načítám data...

Téma Cim nahradit VW Phaeton, aneb bezradny autickar

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
sheogh 14. května 2018, 11:18
Caute vsichni.

Vzhledem k tomu, ze se mi primo dramaticky zmenil profil cest z cca 80% dalnice na 80% mesto, uvazuju o vymene auta za neco "univerzalnejsiho". Phaeton je sice super, ale mesto neni uplne jeho rajon.

To si myslim je celkem logicke, nicmene tim vznikl obrovsky problem - absolutne netusim, za co VW vymenit. A tady prave ocekavam nejaky vstup od mistnich posahancu :-D :-D

Cenovy strop je cca 300k

Tady je nekolik aut, co se mi libily, a nejake subjektivni pro/proti..

- Lexus LS600h - sice pres cenovy limit, ale vzhledem k elektromotoru vhodny do mesta, pricemz na dalnici nabizi celkem slusnou V8. Nicmene presahuje cenovy limit. Jen se obavam, ze bude jeste "usedlejsi" nez VW.

- Jaguar XJR (X300 nebo X308) - Je jich malo, stejne jako LS600, ale je problem najit kus bez koroze. Nicmene do mesta je to stejne "vhodne" jako VW

- Jaguar XKR - skoro idealni kandidat, nicmene zatim jsem narazil jen na predrazeny pelechy, a je jich celkove malo.

- Mercedes SEC600 - https://www.sportovnivozy.cz/98880-mercedes-benz-cl-s600-c - treba tento je ideal (opet trochu nad cenou, ale za to vypada fakt dobre)

- Mercedes CLS prvni generace - o tom nic moc nevim, ale libi se me zvenku i zevnitr - ma nekdo blizsi info?

- Cadillac STS - Zvenku nic moc, ale jinak me prijde jako zajimava varianta. jen mam obavy ohledne kvality, je podezrele levny.

- Neco dalsiho? Nejaky napad? :-)