale nevím jestli by tazatelné využili dvě auta... Vybral jsem "Fusion nulté generace" - Mazdu Demio. I kusy s malým nájezdem a slušnou výbavou stojí pár korun a mají příjemnou a nezničitelnou Mazdí B-Series. Ale dalo by se toho najít samozřejmě víc.

Spooker
13. dubna 2016, 15:13
0
Konfigurátor pro Ford GT je online. Jak bude vypadat ten váš?

Pro mě jednoduše takto...uff, tohle se fakt povedlo.

Spooker
27. března 2016, 13:51
0
Autíčkářův lov: PlechCup speciál III

No, zaprvý to, zadruhý ta 1.6 taky nemá zaplacený eko...
Ta co sem linkoval už zmizela, škoda.

Spooker
25. března 2016, 22:33
0
Autíčkářův lov: PlechCup speciál III

Proč vyrábět zbytečnej bastl, když lze mít už hotovou věc za míň peněz?
http://auto.bazos.cz/inzerat/57006553/Prodam-Ford-Sierra.php
A pokud je to fakt IS, tak má 85kW.

Spooker
02. února 2016, 10:41
0
Autíčkář se ptá: Jaký roadster koupit?

V duchu hesla, že skutečnou radost ze svých zásad má člověk až když je začne porušovat, zkus Miatu, která stejně splňuje tvoje požadavky bezvýhradně a není mrcha na provozování. Když tě bude srát, že ji má každej i v momentě kdy budeš sedět za volantem, tak ji prodej (tipuju, že bys na tom ani moc netratil) a s čistým svědomím nasaj MG. Jeho uživatelskou recenzi bych si tu přečetl rád. Nebo šetři na Z1. :)

Jinak jak píšeš, že ti nesedlo MG při krátké projížďce. Zažil jsem to taky při první projíždce s midshipem, ale s MR2...nedokázal jsem si najít dobrou pozici za volantem a hlavně jsem měl takovej vtíravej pocit, že se mi to auto směje. :))

Spooker
22. prosince 2015, 15:23
0
Podle čeho si vlastně vybíráme auta?

Previa první generace s kompresorem :)

Spooker
19. prosince 2015, 18:55
0
Kam kráčí Autíčkář?

Vavris: Ale jo, souhlasím, že Top x ve vašem podání má vyšší úroveň než je zvykem a i jsem psal, že některý se vám fakt povedli - zrovna ty co linkuješ jsou trefa. :)

Spooker
19. prosince 2015, 14:39
0
Kam kráčí Autíčkář?

Autíčkáře čtu od samýho začátku a naprosto smazal důvody navštěvovat jiný český servery u autech, tím jak jste začali psát novinky. To vítám. Ale osobně jsou mi tady proti srsti obvykle (uznávám že některý se Vám fakt povedli) články typu "top x". Připadá mi to moc laciné, plytké a nedává to příležitost se pořádně rozepsat o něčem co vážně stojí za to...
Jinak, vrátí se sekce "O nás"? Myslím že teď, jak je vás houf, by dávala víc smysl než kdy předtím, ať má člověk po ruce jakejsi background u pisálků. Teda pokud je tahle sestava už aspoň trochu stabilní. A taky je to fajn příležitost si ze sebe navzájem udělat srandu. :))

Spooker
18. června 2015, 14:07
0
5 nejpřeceňovanějších automobilových údajů

Bohužel ano, a myslím že takových je spousta. Roztahovat nejvyšší kvalt úplně z paty je taky taková česká libůstka....top kombinace je pak totální řidičská ignorance konceptu manuálního řazení + zakořeněnej odpor proti automatu.
Ale k tématu - nejpřečeňovanější jsou podle mě spotřeba u všeho a nájezd u ojetin...tady vlastně přesně to, co ty auta prodává...

Spooker
30. května 2015, 22:27
0
Bazarový snílek: Naftový Mercedes

Ten motor v W202 se teda zdaleka neliší jenom turbem, je to DOHC čtyřventil, což je s nepřímým vstřikováním docela unikární kombinace...čerpadlo je sice řadovka bosch, ale už elektronicky řízená. A má to na dýzl hodně točivou náturu a cool zvuk. :)

Spooker
08. května 2015, 09:56
0
Nový TopGear: Víme, co jsou noví moderátoři zač!

Hrozně mě baví zaslepení fanoušci "původního" TG, kterej není původní, a kteří už předem ví že to bude nuda a bude to stát za hovno. Všechno má svůj začátek a konec a ikdyž trojice srandistů vychovala pro BBC dojnici na brutální prachy, v posledních sériích jsem měl dojem že už to přetahujou a jenom bezcílně hážou balíky peněz na všechny strany snažíc se je překonvertovat v show, která vlastně už není moc o autech, protože "zábava" zajímá podstatně víc lídí, než auta...
Pokud zachovaj stávající formát a jenom do něho vsunou nový moderátory, tak to téměř jistě bude průser. Pokud to vezmou z gruntu, mohlo by to bejt fakt fajn...uvidíme až uvidíme :)

Spooker
04. května 2015, 21:05
0
Autíčkář se ptá: Vysněná garáž

Ve čtyřech místech mám jasno, a na pátým by holt rotovaly dailyny. :)
1. Buick Riviera GS 1971
2. Sierra Cosworth sedan
3. Chevy Silverado nebo GMC Sierra z přelomu 80's a 90's, ať je čím tahat
4. Isuzu Bellett GTR
5. daily slot by zprvu obsadil, než by se rozbil, Merc W202 C240...

Spooker
02. dubna 2015, 17:22
0
TOP5: Zapomenuté JDM klasiky

Skvělý počtení...Škoda že se nevešlo Isuzu Bellett GTR, krásný "kapkovitý" coupe s motorem laděným u Virgilia Conrera. Takže doufám v další díl. : ))

Spooker
24. března 2015, 16:59
0
Autíčkář na lovu: Trýznivé potěšení

Pokud vim, tak u Northstaru není zásadní problém s olejem, ale s coolantem...zaprvé se musí bedlivě hlídat jeho hladina a zadruhé se tam nesmí lejt běžnej coolant protože křemičitany v něm vyloženě žerou ten hliníkovej motor zevnitř, a taky se samozřejmě nesmí mísit s původní náplní "dex-cool". A jak máš vědět, kdo tam co lil, když si to koupíš... :/

Spooker
16. února 2015, 18:10
0
Volvo V40 aneb o kladech pokroku

Opět fantasticky čtivej článek... :)

Spooker
31. ledna 2014, 01:12
0
Nastává soumrak hot hatchů?

Myslim že by nemusel, kdyby byl o dost menší, o něco levnější a s úplně jiným designem :)

Spooker
30. ledna 2014, 16:34
0
Nastává soumrak hot hatchů?

Trefná úvaha a super článek...jsem zvědavej, jaká automoilka si ještě bude chtít ukrojit kousek tohodle obnovenýho segmentu, taková moderní variace na původní Escort by mohla bejt lahodná. Ikdyž si asi všichni spočítaj, že se to v Evropě nevyplatí.

Spooker
13. ledna 2014, 18:31
0
911 Targa: Nejkontroverznější 911 v novém.

Kdybych si měl kupovat novou 911, tak to bude přesně tahle.

Spooker
13. ledna 2014, 17:29
0
Konečně si můžete koupit čtyřdveřové Ferrari!

Vypada trochu jako rozplaclej Opel Senator :)

Spooker
11. ledna 2014, 12:41
0
Autíčkář v novém

Mám fakt radost, že to tu zas funguje, ale taky bych si dovolil kus kritky, bo kritika musí bejt.
Souhlasím s Wanixem ohledně té hlavičky, a na vašem místě bych zauvažoval i o změně barevnýho schéma z té bílo-červeno-černé. Ne že by to nebylo hezký, ale má to asi většina českejch webů o autech, tak by bylo fajn podtrhnout vyjímečnost tohohle webu i tímhle.

Eště doufám, že budete rozumnějc využívat ty kategorie, co ste vytvořili - často někomu chcu něco z Autíčkáře dát přečíst a spousta článků je někdě kde by to člověk nečekal a dost blbě se to hledá (nějaký vyhledávání tady taky nevidim) , ale to už fakt lovím nejmenší detaily...
Tak ať se daří :)

Spooker
10. ledna 2014, 19:07
0
Autíčkář se ptá: Který je váš oblíbený trpaslík?

Dobra pripominka...nekdy (cti vdycky) je mene vice :)

Spooker
08. ledna 2014, 23:52
0
Chrysler 200: Okamžik pravdy pro Fiat-Chrysler?

Fakt se mi libi, myslim ze takhle by mel moderni Chrysler vypadat...treba jim to i vyjde. I bych jim to pral.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 1990
Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited

1990 rok výroby
169 koní výkon
3 956 ccm objem

Lincoln Town Car  1985
Lincoln Town Car

1985 rok výroby
150 koní výkon
5 000 ccm objem

Chrysler Cordoba  1979
Chrysler Cordoba

1979 rok výroby
150 koní výkon
5 898 ccm objem

Chevrolet Corvette C3 L-82 1979
Chevrolet Corvette C3 L-82

1979 rok výroby
225 koní výkon
5 700 ccm objem

Pontiac Firebird  1995
Pontiac Firebird

1995 rok výroby
150 koní výkon
3 353 ccm objem