načítám data...

Téma Nurburgring výlet

Odjezd 13.7 brzy ráno směr Rozvadov. Příjezd v odpoledních hodinách. Večer ještě možnost dát par prvních kol na Ringu, nebo návštěva fanouškovských míst. Pátek volný program, večer od 17 hod volné jizdy 2,5 hod. Sobota od rána volné jízdy. Od 8 hod. Po obědě předpoklad návratu zpět.
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
bobo23 12. května 2017, 19:10
Já bych jel, ale je v tom zádrhel. Asi jen jako čumil, popřípadě záložní řidič (abstinent :-D ). Moje auto, totiž není zábavné a už vůbec ne stavěné na okruh (trackday ještě jo, ale Ring už asi ne). Takže pokládám otázku, zda se najde někdo, kdo by si mě naložil do auta a popřípadě na Ringu svezl. :-D Samozřejmě s tím, že finančně přispěju na všechny výlohy.
Termíny neřeším, můžu kdykoli. :-)
Franz Kafka 12. května 2017, 16:37
Já mám pocit, že to je zbytečné stavět tak jako že za dvě hodiny si nezajezdim dost. Ta pravděpodobnost uzavřeného, nebo přecpaného okruhu je opravdu menší. Podívám se ještě na nějaká fóra, co tam kdo píše. Narozeniny od 25 let neslavím doporučuji tedy krizový management a jít se opít s rodinnou a nejbližšími o pár dnů později:) Řekl bych že snaha jet tu vidět je. Lámat to přes koleno není dobré, ale já mám strach s víkendu a fronty. Nesnáším čekání. Taky berme v potaz faktor počasí a náhody. Už se mi taky stalo jednou, že probíhal veletrh zahrady. Ubytování bylo obsazené a nebo zbylo jen pět hvězd a 260 euro pokoj. Takže je to riziko vždy. Člověk nemůže vše naplánovat nejsme Ksč.

O tom to taky je. Vždycky je těžké naplánovat i takové Mýto a to je vlastně pro všechny za rohem. Spíše je škoda, že se tady najde tak málo lidí co by jeli.

Přece jen finančně to není nic likvidačního. Navíc jde o to si to zkusit a ne tam natočit 60 kol v ostrém tempu jak závodník.
saage 12. května 2017, 00:32
Ja bych to nevidel zas tak skepticky. Je to proste kompromis mezi volnějším týdnem- bohužel jen ty 2 hod ježdění, a nevyzpytatelnym víkendem. Pro me ideál. A to ze tam budem v nejhorším o jednu noc déle mi proste nepřijde tak spatny.. Tak jak chces. Ps: vis snad o lepším místě na oslavu tvých narozenin, nez v hospůdce u Sabine?
Raspby 11. května 2017, 22:50
Jak nad tím čím dál víc přemýšlím, tak mi čím dál víc přijde, že se to láme víc a víc přes koleno, jen aby se hlavně jelo. Taky bych se tam chtěl podívat..ale zase být tam o 2 dny déle protože zkusíme jeden den 2 hodiny, když bude blbý počasí tak další den další 2 hodiny, a pokud se bude chtít tak i třetí den...navíc ten víkend sám mám narozeniny tak budu asi vyžadován u rodiny, když to by se dalo zařídit...chápu že to všichni berete jako trip, ale zase za mě když jedu na ring, tak chci na ring a ne jezdit po tamních okreskách a pak na dvě hoďky okouknout okruh...a za mě bohužel co se koukám tak volná celá sobota bude až 9. září...pak ještě 26. srpna ale to bohužel nemohu...tak babo raď..fakt rád bych si to zkusil ale nechce se mi to zase nějak lámat za každou cenu a být tam o x dní déle (takže mimo jiné víc peněz za ubytko) a po dvou hodinách navštěvovat ring...snad mě někdo chápe...
saage 11. května 2017, 22:14
Honzo Ja myslim ze kdyz to dame do tech dvou pracovních dni, tak si za jezdime, a v sobotu mame proste na výběr.. buď nam to bude stačit, nebo ne. Pojed s nama a nedělej zagorku. Do Myta se jeste podíváš. ;-) kdyz budem mit stesti tak v patek dopoledne budou probíhat nejaky testovací akce automobilek.
Goldies 11. května 2017, 21:40
Jj tenhle termin je pro me na prd :-( mame velkou oslavu narozenin (ja 35 a mamca 60 - ja sem 11.7 a mamca 12.7.) a prave ten vikend mame velkou rodinou oslavu :-( no nic necham vas to otestovat a date vedet na pristi rok :-)
krab 11. května 2017, 21:06
Tak to jsme tedy docela domluveny. Takze Franz, Saage a pan Krab a mozna Raspby. A mozna jeste ten muj kamos Michal.

Uvidime jestli se nekdo pripoji dalsi
Franz Kafka 11. května 2017, 19:19
Termín bych viděl jako vyhovující, když to řešíme takhle dopředu! Mě se právě zdá ta myšlenka jako docela dobrá rozdělit to na všední dni a mít k tomu víkend. Ono je to prostě dané, že o víkendu najedou domácí a permanentky a "tréninky" a kdejaký tuner s Golfem a tak podobně.

Já jezdím cca 900 - 1000 Km s přestávkami na jídlo a protáhnutí asi zhruba každých 14 dní a nemám s tím problém. Už jsem to jel i auty jako je třeba Octavia v naftě, nebo Hnusdaj a taky jsem to přežil a vylezl relativně fresh. A taky si nemyslím, že by jsme to po cestě tam nějak rvali na krev, však můžeme ty dálnice jet pianissimo a nemusíme letět jak magoři. Jestli držíš volant rovně v MR2, nebo v Porsche už potom není zase takový rozdíl. Vezmi si, že tyhle vzdálenosti jedou běžně lidi v dodávce, nebo odtahovkáři. Nemyslím si, že by takový Boxer byl lepší jak roadster z Japonska, i když sportovní kára.

To počasí je loterie vždycky. To asi neovlivní vůbec nikdo. Doufám že budeme mít štěstí. Červenec bývají vedra tak snad to bude platit i tento rok. Já bych to teď nedal to léto je ale ok.
krab 11. května 2017, 17:56
No tak to jsme to Matěji teda zas nevychytali :D ... I když.. 16.7. je neděle , takže to už můžem být doma a stihnout to taky. I když Matěji, kdo to posledně nebyl? Náhodou nebyls to ty? A to bylo v tom Mýtě fakt hezky... vlastně jsem byl blbej že jsem si zajezdil jen málo. Ale byl to bezva výlet.

Já teda osobně stejně to Mýto beru jako ideální na ten plechcup. Jenže já jsem v stop stavu už co se týká aut a taky si musim dát finanční stopku... plechcupovej speciál asi bude ale později.

Raspby : když bude sobota dobrá, můžem zůstat i do neděle a jet o den dýl, když se tak dohodneme. To snad ani není nutno možná plánovat extrémně dopředu. Všichni jedou ty víkendy... ja to píše Franz. My právě má dobrou šanci projet si okruh v klídku ještě ve čtvrtek a v pátek už budem "rozježděný" zatímco ostatní tam teprv budou přijíždět. Další věc je počasí. to bude loterie. Tady máme plán : svézt se na trati ČT, Pá , So : ( a možná i neděle) , to by v tom byl čert aby bylo všechny dny hnusně. Protože za deště to zas bude o něčem jiným. :)

Termín vypadá docela pevně. Já nemůžu od ca. 13-25. červen, to jedem na dovču, a pak víkend 5-9. červenec , kratší dovča. V podstatě můžu klidně i teď v květnu když se to vezme, ale ten týden 13-16.7. jsem v pohodě.
Raspby 11. května 2017, 17:48
I když vlastně to je pravda...v neděli je Mýto...a tam bych chtěl být :)
Raspby 11. května 2017, 17:45
Ještě to není jistý...navíc je 16. den mých narozenin...tak pokud bych jako dárek mohl v Mýtě jezdit zadara tak jedu tam :-D . No uvidíme jak to nakonec dopadne
M P 11. května 2017, 16:53
ciwe 16.7. Trackday v Mejtě a voni jedou na Severní smyčku!

To si budem pamatovat!
Raspby 11. května 2017, 16:47
Jen abych teda v tom měl jasno...to se jede čtvrtek brzy ráno a v pátek je to dvouhodinové ježdění s tím že případně se dá jezdit v sobotu ještě? a nechcete v tom případě teda vyrazit v pátek brzy ráno, kdo bude chtít ještě stihne ty jízdy v pátek a pak celá sobota...a v neděli domu?
saage 11. května 2017, 16:44
Jinak sem zkoušel přemluvit Goldiese i Vavrise, ale mají uz jiny plány..
saage 11. května 2017, 16:43
Sice mame tu demokracii.. ale jedem teda 13.7! :-) v nejhorším případě muzem zůstat az do nedele.. kdyby nedejboze mel nekdo pocit ze si malo zajezdil.. Ja se vracím prave nekdy kolem 10.7 z Chorvatska Catikem.. Takze vam az potom řeknu Jaky to je jet 1000 km v kuse :-) mam nakoupeny sluchátka , špunty do uši, a helmu.. uvidím co bude nejlepsi proti bolehlavu.
Raspby 11. května 2017, 16:39
no sám za sebe nedokážu říct jestli bych to té dlouhé cestě ještě měl náladu a sílu si dát kolo na ringu...a pak druhej den ty dvě hodiny..nevím no..a před cestou domu už bych asi taky nejezdil :) Sice nadšenec jsem ale přeci jen ten podvozek mám celkem tvrdej a cesta po vlastní ose až tam asi nebude tak pohodlná jako v 911 nebo Audi :) Já to za sebe fakt nedokážu odhadnout ale ta představa že to bude takhle rozkouskovaný to ježdění nevím no...
Franz Kafka 11. května 2017, 16:34
No mě přijdou Krabovo argumenty relevantní. Celkem bych to viděl asi podobně. Je jasné, že víkend respektive Sobota bude našlapaná mnohem víc už jenom proto že je snadnější to naplánovat. Však se podívejte na nás. Po Evropě se teď takhle dohadují další a já počítám, že stejně jako se lítá chlastat a za holkama do Prahy o víkendu tak jezdit budou chtít všichni také víkend:) Byly bychom velmi smutní kdyby to nakonec vypadalo kvůli nehodám na ucpané trati jako na spojce. Pro tenhle zážitek nemusíme tak daleko.

K těm autům a lidem. Viděl bych to tak ať jede klidně 20 lidí když se vejdou do termínu obecně ale souhlas že skupina max do 8 lidí je ideál. Potom je už i těžší držet se společně. Dohodnout se na čemkoliv na místě a tak podobně. Jinak co se týká aut klidně bych vzal S4 sic je to krám, ale na takovém okruhu sem s tím nikdy nebyl a hlavně je to normálně sedan s kufrem. Pokud budete mít kdokoliv zájem dát ke mě bagáž, díly, pivo nebo já nevím co tak můžete. I ty pneu by se tam dali když tak nějak vtěsnat. To je pro mě rozhodující. Jinak samozřejmě cestování v téhle krabici pro mě není problém. Největší extrém bude asi ten Catík. Nevím jak jsou na to ty Tojky takhle na dálnici, ale kluci jsou pravý fanoušci motorismu, tak to zvládnou:D

Musím uznat, že třeba tu Vavrisovu kompresorovu Miatu bych chtěl docela vidět. Přece jen asi by mu to jelo jinak než někde na těch domácích (krom Mostu a Brna) cestičkách k domovu.
Raspby 11. května 2017, 16:28
o týden dřív by nemusel být problém...ale ty si do půlky července pryč ne Tome? blbý je že těch termínů je málo no..většina ježdění je jen na ty dvě hodiny...já to samozřejmě beru jako výlet ale nikdy jsem takovou štreku nejel a když už tam budu tak bych chtěl jezdit na ringu a ne po okreskách :-D Ale jen při pohledu na ty termíny vím že to bude těžké..jedině až na tom konci srpna no...
saage 11. května 2017, 16:25
Krabe nez sem do dopsal, tak si me zas nahlodal s tim původním plánem. Nevim nakolik je velká moznost ze do ty doby jeste změní ty časy tourist fahren. Snad ne. Takze bereme proste ctvrtek -sob, nebo patek -ne. Ale od 13.7 resp. 14.7. Protože patek 21.7 je trať zavřena. A v sob je otevřeno stejne od 17:30.
saage 11. května 2017, 16:14
Nebranim se ničemu. Jen se mi libi vic ta varianta Kraba :-) Ale pokud bude shoda na vikendu, tak nejsem v zásadě proti. Snad to tam nebude jak v patek odpoledne na D1. Každopádně pokud na vikend, tak bych chtel vyrazit v patek brzo rano, a vecer jeste zkusit par kol. Tzn ze by sme museli jet o tyden driv, a to nema zas dovolenou Raspby. :-(