načítám data...

Téma Zábavné auto do 200 tis. Kč

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Eon 21. prosince 2017, 15:32
Nebyl u těch prvních Cooperů problém s převodovkama? Tuším nějáké ložiska ve skříni?
M P 21. prosince 2017, 13:11
Chceš Cooper? Ber Cooper! Svez se, uvidíš, že to jde, hlavně pokud je to standardní R53 na sériovém podvozku. U těch prvních se totiž, mám aspoň ten dojem, podvozek od slabších modelů moc nelišil...bohužel ani brzdy :)
krab 21. prosince 2017, 09:38
kuc_t: Jo, my se dohodneme v redakci, podívám jestli jsme na to téma snílka už nepsali takto a rád to vyrobím...

Poradíme ti jak si koupit tvojí novou "pokladničku" , neboj :) To my v Autíčkáři umíme... he he

kuc_t 20. prosince 2017, 15:42
Petr 'Krab' Jeřábek: Krabe díky za tvoje názory !
Abych řekl pravdu Focus je tam jen do počtu, přecejenom už je to auto trošku jinde než zbytek. Na Vavrisovi poznatky tu čekám jako na spásu, protože Corsa se mi zdá jako dobrá a opomíjená volba. Vcelku se mi nejvíc zamlouvá Clio jen se obávám, že na slušný kousek je ten budget nedostatečný. Hlavně o Corse a Cliu je velmi těžké sehnat relevantní informace. Clio se jeví jako spolehlivé, kromě problémů s převodovou a synchronama. Corsa má zase problém s praskáním (?) 4. válce. Cooper S se obávám, že bude na každodenní ježdění dost tvrdý, ale nebudu lhát, že by se mi nelíbil :-)

Jinak klidně můžeš nasdílet jako bazarového snílka .. mohlo by se tam sejít hodně názorů a připomínek.
krab 20. prosince 2017, 15:30
kuc_t: Skoro si to říká o článek do bazarového snílka... :)

Corsa OPC - koupil si jí Vavris, už o ní psal, zkus si najít + asi ti poradí. To je jediné auto z té čtveřice v kterým jsem nikdy nejel.

Clio 197 - já bych řekl, že není třeba hledat dál. Já doufám, že se mi povede s nějakým zase svézt a rád bych k jízdním dojmům sestavil rady při koupi, pokud natrefím na znalce těchto ostrých Renaultíků. Tuhle generaci fakt můžu. A myslím, že je docela slušně spolehlivá, chce to hlavně vybírat hlavou..

Focus ST225 : tohle auto jsem 2 roky měl sám. Mám ho rád, je to víc přepravník na dlouhé cesty než HH - v duchu Clia, ale pětiválec prostě má svoje kouzlo a auto je fakt zábavně naladěné. 180 + těch 20 je ale málo. Koupíš vylítaný kus a to nedopadne dobře. Já bych ho vyškrtnul

Cooper R53 S : tady bych to viděl na rozstřel, Clio nebo Cooper. A normálně bych si vybral jedno nebo druhé podle toho jestli se objeví zachovalejší exemplář buď právě Clia nebo Cooperu S. Nekupuj R56 s motorem THP. S tvým rozpočtem bys koupil asi ročník 2007 maximálně a ty motory THP jsou pověstný problémy. Naopak Sko z roku 2005 zní jako vynikající volba navíc za 180 by mělo být výborný.

alternativní tip ode mne: Mazda RX8 231k verze, čím novější rok tím lepší. Upřímně, asi bych koupil levnou se špatnými kompresemi, jinak ale velmi zdravou. ( rádo to rezne - bacha na to) a nechal bych si udělat motor. Do těch 200tisíc dohromady by ses vešel. Ale dobře "uložené" peníze to nejsou , v tomhle ohledu je asi nejlepší najít co nejhezčí exemplář toho Coopera S R53
kuc_t 20. prosince 2017, 14:27
Ahoj všem,
Od mého minulého dotazu uběhl nějaký ten měsíc. Rozhodl jsem přišetřit nějakou korunu a pořídit si už lepší auto jako odměnu za svá studia. Vzhledem k tomu, že jsem se stihl přestěhovat do Prahy, odpadl problém s dojížděním (60km každý den). Trasy budou hlavně po městě, okolí a občas nějaký výlet. Původně jsem měl v hledáčku 320d s M54 e9x, ale díky hlavně krátkým jízdám po městě a mému nevelkému nájezdu (cca 15tis/rok) jsem si řekl, že naftové BMW si můžu pořídit, až bude třeba. Proto jsem se rozhodl jít cestou hothatche.
Ve výběru jsou:

Renault Clio RS 197 před FL.
Opel Corsa D OPC 1.6T
Fordu Focus ST220
Mini Cooper S R53 s kompresorem

Nevíte někdo o typických vadách Clia a Corsy ? Jaký hot by jste vybrali vy a proč?

P.S. jezdím max. v dvou lidech. A cena ideálně do 180 000,- + 20 000,- na počáteční investice.

Díky všem za rady a názory !


Tento příspěvek byl 20.12.2017 v 14:28 upravován.