načítám data...

Téma Váha vs. výkon

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Laďuna Vettel 23. června 2018, 01:05
Hmmm...k tomuto se asi chci přidat...Jezdím poměrně dlouhé štreky se služebním BMW 320d...ano, je to BMW, ale jen 4 válce a nafta (v případě služebky to ale dává smysl:-) a protože mám rodinu a 4 děti, mám doma i Voyagera pro 7 osob (velké, těžké, benzin, slušný výkon). Na léto jsem pořídil Clio Sport Ph1, 172 (koní) 1035 kg (suchá hmotnost) - a i když je výkonově cca kolem těch dvou ostatních aut, tak je zábavnější, líp ovladatelné a hlavně, na mé oblíbené trase v Buchlovských kopcích (ráj motorkářů) ze všech 3 jednoznačně nejrychlejší...takže váha (čím nižší) má opravdu velký vliv na hbitost (ikdyž slabšího) ovladatelnost a zábavu...a když jsem stejný úsek zajížděl s audi S8 5.2, 450 koní...jízda mě prostě tolik nebavila (spíš byla oproti cliu sport nudná). Takže záleží jen na tom, jestli se chcete opravdu bavit a užívat si jízdu nebo spíš být jen rychlý (v běžném provozu, ale stejně čas neměříme) a na nějaké honičky stejně brzy zapomeneme...radím, bavit se...Ještě nic mi nedalo tolik radosti jako ,,obyčejný dvoulitr se 172 koníky v Cliu Sport´´..Věřte mi:-) Pěkný večer