načítám data...

Téma Lepení plastů

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 28. dubna 2017, 19:49
To žlutohnědý je naprosto typickej příklad polyuretanu. Vařit to nejde, jen lepit, čili přesně, jak píšeš.
PepaSFI 23. dubna 2017, 17:53
Máte někdo tip čím lepit plasty? Mám na Pandě po zimě praskliny v nárazníku, chytil jsem v mrazu spodkem o zmrzlou zem. Bohužel, už dřív při nějaké opravě na to někdo dal nárazník z jiného typu, ze 100HP Sport který líp vypadá ale zas nejde sehnat v druhovýrobě ani na vrakovištích. Na e-bay se použitý odřený prodává tak od 250 euro. Cenu originálu si ani netroufám zjistit.
Svařit to nejde, to jsem pokusama na úlomku zjistil. Teplem se to nelepí, spíš jaksi rozkládá. Běžné sekundové lepidlo na tom drží dobře takže lepitelné to asi bude. Teď jen vybrat správné lepidlo. Podle hledání na interetu co by to mohlo být za materiál jsem našel že většina autoplastů jde svařit. Nejde jen cosi se skelnými vlákny, což tohle asi není a pak některé druhy polyuretanu. Takže předpokládám že to bude ono. Není to taková ta pologumovitá černá věc jak to většinou bývá, jak zednickej kýbl ale spíš tvrdší hmota světlé, pískové nažloutlé barvy. Samozřejmě to hodlám z vnitřní strany důkladně zesílit a zpevnit.