načítám data...

Téma Nurburgring výlet

Odjezd 13.7 brzy ráno směr Rozvadov. Příjezd v odpoledních hodinách. Večer ještě možnost dát par prvních kol na Ringu, nebo návštěva fanouškovských míst. Pátek volný program, večer od 17 hod volné jizdy 2,5 hod. Sobota od rána volné jízdy. Od 8 hod. Po obědě předpoklad návratu zpět.
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
krab 11. května 2017, 16:14
Teď nechci řikat něco že jsem to vymyslel ideálně :) To je nevděčná role, až tam přijedeme a ukáže se to jako blbost budete mi nadávat... Myslim, že ale vážně využít několik pár jízd čtvrtek, pátek a eventuelně zkusit sobotu je dobrej plán. Protože : tenkrát když jsme tam byli, tak ta sobota byla vážně často zavřená, omezená kvůli problémům a bouračkám , pak kluci jezdili ještě neděle dopoledne, kdy to bylo podstatně lepší.

Já to vážně vidim jako výlet. Já s tou 911 moc nikam nejezdim, do práce do zácpy, to je kravina, na to mám jiný auto, (teď jsem měl dokonce city car upgrade na týden : vám o tom napíšu blog/test) no a tak já se těšim na příležitosti kam tu 911 řídit. Jestli vám nevadí brzo vstávat, fakt bych vyrazil brzo. Abychom tam kolem 3 odpoledne už byly, koupili pár jízd, omrkli to. A nevim jak Tomáš, ono 680km v Catu je něco jinýho než v uzavřený 996 , já tušim že budu pořád čerstvej relativně na 1 seznamovací kolo + třeba jedno další po kratší přestávce ve čtvrtek. Hlavně když bude počasí a menší provoz. .. pátek může být částečně odpočinkovej, částečně výletní po okresce někde okolo a odpolko se začne sjíždět určitě zajímavý množství aut takže bude na co koukat a pak až to otevřou se zase svezeme. No a v sobotu už to nemusíme tolik řešit. Jestli dorazíme po 8 ráno k parkovišti a bude to celý v zácpých, mě už to žíly trhat nebude. Za to vsadit na sobotu a svézt se dvakrát by nás mrzelo.

Jenom ještě upřesněme datum a vlastně to máme pohromadě :) Otázka je jak velkou skupinku udělat. Já se přiznám, že jsem docela spíš pro takovou pomenší, protože se všechno líp zvládne. tzn. počítám :
1. Saage / Cat Roadsport
2. Franz / 996 nebo Audi S4?
3. Raspby / MR2
4. Goldies / MR2
5. Michal / M3 G power kompressor :)
+ já

O dalších se tu zatím neví. Autíčkářovo redakce zatím na to nic... teoreticky by se to muselo líbit "kompresorovému" Vavrisovi , "JDM Turbo" Silvii a třeba by vyrazil i Lincoln :)

Kdyby jeli všichni, tak je nás 6 , což je tak max. A objednali bysme pak taky s předstihem nějaký úbytko.

Musim říct, že budu moc rád když to vyjde, Saage to správně hodil sem, já byl k tomu plánu zpočátku laxní. Ale rád si střihnu právě letos tenhle zážitek a holt vynechám track days na motorce, prostě nejde stíhat všechno... beztak žádnej Rossi ze mě nebude, takže z "tréninku" nevypadnu :)

A upřímně tohle už by si zasloužilo to natočit, zkusit sestříhat a pokusit se z toho udělat atraktivní videjko.
Franz Kafka 11. května 2017, 15:54
Jak píšu taky by to šlo. Za mě je to ok, ale záleží co ostatní. Kafe ne, vodu, colu, čaje :D Občas mě někdo ukecá do vína, ale tak maximálně dvě dcl. Teď už tedy zbývá co na to řekne Krab až bude mít čas a Tomáš se na to zatím moc netváří podle všeho:)
Raspby 11. května 2017, 15:35
já nevím no..já bych si to představoval tak že jeden den dorazíme, zajdem na pivo (nebo kafe v případě Franze :-D ) probereme teorii atd...a druhej den ráno na okruh, ježdění, kochání debatování, svezení..večer to vše probrat u steaku na lávovém kameni u Sabine a třetí den po vychrápání domu :)
Franz Kafka 11. května 2017, 15:33
Zase je potřeba si uvědomit, že v ten Čtvrtek tam bude lidí i na ty dvě hodiny minimum. Léto čas dovolených s rodinami a možná i vedro a dokonce i Němci musí pracovat. Kolik se najde lidí co si půjdou zajezdit ? Mohl by to být kompromis a v Sobotu kdo bude mít sílu a hlavně nervy na plnější okruh ať si jezdí kolik uzná za vhodné. Ta varianta celého víkendu se zdá být také ok jenomže já už teď vím, že to nevyužiji na plno. Po pár kolech mě chytnou záda zapnu klimu a budu koukat z parkoviště :D
Raspby 11. května 2017, 15:15
Ale tak přece tam můžeme jet i na víkend a projezdit sobotu celou a v neděli se vrátit...tak se vezmu volno v pondělí no abych si odpočinul :)
saage 11. května 2017, 15:09
Tak hoši kdyz je celodenní ježdění jen o víkendech, tak mi z toho vychází nejlépe ta varianta Kraba.. ctvrtek vecer dve kola, patek vecer 2 kola.. a v sobotu dopoledne jak se komu bude jeste chtít a odjezd domu..
Raspby 11. května 2017, 14:58
no a může se to stát i když je okruh jen na dvě hodiny..respektive v prvním kole se někdo rozstřelí a je po ježdění...když je to celý den je šance že to ještě otevřou ale při dvou hodinách je vymalováno...fakt bych tam chtěl, ale zase ne za každou cenu když jsou tyto rizika. Respektive u celodenního ježdění jsou menší než u dvouhodinového...
Franz Kafka 11. května 2017, 14:51
Jo takhle to máš samozřejmě pravdu v tomhle případě jsou ty 2 hodiny málo. Je to složité bude to o kompromisu:) Když jede člověk sám má vystaráno ve více lidech jsou těžké hory natož tohle. Mě se teda samotnému právě moc nechtělo já se bojím, že víkend bude vypadat takhle. Nebo jiný exponovaný, oblíbený čas.
Raspby 11. května 2017, 14:44
Tome to mě lákat nemusíš...není to Petr Zuzánek vedle tebe? :) Jinak 4 kola budou asi stačit..ale ne během dvou hodin...právě taky kvůli té atmosféře atd bych tam strávil víc než 2 hodiny...tím nemyslím jen jezdit samozřejmě..osobně jsem plánovat tak 5 kol...ale rozprostřít to do celého dne...
Franz Kafka 11. května 2017, 14:40
Taky je třeba si uvědomit, že jedno kolo tam je trochu něco jiného, než kolo v Mýtě. Délka a složitost okruhu je trochu jiná a to je hodně kulantně napsáno. Já si právě umím docela představit, že udělám 4 kola a budu toho mít dost. Možná bych to bral tak jak psal původně Krab. Prostě že i cesta je cíl. To znamená nejet tam jenom jako se jezdí tady na jeden den od rána do večera a hurá domů. I tu cestu nastavit tak aby se nejelo jenom rovně po dálnici a pojmout to trochu "romanticky".

Navíc jako přidaná hodnota je skutečnost, že počet zajímavých vozů na a kolem trati je opravdu vysoký. Vůbec atmosféra a nádech historie. https://www.greenhelldriving.nuerburgring.de/#/landing
saage 11. května 2017, 14:32
Honzo, neco pro inspiraci primo pro tebe.. snad te to nalaka. :-)
Raspby 11. května 2017, 12:16
Já nevím no ale to fakt chcete jet 700km kvůli dvěma hodinám na okruhu? Nevím no...nikdy jsem tam nebyl...tak možná proto bych byl pro celý den prostě ráno člověk přijede, nasaje atmosféru, dá si kolo, rozdýchá to, pak si dá kolo u někoho na sedadle spolujezdce...rozdýchá to, pak si dá své druhé kolo...atd...a najednou je konec dne...to podle mě za ty dvě hodiny toho moc nestihne...
Franz Kafka 11. května 2017, 11:59
Tak to vypadá, že největší problém bude nakonec otevírací doba na okruhu. Jinak souhlas s tím že 2 hodiny by měli stačit. Dokonce i ten harmonogram od Kraba vypadá solidně. Víkend tedy zejména ta Sobota to budou jatka. Trochu se bojím, že to bude ucpané a to potom není moc košér. Nerad bych aby někoho sestřelil paša Mahmoud v jeho nové m3 od tatínka. Bude tam hromada domácích. Jinak oba termíny ok, co tady zmiňujete konec Srpna i poslední Červencový týden.

Spaní v kempu tedy zavrženo. Fakt je ten že to je nepohodlné a hrozí zima. V obci to úplně být nemusí já alkohol nepiju takže řidič by kdyžtak byl i z té hospody:) Co sem koukal v okolí tak je toho vážně docela dost a ceny přiměřené.
Raspby 11. května 2017, 11:56
No 5 kol už je v klidu a hlavně v pohodě vměstnaný do celýho dne...ale když jsou to jen dvě hodiny to člověk dá kolo, odpočine si, vychutná si emoce a je konec...jinak koukám že od července je celá sobota volná až 26. srpna :(
krab 11. května 2017, 11:52
Máš pravdu Tome. Takže přijet tam 13.7. čtvrtek a zůstat do 15.7 sobota

Na jednu stranu říkáte : kvůli pár kolům má to smysl? Já myslim že jo. Já když tam byl tak už i zážitel bylo tam být, vidíš spousty zajímavejch aut, projedeš si tu legendární dráhu vlastním autem , v okolí jsou fantastický okresky a ta vzdálenost je 700km od domova.

Je to teda :
2x 700 + jízdy okolo , najedeme na autech ca. 1500km ( malinko víc)
Spálíme nějakej ten superplus benzín , tak 200 litrů max. záleží komu to kolik žere ( to je +- 7000kč )
5000kč nás bude stát okruh ( když všechno dopadne OK)
Nějakej doppelzimmer tam stojí asi 60 E na noc, tak 2 noci na osobu to vyjde teda na 2000kč
+ nějaký jídlo a nějaká hospůdka. Určitě nevynecháme steak na lávovým kameni v Pistenklause , jestli si ten název pamatuju správně. Ten je výbornej :)

No, zadarmo to nebude, ale taky to bude zážitek.

Pro ilustraci:
Jednodenní track day na motorce třeba v Mostě stojí skoro 5000 a jedeš 6x 20min, auta myslím to mají ještě dražší. 1 kolo na Touristenfahrten je 10-15 min čistý jízdy, ale jednoznačně o něčem jiným než tratě jako je třeba u nás Most.. Takže ač bych si představoval, že by na to Angela mohla dát těm pár nadšencům co tam jezdí nějakou hezkou dotaci, takovejch daní všichni platíme, a Nordschleife by byla zadarmo... no bohužel není. Dotace dostávají daleko větší kokotiny ...
saage 11. května 2017, 11:35
Krabe to zní super! Akorát y to muselo být o týden dřív.. V tom týdnu co jsme měli v plánu, mají zrovna v pátek zavřeno, a v sobotu zas jen od 17:30.. :-(
Raspby 11. května 2017, 11:28
no já nevím no ale má to cenu kvůli 3 kolům tam jezdit takovou štreku? No co jsem slyšel tak čím blíž ubytko tím dražší...přeci jen něco si odkroužím já, něco bych se svezl s někým jiným...takže ty dvě hoďky mi přijdou málo no...když už bych tam jel, tak aby bylo otevřeno celý den... :)
krab 11. května 2017, 11:24
Tak to vezmem kluci čtvrtek, pátek, sobota a v sobotu večer dojedem domů.

ČT : ráno prostě vyrazit brzo, co nejdřív. Klidně v 6 a dojedem tam někdy ve 4 - 5 odpoledne
1. kolo seznamovací : ČT večer
PÁ : otevřeno bude od 17:15 , dopoledne dáme nějakej výlet do okolí. Ono to uteče rychle :) ,
2-3 kola si dáme v pátek
SO : ráno se pojedem podívat jak to vypadá a dopoledne dáme pár dalších kol, snad to klapne. ( taky třeba 2-3 kola, jak kdo bude chtít)

Dáme oběd a povyrazíme k domovu. A v sobotu pozdě večer jsme doma.

Úbytko bych dal Penzion se snídaní. A něco co je v obci, ať můžem do hospody pěšky.. posledně jsme kus museli řídit, Německo není Řecko, takže tam se nedá jezdit po pár pivkách.... Když pojedem jen jako kluci, tak se nějak směstnáme, já například prý vůbec nechrápu :-D Kemp by byl OK, ale když bude náhodou zima a pršet, tak ten kemp, to se nám asi moc líbit nebude... Kemp je super na akcích jako je Le Mans 24h nebo Classic.... to kempujem vždycky.
Raspby 11. května 2017, 11:18
to si nemyslim..do Mýta nejezdí lidi z celý Evropy :) no koukám že ten červenec je celkem na prd...co se týká víkendů
saage 11. května 2017, 11:06
hmm. koukam na to tady je odkaz s terminama: https://www.greenhelldriving.nuerburgring.de/#/landing
Ty dvě hodiny mě teda taky překvapili.. Jako v podstatě by to mělo stačit, ale otázka je, jestli nejet tedy o víkendu, kdy se ty lidi rozprostřou do celýho dne. Koukni jak bylo ráno narváno v Mýtě na posledním Trackdayi, a odpoledne nejezdil nikdo.. To bude stejný.. Mýto jako Ring :-)