načítám data...

Téma Nissan Primera P11 GT

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 10. března 2017, 12:28
ToMyx: Oproti jiným supersportům jsou ceny dílů ještě hodně příznivý, to je fakt. Navíc ta moje už je přes 30 let starej model. U těch dnešních už je to taky docela mazec. Nevím jak C7, ale třeba i na C6 stojí čelní sklo 80 tisíc, karbonovej originální blatník asi 50 tisíc, atd. To už bych taky rozbít nechtěl. :-D Ale to ani nemělo být srovnání s mým autem, spíš mně tak zajímalo, jak se ty ceny pohybujou u tohohle auta. A tím, že jsme kdysi měli Primeru GT v práci, tak mně to zajímalo. To auto je pořád docela zajímavý. :-)
ToMyx 10. března 2017, 10:28
Chtěl jsem vymazat tu fotku Primery, ale bohužel mi to nejde :-(

Knightrider: Primera je levná do nějakých cca 200-230 koní? Pak už je to také trochu jinde. Se tvýma autama to nejde porovnávat, co kousek to legenda a ty jsou s cenama dílů prostě úplně jinde. Navíc Vette je supersport, ne? To je samo o sobě jiná cenová i když si myslím, že Vette je s cenou dílů díky rozšířenosti v té nižší části spektra.

Tento příspěvek byl 10.03.2017 v 20:52 upravován.
Wardencliffe 10. března 2017, 09:21
Pár lidí s diagnozou "nissan primera" tu určitě bude. Taky se k těmto pacientům řadím :-)
S ToMyxem se už známe dobře, tak snad poznám i tebe na trackday....
Nezn.uživatel 09. března 2017, 17:29
ToMyx: Jojo, s takovyma cenama je to super. To pak neni problem si s tim hrat a cely to auto totalne prekopat k obrazu svymu. Ja mam na svym aute udelanej podvozek, tj. tlumice, stabilizatory, tycky, silentbloky, cepy, stavitelny ramena, listovy pera, a pak brzdy a vyfuky a jen tahle sranda vychazi na nejakych 185 tisic, aniz by bylo sahnuto na motor nebo prevodovku nebo cokoliv dalsiho. Do motoru bych se chtel pustit bud na podzim nebo behem pristiho roku a dostat se pres 400 koni, ale uvidime.
Primera ma tu nevyhodu, ze uz se na ni nejak zapomnelo a navic v tech zakladnich verzich je vzhledove dost nevyrazna. GT uz je o necem jinym. To uz vypada dobre. Rekl bych, ze i tady na Autickari je to celkem exoticky auto a moc lidi s Primerou tu asi nebude.
ToMyx 09. března 2017, 17:00
Knightrider: Primera není žádný supersport, proto dost nízké ceny úprav/dílů do nějakých cca 220 koní. V našich končinách navíc hodně podceňovaná a opomíjená. Za tvých cca 80tis lze obyč základní dvoulitrovou Primeru upravit na gt verzi jak motorově + převodovka + brzdy, tak podvozkově bilstein/koni/eibach a i designově (nárazníky, prahy, křídlo, sedačky) a při tom se výkonově a elánem dostat ještě o malinko dál pomocí jiného (CAI/WAI) sání a těmihle nerez svody. Mně už čeká jen komplet nerez výfuk (od katu vzad), laditelná jednotka a ještě koncák s klapkou a to už nad těch 80 asi bude:-) Všechno jsou to samozřejmě ceny jen dílů, bez práce, ale i tak mi přijde, že je to fajn. Případně jde rovnou poskočit za nějakých 40-50tis s prací na motor SR20VE, který má v základu 140 kw a lze bezpečně pomocí lazení ecu někam ke 150-160kw. Fakt škoda té koroze, kdyby nebyla nešilhám po autě na zimní radovánky. To všechno výše zmíněné byl pro mě vlastně hlavní důvod pořízení Primery. Aspoň nemám pocit, že všechny prachy jdou do auta pro zábavu:-)

Asid: Tak super, snad se poznáme, přijedu modrou ;-)


Tento příspěvek byl 10.03.2017 v 09:14 upravován.
Nezn.uživatel 09. března 2017, 12:37
Asid: To je super. Tak ať jezdí. :-)
Asid 09. března 2017, 09:09
Knightrider: Jo celkově to stálo kolem dvanácti asi

ToMyx: Je docela možný že přijedu + ještě 350 Z
Nezn.uživatel 09. března 2017, 08:03
ToMyx: To je az takhle levny? Tak to jsem fakt necekal. Ja tam jsem za svody a vyfuky v pripade nejaky normalni znacky a zadnyho noname cca od nejakych 80-ti tisic nahoru. Tak to je pak parada tohle. :-)
Primeru GT jsme mivali kdysi pred lety v praci. Jezdilo to fakt pekne. :-)

Tento příspěvek byl 09.03.2017 v 08:12 upravován.
ToMyx 09. března 2017, 00:26
Nemáš v plánu přijet na trackday? Chtěl bych vidět to sání naživo ;-)
Asid 08. března 2017, 19:20
ToMyx: Jak říkáš. GT je láska. Kdo v tom autě nejel, vůbec nemá ponětí co dovede. Naprosto dokonalej podvozek + když tomu nazuješ dobrý pneu tak je to v zatáčkách skoro neurvatelný a když už,tak dokonale kontrolovatelný, to už je poznat jenom z toho když projíždíš rychle nějakou vracečku - ticho, skoro žádnej pískot gum, dokonalej grip. Jak dělaný na okresky.
ToMyx 08. března 2017, 17:47
Výborně! Tyhle svody, stejně jako dost dalších věcí na Primeru se dají sehnat celkem levně od cca 4 tis (ebay), mám je taky. Jen jsem nepřistoupil na omotání termopáskou, bál jsem se, aby nepraskly. Každopádně rád vidím pěknou Primeru, umí dávat hodně radosti za málo peněz, ale strašně rychle mizí. Dlouhodobě na nádrž najedu něco kolem 600km, plus mínus 100km, takže bych se tou spotřebou nestresoval:-D


Tento příspěvek byl 08.03.2017 v 17:49 upravován.
Nezn.uživatel 08. března 2017, 10:49
Asid: Tak to je ještě prd spotřeba. :-) Vypadá to auto docela pěkně zachovale. Můžu se zeptat, kolik stály ty výfuky a svody, jestli to není tajný? :-)
Asid 08. března 2017, 07:28
Jede to krásně, když jsem to srovnával s dalším seriovým GTčkem, je to mnohem živější od nižších otáček. Ale žere to i trávu kolem silnice :D Město pod 12 nejde, mimo město tak 9 což se dá. Přemýšlím o turbu a to už by byl dokonalej sleeper.
Nezn.uživatel 08. března 2017, 06:41
Ty jsi blazen. To muselo byt pekne drahy. :-) Ale verim, ze to jede hodne dobre. :-)
Asid 07. března 2017, 21:09
Just my sleeper :) Primera P11 GT plus pár úprav :)