načítám data...

Téma Nurburgring výlet

Odjezd 13.7 brzy ráno směr Rozvadov. Příjezd v odpoledních hodinách. Večer ještě možnost dát par prvních kol na Ringu, nebo návštěva fanouškovských míst. Pátek volný program, večer od 17 hod volné jizdy 2,5 hod. Sobota od rána volné jízdy. Od 8 hod. Po obědě předpoklad návratu zpět.
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
krab 10. května 2017, 19:19
Taky se zeptám ještě jednoho člověka, taky sem chodí a má docela zajímavej brutal stroj na Ring :) A navíc úplně pohodlnej na cestu tam i zpět.

S ohledem na Saageho, bych to viděl tak, že vyrazíme třeba v 6 ráno, a dáme si nábližku do Německa po D5 a pak sjedem a zkusíme si užít nějaký silnice přes Německo. Ono je jich tam příjemných spousta. A do večera tam nějak dojedem. V Catu je opruz a nula zážitek ten Autobahn. V 911 skoro taky, i když pohodlí tam je a cesta by uběhla jako nic.... ale to je právě to, nic moc zajímavýho. A zpátky zas nějak tak, asi s větším podílem dálnice.

Na ring je to asi 650 kiláků, takže s přestávkama 8-10 hodin cesty bych to tipnul.

Hlavně teď kdy... já můžu docela kdykoli, kromě druhý půlky června

Raspby 10. května 2017, 19:17
a co kdybychom tedy zkusili brát v potaz týden 17-22 července..aspoň ať se dá bavit už o konkrétním čase...to mám v práci zatím předjednané...
Raspby 10. května 2017, 19:15
no u mě ještě hrajou roli finance no...docela bych rád věděl na kolik celkem vyjdou ty 3 dny se vším všudy...ale jel bych hrozně rád...
Franz Kafka 10. května 2017, 19:13
Já jsem na tom podobně. Myslím že s tím přišel saage právě včas. Máme dost času se domluvit případně si nastavit vše potřebné kolem toho. Navíc je tady dost velká pravděpodobnost, že někoho dalšího zlákáme k tomu aby jel. Potom by z toho mohl být fantastický zážitek. Už teď je jasné, že Krab si to nenechá ujít to je fanatik, tak je to na nás ostatních abychom ho v tom nenechali samotného. :)
Raspby 10. května 2017, 19:10
no možná vím o jednom kámošovi co by taky chtěl jet...jde hlavně o ten termín no...v zásadě nemám problém s ničím, jen bych to případně musel vědět hodně dopředu kvůli dovolené...
Franz Kafka 10. května 2017, 19:07
Umím to za tyhle peníze zařídit. Jak píšu plus mínus 2-3 talíře. To podle typu auta a prostě nějakých nuancí kolem. Zase se ale budeme muset vejít do termínu. To auto tam s námi nemůže stát. To znamená, že dojede složí nám to kde řekneme a odjede. Následně dorazí zase až na další smluvený termín. Takže je to na nás a máš pravdu, že v těch šesti to nevypadá finančně tak nákladně.

Tak chybí nám ještě několik bláznů a můžeme to zkusit sladit. Snad to v létě nebude takový problém.
Raspby 10. května 2017, 19:03
no v případě šesti aut jak si psal tu první variantu tak si myslím, že to není zase tak hrozné...pokud by se nás sešlo 6 aut tak za mě bych o tom uvažoval :)
Franz Kafka 10. května 2017, 18:58
Pro šest aut to stojí zhruba 25,000 ,- s DPH. Tam i zpět včetně mýta. Plus, mínus 2 - 3,000,- Kč. Pro tři počítejte zhruba 65% uvedené ceny. Plato, nebo odtahovka pro jednoho za zhruba 12,000,- také tam i zpět. Takže ideál pokud chceš plaťák tak mít svůj a za své auto. Nebo půjčit za 800 den hezké plato. Kdyby někdo chtěl půjčit auto, co utáhne 2,8, nebo 3,2 tuny tak půjčím rád za nějakou "fair" Autíčkář cenu.

Kolem termínu to bude mela i kdyby nás jelo tolik kolik nás tady diskutuje. Jinak podle mě frajeři jezdí po ose. Samozřejmě, ale beru, že prostě ten Caterham není úplně auto postavené na dálnici 300 km rovně a na nějaké tempo 150+ asi hlavně kvůli prostoru a hluku. Stejně tak ta Toyota. Jenže když pojedeme v kombinaci plato a třeba souprava pojedeme tam mnohem déle. Navíc se budeme muset dopravit na místo nějakým nesmyslem ideálně ve více lidech na jedno auto. Úplně to nevidím ekonomicky při řešení co auto to teréňák, nebo dodávka a za ní plaťák a v tom jeden či dva lidé.

Zase na druhou stranu pestrost účastníků a jejich vozidel zajišťuje mnohem intenzivnější zážitek. Bylo by fajn kdyby se našel někdo, kdo chce zkusit ring s dvanáctimístném Sprinteru v luxusní úpravě a odvezl nás tam a auta na návěs. Ale na to podle mě nemáme finance. Tím vás nechci nijak urazit chlapci jen to konstatuji jako velice nákladnou variantu.
Raspby 10. května 2017, 18:55
no zkusil jsem to no... :-D no tak nějak se bojím, že tam přijedu mrtvej na ten ring :-D pokud tam teda vůbec pojedu :)
krab 10. května 2017, 18:53
Plaťák bych měl, dokonce krytej, s tím vozí táta veterány na akce. Ale čekal bych že to dáme po ose....
Možná to udělejme tak, že ženy necháme doma :) Pak by to mohlo fungovat tak, že vyrazíme třeba ve středu ráno, místo do práce zamíříme směr Nurburgring. a pak tam jezdit čtvrtek, eventuelně kdo by to ještě dal tak v pátek ráno a pak zas jet domů.

Já vim, v catu je přesun po dálnici tam dost utrpení. Tenkrát když jsem tam jel s Ondrou Hejdukem a partičkou závodníků kolem Honzy Červenky a MiVi ho jsem jim vezl na plaťáku Caterhama. Taky jsem ale figuroval jako "řidič kamionu" a pak za odměnu "závozník' v catu na okruhu. Zkrátka sám sem se nesvezl....

V MR2 je jízda tam určitě asi OK. V Porsche no problem, to Saage ví :) Na druhou stranu , kdyby se sehnal dvouplaťák, ale i dodávka ( táta má Supa, ten dá max myslim 2 tuny) tak bychom naložili Cata a já MGB a projel bych si okruh v něm... abych vám ukázal co všechno umí 100 karburátorových koníků :) Jenže asi pak bych platil dost za recovery truck až se mi anglická technika něčim na trati podělá....

Ne asi bych to viděl po ose, zkusit místy i okresku, vyrazit zkrátka brzo ráno. Pokud budem 3-4 tak se toho plánovat moc nemusí dopředu, když by nás bylo víc, tak už budem muset víc plánovat.

Ještě by nám šéf autíčkáře mohl sehnat nějakou zajímavou testovačku, kterou vzít taky s sebou a prohnat. :-D
Raspby 10. května 2017, 18:36
No měl jsem to na mysli pokud by víc aut nejelo po vlastní ose :) no to je otázka kdyby to právě byl jeden náklaďák co by vezl 4 auta tak kdybychom se složili na kolik by to vyšlo no...já netuším co to stojí tak právě proto to tady zmiňuju :)
saage 10. května 2017, 18:14
Kamion? Nestačí platak? :-) no o něčem bych mozna vedel.. ale vyšlo by to asi za nesmysl penize..
Raspby 10. května 2017, 17:09
Dobrej nápad...už jsem měl dříve v plánu tam jet, ale nakonec to narazilo vždy na peníze :( . Jel bych moc rád...pokud v týdnu, tak dovolenou mám naplánovanou 17.-22. července nebo pak někdy v srpnu...Ale zajímalo by mě, jestli by někdo z vás dokázal zajistit nějaký kamion na odvoz aut...v Catu až na ring by bylo asi solidní mučení a v Mršce by to asi taky nebylo ono :)
saage 10. května 2017, 16:00
Dovolil sem si udělat sdíleny kalendář , kde můžete přidat vase terminy. https://doodle.com/poll/6dpb8ce7ingm77ed
Franz Kafka 10. května 2017, 14:54
Taky jsem to jednou jen, tak mimochodem navrhnul. Termín v týdnu je určitě lepší, ale i tak je to organizačně docela náročné. Vzhledem k potřebě 3 dnů se rýsuje problém. Totiž shodnout se na čase. Čím víc lidí tím víc ne Adidas, ale problém. Plán co popisujete se mě líbí, ale aby ho schválil i pověstný führer v Berlíně totiž doma je nutné být přesnější. Tudíž já bych ženy nebral:) Reálně to vypadá tak, že jako nápad to lajkuju. Provedení chce přípravu. Třeba já si nemůžu dnes říct pohoda, tak zítra jedu na ring a budu tam do Soboty. Ježdění je dražší, ale zážitky jsou jinde než třeba i z Mostu. Krab udělá rovnou pěkný report pro blog. Z Cata se natočí Gopro a já se postarám o zavřenou trať kvůli nehodě.

Takže kdy by to mělo proběhnout zatím alespoň orientačně?
saage 10. května 2017, 14:49
Tak s tebou jsem uz vlastně počítal automaticky. :-) Je mi jasný že ten termín bude největší oříšek . Já s mojí pani se dokážu přizpůsobit kdykoliv v létě. Jen prvních 10 dni v červenci nemůžeme. Koukal jsem, ze se pořádají oficiální akce napřed od Driversweb. Ale je to za 7 tis bez lístku za okruh. Je v tom i školení a dalsi picovinky. To se mi zas nechce..
krab 10. května 2017, 13:24
saage: Zní to skvěle :) Otázka je kdy to zkusit uskutečnit. Nadhodim doma, u mě bych to viděl na pěknej výlet po Německu a pár kol dát v jeden den na ringu a přespat tam , probrat stopu , přesně jak píšeš. Kdybychom brali naše ženy, tak to chce udělat takový výletní cestou tam, pak ten den odpoledne tam dorazit, obrazit parkoviště, podívat možná na divácký místa, do baru Sabine Schmitz ( jednou jsem tam už byl je to super) , druhý den koupit pár jízd, projet okruh , podívat na hrad Nurburg ( dělat jako že i památky nás zajímají ..) a pak zase do baru Sabine Schmitz a třetí den nějaký přesun domů.

Jinak, o víkend bude pěkný závodění v Mostě : sobotu asi nevidim, ale v neděli bych se docela rád jel podívat když vydrží počasí : http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody-a-akce/the-most-historic-grand-prix/
saage 09. května 2017, 21:25
Zdravím všechny autíčkáře. Už tu byly v minulosti návrhy uspořádat výlet do Mekky motorsportu : na Nurburgring. Bohužel se to nikdy nedotáhlo do zdárného konce. Tak to zkusím tentokrát pro změnu já :-)
Navrhuji termín mimo vikend, protože to je většinou trať velmi přecpaná , tvoří se velké kolony uz před vjezdem, a zároveň se zvyšuje riziko uzavření tratě pri častých bouračkách. Je lepší naplánovat příjezd na odpoledne a v klidu se jit podívat na trať do jednoho z vyhrazených míst podél okruhu. Druhý den ježdění- je možné koupit jak jednotlivé jízdy, nebo balíček na více kol, nevim ale jestli je možné se o něj podělit, nebo je to jen na jednu spz. Večer je možné probrat rozbor ideální stopy v nespočtu hospod, nebo barů. Třetí den cesta zpět. Ceny za ubytování jsou velmi závislé od vzdálenosti od Ringu. Ale cca za 800/os/noc by se dalo sehnat neco slušného. Jedno kolo na ringu vyjde na 25 €. Je to sice dost, ale podle me to za to stojí. Teď je tedy na vás, jestli se tu najde dost podobných bláznů jako jsem já. Podle odezvy, a počtu lidí bychom mohli naplánovat termín.