načítám data...

Téma Blaboly o elektromobilech

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Jakub Pospíšil 31. srpna 2017, 15:22
Já nevím. V poslední době mi přijde, že je z elektromobilismu nová cyklistika. Prostě to budeme za každou cenu prosazovat, podporovat, protože ve Skandinávii to tak dělají taky a jak je to tam pěkný.
Stejně tak, jako máme teď zbytečné cyklostezky, po kterých cyklisté stejně nejezdí a zbytečně napjatou atmosféru mezi cyklisty a řidiči, kdy řidiči považují cyklisty za vetřelce a nespravedlivě zvýhodňované prominenty, tak se obávám, že za pár let budeme mít zbytečná prázdná nabíjecí místa na ucpaných sídlištích a "fosilní" řidiči budou jako vetřelce a prominenty vnímat majitele elektroaut.
Přitom to je úplně zbytečné. Osobně si myslím, že elektroauta rozhodně mají svoje místo. Nejsou pro každého, nehodí se na vše, ale jejich využití dává v některých případech rozhodně smysl. Nechápu ale, proč by měly mít například mnohem větší podporu, než hybridy, ačkoli jejich uhlíková stopa dokáže být v některých případech i vyšší (počítáme-li s elektřinou z české sítě)
Viola Procházková 31. srpna 2017, 13:49
GanGreen: Že ti výhodně prodá elektromobil :D
GanGreen 31. srpna 2017, 13:23
co tim chtěl básník říci?
anti-blabolar 31. srpna 2017, 10:00
Dnes jsem na radiu zet.cz (v klasickem radiu) slysel kohosi z tohoto webu - bohuzel, sdeleni bylo jednostranne (jak uz to v radiich byva) - a ten popleta by si mel rozsirit obzory. Proc tak silna kritika?
Protoze ten clovek:
a) netusi pocet elektroaut v CR
b) nepocita zadne vicenaklady fosilnich vozu (rekneme dobu 8 let coz je zaruka na ev je rozdil mnohdy 0 ci kodonce ve prospech ev)
c) bydli v panelaku (nema garaz ani stani s pristupem k el.zasuvce)
d) potrebuje ujet bez 35min zastavky 600km (natankovat co 300km se mu nestava)
e) zapomel se ve fabrice Skoda ci VW (ceny vozu davno presahli 500k czk - a 1M je pomerne obvykla cena vozu)
f) netusi, cetnost nabijecich mist (doporucuji prehlednou mapu na www.nissan.cz , kde se dozvi, ze cca 40% mist nabiji uplne zdarma a take se dozvi, ze PRE/CEZ a EON jsou jedni z mala, kteri si nechavaji za kWh platit.
g) je uplne mimo, kdyz se domniva, ze zastava vetsinovy nazor...

(oprava typo)

Tento příspěvek byl 31.08.2017 v 10:00 upravován.