načítám data...

Téma konkurent volva 945?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Irwinek 31. října 2017, 20:48
dědovi bylo 92 :-D věděl svoje
mimochodem, měl 11 motorek a 7 aut , tedy průběžně
Nimrod 31. října 2017, 15:50
Irwinek: no, je dobrý to pak taky utřít :-)
Irwinek 30. října 2017, 20:24
jasně, děda napouštěl každej rok koženou bundu dětským olejíčkem - po 30 letech se skoro nedala unýst :-D
Nimrod 30. října 2017, 19:04
Irwinek: když ji někdo jednou za čas namaže, tak je kůže skoro věčná... jenže kolik lidí to reálně dělá? skoro nikdo, bohužel...
Irwinek 29. října 2017, 18:08
To víš, vesnickej pan doktor :-D
jednou jsem viděl 50 let starou kůži v autě faráře, nechápal bys - ta kráva byla na pastvě určitě ještě den před tím, než jsem to auto viděl :-D
Mimochodem , byl to Rover P4
Nimrod 15. října 2017, 04:36
dík :-) to je asi spíš na autočalouníka, musel by se vyměnit celý díl. je to prostě klasická volvosedačka, kdy v kůži je jen přední část, čili ten střed a bočnice. boky sedačky a záda jsou z koženky. a tady je ta koženka vydrolená na kuse o rozměrech cirka 8x3cm. ale kůže je jinak v krásnym stavu, to jsem celkem koukal, že se o ni někdo staral :-)
Irwinek 14. října 2017, 21:17
za 24 let pod 1/4 mega? no tak asi fakt doktor :-D potřeboval auto na pohodlí a repre, tohle ho nenutilo k závodům
tak držím palce
zkoukni autodoktora, je to volvomaniak, třeba by pomohl s tou sedačkou :-D
Nimrod 14. října 2017, 20:31
Irwinek: ...a najeto má fous pod 1/4 melounu a nemám nejmenší důvod o tom pochybovat. až na sedačku řidiče, kde je z boku v háji koženka, vypadá bezmála dokonale
Nimrod 14. října 2017, 19:44
jo, je to jak normální 940, prostě hezký auto :-) ten poface mi prostě nejde pod vousy... dneska jsem je viděl vedle sebe a prostě se mi nelíbí tak jako starší
problém je ten, že díly už prostě nejsou. mám stažený green booky, takže teoreticky vím jak na to, prakticky by to taky nemuselo být tak horké... tak snad :-)
stav je krásnej, motor je ve skvělym stavu, si myslím. zdá se, že bylo servisováno ve volvu, protože třeba rozvodový řemeny byly originál volvo a tak. údajně to měl doktor :-) a je vidět, že se o něj staral, i nárazníky jsou bez nejmenšího škrábance v plastu, prostě voňavka
právě že tohle není klasickej redblock, který je nejen nezničitelnej, ale i blbuvzdornej... tady jsou vyvažovací hřídele a podobný srandy, který přece jen dělaj ten motor složitějším. ale co do výdrže z něj strach nemám, furt je to redblock a má třeba i 13mm ojnice o proti 9mm, který maj klasický redblocky
kůže, výhřev, sedačky obě v elektrice, šíbr, automatická klima, samosvor... prostě vše krom toho tempomatu :-)
lpg nemám rad, takže tak
fotky kdyžtak až bude moje, teď je to takový blbý... :-)
Irwinek 14. října 2017, 19:26
To není špatná volba :-D a r.v.93 znamená, že nemá ten čumák, co jsi nechtěl :-D 140 kW s tím zacvičí a prostor je stejnej, jako jsi chtěl :-D
nevím, jak moc jsi schopný v garáži, ale v servisu Tě nesežerou , třeba kluci v T6R, nebo AZ servisu maj sazbu " stálý zákazník se starším vozem " a cena je pod hranicí škodovek. Většinu dílů seženou obratem. Motor Tě při troše péče překvapí neskutečným nájezdem a životnost některých dílů je neskutečná . Jediný, čeho bych se bál, je právě ta italská minulost - italové jsou známí tím, že auta honí.
V plný? takže kůže? a kolik má najeto? půjdeš do lpg? asi ne, potřebuješ prostor a toroid myslím není pro tyhle volva schvalován, ač nevím proč :-( a kde máš fotky? šmarjá, Ty jsi ostuda :-D
Nimrod 14. října 2017, 18:52
Irwinek: tak dávám vědět, jak jsem dopadl :-) dnes jsem se vezl svým budoucím autem, bude na jaře, až sleze sníh a silnice budou soli prosté... nakonec je to 965 '93 s b204ft, m46 v plný výbavě až na tempomat (který není zas takový problém kdyžtak dodělat). dozvěděl jsem se, že multilink měly kombíky až po faceliftu, a u kamarádovo kamaráda stála jedna italská 965 po prakticky prvním majitelovi. takže když to vezmu kolem a kolem, bude auto, který jsem nechtěl, s motorem, který jsem nechtěl a převodovkou, kterou jsem nechtěl :-) ale je úžasný :-) jen se bojím toho šestnáctiventilu, abych byl schopen ho uservisovat v garáži sám, navíc začíná být občas problém sehnat některé díly...
Nimrod 24. září 2017, 14:05
Irwinek: :-D je to subjektivní, no :-) jojo, dám vědět. zatím to tedy fakt vypadá na 940, nic jinýho nějak není... možná to dopadne tak, že se spokojim s nějakou italkou s b200ft a třeba časem tam nastěhuju větší motor, bude-li příležitost
Irwinek 24. září 2017, 12:10
ale zase by jsi ležel už připravený :- D
vidíš, a mě se zrovna ten líbí víc, ale je fakt, že já jdu spíš po limuzce :-D
sakra, ta je až kýčovitá :-D tak dej vědět, jak jsi dopadl :-D
Nimrod 24. září 2017, 05:17
Irwinek: u toho prvního bych měl strach, abych se ještě někdy vzbudil, když si lehnu dozadu :-) no a u druhýho, nelíbí se mi čumák 960 po faceliftu, abych pravdu řekl. holt raději zůstanu u klasický 945, však je nádherná https://www.carsbase.com/photo/Volvo-940_mp5_pic_83136.jpg :-)
měl jsem vyhlídlou tuhle https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=249222834&categories=EstateCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=20&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=MANUAL_GEAR až na šedivej interiér dokonalá. bohužel jsem dva týdny čekal na fotky rezavých míst (prý jen pár nevelkých a povrchová rez), ale než jsem se jich dočkal, tak mi včera večer napsal, že ji prodal :-/
Nimrod 23. září 2017, 20:54
ještě bych rád uvedl na správnou míru tu e39... dle všeho bych se vešel. kamarád ji má, podvozek je parádní, o šestiválci nemluvě. ale ta rez mi trošku dělá vrásky... http://www.bimmerboard.com/members/q/original/BMW%20E39%20Cargo%20Area%20Dimensions.jpg
Nimrod 23. září 2017, 20:42
Irwinek: děkuju :-) 960 s prv je většinou levnější jak 940 s redblockem, ale to je asi fakt dáno pouze motorem. já mám z toho trošku vítr, no. on multilink na 850/v70 taky není nic dokonalýho co se oprav týká a ta 960 je na tom asi dost podobně... a hlavně jsem teď prodal 16" kola s et43 od volva :-D
Irwinek 23. září 2017, 19:53
Já Ti výběr schvaluju :-D ale nebál bych se ani tý 960 / V90 ( no ta bude asi finančně jinde )
on při troše péče ten multilink ja taky skoro věčný. Já šel teď málem do kolen, když se mi ze servisu ozvalo, že je v háji a bude to okolo 40 litrů, ale naštěstí se nepotvrdilo a čeká mne jen výměna silentbloků :-D
Nimrod 23. září 2017, 09:01
Knightrider: prakticky rozhodnuto asi ano, ale právě že mi nějak ani nenapadá nic, co by se mi tolik líbilo. bohužel caprice se mi tolik nelíbí jak 945, no...
Nezn.uživatel 23. září 2017, 07:14
Nimrod: Jasne, Caprice bude vzdycky v automatu. Co do velikosti, vzdycky to bude petimetrovy auto. A spotreba i u tech starsich generaci bude obdobna. A co se servisu tyce, pocitam, ze bude mnohem jednodussi a hlavne levnejsi, nez u Volva, ale jestli mas rozhodnuto, tak neni co resit. :-)