reklama
načítám data...

riderhenry

JménoPetr Blahůšek
BydlištěBrno-město
Registracepřed 16.7 měs.
Poslední aktivitapřed 8.4 dny
Komentářů u článků16
Pozitivních komentářů u článků1
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

ri
riderhenry
04. ledna 2017, 23:01
0
AutoFrc aneb automobilový inzertní server, který tu chyběl!

Za mě zatím jenom drobnost - u listování bych uvítal možnost vrátit se na libovolnou stránku, a/nebo k variantě "PRVNÍ", "POSLEDNÍ"... dát ještě třeba pět předchozích a pět následujících stránek. Často se mi stávalo, že jsem se chtěl vrátit "o tři na zpět" a je pak docela otrava doklikat se zpátky. I když se mi zdá, že to běží dost svižně :)

ri
riderhenry
03. ledna 2017, 13:28
1
Autíčkář na lovu: Co se dá koupit za cenu nové Fabie (a nesedře vás to z kůže)

Už jsem se bál, že tu E9x 330i nebude :) To auto mě naprosto dostalo - neskutečně pohodlné a uklidňující, když člověk potřebuje "jenom" cestovat a strašně zábavné, když se to po něm chce. U faceliftu bych zmínil spíš elektrický posilovač - nevadí mi ani tak při sportovní jízdě, což je docela paradox, ale nesnáším tu umělou zpětnou vazbu při vyšších rychlostech na dálnici a jezdit s tím autem 200+ je pro mě docela problém, protože to na mě působí hodně nejistě. N53 má hrubý volnoběh a možná snáší hůř podtáčení (jako každý přímovstřik...), ale pak už zní i táhne moc hezky v celém spektru. A s M Performance výfukem je to nad 3 000 otáček naprostá paráda :)

ri
riderhenry
15. července 2016, 16:30
0
Ptejte se: Radost za všechny peníze?

Osobně bych považoval částku 200 000 Kč jako dost limitní i pro 330i E46 - díky své popularitě už stojí hezké kusy víc, než novější E90. Skoro jako by začaly i "obyčejné" benzínové třílitry kopírovat cenový vývoj M3 E46. Je to znatelné hlavně v Německu, jenže u nás zase není zrovna moc na výběr, obzvláště chce-li člověk třeba trochu hezčí auto, nedejbože má nějakou představu o výbavě...

Docela bych se podíval na Nissan 350Z, která sice za 200 000 Kč asi taky nebude pravděpodobně v perfektním stavu, ale šance by mohla být větší. Jinak bych souhlasil s RX-8. Přestože to asi nebude nikdy investice, tak to auto je tak strašně levné, že se dá do kupní ceny započítat i generálka motoru a pořád to vyjde stejně, jako u některých konkurentů. Spotřeba oleje a benzínu pak může být podružná - záleží na nájezdu. Při menším nájezdu může i taková blbost, jako dražší povinné ručení u velkoobjemových motorů (typicky právě 350Z) zvrátit rozdíl ve spotřebě na několik 1000 km. Mezi Z4 3.0i, 350Z a RX-8 bude rozdíl stejně v rámci jednotek litrů...

ri
riderhenry
14. května 2016, 20:52
0
STK po novém na vlastní kůži

Naprosto souhlasím s Vavrisem. Už minule, za starých pravidle, jsem na STK, kde jsme byl také při dvou minulých návštěvách, dával "500 Kč na kafe za nálepku" a dostal rovnou od zm*da vizitku, že za dva roky to bude ještě horší, ať volám rovnou jemu... Přitom se na autě za poslední dva roky nic nezměnilo a je po kompletní renovaci víceméně všeho. Jestli se pravidla do té doby nezmění, obávám se, že z Miaty za necelé dva roky udělám okruhovku, co už nikdy nedostanu na značky...

ri
riderhenry
10. dubna 2016, 10:38
0
5 důvodů, proč nechtít Mazdu MX-5

Hezký článek, pod který bych se Vavrisovi klidně podepsal. Ještě k tomu bodu "Má ji každý" - pamatuji si, že někdy v roce 2007 nebo 2008, kdy jsem auto začal řešit a následně koupil, tak jsem věděl o jednom NB v Brně a pravidelně jsem žádnou další Miatu nepotkával. Kombinace stále nafukující se bubliny oslavných článků a finanční dostupnosti pro české kadeřníky díky padajícím cenám ale zajistila současný stav. V té době šlo taky cítit, že okolí na auto reaguje výrazně víc, než teď. Takže dřív by se dalo i říct, že s trochu "šikovnějším" řidičem to nebylo kadeřnické auto, ale "kočkolap" :)

ri
riderhenry
04. dubna 2016, 23:12
0
Ptejte se: Charakterní vozidlo pro tři

Vina auta je to jen z části. Natrefil jsem na špatné servisy. Utopil jsem hrozně moc peněz na opravách (koroze) a na úpravách. A znám i víc takových případu :)

ri
riderhenry
04. dubna 2016, 22:25
0
Ptejte se: Charakterní vozidlo pro tři

Kdybychom vyčlenili méně peněz, bylo by to určitě zajímavé. Ale jak říkáš, za daného stavu je odrazující věk a s tím spojené potencionální problémy, případně i bezpečnost...

ri
riderhenry
04. dubna 2016, 22:16
0
Ptejte se: Charakterní vozidlo pro tři

Saaby bych každému hned doporučil díky skvělým cenám a zajímavému charakteru, ale nejsem úplně cílová skupina.

ri
riderhenry
04. dubna 2016, 22:15
0
Ptejte se: Charakterní vozidlo pro tři

Já už bych další MX-5 kupovat asi nechtěl. To auto mě tak vyškolilo, že má jediné štěstí, že mě pořád tak baví. Jinak by dávno letělo z útesu :)

ri
riderhenry
04. dubna 2016, 22:14
0
Ptejte se: Charakterní vozidlo pro tři

Proti Mercedesům v zásadě nic moc nemám, ale na rozdíl od BMW by mi asi nesedli zaměřením. Alfu jsem dlouho uvažoval 147 1.6 TS, kde je hodně lákavý poměr cena/výkon. Pak i 147 GTA. Ale 1.6 TS jsou slabé, navíc bych se trochu bál její role jako dlouholetého společníka, a GTA už se pohybují v cenové hladině 130i, která mě láká víc.

ri
riderhenry
04. dubna 2016, 22:10
0
Ptejte se: Charakterní vozidlo pro tři

Moc díky za článek! Přiznám se, že ačkoliv všechno zní strašně logicky a jednoduše a v zásadě to vlastně "tam někde vzadu" vím, tak mi přečtení argumentů dost pomohlo. Auta, která jsem tam asi napsal tak trochu z povinnosti (ať už vůči sobě (RX-8), nebo nějaké "petrolheadí" komunite (Clio RS)), Vavris vyřadil krásně racionálně a můžu tak v klidu koupit 130i :) K těm dalším alternativám - Golf GTI určitě ne. Nemám proti tomu autu v zásadě vůbec nic, ale moc nemusím kategorii HH jako takovou, a už vůbec nechci turbomotor (Abarth by byl v tomhle jediná přijatelná výjimka, a to jen proto, že na něj jde koupit výfuk Akrapovič :D ). Logicky pro mě tedy nepřipadá v úvahu ani Mazda 3 MPS - ne že bych se nedíval na inzeráty, ale jednak na mě design starších modelů 3 a 6 působí strašně lacině, ale taky mě to auto celkově nijak neoslovilo, takže jsme ji rychle zavrhl. Nemluvě o korozi, kterou Mazda stále nezvládá a to je pro mě poměrně zásadní problém (fóbie z Miaty). Subarou Legacy 3.0R se mi líbí velice, dokonce to je i docela vážný kandidát hned za BMW, i když jsem ho neuvedl. Ale tak trochu tam taky nepřeskočila ta jiskra, navíc už je to o něco větší auto, než bych si představoval, s čímž i souvisí poměrně vyšší váha... 1er na mě působí na jednu stranu dospěleji, a to jak koncepcí, tak designem a svou univerzálností. Přitom ale i věřím, že by mi z hlediska zábavy dala víc, než všechny HH (což je samozřejmě subjektivní teoretizování :) ). Pro mě tedy zatím vede kombinace zadní náhon + šestiválec. Teď ještě jestli 1er, nebo novější trojka. Zatím bych to viděl spíš na tu 130i, protože se prostoru až tak nebojíme. Zatím jsme s přítelkyní vždy odjeli v pohodě na dovolenou v MX-5, takže na prcka zbude veškeré místo navíc, které bude v 1er (nebo případně jiném následníkovi).

Co bych ještě na 130i viděl jako výhodu, a možná je to i námět na diskuzi, je spolehlivost. Díky (údajně) použitým dílům z některých vyšších a těžších BMW netrpí tolik na opotřebování, což by se mohlo zdát i logické. Podobně v různých testech spolehlivosti jsem ji viděl spíše na průměrných nebo nadprůměrných umístěních (posílám pozdrav do Fiatu). Jakákoliv zkušenost v tomhle směru mi ale moc pomůže, a to i k většímu 330i.

Honda CR-Z se mi vždycky líbila, i když má zoufale slabý motor. I když se to bojím trochu napsat, tak by bylo určitě i příjemné mít auto, u kterého člověk neřeší dvoucifernou spotřebu :) Tím ale asi veškerá argumentace končí.

Pro případ dalších námětů ještě odpovím, že i když není přítelkyně žádný závodník a doteď jezdila jen ve služební Fábii 1.2 TSI, tak určitě nepatří k pomalým řidičům a především není člověkem, který by mě vyhnal z domu s čímkoliv jiným, než dieslovou Octávii kombi... Pro představu - když jsem dal inzerát na motorku, tak se se mnou hádala a nutila mě ji neprodávat :)

PS: nejsem v tomhle úplně expert, ale vypadá to, že se dá dnes koupit i kočárek, který bych složený nacpal i do Miaty, a to i s vaničkou. Případně se dá použít v kombinaci s autosedačkou. Sám koukám po tomhle http://www.r-autosedacky.cz/kocarky-citylife/citylife-ruzova

ri
riderhenry
01. dubna 2016, 23:20
0
Tesla Model 3: Nejdůležitější auto desetiletí?

Nehledal jsem zdroje, takže je možné, že to zveličuji, ale četl jsem, že v USA je Tesla výrazně dotovaná vládou, což je samozřejmě strašně špatně, navíc jsou různá daňová osvobození, která samozřejmě běžné spalovací auto nikdy nedostane. Naštěstí v ČR tohle zatím není, ale v takovém Autosalonu na Primě po tomhle volají snad v každém díle (nebo to tak alespoň bylo před pár lety, kdy jsem to na nočních občas sledoval...).

Dovolím si citovat z jednoho staršího článku na toto téma:

"...který ji společně s federálním příspěvkem a dalšími lokálními dotacemi umožňují doslova sponzorovat každý jeden prodaný Model S na území tohoto státu částkou až 45 000 dolarů. U automobilu se základní cenovkou 69 900 dolarů je to už poměrně štědrá pobídka..."

"...Zaprvé je poněkud zarážející, že na stejnou státní podporu má nárok pouze Tesla a nikoli další výrobci elektromobilů, jako třeba General Motors, Ford či Nissan, kteří se podle Los Angeles Times snaží nabízet výrazně menší a cenově dostupnější vozy na baterky a přesto jim to není nic platné. Proč tomu tak je, asi není těžké pochopit, tito výrobci zkrátka nesídlí v Kalifornii a právě tento dvojí metr se jim příliš nezamlouvá..."

Tohle všechno se týkalo jen Kalifornie, kde Tesla sídlí a je to asi největší extrém, ale vyrovnaná hra to nebude na většině západních trzích. Jak říkám, je to hlavně zajímavý námět na článek.

Zdroj zde: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/tesla-motors-v-zisku-jen-na-ukor-jinych-vdeci-za-nej-prodeji-emisnich-povolenek/

Celkově Musk už na své firmy vyždímal dotace 123 miliard korun (údaj k polovině roku 2016), což možná trochu ukazuje na jeho strategii. Třeba na jednu továrnu Tesly na výrobu baterií dostal dotaci 32,5 miliard...

Stačí zadat do Googlu frázi "Tesla dotace" a vypadne toho spousta i v češtině ;)

ri
riderhenry
01. dubna 2016, 17:17
0
Tesla Model 3: Nejdůležitější auto desetiletí?

Opomenuli-li tu ekologickou otázku, kdy vlastně nikdo z nás asi nedokáže dohlédnout, co je vlastně pro přírodu horší - jestli zplodiny ze spalovacích motorů, nebo výroba "zelených" technologií a jejich nabíjení z různých elektrických zdrojů, pořád tu zůstává ta otázka ekonomická, respektive kdo tohle všechno platí? Obávám se, že skutečná reálná prodejní cena může jít do násobků. Jinými slovy, kdyby se tato auta kupovala opravdu za skutečné náklady, a ne po obrovských dotacích ze všech stran, počet prodaných kusů by byl úplně jinde. Celkem smůla pro ostatní automobilky, které vlastně tuhle svou konkurenci prostřednictvím daní dotují. Tohle je myslím docela zajímavý námět na článek, který by i k Autíčkáři seděl. Možná by se spousta lidí velice divila, kolik vlastně jejich auto reálně stálo. A ještě lepší na tom je, že člověk, co si stěží dovolí nějaký malý nákupní košík do města, tak ještě přispěje prostřednictvím daní na luxusní a velmi drahé (ale přeci ekologické...) elektroauto pro někoho, kdo si může dovolit utratit milión i násobně více. Kam až nám ten novodobý komunismus dospěl...

ri
riderhenry
08. listopadu 2015, 22:35
0
Autíčkářův týden: Volvo vyzývá na souboj klokany a LaFerrari oťukává Budapešť

Kdy už přestanete rejpat do toho Volva? :D Všechny ty systémy fungují dobře, jen holt je třeba a) je mít v autě a b) mít nabitou baterku :) Nechci být úplně kritický, ale docela mě mrzí, když se opakovaně v článcích objevuje rejpání do něčeho, co je vlastně tak trochu líbivá senzace. Jasně, taky jsem se videím zasmál, ale tím by to mohlo skončit ;) Spousta lidí to pak vezme jako fakt, a to by bylo vůči Volvu trochu nefér.

ri
riderhenry
10. září 2015, 21:05
0
Mazda6 2.0 G165: Zenový muscle car

Shodou okolností jsem v uplynulých týdnech s "šestkou" najezdil pár stovek km a nemůžu než souhlasit. Přestože jsem měl tu čest s trochu jiným exemplářem (před faceliftem, 2.5 automat), výsledný dojem byl úplně stejný. Nejlépe to vystihuje asi věta: "Mazda6 je sice velký rodinný sedan (nebo kombík), ale ve způsobu, jakým se řídí, je něco z obratného roadsteru." Sám jsem měl úplně stejný dojem a po přesednutí z takto moderního a nového auta zpátky do MX-5 jsem se poprvé cítil stejně "doma", jen všeho bylo o něco víc než v utlumené šestce před pár minutami. Ale charakter prostě stejný. Mazda navíc úžasně maskuje to, kterou nápravu má poháněnou (jinak se obecně v předokolkách necítím moc jistě) a celkově působí, jako by někdo trochu (víc) utlumil MX-5 a hodil na ni o hodně větší karoserii. Co bych ještě jednou zdůraznil je fakt, že nejde kombinovat 2.5 benzín s manuálem. Na automat jsem si časem zvykl, ale není to prostě pořád ono a za dokonalý označit rozhodně nejde. Motor by byl jinak fajn, s velmi příjemným charakterem a více než dostatečným výkonem. Interiér mě nijak výrazně designem neoslnil, ale rozhodně ani neurazil. Ergonomie výborná a materiály naprosto odpovídající, na některých místech dokonce až překvapivě luxusní. Stejně tak místo na zadních sedadlech, kufr... Prostě naprosto skvěle použitelné auto, žádný kompromis, který by člověk musel položit na oltář zábavy za volantem.

Vlastně jediná věc, co se mi moc nelíbila, byla grafika navigace a obecně celé obrazovky, která však byla výrazně vylepšena právě při faceliftu. Jinak mi moc nesedí až příliš velké rozměry, ale to je spíš problém můj, než auta. Občas jsem se necítil při rychlé jízdě na okresce tak dobře, protože místa kolem bylo díky rozměrům docela málo. Teď ještě vědět, jak jezdí Mazda 3, která by mi mohla sedět ještě víc...

reklama

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Mercedes-Benz Vito  Mercedes-Benz Vito 2004
Mercedes-Benz Vito Mercedes-Benz Vito

2004 rok výroby
80 koní výkon
2 148 ccm objem

Chrysler Concorde  2001
Chrysler Concorde

2001 rok výroby
229 koní výkon
3 200 ccm objem

Mercedes-Benz Třídy E Mercedes-Benz E W 211 2003
Mercedes-Benz Třídy E Mercedes-Benz E W 211

2003 rok výroby
160 koní výkon
2 260 ccm objem