načítám data...

Hansoff

JménoJan Švec
BydlištěŽďár nad Sázavou
Registracepřed 6.6 rok.
Poslední aktivitapřed 1.6 dny
Komentářů u článků138
Pozitivních komentářů u článků52
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Ha
Hansoff
10. dubna 2024, 07:47
2
Kia Carnival 2022: Rodinný minivan v americkém stylu s překvapivě úsporným provozem

nějak se mi nedaří, najít testované auto na fotce č29... ;-)

Ha
Hansoff
02. dubna 2024, 08:58
0
Skutečně zcela naprosto bezemisní motocykl

Děkuji Vám za článek. Pevně věřím, že se bude tato novinka v dopravě ujme a bude se využívat stále častěji. Snad si jí všimnou i evropské vlády a budou ji podporovat například dotováním paliva pro bioroboty, nebo výstavbou komunikací, určených pouze pro ně.

Mám jen jednu technickou poznámku. Stejně jako u jiných "alternativních" dopravních prostředků, i zde je ona lokální bezemisnost zjednodušením celé situace. Samotné KOLO lze bezemisním prostředkem dopravy nazvat (při obligátním zanedbání emisí prachu z brzd a pneumatik), ale biorobot, nutný k udržení pohybu, produkuje CO2 a přitom odebírá kyslík z atmosféry. V závislosti na použitém palivu u něj také vznikají emise metanu, které lze jen stěží označit za přídavný reaktivní pohon.

Ha
Hansoff
13. prosince 2023, 07:59
0
Bazarový snílek: Co místo Volva?

Pravda, C8/807 jsem v inzerci míjel. Je s nimi ale stejný problém jako u Espace. Novější kusy nejsou na prodej. Na mobile.de je nejnovější auto z roku 2010. Jedno. Pravděpodobně to bude tím, že tyhle auta nedostaly nástupce a tak je majitelé nemají čím nahradit.
Voyager, T&C, GC, jsou pro mě nepoužitelné kvůli uspořádání sedaček. Jak jsem psal, jezdíme v 5ti. Výsledkem by tedy bylo obrovské auto s půlkou kufru.
Ještě jednou děkuji za tipy, nabídku průběžně sleduji, tak snad na něco zajímavého narazím. Verso bych velice rád vyzkoušel a stejně tak Gran Scenic.

Ha
Hansoff
12. prosince 2023, 07:33
0
Bazarový snílek: Co místo Volva?

Děkuji za komentáře a tipy. Je mi jasné, že sedačky ve třetí řadě budou vhodné hlavně pro děti, ale vzhledem k tomu, že nejmladší je 3 roky, asi se tam vejde ještě hódně dlouho. Ještě bych doplnil, že koukám po autech kolem roku 2010 a s cenou kolem 200k Kč.
Orlando v inzerci potkávám a přiznám se, že vevnitř jsem neseděl, ale 2. řada má stejný problém jako Zafira. I na Outlander jsem narazil, ale jako ostatní "SUV" mi to připadá zvenku velké a uvnitř malé. Navíc 4x4 nevyužiju, jen to je zbytečná váha navíc. Ta KIA vypadá dobře, ale taky nemám osobní zkušenost, musel bych si to vyzkoušet naživo a momentálně žádná v okruhu 100km není. Podobně to Doblo. Bylo jedno v Chrudimi, ale hodně nad rozpočtem.
Verso je hodně zajímavé. Vedle jednoho jsem stál v bazaru v Kolíně, ale to konkrétní vypadalo z venku tak odpudivě, že se mi ani nechtělo vzít za kliku. Rozhodně budu dál sledovat nabídku.
Co se týká rozdílů S-max/Galaxy, ve spotřebě je to cca litr (spritmonitor.de/). S Focusem jezdíme za 7,5, S-max by jel při podobným provozu za 9,5, galaxy 10,5. Uznávám že při nájezdu 5000km/rok to nehraje podstatnou roli. Větší rozdíl je v nosiči na kol (na kouli). U S-maxu jde kufr otevřít i s nosičem u Galaxy ne.
Ještě jsou tu varianty Grand Scenic s TCe a Touran/caddy 1,2 TSi, pokud bych se smířil s turbo-benzínem S Touranem zkušenost mám a z pohledu uživatele plní zadání docela dobře. Vnější rozměry a dynamika jsou srovnatelné s Focusem, ale je citelně širší ve 2. řadě.

Ha
Hansoff
11. prosince 2023, 09:56
0
Bazarový snílek: Co místo Volva?

Řeším podobné dilema. Před prázdninama jsem dostal výpověď z garáže a tak jsem se rozhodl prodat svůj "projekt" s tím, že střelím i rodinného Focuse. Výsledkem mělo být pořízení něčeho. kde se dá převézt i víc než běžných 5 lidí. Výběru se víceméně intenzivně věnuji už 3 měsíce, ale zjistil jsem, že prakticky není co koupit. Vyhledávací dotaz je velmi jednoduchý: "7 míst benzin". Kromě zjištění, že pohyb v inzerci je minimální, mě velice zklamala i nabídka modelů s větším počtem sedaček. K čemu je 7 míst v TP, když reálně se horko těžko vejdou 4 dospělí a možná ještě 2 malé děti? Stejně tak nepochopím, k čemu je dobré uspořádání sedadel 2 2 3? Když jezdíme nejčastěji v 5ti, tak to vždy znamená jezdit jen s polovinou kufru. Velké naděje jsem vkládal do Zafiry (B), ale vnitřní šířka je oproti Focusu menší a k přístupu na 3. řadu je potřeba odsunout dopředu celou lavici ve 2. řadě (tedy všichni vystoupit). Grand C-max má sice sedačky samostatné, ale ve třetí řadě jsou spíše parodie na sedadla. Navíc bych byl rád, aby dětem zůstaly všechny prsty a tak bych se zadním šoupačkám raději vyhnul. Mazda 5 nabízí na šířku ve druhé řadě ještě méně místa jak Zafira. Logicky jsem začal hledat o třídu výš, ale S-max v požadované konfiguraci se téměř nevyskytuje, hranatý Espace z konce výroby se nevyskytuje vůbec a Galaxy by sice byl, ale nechce se mi platit za převážení obrovského množství vzduchu o tolik vyšší spotřebou. Z 5008/C4 a jejich THP mám strach.
Teď tedy přemýšlím, co jsem přehlédl a jestli se na to celé nevykašlat a neinvestovat peníze úplně jiným směrem. Protože Fóbie nám zůstane tak jak tak a pořád tedy bude možnost použít 2 auta, pokud bude potřeba převézt více lidí.

Ha
Hansoff
29. listopadu 2023, 19:51
1
Volkswagen Multivan T7 2.0 TDI: V lecčem jiný, v lecčem lepší

V prezentaci na oficiálních stránkách ta možnost vidět je. Myslím uspořádání 2+3. Pravděpodobně toho lze dosáhnout vyjmutím sedadel 2. řady a posunem 3. řady dopředu (nebo je možnost sundat ty loketní opěrky u 2. řady?).

Ha
Hansoff
02. října 2023, 08:58
5
Chevrolet Camaro nebo Ford Mustang? Plastovražedný souboj

Ještě trochu takovéhle "masáže" a opravdu si to LEGO (dětem) koupím.

Ha
Hansoff
15. května 2023, 09:49
1
Na velikosti záleží.

Tohle znám z opačného konce. Když jsem jezdil se Saxem, spíš jsem si ho oblékal, než nastupoval. Naštěstí jsou u třídvéřové varianty dveře dost velké. V eRku musím mít sedadlo nadoraz vzadu abych vešel nohy pod přístrojovku a téměř potom nedosáhnu na volant (o využitelnosti zadního sedadla pomlčme). Teď zrovna řeším přepis Pařízka a když se na to posadím, připadám si jak na dětský židličce. Nadprůměrná výška taky není vždycky výhra...

Ha
Hansoff
10. května 2023, 07:46
0
Nejstarší česká auta, aneb kolébku motorismu lze hledat i u nás

Paní Benzová jela pravděpodobně s upravenou verzí tříkolky, která měla zesílenou konstrukci rámu a odpružené přední kolo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bertha_Benz
Ona totiž tříkolová koncepce byla dost nevýhodná na tehdejších cestách pro kočáry. Mezi kolejemi byly jen výmoly a uložení předního kola na nich praskalo. Proto došlo k zesílení konstrukce a odpružení předního kola. Repliky se ale vyrábí jen podle té první verze

Ha
Hansoff
07. února 2023, 08:53
0
Dacia Jogger: Kam s ním?

Během představování mě to zajímalo. Ale když jsem zjistil, že vnitřní šířka je výrazně menší než u MK2 Focusu, zase mě to přešlo. Jek se píše v článku, tři sedačky se do druhé řady nevejdou a jezdit v konfiguraci 2-2-1 zase zabije využitelnost kufru.

Ha
Hansoff
12. prosince 2022, 10:49
0
Škoda Enyaq iV 80: Ježíšek by jezdil Enyaqem!

Ještě před tím odevzdá know-how do Indie, jako spousta jiných...

Ha
Hansoff
17. října 2022, 12:37
1
Proč si nenecháme pomoci?

Ty automatický světla jsou výborný příklad a v současném počasí aktuální. Ještě v 9 ráno mlha a polovina aut na DRL. Proč? Ono se to nerozsvítilo! Dost často to funguje až to člověka ukolébá k nepozornosti a potom se nestačí divit. Nastartuju na dvoře auto, světla se rozsvítí a když vyjedu za město, najednou si všimnu, že už světla nesvítí. Mlha pořád stejná, ale na dvoře byl asi větší stín...

Ha
Hansoff
10. října 2022, 08:59
3
Autíčka z večerníčků aneb vzpomínky na motoristické usínání

A co teprve auto na kočičí pohon, co postavili Káťa a Škubánek?

Ha
Hansoff
08. října 2022, 08:42
0
Na Královec! České moře už čeká.

Žízeň neuhasí, oheň mu však podlehne...

Ha
Hansoff
23. června 2022, 13:12
5
Bouráme do zdi, jezdíme poslepu, pouštíme to ze svahu…

"Jen si vypni elektriku dědku Potužníku,
Nám to vůbec nevadí, my máme diesel agregát."
Trautenberk, Potužník senior

Ha
Hansoff
16. května 2022, 08:53
0
Nejnepochopitelnější závady, jaké se vám přihodily

To mi připomnělo mou stodvácu... Několik dní jsem strávil přípravou na STK a byl jsem naprosto přesvědčený, že žádný problém nebude. Ó jaké bylo moje překvapení, když jsem s autem chtěl přejet z parkoviště na linku... Po zapnutí klíčku se ani nerozsvítily kontrolky. Blinkry, stěrače, všechno mrtvý. Jen tak z marnosti jsem zkusil otočit klíčkem dál a auto nastartovalo. Vylezl jsem z auta ven, přesvědčenej o tom, že to zapálím, ale jak jsem třískl dveřma, začal blinkr, co zůstal zapnutý, blikat. Technik mi už šel netrpělivě naproti a tak sedl do auta projel linkou a nelepil ni samolepku na dva roky. Koukal jsem, nechápal. Vyzvedl jsem si v kanceláři papíry a chtěl odjet a znova to stejné. Třísknutí tentokrát nepomohlo a tak jsem jel domů bez blinkrů, brzdových světel,... No, nakonec jsem příčinu objevil. V celém autě je 8 pojistek, 6 je na světla a 2 po 20A zbývají na zbytek elektriky. Při tom proudu se docela zahřívají a už tenkrát nebylo možné sehnat "originální" keramické, ale jenom barevné plastové. A co udělá plast, když se zahřeje? Změkne! Takže pojistka se zkrátila a okolo kontaktu se udělal plastový lem. Potom stačilo zachvění, nebo změna teploty a kontakt se přerušil.

Ha
Hansoff
11. května 2022, 12:21
0
Mazda 2 Skyactiv-G - 90: Dlouhý převod dojmu vládne

Převodovka ze supersportu v malém městském autě? V reklamním letáku by to mohlo vypadat dobře... (škoda, že nemá i ten desetinásobnej výkon)

Ha
Hansoff
10. května 2022, 06:16
1
Mazda 2 Skyactiv-G - 90: Dlouhý převod dojmu vládne

Nebo převodovkou pro mimoevropské trhy?

Ha
Hansoff
06. května 2022, 07:10
1
Můj život s Plurielem II - když výměna žárovky stojí tisíce a demontáž světla trvá hodiny

V nějakém časopise jsem četl test výměny žárovky. Sešlo se tam několik aut s rokem výroby kolem 2008-2010 a výsledky byly zajímavé. U Focusu byl čas potřebný k výměně jeden z nejkratších, ale v celkovém hodnocení byl poslední, protože světlo je zajištěné vrutem na torx a v originální výbavě není nic, čím by šel povolit...

Ha
Hansoff
09. března 2022, 07:02
0
Bazarový snílek: Ušetřete za každou cenu

Nedávno jsem na jeden na bazoši narazil, ale bral jsem to jenom jako vtip.

Ha
Hansoff
03. března 2022, 08:24
0
Maruti Suzuki Dzire EV - elektromobil s překvapením

říkal jsem si, kde už jsem tohle řešení viděl...
https://www.autickar.cz/clanek/skoda-eltra-151-domaci-elektromobil/
čekal bych, že oproti tovární konkurenci to bude levnější. Pokud by to prodávali jako kit, mohlo by to zaujmout kutily.

Ha
Hansoff
14. února 2022, 09:09
2
5 automobilových chyb ve filmech a seriálech

Velice zajímavé je sledovat to z druhé strany. Před lety jsem byl u natáčení Šumného horácka (Naše SDH na natáčení zapůjčilo auto) a přesto že v okolí natáčené scény je cca 20 dalších lidí, jen sám kameraman a režisér vidí, co je reálně v záběru. Uhlídat, kde se z záběru mihne něco, co tam nepatří, to není sranda. Zvlášť, když se v okolí pohybuje spousta čumilů. Pokud si toho všimne až sřihač, těžko se zásadní scéna vynechá nebo přetočí (třeba s půlročním odstupem). Tohle natáčení například zkomplikovalo to, že při přejezdu z Třebíče do Tasova se u auta zadřel motor. Některé scény se tedy musely točit s autem tlačeným bandou dobrovolníků a to nebylo jednoduché, schovat tolik lidí za auto aby nebylo vidět nohy a hlavy. První scéna s autem (natáčela se jako poslední) se odehrává na náměstí v Meziříčí. Titus Krška předává od vozu kliku a klíče, ale startovací klika nejde jednoduše sundat, tak předává kliku od navijáku hadic a klíče od našeho domu (klíč od auta je malý a v záběru by byl sotva vidět).
Z výše uvedených chyb jsem žádnou nepozoroval, ale během natáčení jsme na žádost kameramana odšroubovali nevyužitý držák savic mezi prostorem pro řidiče a pro posádku. Kameraman nás pochválil, ale režisér "zje*al", protože scény nejdou postupně a tak tam někde je držák v záběru vidět a někde ne. Štáb si ze mně potom dělal srandu, že na kfilmu.net budu určitě slavnej...

Ha
Hansoff
03. února 2022, 10:26
0
Opel Corsa-e: Dnes vám povím o svém poprvé …

Zapínání pásů v téhle konfiguraci je opravdu zábava. Nakonec sem to vyřešil takhle:
https://www.prodlouzenipasu.cz/Typ-A-sirka-spony-21mm-delka8cm-d13.htm
čas zapínání to povážlivě zkrátilo a i ten proud sprostých slov téměř vyschnul.

Ha
Hansoff
01. prosince 2021, 06:54
0
Za svědky minulosti Generála Motorů

V nejvyšších výbavách většina těch věcí být mohla. Některé prvky výbavy jsou ale dost vzácné, nebo aspoň v mém okolí. Nepamatuju si, že bych se někdy vezl Feldou s el. okny nebo ABS, klimu jsem zažil asi jen jednou.

Ha
Hansoff
18. října 2021, 08:51
2
Autíčkář se ptá: Auto pro maminku? (Už zase?)

Ten už je teda řádně schnilej...

Ha
Hansoff
16. září 2021, 13:39
2
Autíčkářův týden: Elektrické novinky z Mnichova a jedna nečekaná hvězda

Všimli jste si, že ty autonomní samohyby jsou prázdný?

Ha
Hansoff
08. září 2021, 08:00
0
Automatizace jako cesta k rychlosti a šroubky

Jsem opravdu zvědavý, za jaké peníze se bude prodávat náhrada světel na nastupující generaci Mercedesů. W223, W206, EQS a další. Funkce sice jsou celkem zajímavé, ale fungují jen v noci

Ha
Hansoff
26. srpna 2021, 08:22
1
Autíčkářův týden: "Pravda" o Fabii Combi, facelift Lamborghini a Nissan, který nás nemusí zajímat

To je naprosto přesné. Spousta lidí na ni nedá dopustit, spoustě lidí z nějakého důvodu vadí a ostatním je úplně jedno jestli existuje, nebo ne.

Ha
Hansoff
24. srpna 2021, 07:09
8
Budoucnost automobilismu pohledem skeptika

Mluvit v ekonomice zaměřené na spotřebu a růst růstu o ekologii mi připadá podobné, jako kdyby na nástěnku v bordelu lepili články propagující sexuální abstinenci.

Ha
Hansoff
19. srpna 2021, 07:04
5
Dalších 30 elektrických škodovek pro Prahu

Podle úvodu jsem taky čekal spíše "test" než reklamu...

Ha
Hansoff
18. srpna 2021, 10:45
4
O štok výš: Z historie třípodlažních autobusů

To mi připomnělo jednu lidovou moudrost: Nikdy neříkej, že něco nejde! Vždycky se najde nějakej blbec, co neví, že to nejde, a dokáže to.
Jsem rád, že to někdo zkusil...

Ha
Hansoff
19. července 2021, 10:11
0
Dodge Viper: Zpátky ke kořenům

To auto prodává už několik let. Buď ho ve skutečnosti prodat nechce, nebo je tam nějaký problém.

Ha
Hansoff
29. června 2021, 08:17
1
Hyundai Kona Electric: Co je to normální?

Takovýhle malý přibližovadlo na baterky by mi pokrylo 99% cest, kdy jezdím jen sám, nebo s nekompletní rodinou. Cestu do práce a zpět by to zvládlo i 2x a ostatní běžné cesty jsou kratší. Jen ta cena... Asi bych si za ty peníze vybral Vito Family. Nebo 3 Dustery?

Ha
Hansoff
04. června 2021, 12:16
1
Peugeot Rifter GT 1.5 BlueHDI: Sluha pro každý den

Už u kombíku musím řešit, jak blízko můžu zacouvat ke zdi/bráně/sloupu abych se vůbec do kufru dostal a tady to bude, předpokládám, na prostor ještě náročnější. Navíc jsem docela narostl to výšky, tak je pro mě dost důležitý údaj, jak vysoko se víko otvírá.
Dělené dveře jsem zatím na autě neměl, ale taky mi to připadá jako zajímavější řešení...

Ha
Hansoff
25. května 2021, 06:34
3
Autíčkář se ptá: Sdílená mobilita?

Lidi se občas chovají jako hovada i k dopravním prostředkům, co jim patří. Od "pronájmu" podobnýho přibližovadla by mě asi odradil strach o vlastní bezpečí (a strach, že se to rozpadne na kusy zrovna ve chvíli, kdy s tím pojedu já).

Ha
Hansoff
21. května 2021, 07:12
0
Auta, která si nepořídím kvůli jejich image

Taky nám tu jezdí jeden s G IV bez výfuku. Jeden by si řekl, že rok je dost dlouhá doba aby ten výfuk zase našel nebo si našetřil na novej. Nebo už ohluchnul a je mu to jedno...

Ha
Hansoff
22. dubna 2021, 10:00
0
O řidičích, cyklistech a skládacím metru

Povinná výbava jsou brzdy a odrazky, za snížené viditelnosti i světla. Blatníky a zvonek se doporučují, ale povinné nejsou. Pokud se teda poslední dobou něco nezměnilo...

Ha
Hansoff
21. dubna 2021, 12:59
7
O řidičích, cyklistech a skládacím metru

Ta poslední věta to vystihuje. A nejenom auto vs kolo, ale naprosto obecně.

Ha
Hansoff
21. dubna 2021, 09:25
0
Ptejte se: Rodinné auto za 400 tisíc

Do Focusu dávám kočáry 2. Hlubokou korbu s podvozkem a vedle sporťák tříkolku. I 2 dětské sedačky a podsedák uprostřed nakonec nejsou problém.

Ha
Hansoff
15. dubna 2021, 11:22
1
Giron: Karibský gulyás

Na kolejích už jsem viděl lecos, ale ten vlakobus je perla.

Ha
Hansoff
24. února 2021, 07:01
0
Elektrický valčík: Mají dnes Husité novou konkurenci?

Telefon na nabíječce nám tu hořel před 2 lety. Hasit to moc nešlo, naštěstí byl na podložce, tak šel rychle vynést ven. Manželka nakonec uznala, že ty kouřový detektory opravdu jsou k něčemu dobrý.
Co se hašení elektromobilu týká:
https://elektrickevozy.cz/clanky/jak-zvladnout-pozar-elektromobilu-s-novym-vynalezem-staci-jen-20-sekund
Ta plachta je praktičtější, poskládaná se hasičům vejde do auta líp než kontejner s vodou.

Ha
Hansoff
18. února 2021, 08:03
0
CAT 432F2: Souznění člověka a stroje tentokrát trochu jinak

Druhá strana mince je, že například u moderního zemědělského traktoru je těch funkcí tolik, že snad ani není v silách jednoho člověka vše obsáhnout.

Ha
Hansoff
12. února 2021, 13:16
0
Ptejte se: Zajímavé auto do sedmdesáti tisíc

Tenhle dvoulitr má i soudobá Fiesta ST a na tu je k dispozici také spousta dílů na úpravu motoru.

Ha
Hansoff
03. února 2021, 07:03
0
Autíčkář se ptá: Baterie nebo vodík?

Před lety se tento systém testoval v Izraeli. V dnešní době a s masivní podporou EU by to možná fungovalo lépe.
https://www.theguardian.com/environment/2013/mar/05/better-place-wrong-electric-car-startup

Ha
Hansoff
02. února 2021, 12:33
2
Autíčkář se ptá: Baterie nebo vodík?

ne jenom unifikaci. Také by bylo nutné mít v oběhu více baterií než samotných aut.

Ha
Hansoff
22. ledna 2021, 08:35
4
Jaké "klasice" jste nikdy nepřišli na chuť?

Já jsem si eRko před 15ti lety koupil prostě jenom proto, že se mi líbí. Na tom se nic moc nezměnilo dodnes, jen jsem zjistil, že mě vlastně nebaví jezdit s veteránem.

Ha
Hansoff
20. ledna 2021, 13:47
2
Autíčkář se ptá: Posloucháte za volantem nebezpečné songy?

Když byla řeč o nebezpečné hudbě, jednou se i v mém případě málem stala příčinou nehody.
Experimentoval jsem se Spotify a pouštěl si v autě Daily mix. Fungovalo to docela dobře, ale potom jsem se se stejným účtem přihlásil na televizi a pouštěl písničky dětem. Vůbec mi nedošlo, jaké následky to může mít. To takhle ráno jedu před 5. po D1 do práce, z reproduktorů se line výběr od punku až po metal a nejednou bez jakéhokoli varování Dáda. Já se tak lekl, že mi najednou byl levý pruh úzký!!
Od té doby dávám přednost rádiu, kde se tohle nestává.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Mustang GT 2012
Ford Mustang GT

2012 rok výroby
417 koní výkon
5 000 ccm objem

Buick Riviera  1974
Buick Riviera

1974 rok výroby
220 koní výkon
7 500 ccm objem

Toyota Aygo pro mechanika NOVÉ BRZDY K AUT 2006
Toyota Aygo pro mechanika NOVÉ BRZDY K AUT

2006 rok výroby
67 koní výkon
999 ccm objem

Ford F150 5.0L V8 | Camper Special 1989
Ford F150 5.0L V8 | Camper Special

1989 rok výroby
188 koní výkon
4 942 ccm objem