
Ondřej „okrasa01“ Krása
Bydliště | Brno-město |
---|---|
Registrace | před 4.5 rok. |
Poslední aktivita | před 2.3 rok. |
Komentářů u článků | 6 |
Pozitivních komentářů u článků | 3 |
Negativních komentářů u článků | 0 |
Posledních 50 komentářů
okrasa01
10. 10. 2022, 21:56 1Kdo by to byl čekal, že na TrackDay v Mýtě se tenhle poklad objeví a ještě k tomu, se v něm svezu. Samozřejmě, že auto na okruhu nejezdilo, ale Autíčkář tam měl plejádu svých aut a mezi nimi také C6. A tak na konci okuhového ježdění jsem šel obhlídnout tento skvost (C6 jsem tak nějak obdivoval od jeho vzniku) a majitel nám auto ochotně otevřel a ukázal a nakonec nám nabídl projíždku. Kdybych to měl shrnout jedním výstižným slovem, tak mě nenapadá jiné slovo než "klid". Cesty se najednou zdají být vyžehlené, všechno se zklidní a člověk si jen užívá "plavbu" krajinou. Tohle je lék na nervozitu, spěch a agresi na cestách.
okrasa01
21. 9. 2022, 23:12 0Ano, už jsem dostal mnoho podnětů na vytvoření ebooku, takže možná 2023 vyšlu do světa i elektronickou verzi :)
okrasa01
13. 9. 2022, 22:09 0Tady už bohužel jedině nový lak :(
okrasa01
13. 9. 2022, 22:08 0Zdravím. Hmyz nepoškodí lak tím, že do něj narazí, ale tím že se z rozplácnutého tělíčka uvolní kyseliny, které začnou lak naleptávat, pokud se včas neodstraní. Ano, péče o auto je neverending story, protože auto se ušpiní a pak se umyje, ale smysl to má. A kdo v tom smysl nevidí, to dělat nemusí :).
okrasa01
13. 9. 2022, 22:02 3Zdravím, zkusím to srhnout hezky popořadě. Kitováni apod. se v knížce nevěnuji. Nemám na to zkušenosti a navíc jsem chtěl, aby to bylo odborné pouze do takové míry, kterou snese většina laiků. Detailing nefuguje u pouze nového auta, lze aplikovat na jakékoliv auto. Samozřejmě je rozdíl dostat do ruk 20 roků starý pekáč, který myla jen dešťová voda a nebo auto, o které se někdo staral. Každopádně provozem na autě a jeho laku vznikají defekty, ale takovou optikou bych se nemusel ani sprchovat, protože se zase zpotím :). Auta jsou k ježdění, provozem se samozřejmě opotřebovávájí, lak taky dostává zabrat, ale správnou a rozumnou péčí se stárnutí auta dá razantně zpomalit. A nemusí se hned kitovat a lakovat. Ostatně i nad touto problematikou se v knížce pozastavuji.
okrasa01
13. 9. 2022, 21:54 3Jakoby asi ten jůtůb používáš špatně, protože než cif a drátěnka je lepší způsob rovnou smirkový papír ne asi :). Ale teď vážně. Já ani neočekávám, že knížka je pro každého a nikoho nepřesvědčuji o tom, že ji musí mít doma. Každý má svůj přístup a já lidem zprostředkoval ten svůj. Autíčkář tímto článkem hezky popsal, na co se čtenář může těšit a co může očekávat :).