načítám data...

Téma konkurent volva 945?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nimrod 23. září 2017, 05:14
Goldies: Knightrider: děkuju, kluci. já bych stejně šel do starší generace, tahle je na mě moc ufounská :-) ta starší dokonce je v bazarovym snílkovi. a tam to vypadá spíš na minimálně 12 litrů spotřeby, bohužel furt pouze automat. nicméně nevím, jestli je amerika pro mě to pravý. nikdy jsem v ní nejel, nějak nevím, co od toho čekat. přece jen to volvo je o proti americe lehkonožka, která se v případě zájmu dá i celkem snadno upravit, aby podvozek lépe fungoval (netvrdím, že něco takovýho ale budu dělat). další věc je ta cena. ona na 80 000,- regulérně začíná...
Nezn.uživatel 22. září 2017, 20:59
Nimrod: Caprice je jen v automatu, pod kapotou je vzdycky V8, bud motory sdileny s jinyma full size sedanama od Buicku nebo Cadillacu o objemu 4,3L, 5,0L a 5,7L nebo 5,7L z Corvetty C4. Delalo se to i v policejnich verzich. Ty auta jsou nesmrtelny. Spotreba se pohybuje kolem 15L ve meste a 10L mimo mesto, co jsem tak cetl diskuze.
Goldies 22. září 2017, 19:29
Knightrider: taky me napadla amerika, sle v tech se nevyznam :-) to co si dal, vypada uzasne! Spotreby bych se nebal a automatu uz vubec ne!
Nimrod 22. září 2017, 15:34
asi bych nepřežil automat a obávám se, že by to žralo jak tank. ale rád se nechám poučit :-) je fakt, že ameriky jsem nějak nebral vůbec v potaz
Nezn.uživatel 22. září 2017, 15:14
Nimrod: Co třeba Chevrolet Caprice? Jednoduchej, levnej, spolehlivej a s obrovským vnitřním prostorem.

https://i.pinimg.com/originals/a1/41/9f/a1419fefd07ea1f2de98387d37965b67.jpg

Nimrod 22. září 2017, 14:43
ahoj,
tak nějak se snažim najít náhradu za svou v70. prakticky mám vybranou 945, ale nenapadá mi jediný kloudný konkurent. auto mám převážně na výlety s tím, že v autě s milu spíme. čili mám i trošku divný požadavky
1) začnu tedy prostorem. po sklopení zadních sedaček musí vzniknout plocha o délce 183cm ideálně bez sedáků (ve v70 je ta délka menší, sklopený sedák mám jako polštář. je to taky řešení, ale rád bych se mu vyhnul)
2) další je slušná ochrana proti korozi. v70 je v tomhle parádní a v soli nejezdím
3) jelikož jsem prozřel, že automechanici jsou cesta do pekel, rád bych si dělal co půjde sám. čili ideálně všechno. takže bych rád měl ke všemu snadný přístup a mechanika musí být dostatečně jednoduchá, levná a nezničitelná. auto nebudu mít moc chutě měnit, určitě budu počítat s tím, že mi má vydržet minimálně 10 let. nová auta se mi ani dobře neřídí, nehledě na ostatní věci
4) nakonec chci benzín
5) rád bych se vešel do 80 000,- + počítám i s nějakým nevelkým servisem navíc
v podstatě jsem došel k autu, který bude mít motor vpředu a pohon prdele. bude +- z roku nula a pochopitelně to bude kombík. a co mi napadlo krom 945?
mercedes w124 a w210: pokud nekecám, w124 bude sežraná a w210 je jeden z největších průserů u mercedesa
bmw e39: zrovna moc úža antikorozní ochranu nemá a přijde mi malý
opel omega: bude asi sežraná
napadne někoho něco jiného?
proti tomu 945 znám. redblock (rád bych 2,3 turbo), vzadu tuhá náprava (na 960 se nedaj moc sehnat díly kvuli multilinku), antikorozní ochrana je jakž takž, dokud nemá auto za sebou několik zim v soli. problém je snad jedině servo a v některých autech zlobící automatická klima. přitom jízda v něm je supr, místa v kufru akorát. moc se mi nelíbí poměrně velký aerodynamický hluk, ale na to trpí i v70

Tento příspěvek byl 22.09.2017 v 14:51 upravován.