načítám data...

Téma Wanix a jeho Mazdí smečka

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
LuC4s 21. ledna 2015, 20:51
Paráda, tohle já můžu. Taky bych rád někdy podnikl nějaký pěkný roadtrip. Nemáš spočítaný na kolik to zhruba vyšlo ? Benzín, dálničky, ubytko, atd.
Wanix 21. ledna 2015, 18:23
takže tedy k našemu výletu:
Myšlenku na nějký roadtrip s mrkačkou jsem měl už déle, jelikož je cestování mou druhou nejoblíbenější činností hned po autech a spojení obou dvou rovná se hotová nirvána. Naštěstí jsem znal i další lidi kterým se myšlenka roadtripu zamlouvala, takže jsme nakonec vyrazili konvoj 3 aut. Naše trasa zahrnovala nejprve jižní Slovensko, poté rychlý přejezd přes Maďarsko na úplný východ Chorvatska do válkou poznamenaného Vukovaru, odtud jsme pokračovali do Bosny a Hercegoviny, kde bylo dalším cílem Sarajevo. Následující den jsme navštívili historický Mostar a pak jeli dále až do Černé hory. Noc jsme přečkali v Nikšiči a další den si užili nádhernou jízdu skrz hory národního parku Lovćen, dolů po serpentýnách do Boka Kotorske. Zde jsme se pár dní zastavili a relaxovali u moře a poté už se mořského pobřeží drželi několik následujících dní - projeli jsme celé Chorvatsko odspodu na severozápad se zastávkami v Dubrovníku, Splitu, Zadaru, malou odbočkou do vnitrozemí na Plitvická jezera a zakončením v Riece. Další zemí v pořadí bylo Slovinsko s hlavním cílem Bled. Roadtrip se chýlil ke konci, navštívili jsme ještě Maďarsko a jeho Balaton a odtud se již přes Slovensko vrátili domů. Suma sumárum najeto 3419km, spáleno 252l benzínu, s 24 let starým autem co už má nakrouceno 280tis. km. Některým lidem (což ale nebude případ čtenářů autíčkáře :) ) se to může zdát jako bláznovství, pro mě to byla nejlépe strávená dovolená v životě. Za celou cestu mě nepotkala jediná závada, s výjimku jedné, nemající vliv na funkci vozu ale pouze na pohodlí posádky - hned první den prdnul výfuk a auto dosahovalo hlučnosti průměrného WRC speciálu. Problém byl provizorně vyřešen pomocí prázdného deodorantu (Rexona tě nezradí!) a velkého množství duct tape. Hlučnost se opět vrátila do normáních hodnot...
Wanix 19. ledna 2015, 21:49
ale jo, klidně v následujících dnech něco vyplodím :)
LuC4s 18. ledna 2015, 19:45
Nebylo by možný napsat nějaký článek o té cestě do Sarajeva ? Docela by mě to zajímalo a rád bych si to přečetl :)
Wanix 17. ledna 2015, 17:04
Kdo jsem? Jeden takový mladý blázen do aut z Valašska. Jaké auta mám rád? Sportovně či výkonově orientované, hlavně japonské (a to především Mazdy, jak už thread napovídá). Jak to všechno začalo? Pohodlně se usaďte, bude to na déle:

Do aut jsem byl magor už od raného dětství a od mala toužil po svém vlastním. Někdy kolem patnácti začly touhy nabírat trochu konkrétnější podobu. Byl jsem fandou hot hatchů - nejdřív jsem chtěl Golf GTi Mk2, potom 205 GTi. Pak mě to přešlo, když jsem jednou narazil na Nissan NX100 targa - vzhled nic moc ale ten výkon dobrýý(...SR20) Jednoho dne to ale přišlo. Bylo to někdy zkraje 2008, brouzdám si tak na netu, hledám za kolik se dá nějaký ten Nissan pořídit, když tu najednou....bílá GT mrkačka. Výkon parádní a vzhled velmi pěkný. Vzpoměl jsem si že kolem jedné červené mrkačky chodím často u nás ve městě, ale nikdy jsem si jí nějak nevšiml. Začal jsem hledat další info o téhle krasavici. Všemocný google mi mezi prvními výsledky vyplivl 323F fórum, čímž byl můj osud zpečetěn. Na fórum jsem začal chodit každý den a do mrkačky se zcela zamiloval.
Události se daly do pohybu na podzim 2010, kdy jsem s Greenym jel kupovat jeho třícu. Co si koupil svoje, nemohl jsem to už bez auta vydržet, chtěl jsem konečně své vysněné GT. Napsal jsem na hodně inzerátů, všechno bez úspěchu, až jsem narazil na jeden z Mladé Boleslavi a jelo se. Mírně ztuzená, ročník 1990 avšak po funkční stránce nevykazovala žádný problém, kromě převodovky, kde vyskakovala trojka. Ani jsem se dlouho nerozhodoval jak mi padla do oka. Mám ji dodnes a ještě nikdy mě nikde nenechala stát. Za ta leta jsem ji hlavně "detuzil" a vůbec celkově přiblížil sériovému stavu, vyměnil převodovku za dobrou, plus měnil jen běžné spotřební věci. Nějaké performance úpravy u tohoto motoru nemají moc smysl - příliš mnoho peněz za málo muziky a navíc stejně je to primárně daily.

Nedám na ni absolutně dopustit, přesně plní to na co jsem si ji koupil: ježdění Brno-Rožnov každý týden s úsměvem na tváři a pocitem radosti ze řízení, výlety a dovolené do všemožných evropských států, občasné návštěvy okruhu a svižné svezení po okrsce. Jediný mínus - kéž by tolik nerezla...
Povídání bylo už dost, další info je i přímo v článku zde na autíčkáři: http://www.autickar.cz/clanek/autickar-za-volantem-mazda-323f-gt/ zbytek napoví fotky, a další Mazdy představím časem ;)

den koupě

trackday HK,
nějaké to videjko z trackday Vysoké Mýto


a pak jedna roadtrip - Sarajevo:


Tento příspěvek byl 29.05.2016 v 22:53 upravován.