načítám data...

Autíčkářův Trackday Sosnová 25. 7. 2020: Horká letní pohoda

V červenci zavítala redakce a mnoho nadšených řidičů do Sosnové. Jak jsme se tam měli?

zobrazit celou galeriiTrackday: Autíčkářův Trackday Sosnová 25. 7. 2020: Horká letní pohoda

Horký den ve znamení pálení benzínu nezačal přinejmenším pro část redakce úplně dobře. Jeník už je starší pán a ranní vstávání mu dělá problémy. Zbytek redakce ale neměl s příjezdem na místo včas a když dorazilo i jejich lordstvo v BMW, tak na okruhu začínal čilý ruch.

Dopolední pastvou pro oči byly dvě čtyřkolky, u kterých všichni jen s napětím očekávali nadcházející boudu, ale ke zklamání pozorovatelů a značné úlevě celého našeho osazenstva se tak nestalo. Jinak vše šlo jak na drátkách. Auta se proháněla po trati, lidičky proudili od registrace přes zázemí a občas se nechali oblažovat pábitelstvím redakce, ať už to bylo předvedením modelu Subaru XV, které (občas) dokázalo samo zastavit před překážkou a později si jej vzal na dopravní koberec Honza Křeček, nebo Františkem, který se dopoledne rozhodl, že když už na místě nemá vlastní auto, nejlepší bude otevřít si pivo a provokovat s ním žíznivé účastníky po celém areálu.

Jak už to na našich trackdayích bývá, nechyběl ani PlechCup. Startovní pole zaplnily už známé závodní speciály a po technické přejímce začala měřená kola. Výsledky jsou následující:

  1. místo – Tomáš Trýska – Mitsubishi FTO – 48.92
  2. místo – Vojtěch Nekvapil – Mitsubishi FTO – 49.04
  3. místo – Robin Polden – Toyota MR2 – 49.24

Vítězové obdrželi tematicky laděné trofeje včetně ochranných pomůcek. Za celou redakci musíme ještě ocenit zelené Mistubishi Galant, které se měřených kol účastnilo s dojezdovkou na levém zadním kole. Pohled to byl pro bohy a jejich výsledky nebyly nikterak špatné.

Zbytek dne pak proběhl v úplně stejném pohodovém duchu, ale přinesl první nepojízdné vozy. A shodou náhod to byly Miaty. To jsou ty levná auta. Areál ale na konci dne opustili všichni nějak tak po svých, někteří s onálepkovanými auty, ale všichni plní dojmů. Všem účastníkům děkujeme za příkladné chování a pohodovou atmosféru a budeme se těšit zase příště. Tedy 12. 9. ve Vysokém Mýtě.

Měřené časy z Autíčkářovy časomíry zde.

Kompletní výsledky PlechCupu zde.

FOTKY TAKÉ ZDE (by Vojta Nekvapil)

Nelíbí se Vám reklamy, ale líbí se vám články?
Podpořte nás, pořiďte si VIP členství a užijte si autíčkáře bez reklam.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Raspby
10. srpna 2020, 10:34
1

Bylo to super. Díky :) Doufám, že Sosnová bude častěji. Asi nebudu jediný, pro koho je ve srovnání s Mýtem Sosnová zcela jinej level poježdění. Rychlejší, větší přilnavost, širší, bez těch stresujících pneumatik... :). Chápu, že se tam chtěli někteří hlavně vyblbnout a i si to natáček, ale prosím taky malinko koukat do zrcátek. Jet tři kola za driftujícími auty a nikdo ani náznak, že by pustil, až jsem radši sjel z trati...nicméně to je skoro vždy a všude. Ale za mě palec nahoru pořadateli a snad se do Sosny zase vrátíme :)

reagovat
Viola Procházková
10. srpna 2020, 12:22
3

Díky, to je milé. Nám se tam taky líbilo a upřímně doufám, že na příští rok domluvíme aspoň dva kousky.Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chevrolet Suburban Z71 2002
Chevrolet Suburban Z71

2002 rok výroby
285 koní výkon
5 327 ccm objem

Plymouth Prowler  2003
Plymouth Prowler

2003 rok výroby
268 koní výkon
3 500 ccm objem

Ford F150  XLT 1994
Ford F150 XLT

1994 rok výroby
200 koní výkon
5 ccm objem

Chevrolet Corvette Stingray MANUAL Profi lak V ČR 1971
Chevrolet Corvette Stingray MANUAL Profi lak V ČR

1971 rok výroby
270 koní výkon
5 700 ccm objem

Dodge Charger 6,4 SRT  2012
Dodge Charger 6,4 SRT

2012 rok výroby
480 koní výkon
6 400 ccm objem