načítám data...

Autíčkářův Trackday Sosnová 25. 7. 2020: Horká letní pohoda

V červenci zavítala redakce a mnoho nadšených řidičů do Sosnové. Jak jsme se tam měli?

zobrazit celou galeriiTrackday: Autíčkářův Trackday Sosnová 25. 7. 2020: Horká letní pohoda

Horký den ve znamení pálení benzínu nezačal přinejmenším pro část redakce úplně dobře. Jeník už je starší pán a ranní vstávání mu dělá problémy. Zbytek redakce ale neměl s příjezdem na místo včas a když dorazilo i jejich lordstvo v BMW, tak na okruhu začínal čilý ruch.

Dopolední pastvou pro oči byly dvě čtyřkolky, u kterých všichni jen s napětím očekávali nadcházející boudu, ale ke zklamání pozorovatelů a značné úlevě celého našeho osazenstva se tak nestalo. Jinak vše šlo jak na drátkách. Auta se proháněla po trati, lidičky proudili od registrace přes zázemí a občas se nechali oblažovat pábitelstvím redakce, ať už to bylo předvedením modelu Subaru XV, které (občas) dokázalo samo zastavit před překážkou a později si jej vzal na dopravní koberec Honza Křeček, nebo Františkem, který se dopoledne rozhodl, že když už na místě nemá vlastní auto, nejlepší bude otevřít si pivo a provokovat s ním žíznivé účastníky po celém areálu.

Jak už to na našich trackdayích bývá, nechyběl ani PlechCup. Startovní pole zaplnily už známé závodní speciály a po technické přejímce začala měřená kola. Výsledky jsou následující:

  1. místo – Tomáš Trýska – Mitsubishi FTO – 48.92
  2. místo – Vojtěch Nekvapil – Mitsubishi FTO – 49.04
  3. místo – Robin Polden – Toyota MR2 – 49.24

Vítězové obdrželi tematicky laděné trofeje včetně ochranných pomůcek. Za celou redakci musíme ještě ocenit zelené Mistubishi Galant, které se měřených kol účastnilo s dojezdovkou na levém zadním kole. Pohled to byl pro bohy a jejich výsledky nebyly nikterak špatné.

Zbytek dne pak proběhl v úplně stejném pohodovém duchu, ale přinesl první nepojízdné vozy. A shodou náhod to byly Miaty. To jsou ty levná auta. Areál ale na konci dne opustili všichni nějak tak po svých, někteří s onálepkovanými auty, ale všichni plní dojmů. Všem účastníkům děkujeme za příkladné chování a pohodovou atmosféru a budeme se těšit zase příště. Tedy 12. 9. ve Vysokém Mýtě.

Měřené časy z Autíčkářovy časomíry zde.

Kompletní výsledky PlechCupu zde.

FOTKY TAKÉ ZDE (by Vojta Nekvapil)

Nelíbí se Vám reklamy, ale líbí se vám články?
Podpořte nás, pořiďte si VIP členství a užijte si autíčkáře bez reklam.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Raspby
10. srpna 2020, 10:34
1

Bylo to super. Díky :) Doufám, že Sosnová bude častěji. Asi nebudu jediný, pro koho je ve srovnání s Mýtem Sosnová zcela jinej level poježdění. Rychlejší, větší přilnavost, širší, bez těch stresujících pneumatik... :). Chápu, že se tam chtěli někteří hlavně vyblbnout a i si to natáček, ale prosím taky malinko koukat do zrcátek. Jet tři kola za driftujícími auty a nikdo ani náznak, že by pustil, až jsem radši sjel z trati...nicméně to je skoro vždy a všude. Ale za mě palec nahoru pořadateli a snad se do Sosny zase vrátíme :)

reagovat
Viola Procházková
10. srpna 2020, 12:22
3

Díky, to je milé. Nám se tam taky líbilo a upřímně doufám, že na příští rok domluvíme aspoň dva kousky.Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Mustang Kabrio V8, Manual, Na cestě 1969
Ford Mustang Kabrio V8, Manual, Na cestě

1969 rok výroby
260 koní výkon
5 000 ccm objem

Chevrolet Corvette LT1, Matching, Manual, V ČR! 1971
Chevrolet Corvette LT1, Matching, Manual, V ČR!

1971 rok výroby
245 koní výkon
5 700 ccm objem

Ford Mustang GT Fastback, Na cestě 1970
Ford Mustang GT Fastback, Na cestě

1970 rok výroby
260 koní výkon
5 000 ccm objem

Dodge Grand Caravan 3.6, 2014, 7 míst, DPH, StownG 2014
Dodge Grand Caravan 3.6, 2014, 7 míst, DPH, StownG

2014 rok výroby
214 koní výkon
3 600 ccm objem

Ford Aerostar MPV 1991
Ford Aerostar MPV

1991 rok výroby
150 koní výkon
3 000 ccm objem