načítám data...

Skipper

JménoEmil Kykloš
BydlištěBlansko
Registracepřed 5.7 rok.
Poslední aktivitapřed 15.6 min.
Příspěvků ve fóru24
Komentářů u článků493
Pozitivních komentářů u článků173
Negativních komentářů u článků2
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Grace, Space and Pace

22. dubna 2018, 13:09 26 komentářů

Ze života chovatele koček

Jak jsem kupoval hrdinu z plakátu

28. dubna 2018, 11:23 19 komentářů

Ze života chovatele koček

Splněný sen, nebo noční můra?

22. června 2018, 22:47 58 komentářů

Ze života chovatele koček


Posledních 50 komentářů

Skipper
dnes v 10:03
0
Ford Focus ST 2.3 Ecoboost: Návrat na výsluní

Moc hezký článek a asi bych se i rád svezl. Ale do garáže mě to moc neláká. Jak se to vlastně vyřešilo s těmy 2,3l Ecoboosty a problémem s těsněním pod hlavou?

Skipper
včera v 13:09
0
Autobusy Avia: Technologie vytěžená na maximum

Já takhle pár měsíců dozadu koukal na 1203. Jestli by nebyla nějaká hezká sanita a prd. Prostě už zmizely. Teď jsem ale na bazoši viděl moc hezké hasičské Avie za pár drobných. Ale holt, prý ne :D

Skipper
včera v 10:49
2
Autobusy Avia: Technologie vytěžená na maximum

Moc děkuji za článek!
Tou skříňovou jsem se taky vezl, nesmazatelný zážitek. A pět minut po přečtení článku jsem už surfoval na bazoši a hledal Avie. Naštěstí mi ale bylo vysvětleno, že tohle auto opravdu nepotřebuji...

Skipper
06. prosince 2019, 08:15
3
Autíčkář se ptá: Jakou nejhorší poruchou vás naštvalo vaše auto?

Začíná to vypadat, že jsme tady slušná tlupa masochistů!

Skipper
06. prosince 2019, 07:30
0
Autíčkář se ptá: Jakou nejhorší poruchou vás naštvalo vaše auto?

A abych nezapoměl, tak obzvláště iritující bylo Mondeo. Nedělalo nic, co by ho znepojízdnilo, ale ty drobné kraviny otravovaly život.
Jeden podzim začalo pravidelně alarmovat kolem jedenácté večer. Seběhnout schody, odemknout, zanknout, vyjít zpět domů, lehnout do postele a za 5 min znovu, ale už jen odemknout a nechat odemčené. Pravidelný rituál. Autorizovaný servis (to byla taky kapitola sama o sebe, která mě naučila se těmhle zařízením vyhýbat), byl naprosto bezradný. Rada starého servisáka - odpojit čidlo na kapotě, tam se koroze dostane nejsnáz, problém vyřešila.
Další zimu si auto vytvořilo nový zvyk - spontánně se zamykalo. A nebylo to takové nakódované zamknutí po rozjezdu, tohle přicházelo zcela nečekaně, někdy jen na některých dveřích, jindy na všech a odemknout se pak dalo jen klíčem v zámku, dálkou ani čudlíkama v autě ne. Jednou jsem takhle vyrazil do práce, auto zamrzlé, samosebou se zamklo, já přijel do práce zjistil jsem, že okýnko ve dveřích je zamrzlé, takže si nemám jak odemknout... 10 minut jsem na parkovišti v práci seděl v autě, rozmrazoval a čekal až okno povolí. Pak jsem se nasral a auto šlo do světa.

Skipper
05. prosince 2019, 18:08
1
Autíčkář se ptá: Jakou nejhorší poruchou vás naštvalo vaše auto?

Jo a u XKR po výměně pojistky airbagu 200x otočit klíčem ve spínačce, aby kontrolka přestala svítit :D

Skipper
05. prosince 2019, 13:21
1
Autíčkář se ptá: Jakou nejhorší poruchou vás naštvalo vaše auto?

Ehm. No, ten kdo četl můj blog, tak asi ví.
Ale každé moje auto něco mělo.
Mondeo - termostat, před cca 500 km dlouhou cestou domů, naštěstí v mrazech, takže topení naplno a otevřená okna. Dojeli jsme.

E39 - Prdlá hadice chlazeníi, Rakousko s dětma v nedéli većer. Naštěstí místní autokluby fungují.

XJ 12 - přehŕátí uprostřed rozpálené Vídně. Super zážitek, ale dojeli jsme domů po vlastní ose.

XKR - sporadické náhlé zhasnutí auta a odmítnutí nastartovat. Naprosto nevyspytatelné, většinou potřeba počkat cca 10 min a vše fungovalo. Obvzvláště výživné v ranní špičce v centru Brna. Nakonec příčina totální kravina - zoxidovaný kontakt na pojistkové skřínce. No a pak po výméně oleje v automatu, kdy po několika dnech po výméné cca polovina oleje vytekla kolem čidla do garáže. To bylo vlastně jedinkrát, co se muselo auto odtahovat.

Skipper
01. prosince 2019, 15:13
0
Papež jezdí Dacií v základní bílé. Nechal si ale upravit interiér.

Jako gesto je to hezké. Ale osobně se mi nejvíc líbil ?Mercedes 600.

Skipper
30. listopadu 2019, 10:34
0
Chceme nová auta?

Vzhledem ke svému vozovému parku (4 youngtimery a 2 auta na operák), stojím jednou nohou v jiném táboře. A vlastně dovedu pochopit obě strany, ale po své zkušenosti se více kloním ke tradicionalistům, to je i důvod toho, proč po ukončení operáku v něm už nebudu pokračovat.

Že jsou nová auta stejná? Nedávno tady byl blog o automobilovém dizajnu, se kterým musím souhlasit. Když se kouknete na jakoukoliv současnou kreaci, vidíte vysoký pontón (jj, vím, nutnost), který potřrbuje obrovská kola. A kde jsou čisté linie? Kdysi byla za krásná považována nepřeplácaná auta (vynechme supersporty typu Countach). Dnes musí mít auto spousty prolisů, které akorát rozbíjí obrovské plochy.

Co novým autám dávam k dobru, je brzpečnost. Pro mně asi hlavní důvod, proč si pořídit nové auto. Co ale nesnáším - když auto na mně řve. Typicky chcete v Mini vysadit spolujezdce, ten si sundá na parkovišti v rychlosti 5 km/h pás a začne randál. Jenže randál neustane zastavením auta, ale až vystoupením spolujezdce. Neskutečně otravné!

Další poněkud diskutabilní stránkou jsou současné motory. V Mini tříválec docela funguje, nesmí se ale do něj sednout z čehikoliv s velkoobjemkvým motorem. Jsem zvyklý, že se otàčky při klidné jízdě válí někde pod 1000/min, co u tříválce z logiky věcí nejde, takže si musím vždy zvykat, abych ho nepodtáčel. A drnčení podtočeného tříválce je peklo. Na druhou stranu, jinak mu asi nejde vytknout nic. Turbo zabírá už v nízkých otáčkách, táhne to krásně až k omezovači a spotřeba taky vyhovuje.

S čím mám ale problém, je fakt, že se na jízdu tím autem moc netěším. A to jsem si vybral auto s jedním z nejschopnějších podvozků, poměrně extrovertního vzhledu a naprosto dostačující výbavě. Jenže jakákoliv jízda kterýmkoliv mým Jaguarem mi dělá radost. V Mini je to jen přesun z A do B.

Největší nevýhodu svých koček vidím v tom, že je mám moc rád.a tedy s nima nechci jezdit v zimě. Zde bych viděl asi další výhodu nového auta. Ale vyřešil jsem to pořízením zimního Roveru a musím říct, že se u něj dostavuje podobný efekt, jako u Jaguárů - na jízdu v něm se prostě těším. A proto Mini udělá papa.

Takže za mně děkuji, zůstanu u klasiky. Pochopím ale i člověka s jinými prioritami, který si koupí novou Octavii nebo Megan.

Skipper
26. listopadu 2019, 17:08
1
Kam se poděly mé automobilové sny (a vědomosti o nich)?

Přidám se do klubu, mám to naprosto stejně a asi je zde více faktorů, většinou již vyjmenovaných.

Ve svém věku jsem každý den zavalený násobně větším množstvím problémů, než v období pozdního dětství, takže moc na nějaké časáky o autech není čas, vlastně jen když čekám u holiče a i tam to jen proletím.

A pak, kdysi se o těchhle autech dalo snít. Teď už jsem asi víc realista a vím, že něco podobného si nikdy nebudu moct dovolit, takže to jde tak nějak mimo mně.

Internetové autoservery mě časem tak nějak přestaly bavit a u autíčkáře jsou novinky spíše okrajovou záležitostí, takže vyschl i zdroj informací.

Skipper
23. listopadu 2019, 06:52
0
Ferrari F50: Mytický supersport

Předpokládám, že Zonda má v této kategorii u Tebe výjimku!

Skipper
31. října 2019, 13:09
1
Ptejte se: Jak zazimovat letní auto?

Já to moc nehrotím, když je sucho, tak občas auta projedu. Ale do garáže kupuji každý rok granulky na pohlcování vlhkosti. A na konci zimy vyliju kýbl vody, takže to asi docela funguje

Skipper
28. října 2019, 13:42
1
Autíčkář se ptá: Kolik aut potřebujete mít?

Krabe k tomu plánu - já to řeším jednoduše. 13. je výplata, to vśechny auta protočím na benzínce a natankuji doplna. No a pak jezdím vždy jedním, než benzín klesne na čtvrtinu nádrže a vytahuji to další s plnou. Tohle funguje docela dobře, auta se hezky protočí. Jen v zimě se to musí odedřít jen jedno :)

Skipper
28. října 2019, 13:39
1
Autíčkář se ptá: Kolik aut potřebujete mít?

Gratulace! Tyhle LC se mi líbí hrozné moc.

Skipper
27. října 2019, 16:19
0
Skipper
27. října 2019, 16:19
0
Skipper
27. října 2019, 14:46
2
Autíčkář se ptá: Kolik aut potřebujete mít?

Já to mám jednoduché. Potřebuji 7 aut.

Velký sedan, ideálně trochu reprezentativní - XJ12. Splněno.

GT - na cestování po Evropě - XKR. Splněno.

Kabriolet -protože je prostě potřeba. Ideálně R129, příladně XK8. Chybí.

Velké SUV - nutně potřebuji Range Rover. Kdyby náhodou bylo někde bláto a tak. Chybí.

Minivan - když je potřeba odvézt více lidí, v plánu je Multivan. Chybí.

Auto na zimu - zatím Clubman, po jeho vrácení úlohu převezme Rover 75. Splněno.

Nějaký pracant - kdybych třeba jedmou začal stavět. Tady bych asi pořídil Mondeo MkIII v kombíku. Zatím ale není potřeba.

Skipper
22. října 2019, 07:26
2
Ptejte se: Potřebuji vůbec nějaké nové auto?

Já bych do Hyundaie nešel. Z jednoho prostého faktu - nevěřím servisu. Kamarád má 4 roky starou i30, dva roky dozadu měl na ní škrábanec. Zavezl auto do autorizáku a jak byl kamarád překvapený, když se mu auto vrátilo, škrábanec sice zalakovaný, ale auto taky celé poprášené zaschlým lakem. Nedalo mu to, zjistil adresu ,,lakovny,,. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že lakovna pro autorizovaný servis je ožralý borec v garáži, který auta stříká jen tak na prasáka, bez boxu, auta mu tam stojí a on vedle těch zaparkovaných stříká další a práší na ně. Auto se pak muselo celé rozleštit. Tohle je podle mně praxe přijatelná možná od ukrajiny na východ, ale od automobilky, která se tváří skoro jako domácí, bych teda čekal daleko víc.

Skipper
18. října 2019, 20:51
0
Ty nejlepší Felicie, které jste si u nás mohli koupit

Ja na své první auto - Feldu 1,6 GLX 97 prostě nedám dopustit. Ta 1,6 opravdu i jela, místa v tom byla spousta, to auto bylo krásně čitelné a svým způsobem zábavné. Dokonce když se na tom jednou za čas stříkly dutiny a podvozek, tak ani ty páté dveře nehnily.

Skipper
18. října 2019, 20:48
1
Ty nejlepší Felicie, které jste si u nás mohli koupit

I prd. Porovnejme ceny nových vozů a drovnavat Alfu a Citroen V6 s Feldou je zcela mimo mísu. A pokud se budeme bavit ojeté vs nové, tak je to jak srovnávat ojeté cokoliv s novým Dustrem.

Skipper
16. října 2019, 13:54
0
Autíčkář se ptá: Jaké auto ani zadarmo?

Jj, blob, hrouda, chrchel, to je takové moje interní označení pro tuhle ,,věc,,. A je to zcela iracionální, ale prostě to tak mám.

Skipper
16. října 2019, 11:43
4
Autíčkář se ptá: Jaké auto ani zadarmo?

Za mně je to vcelku jednoduchý., Nemám problem se žádnou značkou a dokonce ani auta zmíněna výše by mi nevadila. Multiplu bych vyloźené chtěl a po městě bych se klidně coural Ticem nebo Matizem, abych si mohl dojet do garáže pro Jauar. Existuje ale jedno auto, jedno jediné, které bych tolerovat nedokázal a to je Hyundai ix20. Není to nic konkrétního, ale je to pocit naprostého odporu, když tu věc před sebou vidím. Zajímavé je, že třeba sesterská Venga mě tak nesere. Ale kdykoliv tohle auto potkám na silnici, tak mám před očima rudou mlhu. Vadilo by mě dokonce tak, že kdybych ho dostal zadarmo, tak bych se ho styděl prodávat...

Skipper
09. října 2019, 12:20
2
Tesla představuje funkci Summon. Je to systém automatického bourání do překážek.

martinw, no pokud bych byl koncový uživatel a automobila mi spřístupní funkci, ktera mi má auto dopravit pod nos a auto se mi místo toho vybourá, tak bych nadšený zrovna nebyl. Chtělo to vic doladit, než za každou cenu prezentovat něco, co zjevně není hotové.

Skipper
08. října 2019, 21:57
0
Günter Artz: Obchodník, snílek, megaloman

Děkuji za rozšíření obzorů!

Skipper
04. října 2019, 15:48
2
Volvo odhaluje budoucnost automobilismu. Bude se nám líbit?

Má to hlavu i patu. A pokud by se služba rozvíjela jako nenucená alternativa, tak proč ne? Jen je otázka, jak by se vyřešili všechny problémy se sdílením aut. Doprava na místo, čištění, dobíjení...

Skipper
03. října 2019, 20:09
4
Jaguar XKR vs. Maserati Coupe 4200GT Cambiocorsa: Síla nostalgie

Myslím, že jak roztaje sníh po zimě, tak se pustím do menší organizace. Cca měsíc - dva před termínem.

Skipper
01. října 2019, 17:55
0
Autíčkář na lovu italských plnokrevníků

Jak říká klasik, Ferrari je druhá nejlepší věc na světě... (Al Pacino, vůně ženy). Jako malej sem od rodičů dostal na vánoce tmavě modré Ferrari 456 GT, Bburago 1/24. Bylo to moje první ,,velké,, tzn neangličákové auto. A byla to láska. Takže pro mně 456 GT bude vždy nej. A pak třeba 355. Bohužel jsem smířrn s zím, že zůstanou v rovině snů.

Skipper
30. září 2019, 13:05
0
Jaguar XKR vs. Maserati Coupe 4200GT Cambiocorsa: Síla nostalgie

Já jsem pro. Akorát bych to pojal jako cestu od nékud někam :) Takový malý Grand Tour... A třeba i malý orientační závod, prostě uděláme akci hodnou našich aut ;)

Skipper
24. září 2019, 11:02
11
Ford Sierra Cosworth: Vzestup a pád

A pro tyhle články mám autíčkáře rád. Rano otevřeš stránku a vykoukne na Tebe zajímavé auto. Díky!

Skipper
18. září 2019, 18:47
14
Jaký předpis byste nikdy neporušili (a s jakými si hlavu neděláte)?

Za mně neřeším rychlost, i když za poslední léta jsem se hodně zklidnil. Vlastně čím mám silnější auto, tím jezdím pomaleji. Pak plná čára a zákaz stání - ale pouze v mém okolí, kde to opravdu znám a fakt vím, jak vypadá situace za horizontem.
Co neporušuji nikdy: červená na křižovatce, alkohol, pásy, předjíždění zprava.

Jen malé okénko osvěty - k té pohotovosti. Neexistuje důvod spěchat do nemocnice. Na všechny život ohrožující stavy volat vždy rychlou! Myšlení, že budu v nemocnici dřív, než záchranka dojede ke mně je špatně. Život ohrožující věci je lepší řešit hned na místě - třeba to arteriální krvácení. Infarkty, dušnosti, alergie - vše se začne léčit ještě na místě a následně my víme, kam toho člověka dovézt tak, aby byla časová prodleva co nejmenší. Z místa avizujeme nemocnici co vezeme a na co se mají připravit. Opravdu, když dojedete na vrátnici rychle, tak ničemu nepomůžete. To stejné s úrazy. I rodit v sanitě dovedeme. Jakékoliv riskování nebezpečnou jízdou pro ,,záchranu,, kohokoliv je neskutečná kravina. Na pohotovost patří bolesti v krku, teploty, průjmy a tak podobně. Prostě to, s čím člověk jde v pracovní době za obvoďákem. Ale tam opravdu není důvod spěchat.

Skipper
09. září 2019, 06:32
0
Rover 75: Bitva o Británii

To víš, hodnota mého vozového parku se pořád pohybuje pod cenou jedné dobře vybavené Octavie. ;)

Skipper
08. září 2019, 20:57
0
Skipper
08. září 2019, 19:24
4
Rover 75: Bitva o Británii

Tak nakonec skončil u mně. Cena 43, jak ho trochu vymazlím, tak se objeví v blogu...

Skipper
08. září 2019, 12:17
0
Rover 75: Bitva o Británii

Mně taky mrzí, jak zmizely Rober SD1. Když jsem byl malej a v TV jsem čučel na Dempseyho a Makepeace, tak ty jejich kabria byla pro mně v tu dobu super, ale opravdovým hrdinou pro mě byl policejní Rover SD1. Krásná silueta, úzká světla, to auto vypadalo proti naši ladě jako ufo. A tak jsem si na něj nedávno vzpoměl, říkal jsem si, že to bude za pár šušňů a nic. Prostě nejsou.

Skipper
07. září 2019, 13:00
0
Rover 75: Bitva o Británii

Já měl asi docela štěstí, ale je pravda, že už je to pár let.

Skipper
07. září 2019, 11:33
0
Rover 75: Bitva o Británii

Nejdříve si to rozmyslím já :) Pak předám info. V inzerci zatím není.

Skipper
07. září 2019, 11:08
0
Rover 75: Bitva o Británii

Bavoraczech - z toho si nic nedělej, zapadaš tady.

Skipper
07. září 2019, 10:53
0
Rover 75: Bitva o Británii

Tohle mi nedělejte. Zrovna včera jsem dostal nebídku jeden koupit za pár šušňů. A říkal jsem si - buď rozumný! Nepotřebuješ to!!! Světle modrý, V6 2,5, udělaný motor, interiér světlá kůže s modrými doplňky, výbava Connoisieur. Akorát to má chycené prahy. Už jsem se rozhodl, že na to prdím a Vy takto! To zase bude víkend plný přemýšlení.

Skipper
07. září 2019, 10:48
0
Rover 75: Bitva o Británii

Tohle auto jsem dokonce viděl naživo - zase snad taková rarita to není.

Skipper
05. září 2019, 17:02
0
BMW 735i E32: Jako pan ředitel

Myslím, že u BMW se to lámalo až někdy kolem roku 2002.

Skipper
03. září 2019, 08:18
0
Skipper
01. září 2019, 09:35
0
Stručná historie automobilové plavby

Njn, kdo nebyl v mládí levičákem? Ale od cca 25-30ti je to už patologie.

Skipper
30. srpna 2019, 21:06
0
Mercedes SL600: Ideál úspěšného muže

Když už jsme u toho, poradí někdo, jaké problémy trápí tu kterou motorizaci? Nebo R129 obecně?

Skipper
30. srpna 2019, 16:00
1
Mercedes SL600: Ideál úspěšného muže

Chjo, můj už asi nesplnitelný sen. Ceny již vyletěli nahoru. Přitom mně by stacil šestiválec. Opravdu!

Skipper
29. srpna 2019, 12:10
0
Autíčkář na megalovu: Průlet inzercí od A do Z

Vidím to stejně. Když jsem se svezl bratrancovým Phaetonem, tak jsem pocítil urgentní potřebu tímto strojem rozšířit vozový park. https://www.autickar.cz/blog/clanek/phaeton---nejlepsi-z-nenapadnych/844/

Skipper
29. srpna 2019, 12:07
8
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Ještě se mi povedlo dohledat můj profesionální upgrade kolegova vozidla. Oboustranná páska a spousta náhradních dílů je super kombinace! Já pro změnu chvilku jezdil s nápisem - Až vyrostu, bude ze mně Citroen...

Skipper
29. srpna 2019, 10:52
4
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Za sebe se přiznám, že nálepky na autech nesnáším, ale i mého Clubmana nálepka zdobí. Je na ní silueta Eurocopteru EC 135. Berte to jako takovou profesní hrdost. Co se týče fólie, tak někde to vypadá vcelku OK, ale docela často je to průser (matně černá na autě za x mio je pro mně důkazem, že mít peníze a mít vkus není to samé). Já s fólii taky jednou ale skončím - na XKR je v horizontu tří až pěti let v plánu celolak, na který pak přijde čirá folie a keramika.
Co se týče vlaječek, bral bych variantu auta z velvyslanectví, kde jsou již držáčky. Na takovem autě bych měl vlaječky pořád, akorat každý den jiné... Kupříkladu GB, Indie, Malajzie, Mongolsko, prostě dle nálady.

Skipper
29. srpna 2019, 10:24
15
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Super je, že tahle ,,válka,, se netýká jen aut. Už jsme tady měli ledacos - dekoraci inspekčního pokoje obrázkama mých fiktivních milenek (vćetně Melanie Trumpové - ta by šla, ale i průserů typu Ovčáček a Bambini di Praga) půl hodiny před poradou, na kterou měl dorazit můj šéf... Pak moje odpověď - falešný dopis od papeže, odeslaný z Itálie, který kolegovu manželku trochu rozhodil, atd. Prostě se bavíme. Kouzelné na celé věci je, že souboj se pořád odehrává ve zcela gentlemanské roviné a prý oba ve fázi příprav vypadáme jako šťastné malé děti.... Vřele doporučuji něco podobného na každém pracovišti.

Skipper
29. srpna 2019, 10:00
24
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

S kolegou vedeme takovou menší rádoby válku. Začalo to tím, kdyz jsem na jeho černý Citroen nalepil dozadu nápis služební vozidlo koronera s jeho jménem a telefonním číslem. Překvapivě si toho všiml až po několika nákupech v obchodních centrech. Od té doby na svých Jaguarech nacházím vzkazy - Daruji za odvoz, nebo Zakoupeno z prostředků EU pro podporu ekonomických migrantů... Naposledy jsem našel auto obehnáno páskou a na sklech nápisy pozor, hrozí samovolný rozpad... Moji odpověď přikládám, trochu mi pomohlo, že kolegu jsem potkal, jak vychazí z dámskeho wc (panske bylo obsazené)...

Skipper
29. srpna 2019, 09:44
0
Platíte drahé povinné ručení? A co takhle zaplatit jen půlku?

Jako bez srandy, kdyby nás bylo víc, nešla by vyjednat nějaká obstojná skupinová sleva?

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Chrysler 300C  2005
Chrysler 300C

2005 rok výroby
340 koní výkon
5 700 ccm objem

Ford Crown Victoria P71 2008
Ford Crown Victoria P71

2008 rok výroby
253 koní výkon
4 601 ccm objem

GMC Custom GMC 370 1958
GMC Custom GMC 370

1958 rok výroby
360 koní výkon
6 000 ccm objem

Ford Mondeo 2.0 benzin Ghia 1994
Ford Mondeo 2.0 benzin Ghia

1994 rok výroby
130 koní výkon
2 000 ccm objem

Volkswagen Golf  2011
Volkswagen Golf

2011 rok výroby
77 koní výkon
77 ccm objem