načítám data...

Téma Srnky a jiná havěť

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Csaba 15. srpna 2019, 17:05
dom: Pořiď si pořádné auto (Tahoe / Suburban / Excursion, F 250 / 350 a pod.) a dej si ho případně i orámovat a veškerá zvěř (snad kromě zubra) se od tebe prostě odrazí, nebudeš muset ani zastavit :-) Rovněž budeš sedět o pořádný kus výš a tím pádem budeš mít daleko větší / lepší rozhled a více času na spatření zvěře => reakci. A kdybys něco přece jenom srazil tak to hodíš do kufru jedním vrzem aniž bys řešil zda se tam ten daněk - jelen - srnec - medvěd vejde :-)
Jo vím, stojí to víc než nějaký plašič ale nebudeš litovat, věř mi. ;-)

Tento příspěvek byl 15.08.2019 v 17:26 upravován.
Jakub Pospíšil 15. srpna 2019, 16:06
dom: Tak nějak tak vypadal ten za pětikilo, myslím, že taky slibovali dosah půl kiláku a opravdu byl i slyšet. Ale jediné, čeho se tím dalo spolehlivě dosáhnout, bylo rozštěkání psů v noci.
dom 15. srpna 2019, 11:50
No, našel jsem toto: https://www.ahifi.cz/odpuzovac-vysoke-zvere-hornet-v120.html
Je to sice docela dost drahé, ale pořád levnější, něž jedna spoluúčast na havarijním pojištění.
Jen se bojím, aby to aspoň trochu fungovalo.
Jakub Pospíšil 15. srpna 2019, 11:04
Bydlel jsem před asi sedmi lety na vesnici a jezdil odtamtud jako pohotovostní pracovník, takže ve dne, v noci, nad ránem, do všech směrů. Prakticky denně jsem dobržďoval před srnou s naloženým pickupem, často s přívěsem. Pořídil jsem si ultrazvukový plašič asi za pade, ten absolutně nefungoval, pak ultrazvukový plašič za asi pětikilo a nefungoval úplně stejně. Pachové odpuzovače fungují jen staticky, blikače teda nevím, s tím zkušenost nemám. Nakonec se mi osvědčily přídavné dálkové světlomety nasměrované do škarpy, které se odrážely v očích zvěře a v místech, kde jsem věděl, že mají svoje "cesty" (oni ty mrchy lezou do silnice vesměs na stejných místech) jsem preventivně troubil. To je docela odehnalo. A asi týden jsem jezdil s výfukem prasklým za svody a to jich taky výrazně ubylo, leč akustický komfort na palubě za moc nestál.

Tento příspěvek byl 15.08.2019 v 11:04 upravován.
dom 15. srpna 2019, 10:43
Zdar ogaři

Bydlím na valachách a to do života přináší spoustu možností kudy dojíždět za prací a užívat si jednu zatáčku za druhou. Bohužel jak to tak v životě bývá, vše má i své úskalí. To aktuálně naše je výrazné přemnožení srnek a jiné havěti, která nemá nic jiného na zábavu, než sledovat přímo na vozovce nové modely aut a občas se rozhodnou i pro nějaký sprint, většinou ale kolmo k vašemu směru jízdy.
Letos v květnu jsem si s jednou zahrál kulečník a poslal ji přes buzer (svodidla) mimo herní pole. Naštěstí to bylo auto na operativní leasing a to mám jako spotřebák.

A tak můj dotaz. Neřešil někdo nějaké plašiče, blikače, troubiče nebo tak něco, co si namontujete do auta a vydává to celkem intenzivní lidským uchem neslyšitelné zvuky, které tu havěť plaší?