načítám data...

Skopy

JménoDaniel Skopalík
BydlištěOlomouc
Registracepřed 2.5 rok.
Poslední aktivitapřed 3.4 měs.
Komentářů u článků6
Pozitivních komentářů u článků2
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Sk
Skopy
09. února 2023, 14:16
2
Autíčkář se ptá: Opravitelnost nebo spolehlivost?

Hodně záleží na plánovaném využití auta. taky jsem si prošel oběma světy, jak opravitelná, tak relativně spolehlivá auta. 5 let jsem měl jako daily kiu clarus, pak 5 let daily hyundai coupé s docela ojedinělým motorem V6.
Pokud to má být daily, tak koupit něco na co jsou špatně dostupné díly je problém. pro díly pak budete jezdit autobusem nebo půjčeným autem bůh ví kam. to byl případ kie i hyundaie. naštěstí problémy které by auto znepojízdnily se objevili pouze 2 za 10 let. K dobře opravitelným autům - mám zkušenost s vw caddy, v rumusku odešla spojka, v pondělí večer jsme auto dotáhli do nejbližšího vesnického servisu, ve středu ráno odjížděli s novou spojkou. sázka na rozšířenou techniku se vyplatila.
Když si ojetinu kupujete na víkendy nebo jinou zábavu a je vám jedno že auto bude třeba 2 měsíce stát a čekat na díly (nebo až budou peníze na díly), pak není důvod nekoupit si nějaké originální auto.

Sk
Skopy
31. října 2022, 11:21
0
Autíčkář se ptá: Proč si děláte na autě servis sami?

Proč si servisuju auto sám - protože mě to baví a zrelaxuju se u toho (v zaměstnání pracuju v kanceláři). Na výsledku mám rád ten pocit že jsem to dokázal sám. Jestli bude práce radost nebo konstantní proud nadávek záleží na autě, prostoru a vybavení. Je velký rozdíl jestli děláte na nějakém francouzkém krámu, v roztrhaných teplákách a na nerovné dlažbě, nebo si koupíte kvalitní montérky, rázový utahovák, utahovák na filtry a děláte na nějakém autě u kterého při výrobě počítali s tím že to někdo bude opravovat (třeba hyundai, tam vám stačí klíče 10,12,17 skoro na rozebrání celého auta, ne jak škodovka kde potřebujete celou sadu včetně imbusu, torxu a zxn nádstavců).

Sk
Skopy
30. srpna 2022, 12:49
3
Nejsmutnější věci za volantem

já za nejsmutnější považuju to že ani po mnoha letech co je zavedeno pravidlo zipu, 3/4 řidičů ho nedodržují a pak všichni stojíme v kolonách zbytečně o mnoho déle než by bylo nutné

Sk
Skopy
30. května 2022, 17:05
0
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

Na drive thru nejezdím, když už jím na cestách tak radši zaparkuju na parkovišti před kfc/mekáčem/jinou restaurací, udělám pár kroků, protáhnu se, koupím jídlo a sním ho v restauraci nebo na lavičce venku. Jednak protažení a pár kroků uprostřed cesty je fajn, druhak nechci mít interiér auta zapatlaný od všeho možného.

Sk
Skopy
30. listopadu 2021, 19:59
0
Za svědky minulosti Generála Motorů

Zrovna dnes jsem ze svého hyundai coupé přesednul na pár dnů do felicie. I když ty auta od sebe dělí jen 4 roky je to obrovský rozdíl. Co mi na felicii fakt hodně chybí: 1. automatická klimatizace (felda nemá ani manuální) nebaví mě pořád hýbat s páčkami kdykoliv je mi moc zima/horko/mlží se skla. 2. centrální zamykání s DO, 4. elektrická okna, 5. otevírání nádrže tlačítkem/páčkou. 6. elektrické ovládání zrcátek. 7. vyhřívání zrcátek, 8 cyklovač stěračů s nastavitelnou prodlevou. kdybych přesednul do něčeho ještě staršího s karburátorem určitě by mě štvala absence vstřikování a nutnost hrát si se sytičem.

Sk
Skopy
08. prosince 2020, 10:38
0
Drifteři jsou hovada! Nebo nejsou?​

To samé mě taky napadlo, kdybych měl nějaký vhodný pozemek a nějakej ten milion navíc, tak postavit dragstrip nebo malý polygon. Kdyby to bylo jenom o koupi kusu pole a položení asfaltu tak by to možná i mohlo fungovat s nějakým normálním vstupným. Nicméně jsme v česku, takže by nejspíš stavbě předcházela 20let dlouhá právní bitva se stavebním úřadem a různými spolky eko-blbečků a kdyby se tohle mělo promítnout do ceny vstupného, tak to nebude o moc levnější než velké okruhy :-( nicméně kdyby tu někdo něco takového na moravě postavil tak jej rád podpořím a přijedu si zajezdit.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge Challenger  2016
Dodge Challenger

2016 rok výroby
310 koní výkon
3 604 ccm objem

Chevrolet Corvair Monza Convertible 1966
Chevrolet Corvair Monza Convertible

1966 rok výroby
97 koní výkon
2 687 ccm objem

Dodge Charger  1972
Dodge Charger

1972 rok výroby
1 koní výkon
5 200 ccm objem

Buick Electra  1963
Buick Electra

1963 rok výroby
401 koní výkon
6 600 ccm objem