načítám data...

Téma Kabriolet na denní ježdění do 150 000 Kč?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Bavoraczech 14. srpna 2018, 20:56
Astra i EOS mají pro mě stejný problém.A to že jsou všude v naftě. Asi to nechápu, ale pro mě je cabrio auto, do kterýho skočim a v létě v klidu dojedu 5 km za ves k rybníku na koupačku nebo na louku s kámoškou na piknik. A to mi nějak nedává smysl na to huntovat diesela s DPFkem. Ford Focus jsem taky navrhoval, ale stejný případ jako Megane - image značky a dlouhej zadek. No a Peugeot asi jak píšeš. Je to krám...

Tento příspěvek byl 14.08.2018 v 20:57 upravován.
Jakub Pospíšil 14. srpna 2018, 20:05
Ty požadavky v kombinaci s rozpočtem nedávají moc na výběr. Ta Astra asi proč ne, vzhledově to ujde, motoricky netuším. Ještě mě napadl Focus kabrio, má docela i šmrnc a skoro "americkou" záď, ale je docela disproporční. Vyřazení Meganu chválím anžto je extraordinárně ošklivý. Ještě se do rozpočtu vejde VW Eos, který sice není nijak moc hezký, ale jinak je to prakticky překarosovaný golf, což dosti ulehčuje případný servis. V neposlední řadě je tu i Peugeot 307cc, ale o něm se svého času někdo v mém diskuzním vláknu vyjádřil, že to je hrozný krám. Navíc by v něm kamarádky nemohly mít nohy, protože by se pak dozadu nevešly.

Tento příspěvek byl 14.08.2018 v 20:08 upravován.
Bavoraczech 14. srpna 2018, 16:21
Kamarád hledá nějaké praktické kabrio ke své Felicii. Základní požadavek je, aby to bylo mladý a hezký, pevnou střechu, kdyby mu Felicie stávkovala a on třebapotřeboval vyjet v zimě. Ideálně 4 sedadla, aby se do zadu vešly kámošky a nebo jejich tašky :-D. Takže auta jako MX5, Z3, BMW 3XXi, Mini Cooper, Alfa Spider, Volvo C70 jsou ze hry. Navíc nevypadají moc mladistvě. Po shlédnutí trhu padlo moje doporučení na Mercedes SLK -ani náhodou, vypadá to staře... dál na Renault Mégane Cabrio v 2.generaci s 2.0i. Vadí tu image značky, příliš dlouhý kufr a trochu vyšší spotřeba. Kamarádovi se bohužel líbí Opel Astra 1.9CDTi. Motor svými kvalitami notoricky známý z Alfy Romeo.... dokud nedostal vířivé klapky a DPF, což se na ty jeho 15km cesty moc nehodí. A kdo by chtěl v kabriu poslouchat klapot??? No ale prej těch 110kW dobře táhne a jen za 6 litrů :-/. Tak mu radím alespoň benzínovou 1.8, snad radím dobře. Někdo jinej tip??