načítám data...

Téma Meziplyn

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
JLK 24. února 2015, 21:32
bobo23: Jo, jenze tam jsi nemusel pri razeni vubec regulovat otacky plynem. Proste vyradis, zacnes tam tlacit jinej kvalt a prevodovka vyrovnavala otacky hrideli i pres pripojeny motor, takze treba pri podrazeni otacky samy povyskocily nahoru. Pri vekych rozdilech to samozrejme nefungovalo moc dobre, ale po malem zacviku se s tim jezdilo jak s automatem.
bobo23 24. února 2015, 21:25
To jde i dneska, ale musíš být fakt hodně přesný, co týče otáček.
JLK 24. února 2015, 21:20
Kdysi jsem to umel, jelikoz jezdit me ucil deda a na jeho traktoru to jinak moc neslo. Take jsem se svezl s par nakladaky, kde to bylo potreba. Na druhou stranu, zazil jsem prestaveny GAZ s motorem a prevodovkou z nejakeho neznameho stroje a to melo synchrony tak brutalni, ze s trochou vycviku nebyl problem radit uplne bez spojky.
bobo23 24. února 2015, 21:14
Vavris: A pak, že kdo jezdí bez meziplynů nejezdí sportovně. BTW má to v dnešních autech opravdu nějaký význam, nebo jde jen o pocit a trochu přežitek?
Vavris Vavrisovic 24. února 2015, 20:55
Rád bych, ale neumím, resp. kdysi před lety jsem začal ve víkendových autech poctivě vyšlapovat spojku nadvakrát, ale že bych pokaždé trefil otáčky přesně a rychlost vplula sama, se říct nedá. Otázkou je, jestli to ve V3S nebo T815 není díky pomalejšímu "běhu motoru po otáčkoměru" lehčí, ale to musí posoudit někdo, kdo zkusil obojí :-)

Mimochodem, na Miata cupech jsem většinou měřená kola rval "natvrdo" bez meziplynů - byl jsem rychlejší.
bobo23 24. února 2015, 20:32
Upřímně... Ne. Kdysi sem si to zkoušel nanečisto na svém autí, ale moc mi to teda nešlo. Nevím jestli bych si na takovy stroj z fleku troufnul. Spíš bych potřeboval předtím pár hodin tréninku. :-)
PepaSFI 24. února 2015, 20:24
před nějakým časem jsem četl na webu jednoho rádia, kde se projevuje jeden kterého všichni známe :-) článek o válečném generálském Dodge. Dočetl jsem se že majitel vozu nechal pana reportéra jezdit jen na jedničku, měl strach o převodovku protože řadění nesynchronizované almary vyžaduje jisté zkušenosti. Prvně jsem si řek "jé, BobAsh neumí meziplyny" ale pak mi došlo že i kdyby uměl, není to dnes už tak běžné a proto se dá pochopit že majitel vozidla nehodlá nic riskovat.
Takže téma- umíte meziplyn? Mám na mysli skutečné ovládání nesynchronizované převodovky, ne nějaké "sportovní" kvrdlání plynem. Prostě starou školu, PV3S, T805, starý traktor, prostě něco kde bez toho kvalty sázet nejdou.