načítám data...

Ča Snač Aj

JménoVáclav Dočkal
BydlištěEvropa
Registracepřed 4.9 rok.
Poslední aktivitapřed 6.1 hod.
Komentářů u článků205
Pozitivních komentářů u článků61
Negativních komentářů u článků1
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Ča
Ča Snač Aj
11. října 2020, 15:56
0
Ford Transit 2.0 EcoBlue automat: Když nechcete jet nadvakrát

Ty si delas srandu, ale zkus nekdy pozorovat posilovny a kolik lidi tam dojede 2km svym SUV aby pak mohli behat na pase.. neni to ani trochu na hlavu?

Ča
Ča Snač Aj
29. září 2020, 10:14
12
Honda E Advance: Upřímný automobil

Tak cute auto by bylo. Ted jeste udelat dvakrat levnejsi verzi se stejnym designem, ale s jedna petkou a turbem. Mohlo by to vazit kolem tuny a vsadim se, ze by se prodávalo jak housky na krámě.

Ča
Ča Snač Aj
14. září 2020, 14:00
2
Koloběžka Lime: Jak se stát kosmonautem...

Jak není přední kolo 20 palců a víc, stojí to za... :D

Ča
Ča Snač Aj
11. září 2020, 20:29
0
BMW M235i xDrive Gran Coupé: Takhle by to dál nešlo.

Pak nezbývá než dodat, že když už se s ní řízneš, moc to nečekáš a stojí to obvykle za to..

Ča
Ča Snač Aj
20. srpna 2020, 13:46
1
CAT 725: Nedostižný sen českého chalupáře

A po doplnění nákladového prostoru vodou máte šmrncovní brouzdaliště pro ratolesti..

Ča
Ča Snač Aj
13. srpna 2020, 14:38
0
Dnes bez motoru: O autobusových přívěsech a návěsech

"V případné válce má návěs (který může táhnout třeba protiletadlový kanón) větší hodnotu, než obyčejný autobus." Prosím změňte si návěs na tahač. Danke

Ča
Ča Snač Aj
05. srpna 2020, 08:16
1
Nekupujte si kabriolet, je to blbost a budete toho litovat

Já jezdil s kloboukem.. abych si neožehl citlivý krk a odstáté uši ^_^

Ča
Ča Snač Aj
04. srpna 2020, 16:57
0
Ptejte se: Třídveřový hatchback nevšedního vzhledu

Vidím to stejně.. a z toho výběru je Clio asi nejhezčí a navíc má kliky zadních dveří schované ve sloupcích takže z dostatečné dálky i působí jako 3dv. A co si budeme povídat s těma pěti dverma se funguje v denním provozu líp.

Ča
Ča Snač Aj
03. srpna 2020, 14:10
10
Zásadní verdikt německého soudu: Padl trest za nastavování stěračů skrz dotykový displej

:D Juniore díky. V hlavě se mi zjevil obraz. Dítě řve, řidič řve na auto, auto hlásí, že neví co řidič chce. Řidič řve na dítě aby bylo zticha, manželka nevydrží a řve na řidiče ať neřve na dítě, auto hlásí, že neví co...

Ča
Ča Snač Aj
28. července 2020, 16:21
0
Škoda Octavia Combi 1.5 TSI: Máte kontrolu kvality? A mohl bych ji vidět?

Hele borci a nepřemýšlel i jste o tom udělat si účet na Patreonu nebo startovaci? Já bych vam i nějakou pětku klidně poslal, ať máte na naftu do těch fasovanejch Maserati.

Ča
Ča Snač Aj
13. července 2020, 09:46
4
Peugeot 3008 Allure Hybrid: Nenaplněná očekávání

"Zapínat se to musí po každém zapnutí auta" to je ale docela problém nemyslíte? Mě by to teda dost s..štvalo.

Ča
Ča Snač Aj
11. července 2020, 07:45
0
Pět aut pomalejších než rodinné Volvo

Je fakt, že tohle otevírá dveře úplně novému levelu value engineeringu..

Ča
Ča Snač Aj
11. července 2020, 07:42
3
Pět aut pomalejších než rodinné Volvo

A sličnou děvu v závěru snímku okouzlí složením obýváku h Ikei, který celý film vozí v kufru. Prostě sexy, co dodat.

Ča
Ča Snač Aj
11. července 2020, 07:38
3
Pět aut pomalejších než rodinné Volvo

MBMB: asi tak. Ono se na nic z těch pomocníků nejde spoléhat na 100%. Krásně to ukázala ta Tesla co to na Tajwanu narvala do prevraceneho kamionu. Bílý návěs na pozadí čistého nebe a auto ho nevidí, jedno kolik jede..

Ča
Ča Snač Aj
02. července 2020, 09:15
0
Autíčkář se ptá: Vaše nejoblíbenější Porsche?

To je pořád sama klasika. Já bych šel pro nový Speedster a k tomu Macan. Zbývá jen vyhrát ty Euromilióny.. a ze starých Porsche by to byla Carrera GT.

Ča
Ča Snač Aj
30. června 2020, 14:45
0
Peugeot Boxer: Poštovní panáček

Bude aspoň C+E? Já si kdysi udělal pro srandu céčko a k éčku už se nedostal.. a teď si říkám, že by to nebylo marný, už jen pro tu zkušenost.

Ča
Ča Snač Aj
30. června 2020, 09:35
0
Peugeot Boxer: Poštovní panáček

Je to placaty.. hmm. Docela to jede. Hmm. ale koncepce motoru se jmenuje stejně jako moje oblíbená dodávka. Takže je to super :) Lék je sehnat Boxera, plaťák a udělat test jak se tahá Porsche za Pažoutem. (Viděl bych to radši než test toho Porsche, těch je všude dost :)

Ča
Ča Snač Aj
16. června 2020, 23:33
2
Doprava po městě aneb nejen auty je Autíčkář živ

Na braní do kanclu bych doporučil podívat se po skládacím elektrokole. Jede se na tom líp jak na koloběžce, složený je to stejně skladný a hlavně pro ostatní v provozu včetně chodců je to předvídatelnější. Srazit se s někým na koloběžce není moc prdel a stává se to překvapivě často.

Ča
Ča Snač Aj
12. června 2020, 11:41
0
SsangYong Korando 1.6 e-XDI AWD: Levné neznamená laciné

Právě, do města na přejíždění obrubníků tohi není člověku líto a když vidím ty výbavy a cenu, tak bych o takovém sám uvažoval na drndani do prace. Nevim jak v CR, ale v UK dávají teď i sedm let záruku, což by mohlo pomoct držet cenu při následném prodeji.

Ča
Ča Snač Aj
12. června 2020, 11:37
0
Mazda3 dostane příští rok přeplňovaný dvouapůllitr. Je tu ale háček.

Řekl bych, že srovnání s 2.5l z roku 2010 není úplně namístě, to byla jiná konstrukce než skyactiv + tenhle bude mít turbo. Jinak to ale vypada, že tohle bude laděné spíš jako silný cruiser než hothatch.

Ča
Ča Snač Aj
11. června 2020, 08:09
1
Ča
Ča Snač Aj
04. června 2020, 15:38
0
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

"jak se třeba tou instalací tepelného čerpadla zvýší zátěž životního prostředí oproti přímotopu, ale to je jedno." Odpovědí jsou emise a náklady na výrobu a údržbu, které mají velký význam právě proto, že dané zařízení se většinu své existence nebude používat.

P2G bude pravděpodně doplňovat část mixu, dovedu si představit použití třeba v nákladní přepravě, kde dává mnohem větší smysl než baterie. A je lepší pálit P2G než ropu, která se dá využít užitečněji než jako palivo. Právě díky nákladní dopravě si myslím, že ICU jen tak neskončí. Výroba paliva z odpadu+vzduchu by teroreticky mohla využívat odpadního tepla z JE což by efektivitu výroby energie pošouplo do jiného levelu, ale to je v současné situaci asi absolutní scifi.

Ča
Ča Snač Aj
04. června 2020, 11:19
2
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

"S tím souhlasím. V domě, kde se skoro nemusí topit, je skoro jedno, jak se tam topí. Tak je holt nastavený systém."
není to jedno, ty vámi zmiňované varianty jsou prostě v daném případě falešná ekologie. Ve jménu snížení zátěže životního prostředí ji naprosto nesmyslně zvýší. Ten samý nesmysl jsou tzv energeticky pozitivní domy a "energetické účetnictví" kolem nich. Postavím neúspornou stavbu a narvu na ní panely a najednou je eko.. bullshit. Je přeci šetrnějsí tu energii vůbec nepotřebovat. Zase falešná ekologie. Centrální výroba energie bude vždy efektivnější.

P2G i spálené v ICE je z principu uhlíkově neutrální a dává větší smysl než výroba mega baterií, už jenom proto, že na kapalná paliva máš dávno vybudovanou infrastrukturu. Navíc jeho výroba se dá efektivně připojit nejenom k obnovitelným zdrojům, ale třeba i k jaderné elektrárně, ale to by musela být vůle a ta po tom co všichni masivně nainvestovali do baterek jen tak nebude.

Ča
Ča Snač Aj
04. června 2020, 09:42
0
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

MBMB: jak píše Sato, ten přímotop je v malém pasivním domě de facto to nejekologičtější co může být, podívej se na celý life-cycle té věci. Vytápění se použije v jednotkách dní za rok, takže mnohem větší roli hraje zátěž vytvořena při výrobě a údržbě a tam přímotop nemá podlahová rohož válcuje všechny ostatní varianty. "Zatímco elektromobil je alternativa ke spalovacímu autu, což je ekvivalent toho topit uhlím." Ale v českých podmínkách ten elektromobil JE topení uhlím.

Ča
Ča Snač Aj
04. června 2020, 09:23
1
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

Sato: tohle je přesně ta hrozná zvrácenost na kterou jsem narazil, když jsem si vymýšlel dům. Superizolovana stavba kde jako jediný dodatečný vytápění na asi 20 dní v roce kdy je potenciálně potřeba je ideální jeden jediný na výrobu nenáročný přímotop.. ale nemůžu protože není eko a místo toho musím mít tepelné čerpadlo za x set tisíc a z neporovnatelně náročnější výrobou, servisem a vším kolem. To není ekologie, to je bizár.

Ča
Ča Snač Aj
03. června 2020, 09:07
2
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

Když pominu skladbu elektrické energie, která je u nás k dispozici (ale to by bylo na jinou diskuzi) :D tohle je totiž hrozně vtipný. Zajímal jste se někdo o ekologicke bydlení a dotace v ČR? Třeba pasivní dům pro zelenou úsporám, který jako jediný zdroj tepla má třeba jen jeden přímotop vám neuznají pro dotaci, protože vytápění elektřinou není kvůli našemu energetickému mixu ekologické.. ale auto co jezdi na ten samý mix je ok a bez daně.. :D

Ča
Ča Snač Aj
02. června 2020, 21:25
2
Ford Focus Combi 1.5 Ecoboost: Správný kombík

Však to ber pozitivně. Musíš si říkat, že jedeš jako s polovinou třílitrového šestiválce.

Ča
Ča Snač Aj
29. května 2020, 11:17
-1
Volvo V60 T6 AWD Recharge: Elektřina ve službách prostých řidičských radostí

Teorie hezká. Realita je jinde. Mnoho lidí si právě takové auto koupí i když ho za celou dobu provozu de facto nenabijí. Takové auto je pak kvůli nákladům na vyrobu vlastně míň eko, než kdyby si koupili normální spalovací verzi. Důvod? Daně a emisní poplatky. V ČR to není znat, ale zkuste se podívat jinde v EU.

Ča
Ča Snač Aj
18. května 2020, 19:19
0
Ptejte se: Automat za rozumné peníze

Neboj, beru to s humorem, jenom jsem chronicky zvedavej

Ča
Ča Snač Aj
18. května 2020, 18:28
0
Ptejte se: Automat za rozumné peníze

:D ok, btw kdo mi tu dal minus? :D Co je na C3 s automatem na dany ucel spatne? S tim puretechem je to i pro cesty po dalnici na svoji velikost prekvapive schopny a pohodlny auto ktery se lehce ridi.. Jinak myslim, ze pro ucely tazatelky lepsi nez treba ta trojkova Mazda

Ča
Ča Snač Aj
17. května 2020, 20:24
1
Ptejte se: Automat za rozumné peníze

Co třeba C3 1.2 puretech EAT6.. bude kolem roku staré a "fplný" nebo starší 308 s tím samým pohonem?

Ča
Ča Snač Aj
11. května 2020, 11:00
3
Mini Cooper SE L: Co je vlastně dobrý elektromobil?

Ta maximální rychlost, dovolím si říct, je limitovaná absencí převodovky i ten elektromotor má nějaké maximální otacky, kdy přestává být efektivní. Ale na druhou stranu jsou tak vysoko, že se to nevyplatí řešit.

Ča
Ča Snač Aj
06. dubna 2020, 11:19
0
Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT: Samohybná židlička

Muj dojem by se dal shrnout jako: ve městě super a nenucené, na dálnici v legálních rychlostech adekvátní, lepší spíš na kratší přejezdy, na okresky jenom pro klidného řidiče :D obecně hlavně ve městě plynulé a neobtěžující, spoustě lidem asi vadí jak nerostou otáčky zároveň s rychlostí. Takže jo, je třeba to vyzkoušet.

Ča
Ča Snač Aj
06. dubna 2020, 08:58
0
Kia e-Soul: Svatý grál elektromobilty

Kia je zatím asi jediná značka co o dejezdu svých EV moc nekecá. Na YouTube je video od CarWow kde porovnávají dojezd několika EV až do prázdné baterky a Kia Niro je ze všech nejblíž deklarované vzdálenosti.

Ča
Ča Snač Aj
06. dubna 2020, 08:51
0
Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT: Samohybná židlička

Hlavně to CVT do mesta je úplně boží. Mám zkušenost jenom s Jazzem. Ale ta pohoda a plynulost v jinak uskakane dopravě je až návyková. Na začátku se mi zdálo, že to vlastně nejede, ale pak mi došlo, že z velké části je to jen dojem vytvářeny CVT převodovkou a v provozu a na svetlech jsem jeden z nejrychlejších. Jen si zvyknout na ten pocit.

Ča
Ča Snač Aj
02. dubna 2020, 18:46
0
Škoda Octavia RS iV jde do výroby s odvážnou novinkou

Ještěže si mi to napsal, jinak bych to nevěděl..

Ča
Ča Snač Aj
01. dubna 2020, 20:17
0
Škoda Octavia RS iV jde do výroby s odvážnou novinkou

Ještěže je prvního :D (mimochodem "ještěže" je vážně divný slovo, když ho vidím takhle napsaný :)

Ča
Ča Snač Aj
22. února 2020, 18:18
1
Volvo V60 T8 TwinEngine: Komplexní řešení

Přesně. Já bych dokonce řekl, že V60 je se svým hranatějším zadkem prostě víc Volvo než V90.

Ča
Ča Snač Aj
21. února 2020, 08:51
1
BMW X4 M40i: Zcela nová definice GT

Mě to nedá. Taky někomu všechna nová BMW připomínají zepředu prasata z Angry birds?

Ča
Ča Snač Aj
30. ledna 2020, 17:53
0
Souboj hybridů, aneb která cesta je ta správná?

Zákazník žádá, zákazník má..

Ča
Ča Snač Aj
29. ledna 2020, 21:51
2
Souboj hybridů, aneb která cesta je ta správná?

Asi to v kontextu těchhle dvou aut bude znít paradoxně, ale interiér Mercedesu na mě působí jako z asijské tržnice. Zlatá asijská auta :D

Ča
Ča Snač Aj
10. ledna 2020, 14:56
2
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Tak to tu čtu a bavím se, děkuji. Nebudu tu nikoho oblazovat svým politickým názorem, ale jen bych rád dodal poznámku. Proč je to podle mě v ČR tak dojebane a nejsme schopni efektivně nic dodělat, proč je to tak prebyrokratizovane? Je to (ne)vymahatelností prava v rozumném čase a jeho (ne)předvídatelností. Pak se každej hlavně snaží primárně kryt si vlastní řiť..

Ča
Ča Snač Aj
02. prosince 2019, 11:43
0
Chceme nová auta?

Mám podobnou zkušenost. Pro řidiče daného vozů možná super.. pro ostatní vypaleny tvar světla na sítnici..

Ča
Ča Snač Aj
05. listopadu 2019, 17:56
0
Základy bezpečnostní výbavy vozidla, aneb Po zrcátka ozbrojení

Žiješ v Afghánistánu, že musíš v autě bleskově tasit?

Ča
Ča Snač Aj
28. října 2019, 09:07
0
Autíčkář se ptá: Kolik aut potřebujete mít?

Bych rád dodal, že lyže budou určitě vypadat skvěle pridelane na Sally. Do Alp stylově.

Ča
Ča Snač Aj
21. října 2019, 21:41
1
Ča
Ča Snač Aj
14. října 2019, 10:49
0
Ptejte se: Auto na rozvoz pizzy

Geniální! Porsche jako pizza ohřívač :D

Ča
Ča Snač Aj
13. října 2019, 17:57
0
Ptejte se: Auto na rozvoz pizzy

Tak potom Panda z Anglie. To auto je tak úzký, že je de facto jedno na jaké straně se sedí :D co je v ČR za 40k je tady za 15 a jsi v tom do 25k i s víkendovým výletem :D. Ale uznávám, je to sraní navíc..

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Buick Skyhawk  1980
Buick Skyhawk

1980 rok výroby
85 koní výkon
3 800 ccm objem

Ford Mustang  2011
Ford Mustang

2011 rok výroby
310 koní výkon
4 ccm objem

Volkswagen Passat TDI 125 kW DSG 4 motion  2010
Volkswagen Passat TDI 125 kW DSG 4 motion

2010 rok výroby
125 koní výkon
1 998 ccm objem

Plymouth Fury Suburban Sport Wagon 1968
Plymouth Fury Suburban Sport Wagon

1968 rok výroby
216 koní výkon
6 288 ccm objem

Chevrolet Camaro SS Convertible 2011
Chevrolet Camaro SS Convertible

2011 rok výroby
425 koní výkon
6 162 ccm objem