načítám data...

Téma LS430

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Radohanno 05. června 2016, 08:42
Irwinek:
Ač se to nezdá LS a GS, pokud pokukuješ po vozech z let 2000-2005, Jsou hodně rozdílné...GS většinou s 3,0 má klasické pružiny a je tvrdší ..LS je parník ve stylu Mercedes W140 mamut...
Radohanno 05. června 2016, 08:40
Jako první co jsem po koupi udělal bylo prověření v Toyotě...Auto sice mělo celkem jasnou historii. 9 let ve službách velvyslance. Ale přesto jsem to chtěl proklepnout.
Diagnostika chvála bohu neukázala nic a letmá prohlídka taky ne...Nechal jsem doplnit klimu, udělat geometrii a dokoupil jsem nějaké interiérové osvětlení....Např. LED do loketní opěrky za 800kč :-) .Pak už jsem si užíval nového vozu...Je pravda že jízda mě udivuje dosud. Kdo má rád velmi klidnou , pohodlnou jízdu na vzduchovém polštáři bude nadšený. Motor má objem 4300cm a 208 Kw. což není mnoho a většina motorů je silnější. Ovšem zde je motor naladěný na pohodu...Je zde možnost přepnutí do SPORT modu. Jak motor s převodovkou tak podvozek. To pak V8 štěká a vyje až do 7000ot... Není to jako americké motory. Prostě Japonec. Volant je obrovský a pedály také...Místa je uvnitř spousta. Je to veliké auto ,prvotně určené pro veliké amíky. Přijde mi že na rozdíl od dnešních aut nemá naladěné ovládací prvky tak citlivě. Takže vše klade správný odpor. Když pak přesednu do nového vozu mám problém.. :-) ...Kdykoliv jsem jel poněkud rychleji a už jsem se v duchu modlil a myslel že jsem přivedl Lexuse na hranu ,vždy auto zvládlo manévr s grácií. Podle mě je podvozek a celé auto rychlejší než jak vypadá...Ale nepokouším zbytečně. Cokoli na tento vůz je v cenách jako za nový vůz. Posléze vypíšu závady a ceny za opravu. Ještě k jízdě. Vzduchový podvozek je naprostá špička ...Jízdy po kvalitní silnici jste jako na obláčku...Okresky zvládá velmi dobře. Ovšem příčné praskliny a nekvalitní opravy hrubým kamenivem mu nesvědčí... Zde Japonci nedomysleli že by mohl mít někdo Lexuse i v tzv. třetím světě. Kde neexistují kvalitní cesty. Jinak Lexus je velmi oblíbený na Ukrajině a hlavně v Rusku.

Tento příspěvek byl 05.06.2016 v 08:45 upravován.
Irwinek 02. června 2016, 08:46
Po téhle káře už nějaký čas pokukuju, ještě spolu s GS. Napiš ještě více nějakých postřehů. Díky
Radohanno 01. června 2016, 17:34
Je to prostě auto na klidnou jízdu........
Radohanno 01. června 2016, 17:30
První cesta byla dostat se z neznámým vozem z Prahy do Kroměříže... První jízda s V8,automatem a krávou 5x2 metry...Jel jsem v noci a tak byl menší provoz... Vše se krásně zvládlo a jako naprostá lama jsem si v poslední křižovatce před domem levou nohou šlápnul na imaginární spojku-tedy zde brzdu... Bylo to taky naposled co jsem si kousnul do volantu. Pak nastalo dlouhé učení se všech vychytávek a fičur, které to mělo. Návod k použití je tlustý asi jako jeden díl 3 mušketýrů ale čtení je to celkem zajímavé.
Radohanno 01. června 2016, 17:25
Takže po nějakých peripetiích a hlavně ,jak se říká domluvení smluvní ceny.... Jsem si jel pro auto do Prahy... Původní majitel bylo Japonské velvyslanectví v Praze. Autem jezdil celé roky jeden řidič a dostávalo pravidelný servis dle servisní knihy. Pak nastala doba kdy velvyslanec nafasoval nový vůz Infinity. Takže vůz byl na prodej. v AAA nabídli nízkou vykupovací cenu tak se řidič ujal prodeje ....Jaká byla odpisová cena nevím a kolik nabídly v AAA netuším. Mě se podařilo domluvit cenu na tehdy krásných 199000kč. Auto bylo vyrobeno 2002 a do provozu dáno v dubnu. Najeto mělo 134000km a doloženo bylo vše jak servisní knihou tak několika účty ze servisu. Koupě proběhla v listopadu 2011 . Našel jsem v té době několik vozů LEXUS LS430 jak u nás tak na Mobile DE. ovšem s cenou přesahující hranici spíše 300000kč. Vlastně dnes se stejné vozy prodávají stále za podobnou cenu. Jejich stav nedokážu posoudit. Mě to stále jezdí.

Tento příspěvek byl 01.06.2016 v 17:25 upravován.
Radohanno 01. června 2016, 17:15
Jak začít...Asi jak jsem k tomu vůbec přišel..
Většina věcí má své pozadí...Někdy stačí jen když vás někdo sveze v pořádném voze a začnete mít problémy ......je to nakažlivé a neexistuje lék. Tedy jeden ano. Koupit si pořádné auto...
Pro každého je to něco jiného.. Pro mě v poslední době klasická limuzína s atmosférickým V8 ...Dopracoval jsem se k němu postupně.
Můj výběr byl zaměřen spíše k Mercedesu a BMW.. Ale spousta lidí mě od W220 S500 a E65-745 odrázela. Problém byla také cena. . Nejsem milionářem což ztěžuje výběr vozu:-) . Nakonec se naskytla možnost kouknout na Lexus. To proč ho mám má spoustu okolností a některé nejsou zrovna příjemné a tak to nebudu pitvat. Důležité že zatím žijeme spolu a kromě občasných starostí si užívám specifický styl poježděníčka...
Nezn.uživatel 30. dubna 2016, 09:34
Radohanno:
No jasne. Napis nejakou vlastni recenzi na tvoje auto a pridej fotky. :-)
Radohanno 29. dubna 2016, 20:41
Ok pokud je zájem mohu se pokusit něco vypotit..i s fotečkama.
Nedy:
Nedy 29. dubna 2016, 15:46
Radohanno: Měl jsem na mysli "uživatelskou recenzi" toho Lexusu... :-)
Radohanno 28. dubna 2016, 19:38
Popis Lexusu nebo toho vraku s vrtulí :-). O Lexusu už za ty roky vím hodně ...vlastně se dá říct že to je luxus pro chudé....:-)

Nedy:

Tento příspěvek byl 28.04.2016 v 19:41 upravován.
Nedy 28. dubna 2016, 18:44
Auto pěkné. Jsem zvědav na ten popis... :-)
Radohanno 28. dubna 2016, 18:30
konfrontace
Radohanno 28. dubna 2016, 15:11
Taky si pohoním kimono