načítám data...

Téma Nurburgring výlet

Odjezd 13.7 brzy ráno směr Rozvadov. Příjezd v odpoledních hodinách. Večer ještě možnost dát par prvních kol na Ringu, nebo návštěva fanouškovských míst. Pátek volný program, večer od 17 hod volné jizdy 2,5 hod. Sobota od rána volné jízdy. Od 8 hod. Po obědě předpoklad návratu zpět.
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Raspby 11. května 2017, 11:01
Tak teď mi psal kamarád, že přes týden v podstatě celodenní jízdy vůbec nejsou...jsou jenom o víkendu a ještě ne vždy....takže ježdění v týdnu asi padá...na dvě hodiny tam jezdit fakt nemá cenu...
Raspby 11. května 2017, 10:40
No ja se bojím ze o víkendu bude strasnej provoz...i kluci na jdm foru co tam občas jezdi tak říkají ze víkend ne...moc strelcu a bouracek...ja sam nevím ale nějaký extra provoz bych nerad
saage 11. května 2017, 10:22
Hele kluci , Koukam na volné terminy Tourist drives, a v tom tydnu maj pouze pon-streda každý den od 17:30-19:30 hod.. to je jen 2 hod denně.. ale v sob a neděli 15.7 a 16.7 maj klasicky od 8 hod rano do 19:00 hod.. tak ted teda nevim zda neni lepsi vikend.. ?
Raspby 11. května 2017, 00:45
No pokud by to bylo jak piše Tomáš tak by to bylo super a určitě bych do toho šel :)
saage 10. května 2017, 23:42
Takze roadtrip! Super. Ubytko ted řešit asi nemusíme, pokud tam nebude nejaka akce, tak ubyt. kapacit je v okolí dost. Zkusíme jeste nejakou klubovou cenu za jízdy, mozna nam neco zlevní.. i kdyz jsem asi naivní. Co se týče termínu pro Goldiese nevim jsk to mají ostatni, děl sem vam ten sdílenej kalendář, tam si kazdej muze zapsat volný dny. Předběžne to ale vypada na toho 17-22.7 ne? Cena odhadovana: 4-6 tis benzin dle spotřeby a trasy. 680 kc/1 kolo ( předpoklad za den 4-5 kol) celkem 3,5 tis, ubytko 1,6 tis. Celkem tedy +~ 9 -11 tis.
Goldies 10. května 2017, 23:29
Raspby: srabe :-D
Raspby 10. května 2017, 22:44
no po ose to asi půjde...jen mě to napadlo..že bychom tam nedorazili tak unaveni :-D no bude teda sakra trip takovou dálku :-D. Jinak co se týká ubytka, byl bych spíš pro nějaký penzion nebo tak něco...přiznám se že kempy nejsou nic pro mě...hlava na hlavě, jeden chce spát, druhý chlastat a řvát celou noc...ja bych to viděl na jěakej skromnej pokojik se záchodem a koupelnou a hotovo :)
krab 10. května 2017, 22:17
jo, to je dobrý. Já tam byl asi to jsou 4 roky zpátky. A sice jsem tam právě vezl kámošovi toho Caterhama, takže jsem neřídil a docela to bylo naprd. Na druhou srandu jsem měl čas to sledovat a taky jsem byl součástí instruktáže co dával ostatním Honza Červenka. Projížděli jsme i trať pomalu a on nám k tomu říkal rady. Co si pamatuju:

1. ( jak v tom videu) : předjíždí se zleva, jako na silnici. To je jiný než běžný track day.
2. Na trati jsou hodný obrubníky a zlý obrubníky.. ale nevim který jsou který :-D
3. Je to vážně šíleně nahoru a dolů, sklon zatáček je někdy vážně masakr. Kdo umí simulátory, ať si nemyslí, že zná trať.
4. V momentě kdy ujedeš pár kol a začínáš znát trať je to nebezpečný. Protože tu trať stejně neznáš
5. Jet čistou stopu, nesnažit se blbnout a driftovat, typicky všíchni co na těch 100+1 video na youtube bouraj, bouraj z vlastních blbostí... úplně zbytečně
6. Na trati se mění počasí. Občas je sucho na jedné části a na druhé průtřž mračen, je to docela v kopcích , něco jako na Šumavě :)
7..... už nevim...
Goldies 10. května 2017, 22:11
Pár věcí za mě:

Plaťák je potřeba Ečko, nic víc, ale hlavně nic míň! A neukecáte to :-)
Ubytko za mě klidně v campu pod stanem, s tím nemám problém.
Bez žen nevím jestli mě projde, možná jo, možná ne :-(
Červenec je pro mě marnej :-( Ideální je pro mě poslední dva týdny v Srpnu
Dopravil bych se rozhodně po OSE! Je to roadtrip ne? :-D
saage 10. května 2017, 21:42
Neco k nastudování :
krab 10. května 2017, 21:40
Na Vito + plaťák bys Céčko správně mít měl. Je tam nějaká finta s tím, že celkově když máš soupravu do 3500kg, tak stačí Béčko a co je nad bys měl mít už Céčko. Hele taky jsem s plaťákem odjezdil leccos a mám akorát Béčko. A nikdy naštěstí žádnej problém.

No, koukal jsem na to jak vypadá půjčení auta. Není to levný, spoluúčast je tam vždycky vysoká , na druhou stranu půjčují se upravená , polozávodní auta, takže zážitek to může být fantastickej. V podstatě za rozumný peníze vyjde akorát tak Swift Sport.... Počítám že za den člověk dá tak 6 možná 8 kol. Ty jízdy vážně nemaj už moc množstevní slevu, takže v podstatě 25 Euro / kolo. + půjčení když to je 6 kol kolem 300 Euro, když deset kolem 500 ... no při šesti kolech to dohromady all inclusive dá 500 Euro....

Taky to není špatný. Za ten zážitek a fakt, že pak ke konci dne vylezeš z auta, hodíš jim klíčky , poděkuješ a frčíš do hospůdky na pivko a neřešíš nic. :)

Ale tipuju že varianta dojet po ose jako skupinka z domova, tam si koupit nějaký jízdy, projezdit se a pak se zase vrátit bude to co nakonec zvolíme. Jestli by někdo jel v něčem kam se to vejde, může vézt Tomovi slicky na cata, na který se tam přezuje. Ale do Porsche se do kufru podle mě nevejde ani jedno kolo. Do MR2 asi taky ne, Kdyby jel Michal jedině, ten má M3, tam by se to vešlo :)
saage 10. května 2017, 21:22
Hele za me, řešit platak nemusíme... Ale v nejhorším mame ve firmě taky 7 místne Vito.. platak seženu, sice se STK boji jak Sobotka Babise, na par místech ma větrání které inženýři z MB původně naplánovali, ale dal bych to taky.. jen me napadá.. na to je uz potreba řidičák C? Kdyz bude souprava pres 3,5t?
krab 10. května 2017, 21:11
Někde na Pistonheads nebo kde se to řešilo a vůbec radši neřešte náklady když se tam bourá. Stojí to fakt hodně. Poškození druhýho by mělo s povinnýho platit, ale co tutově zaplatíš je výjezd odtahovky + ti naúčtují škody na trati. A ty jsou prostě drahý. Ono to je taky tím, že v extrému na chvíli zavřou trať, takže přijdou vlastně o dost peněz....

Ale to my pojedem na jistotu, já to beru jako výlet, jak píše Franz, někdo z nás se sveze víc, někdo míň. kdyby to nestálo ranec, tak bych klíďo šel i do varianty, vzít si od táty Superba, vlek , Tomášovi vzít na něj Caterhama a na ten den na ringu si půjčil Toyku GT86 , nebo Lotuse Elise a nebo Clio RS, respektive kouknu co se tam půjčuje a jaký sazby tam jsou. Slevička na to, že by se udělalo slovutné review do autíčkáře s nenápadnou reklamou na půjčovnu asi němčoury zajímat nebude... No vlastně teoreticky bych to zkusit taky mohl. Ale to se zase nesvezu vlastním autem, což je docela škoda.. Vždyť kde se s tím Poršákem jinak hezky projedu...

termín 17-22 červenec je super. To nebude problém
Franz Kafka 10. května 2017, 20:50
Takhle já tam jezdil na autě co mělo pojištění z Ch a spz také. Vše bylo údajně ok. Naprosto legal tak nevím. Zánovní nebo nové pneu musí vydržet, když teda nepojedeš na hraně a bude se to trochu šetřit. Bouračka je drahá i normálně když nemáš havárko a si viníkem:) A ještě jen na okraj byl jsem tam naposled před devíti roky. Asi se toho hodně změnilo hádal bych. Každopádně jedna třeba horší sada gum, nebo ideálně celých kol se hodí. Jenže kdo to poveze? Kupovat to tam je finanční harakiri.
saage 10. května 2017, 20:36
Nechci vas strašit, gumy budou OK. ;-) Jen bych proste nebral jen gumy na dojezdeni.. Bouracky se tam prodraží.. ps: nevíte jak je to tam D tou pojistkou? Je to jako veřejná silnice ne? Takze povinny ručení plati?
Franz Kafka 10. května 2017, 19:59
Gumy tam asi uděláš. No hale, když jedeš v klidu tak podle mě nové pneu vydrží. Samozřejmě ne závodní tempo. Já si myslím, že jsem ale magor a nevydržím nikde jezdit na krásu jako Petr:) Jinak západní Německo nikdy nebude úplně laciné, ale vlastně to není o nic dražší než si udělat víkend třeba v Zurichu.
Raspby 10. května 2017, 19:46
No o gumy se nebojím...už druhou sezónu je jezdím a drží..navíc budu tam poprvé a žádnou mega hranu tam nepojedu...nechci být bez auta 700km od domova :-D
saage 10. května 2017, 19:42
17-22 červenec ideál.. jeste kdyz neberem ty ženy.. je tam moc fajn večerní klub. ;-) Me je jedno jak tam dojedem, v červnu jedu s Catem do Chorvatska, nebojím se ničeho, ale na plataku by to bylo asi lepsi. Kolik to Raspby vyjde? No jedna jízda 25€.. nejaky zlevněny skupiny nemaj podle novyho ceníku. :-( záleží na tobe kolik das kol.. největší položka budou podle me gumy.. Me tam na MR2 vydržely 4 kola..
Franz Kafka 10. května 2017, 19:37
Pro mě dobrý. Alespoň jako první nastřel data. Když se v tom sejdeme všichni není problém. Jinak cesta jak popisuje krab mi přijde fajn. Není to zase tak daleko. Jel jsem dál mnohem horšími auty. A v tom Catu ok, ale zase horší jak na motorce typ Ninja to nebude. Kdybychom jeli jen v pánské společnosti tak zkousnu v pohodě i kemp. Nevím jak ostatní. Kolik to vyjde cca ti spočítám a dám to sem ať máme představu všichni, nebo i další lidi co by chtěli jet.
Raspby 10. května 2017, 19:23
tak já zkusím rozhodit sítě...na ten tejden 17-22 v cervenci jo? :)