načítám data...

Téma Ford Focus ST170 z Anglie

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Bigg.I 13. června 2017, 17:47
Můj čas v Anglii se krátí - zbývá cca 5 týdnů a já se teda rozhodl, jaké auto bych si chtěl dovézt ( po vlastní ose).

Ford Focus ST170 z důvodu:
Ceny jsou příznivé - okolo 1000 liber (tzn vyplatí se to dotáhnout do česka a podstoupit tu taškařici s papírováním).
Ford je pro mě srdcovka.
Auto bude často parkováno na ulici a je celkem nenápadné.
Díly jsou levné.
Bude občas využíváno ve městě, hlavně ale na větší vzdálenosti po okreskách.

Bude to moje první auto, nikdy jsem auto nekupoval ani v česku, takže si vezmu ke koupi několik kamarádů z UK, kterým rukama už prošlo hodně aut a ví na co se dívat a taky to se mnou projedou...
Několik dlouhých cest za volantem jsem už dal, takže si myslím, že jízda by neměla být problém.

U čeho si ale nejsem jistý, je celý postup od koupi auta po přihlášení v česku. Trošku jsem googlil - Volvo forum, JDM forum, články od Robina zde "Anglická odysea".

Postup, který jsem dal dohromady je plný otazníků a může být jakkoliv špatně. Proto bych prosil někoho, kdo už auto z UK po vlastní ose dovezl, aby mi kdyžtak poradil prosím.
Evlo ?

Auto budu kupovat za předpokladu:
- Platná MOT

- Smlouva o koupi (?)
Postup od koupi auta po konečné přihlášení:

1) Zaplatím auto, případně podepíšem smlouvu, necháme si kopie.

2) Budu mít V5 papír. Majitel si nechá pouze část, s tím, že auto jde na export.

3) Online udělám převozní pojistku u nějaké české pojišťovny – jak, kde, co vše k temu musím vědět, na jak dlouho to jde uzavřít? (ideálně měsíc)

4) Zaplatím Road Tax – musím ? Nebo može být zaplacená od původního majitele?

5) Objednám trajekt

Je tohle vše, co musím udělat v Anglii? Stačí pak nasednout a jet?
6) Francie – kupovali jste ty nálepky na přední světla, abyste neoslňovali řidiče v protisměru? Řešili jste povinnou výbavu v autě ve státech, přes které jste projížděli? Francie, Belgie, Německo..

7) Přijedu do česka, vyměním přední světla, natáhnu mlhovku na druhou stranu ( Focus ST170).

8) Vezmu to k člověku, co ví co a jak doplnit do UK techničáku podle EU norem – abych na dekře nemusel zbytečně platit za dohledávání údajů. Je tohle potřeba, když se ST170 prodávala i v ČR?

9) Přijedu na DEKRU, nechám je zkontrolovat světla, mlhovky a zrcátka, zaplatím za vytoužený papír.

10) Emise, dovozová STK, přihlášení na úřadě.

Případným poznámkám k volbě auta se nebráním :). Pořád radši dám celkově 50 000 kč za takové RHD, co má v v ČR i dvojnásobnou hodnotu jako LHD, než kupovat něco za 50 000 Kč v ČR...
Pokud se tato cesta uskuteční, tak určitě bude blog + fotky.

Děkuju za veškeré info a pomoc.