reklama
načítám data...

Volvo několika kliknutími

Automobil se stává samozřejmostí. Mnozí z nás už si nová auta kupují se stejnou samozřejmostí, jako mobilní telefon či ledničku. A Volvo jde tomuto trendu naproti.

zobrazit celou galeriiNovinky: Volvo několika kliknutími

Když jsem byl malý, bral mě s sebou táta do showroomu, když kupoval nové auto. Jednou za tři až pět let se to opakovalo a byl to vždycky velký svátek. Obešli jsme několik dealerství, dostali stohy katalogů a potom jsem v nich týdny listoval. Mám je schované dodnes. Tam někde se zrodila vášeň, která mě dovedla až k mému působení zde v Autíčkáři.

Stále jsou mezi námi nadšenci, kteří výběru toho správného auta věnují týdny života. A budou i nadále a je to tak dobře. Sám mezi ně patřím a doufám, že i mé děti budou výběr auta prožívat tak, jako jsem ho prožíval jako kluk já. Jenže když si dnes kupuji nový mobil či nový počítač, objednám si jej z pohodlí domova a nechám si jej doručit až domů. Prostě už tím nechci trávit tolik času. Počítač už je zkrátka jen počítač, ne kouzelná krabička zázraků. A věřte nebo ne, podobné to brzy bude i s auty. 

reklama

Automobilka Volvo spouští i v České republice program Flexi Care. O co jde? Když dnes chcete mobilní telefon, jdete k operátorovi, domluvíte si tarif, dostanete telefon a potom už jen voláte. A přesně tak to nyní může být i s autem. Jednoho dne se probudíte a seznáte, že by se vám už vážně hodilo auto. Přes internet si přes službu Flexi Care objednáte Volvo XC40, vyberete si specifikaci a potvrdíte – a to je vlastně celé. Je to jako s tím mobilním telefonem. Auto vám dodají, kam si budete přát, a vy už se nemusíte dál o nic starat. Veškerý servis, dálniční známka, přihlášení i pojištění - to vše je zařízeno.

Různé operativní leasingy jsou již realitou a služby jako Flexi Care je posouvají ještě o notný krok dál. A je pravdou, že takový přístup dokonale sedí k tomu, jak auta dnes fungují a jak své majitele hýčkají. Mobilní aplikace umožní nastavení auta na dálku, další služby vám pomohou s nalezením hotelu či restaurace na cestách – a to vše si teď objednáte několika kliknutími. Auto a k němu i plný servis. Žádná výměna pneumatik, žádné papírování, žádná údržba – to všechno je vyřešeno za vás. Kdyby mi někdo před pár řekl, že si své příští auto objednám přes internet, nevěřil bych mu. Ale je pravdou, že s mobilními telefony to tak už praktikuji dlouho – jen se jednou za čas si od svého operátora nechám poslat nový přístroj – a jinak neřeším nic. Tak proč to tak nedělat i s auty? Proč věnovat tolik energie a času pouhému vlastnictví automobilu? Nová doba dělá některé věci o tolik jednodušší…


Mohlo by Vás také zajímat

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

BigBen
26. června 2018, 13:00
0

Dokážu si to představit u nákupu nových aut a u půjčoven aut. Pokud počet konfigurací a jejich variant bude omezený tak aby se v tom každý snadno vyznal tak proč ne. Někomu kdo není fanda aut a je mu jedno v čem jezdí, ten to určitě využije. Nedokážu si to představit u nákupu ojetých aut :-) To by se zákazník asi nestačil divit co mu to složili před barákam z odtahovky :-D

reagovat
Pólin
26. června 2018, 14:36
0

Věřím, že autor těch pár posledních vět myslel ironicky...:) Auto bych si po internetu neobjednával třeba z toho důvodu, že to podporuje totální odosobnění aut jako takových a z řidičů to dělá ještě závislejší uživatele. Tohle se mi prostě nelíbí. Jak už jsem zde psal: hned bych si koupil auto, které by kupující lákalo na snadnou servisovatelnost v domácách podmínkách a velikou odolnost jeho konstrukce. Těmito službami se z aut stává jenom spotřební zboží, což si myslím, si nezaslouží.

reagovat
MartinCoupe
26. června 2018, 20:09
1

To už dávno jsou...

Knightrider
26. června 2018, 16:35
1

Asi tahle služba nebude pro mně. Já vybírám auta měsíce až roky. A navíc trochu jiný. Rozuměj: rozpočet je sviňa, co mi do toho furt kecá. :-)

reagovat
BigBen
27. června 2018, 17:35
0

S časovým intervalem výběru mohu jen souhlasit :-) Jedno auto koupim a už začínám vybírat to příští :-)

Knightrider
28. června 2018, 07:52
0

Ja mam pdoblem v tom, ze mne zajimaji jen "divny" auta, ktery obvykle stoji nasobky tech normalnich a to i v pripade, ze jsou o roky az desitky let starsi. :-Dreklama

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Volkswagen Golf MK3 Cabrio GT Karmann 2.0 8V 1993
Volkswagen Golf MK3 Cabrio GT Karmann 2.0 8V

1993 rok výroby
115 koní výkon
1 991 ccm objem

Škoda Octavia RS 2003
Škoda Octavia RS

2003 rok výroby
180 koní výkon
132 ccm objem

MG ZS 180 2003
MG ZS 180

2003 rok výroby
180 koní výkon
2 498 ccm objem

Chevrolet Caprice Sedan 1990
Chevrolet Caprice Sedan

1990 rok výroby
172 koní výkon
5 001 ccm objem

Ford LTD  1972
Ford LTD

1972 rok výroby
215 koní výkon
6 ccm objem