načítám data...

Hyundai spouští vlastní značku elektromobilů, láká na futuristický design

Korejské elektromobily budou od příštího roku vyjíždět pod vlastní značkou.

zobrazit celou galeriiNovinky: Hyundai spouští vlastní značku elektromobilů, láká na futuristický design

Dosud jsme název Ioniq znali jen jako označení poměrně povedeného modelu, který se dal pořídit jako hybrid i v čistě elektrické verzi. Na dobrém renomé tohoto vozu se v Koreji rozhodli postavit svoují novou samostatnou elektrickou značku. 

Spuštění prodeje vozů pod novou značkou se plánuje na příští rok, v nabídce budou hned tři modely. První vychází z konceptu Hyundai 45 , půjde o sportovně střižený kompaktní hatchback. Dále se objeví obligátní střední SUV, bez kterého by to zkrátka nešlo, a třetím do party bude slibně vypadající placaté kupé. V plánu je prý i velké sedmimístné SUV pro americké fotbalové matky a sportovně střižený sedan.

Z několika málo oficiálních fotografií a renderů, které Hyundai pustilo do světa, vidíme, že doménou Ioniqů bude čistý minimalistický design, futuristické křivky a specifické světlomety se zajímavou grafikou. Tedy – svět konceptů bývá zpravidla mnohem uhlazenější, než jaká je realita produkčních automobilů, je tedy otázkou, co z lákavých renderů nakonec bude.

Široká nabídka modelů včetně specialitek, jakými jsou malé kupé a obří opulentní SUV ale ukazují, že se Korejci chystají naskočit do vlaku elektromobility naplno a bojovat i o zákazníky prémiových značek. Nám nezbývá, než jim popřát štěstí a těšit se na to, až se tím malým kupé svezeme. Jen škoda, že se bude jmenovat Ioniq 3 a ne Hyundai Coupé. 

Nelíbí se Vám reklamy, ale líbí se vám články?
Podpořte nás, pořiďte si VIP členství a užijte si autíčkáře bez reklam.


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

Moses
20. srpna 2020, 19:10
1

Vyzera to ako koncepty Fordu a GM z 90-tych...

reagovat
Luki.xy
25. srpna 2020, 12:40
0

Je pravda, že Hyundai je v hybridech a elektromobilech poměrně silný hráč, ale aby se zančka IONIQ mohla osamostatnit? Nevím, nevím...

Jinak koncepty se mi fakt dost líbí. Na to, jak Hyundai moc nemusím, tak každý z těchto tří bych si byl ochotný koupit. Samozřejmě si musíme počkat, co z toho zbyde na sériovém autě. Líbí se mi, že každé z těch aut má svoji vlastná tvář. To mi u dnešních aut dsot chybí - značky se na všechny své modely snaží nasadit stejný předek. viz Mercedes, Audi a podobně.

reagovat


Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge D100  1976
Dodge D100

1976 rok výroby
150 koní výkon
5 200 ccm objem

Chrysler New Yorker 4 door hardtop 1969
Chrysler New Yorker 4 door hardtop

1969 rok výroby
350 koní výkon
7 200 ccm objem

Dodge Grand Caravan  2013
Dodge Grand Caravan

2013 rok výroby
283 koní výkon
3 600 ccm objem

Dodge Challenger  2014
Dodge Challenger

2014 rok výroby
305 koní výkon
3 604 ccm objem

Cadillac Brougham  1990
Cadillac Brougham

1990 rok výroby
175 koní výkon
5 700 ccm objem