načítám data...

Lesney´s No.42 - Studebaker Lark Wagonaire

20. dubna 2019, 19:00 9 komentářů PlusOne

Model, který za to všechno může....

zobrazit celou galeriiPavel P......: Lesney´s No.42 - Studebaker Lark Wagonaire

Tohle auto se vyznačuje jednou zvláštností, kterou jsem snad u žádného jiného kombíku neviděl. Totiž posuvnou střechou nad prostorem pro zavazadla. Vlastně se divím, že to nikoho jiného nenapadlo, může to být maximálně praktické – když potřebujete stěhovat třeba lednici, nebo tak něco…teď, když to vidím napsané, mi to vlastně zas až tak úžasné nepřipadá. Což bude důvod, proč tenhle Studebaker zřejmě nikdy žádný velký úspěch nezaznamenal.

Model jako takový je ovšem velice propracovaný, celkem žádaný, a ano, i tou posuvnou střechou disponuje. Kus, který se ke mě dostal, byl zašlý, zoxidovaný, zvenku potlučený a uvnitř špinavý. Challenge accepted.

Rozborka proběhla tentokrát standardním způsobem, odvrtat oba pivoty, a model rozlousknout. Osy zbavit koleček, a podvozek celý potopit do octovo-solné lázně. Koupal se něco přes hodinu, poté jsem ho odrbal ocelovou vlnou, chladič přetřel černou na malém štětečku, a očistil ocelovkou nataženou na prst – takto se vlna nedostala do drážek chladiče, a výsledný dojem je chromovaná lesklá maska s čímsi tmavým na pozadí….u mě dobrý. Světla jsou zvýrazněna stříbrným Sharpie.

Střešní díl jsem spolu s karoserií odlakoval. Vyvstávala otázka, co s ním. Původně byl světle modrý, mě se ale zalíbila leštěná verze, kterou použil Marty ve svém videu. Řekl jsem si, že to zkusím, koneckonců, nalakovat ho můžu vždycky.

Na obrázku je napůl hotovo.

Myslím, že to celé dopadlo docela dobře.

Podařilo se mi namíchat pěknou modrozelenkavou barvu, relativně blízkou barvě původní. Po dvou vrstvách laku jsem ještě zvýraznil detaily, které má skutečné auto, chromované lišty zepředu dozadu, nádrž, velký znak vzadu, zadní světla. Výsledek posuďte sami.

Před

A po.

 

Těším se na komentáře ;-) Doufám, že tentokrát nějaké budou.

 


Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Ronoath
21. dubna 2019, 11:32
0

Hezké to máš. Jak jsi leštil tu střechu?

reagovat
PlusOne
21. dubna 2019, 20:15
0

Ocelová vlna, pak na prst leštící pasta na kov, rovnoměrně v tenké vrstvě rozetřít a doleštit malým filcovým kotoučkem ruční bruskou.

Irwinek
22. dubna 2019, 11:57
0

Já si myslel, že máš tohle jako zábavu pro zimní měsíce, eventuálně " uplakané " víkendy :-D
ale vypadá to dobře :-D

reagovat
PlusOne
24. dubna 2019, 17:35
0

To mám, o víkendech pláču často:-)
Něco jsem vyzkoušel, a zatím to vypadá dobře, takže si myslím, že i na tvůj model ta chvíli dojde. Aktuálně je umytý, očištěný včetně skel a rozleštěný. Pošlu fotky ;-)

Adam Forman
24. dubna 2019, 06:53
0

Leštěná střecha je super, i ty chromované lišty tomu daly hezký kontrast. A koukám že se zlepšuješ s lakováním :-) Jen tak dál!

reagovat
custom1
24. dubna 2019, 07:40
0

Já vím, že se opakuju, ale co chromované lišty kolem oken?
Jinak krásná práce a ta leštěná střecha je lepší, než kdyby byla lakovaná.

reagovat
PlusOne
24. dubna 2019, 17:36
0

I na ty lišty třeba jednou dojde, jen je to strašlivě titěrné

custom1
25. dubna 2019, 07:08
0

Chápu, taky jsem s tím párkrát bojoval, ale dá se to. Výsledek pak stojí za to.
Všiml jsem si, že to málokdo dělá, což je škoda, protože když vidím, jakou práci si s tím lidi dají a pak opomenou tenhle detail.
Zrovna včera jsem koukal na video, kde týpek "renovuje" '67 Camaro. Lakoval ho do dvoutónu, dával jiná kolečka a pak to jen složil. Vůbec se nezabýval žádnými detaily. Strašná škoda...

Tomino
26. dubna 2019, 20:43
0

Pěkná práce, stejně jako předchozí autíčka :-)

reagovat