načítám data...

Téma LS430

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Radohanno 19. září 2017, 19:12
Jen pro představu jak to nemá vypadat....Teď už auto nevrže a sedí jak přikované...


Tento příspěvek byl 27.10.2018 v 12:30 upravován.
Radohanno 13. září 2017, 09:04
Marks levinson...Podle ceny asi hodně luxusní reproduktory a hifi...Podle výdrže už nikoli..Taková Tesla asi vydrží víc.. :-) Ale dost retra...KIdyž jsem LSko koupil Marks hrál jak o život..Ale cca do roka a do dne začal chrčet basák....Kupodivu se utrhl od koše ??? Kdepak udělali soudruzi z USA chybu??? Myslím že dost poddimenzovali závěs subwoferu... Tak jsem se na to podíval a jediné co jsem udělal že jsem zalil díry lepidlem..Ale po 2 letech se to utrhlo hned vedle....Jediné řešení nový reprák?? A nebo?? Opravná sada. Trochu goglování po americkém lexusforu a měl jsem jak návod tak i odkaz...Kupodivu je to problém u 100% vyrobených LS430... Po 5ti letech basáky končí..Takže se objednala opravná sada za 11 dolarů a já jsem se pokusil svépomocí o profesionální opravu.. Trochu strach jsem měl..Nový reproduktor stojí v USA 7800kč u nás 17700kč??? Asi si platí 1 třídu!! :-) .Vše dopadlo perfektně a basák opět duní..Oproti BOSE co mám v Omeze ,je naladěný Marks levinson pro poslech spíše vážné hudby, ale zvládne i trochu dunivější akce...
Radohanno 13. září 2017, 08:51
Možná bych se po čase mohl zase pochlubit co se na ,podle recenzí spolehlivém voze ,pokazilo.....Největší peklo s Lexusem je vrzání od přední nápravy...Vlastně dosud není dořešené, ale stálo to už spoustu peněz..I když jen zlomek toho co bych vyklopil u nás... Takže asi takhle..Někdy v dubnu se začínalo ozývat divné vrzání...Šel jsem pod auto a koukal a koukal...Nic jsem nevykoukal a tak jsem na radu opraváře promazal všechny klouby ..Pěkně postupně a při jízdě jsem hledal odkud se to ozývá...No nenašel jsem nic...Takže šlo auto na jámu a pomalým popojížděním a bržděním se našel utržený silentblok...Super ...říkám si.. Zajdu do Toyoty a objednám?? Ale ouha ?? U nás v ČR nelze objednat zvlášť ,ale pouze s domečkem za 5600kč kus... Díky že mám kamaráda ,který umí objednat odkudkoli ze světa..Takže 2 kusy za 1700 i s poštou z Ruska... Ovšem problém se nevyřešil..Ale naopak se našel další problém..Ohnutý šroub upevnění tlumiče a poškozený silentblok..Takže opět kolečko..Toyota-tento díl vůbec nedodává!!! Kamarád?? Není problém Febex běžně dodává...za cenu 4 kusy za 2000kč..... Natěšený jsem letěl do servisu..Ale ouha při demontáži se rozpadl další silentbolok..Vlastně poslední na spodním ramenu...Popravdě už mě vstávaly i vlasy co nemám...Takže kolečko,Toyota-dodává pouze s celým ramenem za 7700kč kus.. Z Anglie celá sada 4 kusů za 2260 i s poštou!!! Výměna mě čeká příští týden a vlastně se stabilně modlím i když jsem ateista ,aby to vrzání konečně přestalo....Zase bude přední náprava po kompletní opravě a díky kamarádovi i za rozumný peníz..Kupovat díly od českých dealerů kterí mají marže v řádu stovek procent je sebevražda...

Tento příspěvek byl 13.09.2017 v 08:53 upravován.
Radohanno 06. června 2016, 11:57
Něco málo fotek......
Radohanno 05. června 2016, 08:55
Zpracování interiéru je luxusní ale přece jen jinak než u evropských vozů.. Hlavní je bytelnost. Dřevo je z dřeva a hliník z hliníku ....Zpracování je kvalitní i tam kde není vidět ...design je typicky východní a pro USA. Takže spoustě lidí příjde divný. Ovšem slícování jak interiéru tak karosérie je 100%. Dokonce někde psali že karosérii vyráběli za pomocí laserové technologie a tím mělo LSko nejlepší pevnost ve své době a hlavně CX -0,25..což je špička i dnes.
Radohanno 01. června 2016, 17:34
Je to prostě auto na klidnou jízdu........
Radohanno 01. června 2016, 17:30
První cesta byla dostat se z neznámým vozem z Prahy do Kroměříže... První jízda s V8,automatem a krávou 5x2 metry...Jel jsem v noci a tak byl menší provoz... Vše se krásně zvládlo a jako naprostá lama jsem si v poslední křižovatce před domem levou nohou šlápnul na imaginární spojku-tedy zde brzdu... Bylo to taky naposled co jsem si kousnul do volantu. Pak nastalo dlouhé učení se všech vychytávek a fičur, které to mělo. Návod k použití je tlustý asi jako jeden díl 3 mušketýrů ale čtení je to celkem zajímavé.
Radohanno 01. června 2016, 17:25
Takže po nějakých peripetiích a hlavně ,jak se říká domluvení smluvní ceny.... Jsem si jel pro auto do Prahy... Původní majitel bylo Japonské velvyslanectví v Praze. Autem jezdil celé roky jeden řidič a dostávalo pravidelný servis dle servisní knihy. Pak nastala doba kdy velvyslanec nafasoval nový vůz Infinity. Takže vůz byl na prodej. v AAA nabídli nízkou vykupovací cenu tak se řidič ujal prodeje ....Jaká byla odpisová cena nevím a kolik nabídly v AAA netuším. Mě se podařilo domluvit cenu na tehdy krásných 199000kč. Auto bylo vyrobeno 2002 a do provozu dáno v dubnu. Najeto mělo 134000km a doloženo bylo vše jak servisní knihou tak několika účty ze servisu. Koupě proběhla v listopadu 2011 . Našel jsem v té době několik vozů LEXUS LS430 jak u nás tak na Mobile DE. ovšem s cenou přesahující hranici spíše 300000kč. Vlastně dnes se stejné vozy prodávají stále za podobnou cenu. Jejich stav nedokážu posoudit. Mě to stále jezdí.

Tento příspěvek byl 01.06.2016 v 17:25 upravován.
Radohanno 01. června 2016, 17:15
Jak začít...Asi jak jsem k tomu vůbec přišel..
Většina věcí má své pozadí...Někdy stačí jen když vás někdo sveze v pořádném voze a začnete mít problémy ......je to nakažlivé a neexistuje lék. Tedy jeden ano. Koupit si pořádné auto...
Pro každého je to něco jiného.. Pro mě v poslední době klasická limuzína s atmosférickým V8 ...Dopracoval jsem se k němu postupně.
Můj výběr byl zaměřen spíše k Mercedesu a BMW.. Ale spousta lidí mě od W220 S500 a E65-745 odrázela. Problém byla také cena. . Nejsem milionářem což ztěžuje výběr vozu:-) . Nakonec se naskytla možnost kouknout na Lexus. To proč ho mám má spoustu okolností a některé nejsou zrovna příjemné a tak to nebudu pitvat. Důležité že zatím žijeme spolu a kromě občasných starostí si užívám specifický styl poježděníčka...
Radohanno 28. dubna 2016, 18:30
konfrontace
Radohanno 28. dubna 2016, 15:11
Taky si pohoním kimono