načítám data...

Frodo

JménoLukáš Vlas
BydlištěPlzeň-jih
Registracepřed 2.7 rok.
Poslední aktivitapřed 1.4 hod.
Komentářů u článků110
Pozitivních komentářů u článků63
Negativních komentářů u článků21
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Fr
Frodo
včera v 11:15
2
Ptejte se: Malý hatchback pro radost

Píšeš že bývají, asi....pokud jsi s tím nejel tak bych to sem nepsal.
Mám SSS II.gen a ten podvozek je tuhý, ale rozhodně ne nepohodlný. I když se tím jede po rozmlácené silnici, tak to na tak malé auto funguje moc pěkně. A i na toho SSS jdou dát R16 s vyšším profilem.

Fr
Frodo
20. března 2023, 06:31
3
BMW M340d Xdrive: Když chcete sportovní, ale potřebujete rodinné auto.

Dřív by měl člověk potřebu se vyhranit proti těm obrazovkám v interiéru, divnému zadnímu nárazníku, divnému označení M340d, když to není ani M, ani čtyřlitr....a hle, uběhne pár let a jediné co si říká je, že je skvělé že v testu vidí pěkné, silné a hlavně normální auto.

Fr
Frodo
10. března 2023, 15:50
2
SsangYong Musso Grand: Nečekaný premiant

Cením si fotek podvozku a moc za ně dekuji. Veliká poklona, že si po předchozím povzdechnutím redaktor vzpomněl.
Fakt palec nahoru.

Fr
Frodo
10. března 2023, 15:47
0
SsangYong Musso Grand: Nečekaný premiant

Nějak jsem si nevšiml, že by auta o které se lidi starají byla za 10let na kaši.
A s tou rezervou to je fakt neřešitelný problém :D

Fr
Frodo
05. března 2023, 15:31
2
Volvo XC90 B6 Polestar Engineered: Rodinný bodyguard v nejlepších letech

Riderhenry: takového textu a nic zajímavého se člověk nedozví. Škoda. Doufal jsem v nějakou fundovanou odpověď.

Fr
Frodo
05. března 2023, 08:24
-1
Volvo XC90 B6 Polestar Engineered: Rodinný bodyguard v nejlepších letech

Riderhenry: Není pro to žádný test, ale nejbezpečnější prokazatelně je. To vyvolává lehké pochybnosti. Je možno nějak sepsat kde se o to zajímat, abych došel ke stejnému závěru. A k tomu bych poprosil i o zdroje na data konkurentů, ať to můžeme porovnat. Děkuji.
Podle mě je bezpečnost součtem pasivní a aktivní bezpečnosti. Tak snad s tím tvoje zdroje počítají. Jen nevím, jestli výsledek je součtem obou součástí, nebo je to nějak poměrové.

Fr
Frodo
03. března 2023, 12:07
0
Volvo XC90 B6 Polestar Engineered: Rodinný bodyguard v nejlepších letech

A nebo naivní pán? Nebo fakt věříte, že jsou Volba v současnosti opravdu nejbezpečnější? Jak se to měří?

Fr
Frodo
28. února 2023, 10:29
0
Nissan X-Trail e-Power: Benzínový elektromobil s turboefektem. Cože?

Jak píše Mechanik, jestli se to neřeší protože jsou nová auta prostě omezující, zbytečně komplikované spotřebiče. Pro mě navíc bez toho, že by vyvolávali nějaké pozitivní emoce.

Fr
Frodo
28. února 2023, 08:54
0
Nissan X-Trail e-Power: Benzínový elektromobil s turboefektem. Cože?

Srovnávat se to podle mě částečně dá. I v testech SUV se tenkrát řešili mi bližší vlastnosti. A s tou dostupností. Máš pravdu, že teď se ty auta dají koupit jako ojetiny. Ale co za deset let?
Jinak jak jsem ten můj komentář uváděl, je to jen takový nostalgický stesk. Nic víc. Svět se točí dál.

Fr
Frodo
28. února 2023, 06:52
1
Nissan X-Trail e-Power: Benzínový elektromobil s turboefektem. Cože?

Já to napíšu sem, i když to nemá přímou souvislost s tímto konkrétním testem. Ten je sám o sobě super, krásné fotky, navíc ten interiér mi přijde opravdu pěkný.

O víkendu jsem připravoval auto na sezonu. Měnil olej, promazával vodící čepy brzd, filtry a vzpomněl jsem si, že mám ve skříni uložené staré Top Geary, Speed, Faster, Autocar. Trochu jsem se začetl a pak mě přepadl regulérně vztek. Třeba nad číslem TG z roku 2016, kde se dělalo veliké srovnání aut na okresky. A vniklo z toho spousta nádherných stran čtení plné výkonu a zábavy o autech, které byly relativně dostupné. A těch možností. Od Audi S1, přes Fiestu ST až po Golf R. Když po těch pár letech čtu současné testy, tak úplně zírám kam jsme se posunuli. To je samá cipovina jako spotřeba, dojezd, rychlost nabíjení, koncepce pohodu, přepočty CO2, toky energie a nutná změna myšlení. Schválně. Pokud máte tu možnost, začtěte se do těchto starých časopisů. Možná dojdete ke stejnému závěru a budete nasraní, jak vám bez toho, že by jste to chtěli, změnili svět aut který jste měli rádi. A třeba jste si toho ani úplně nevšimli. Když jsem se začal v dětství zajímat o auta tak by mě ani nenapadlo, že budu ještě v mladém věku, jen o něco později, nasrán z nostalgie. To bych čekal tak v devadesáti.

Fr
Frodo
25. února 2023, 09:49
1
ElBlesk Pony: Den plný překvapení

Příliv aut z Japonska nezabil americké značky? Nezaregistroval jsem, že by Detroit jako USA automotive centrum nějak zvlášť prosperoval. A jako podobný skanzen můžeme dopadnout i my. Navíc si to děláme sami. I tenhle super nápad dovážet soudružské spotřebiče přispívají tomuto úpadku.

Fr
Frodo
25. února 2023, 07:35
0
ElBlesk Pony: Den plný překvapení

To tu bylo výsměchu, jak čínské auto nedokáže konkurovat evropskému a hle, tady s Číňanem panuje spokojenost. Další náznak toho, že v Evropě, pokud neuděláme zásadní krok z zeleného šílenství, nás čekají zlé časy.

Fr
Frodo
13. února 2023, 20:45
1
Renault Master 2.3 dCi 4x4: Fakt dobrá dodávka

Pokud by to splňovalo nejvyšší automotive standardy Tesly, tak bych asi v klidu nebyl :D
Každopádně děkuji za odpověď. Ale i tak škoda že ty fotky nejsou. Chtěl bych to vidět i z hlediska technického řešení. Jdu Googlit.

Fr
Frodo
10. února 2023, 10:43
1
Renault Master 2.3 dCi 4x4: Fakt dobrá dodávka

Škoda že není foto zespoda auta. Zajímala by mě kvalita zpracování dodělávané 4x4.

Fr
Frodo
01. února 2023, 22:17
0
Autíčkář se ptá: Vysoký věk vozového parku. Problém či nafouknutá bublina?

Starý vozový park? Na tohle mám aktuální historku. Pomáhal jsem shánět auto pro známé. Po zralé úvaze chtěli jít do nového. Říkali si, že pro aktivní rodinu chtějí velké auto. Po týdnech hledání a obcházení prodejců došli k tomu, že pokud by chtěli ideál podle jejich potřeb a požadavků, tak by jim sotva stačil milion. A to neměli nějaké přehnané požadavky. Chtěli benzínové auto, aby po sklopení sedadel v něm šlo ve dvou plus dítě spát k tomu běžná výbava. Nakonec skončili v osobní dodávce, která byla v republice skladem jediná s výhledem, že další už nikdy nebude. Na tu jim stačilo necelých 700tis. Přitom katalogová cena stejného auta z roku 2020 byla 440tis. a z této slevy se dávala automaticky sleva 40tis. Tak asi tak.

Fr
Frodo
25. ledna 2023, 06:50
0
Ford Mustang Mach-E: Emoce jako na horské dráze

Skvělé je, jak ten palubní počítač naznačuje co by měl člověk udělat, aby dojel dál. Kdo chce být v budoucnu ve vatě, tak by si měl pořídit továrnu na svetry. Za chvíli nebudou potřeba jen doma, ale i v autě. Pokrok nezastavíš.

Fr
Frodo
18. ledna 2023, 10:00
1
Mercedes-AMG EQE 43 4Matic: Na prahu budoucnosti

Chybí mi podstatný detail. Jaká je spotřeba a jak se mění, když se tenhle 2,5tunový bonbónek začne používat jako ,,sportovní´´ auto?

Fr
Frodo
17. ledna 2023, 06:49
-4
O autech a trendech

Svět ve kterém žiji má pravidla. Regulace. A z nich vychází z velké části desing současných aut. Ať už z technické stránky věci (elektro a s tím související věci chlazení, aerodynamika), tak z bezpečnostní (ochrana chodců, posádky vozu). Pokud autor tohle pomine a filozofuje o desingu, je to prostě blábol bez podstatných faktů.
Pokud budu pokračovat s tím mým světem ve kterém žiji. Další fakt je, že nová auta kupují převážně firmy. A tam platí tvrdá pravidla objektivních důvodů pro koupi vozu, ne móda (pokud pominu pokusy o zalíbení se zelené vlně). Takže můj svět je celkem veliký a pro automobilky určující.

Fr
Frodo
16. ledna 2023, 06:41
-4
O autech a trendech

Ten článek je hrozný vejžblebt. I když nemám o autorovi valné mínění a jeho články jsou většinou ve stylu rádoby chytrého vizionáře, tímto překonal vše. Slátanina. Neznám kolem sebe snad nikoho, kdo by se řídil trendy sociálních sítí, nebo něčeho podobného. Všichni kolem mě kupují auto podle užitkové hodnoty (pro jejich zamýšlený způsob používání), sympatií k danému modelu, značce (dalo by se říct, jak je chytne za srdce) a ceny.
Navíc psát něco o trendech současné doby a opomenout, proč se z autosalonů stávají setkání přátel přilepování k čemukoliv, rozlité omáčky, sandálů, sójového laté a kol?

Fr
Frodo
11. ledna 2023, 06:36
-3
Ferrari Purosangue: Plnokrevník

Je to nesmysl, co se bude dobře prodávat. Podle fotek to vypadá, že poměr hmotnosti, rozměrů a vnitřního prostoru bude na jakoby praktické auto nic moc. A takové rozměry a hmotnost bude proti zážitku z jízdy a tím pádem na jakoby sportovní auto nic moc. Takže mi z toho vychází, že člověk co potřebuje praktické auto si to nekoupí. Stejně tak ten, co hledá sportovní auto.

Fr
Frodo
29. prosince 2022, 16:36
2
Lexus LS 500h Prestige: Jiná dimenze cestování

Hoši, teď z toho máme srandu, ale víte co po takové urážce ega přijde? Do pár týdnů článek z rubriky Autíčkář moralizuje, kde se zase dozvíme ten správný směr dívání na vývoj v automobilovém světě. Už se na to moc těším :D

Fr
Frodo
29. prosince 2022, 14:31
-1
Lexus LS 500h Prestige: Jiná dimenze cestování

Nějak jsem tušil že to nebylo nic hrozného, jen že to ranilo jeho ego :-D

Fr
Frodo
29. prosince 2022, 09:32
3
Lexus LS 500h Prestige: Jiná dimenze cestování

Zaráží mě, že do téhle zajímavé diskuze přijde nejchytřejší redaktor, hodí jedovatou slinu na lidi co Autíčkář živí tím že ho čtou a pak vymaže Krabův příspěvek. Fakt by mě zajímalo co v něm bylo. Nesnáším totiž cenzuru. A pokud to bude trend tak prosím, ale přijdete o čtenáře. Někde, kde se mažou příspěvky(nadávka za mě není důvod. Chápal bych mazání, kdyby sem někdo postoval reklamu, odkaz na porno nebo nějaký obrázek Křečka ve spoďárech...) nebudu.

Fr
Frodo
20. prosince 2022, 19:10
-1
Mazda MX-30: Najděte sedm rozdílů

Nedávno jsem četl rozhovor s nějakým komoušem od pirátů po hlasování o v podstatě zákazu spalovacích motorů. A jedna z věcí která tam zazněla byla, že se nepočítá s tím, že by plebs měl mít možnost se individuálně přepravovat, respektive tuto možnost nebude vlastnit, ale občasně pronajímat. A nasvědčují tomu i ostatní signály. Proto je vaše debata v podstatě bezpředmětná, o tom že jednou bude možnost kupovat 15 letou elektro ojetinu za pár tisíc. Už jen z logiky věci. Ceny drahých kovů půjdou jen nahoru, tak se vyplatí takový elektro sráč dát do zběru než za 10tis. poslat méně majetným.

Fr
Frodo
12. prosince 2022, 06:48
1
Škoda Enyaq iV 80: Ježíšek by jezdil Enyaqem!

Otázka je, jestli má Škoda nějakou budoucnost. Poté, co s vidinou ohromných zisků jako spousta jiných odevzdala know-how soudruhům do Číny, aby posílila mír, se také nakrásno může stát, že značka zmizí.

Fr
Frodo
06. prosince 2022, 06:42
1
Opel Mokka 1,5 CDTi Ultimate: Moderní mimikry, tradiční základ

K vozu nic nemám, nějak mě nezaujal, ale i tak se tahle recenze dobře četla. Dobrá práce.

Fr
Frodo
28. listopadu 2022, 06:39
-1
Lexus UX250h: Crossover done right

Protože tu občas nějaké údaje chybí, tak jsem si dohledal pár čísel a ty jsou ve světle nejlepšího malého SUV za 1,2mil trochu smutná. Já našel pohotovostní hmotnost 1695kg,nosnost 415kg a kufr 310l.

Fr
Frodo
21. listopadu 2022, 09:13
-1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Beastar: ty tipy jsou doufal že mi dá zdejší guru :D
Tyto modely byly v úvahu, ale v konečném počítání se vyřadily hlavně kvůli prostoru a právě tím neužitkovým původem. Když víš, že v tom budeš vozit psi, kola, děti, tak je nějaký lacinější plast v kufru spíš plus.
Celkově se od začátku tohohle vlákna divím tomu, že rádoby znalec aut napíše takovou blbost že dodávky jsou pitomost. Pro některé lidi jsou prostě ideál a prodeje těchto aut to jen potvrzovaly.

Fr
Frodo
21. listopadu 2022, 06:36
1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Tak jsem se nic nedozvěděl. Jediný tip od zdejšího myslitele je kup si místo osobní dodávky MPV. Zajímalo by mě, které MPV měl namysli. Už před rokem při výběru nového auta v podstatě žádné na trhu nebylo (konkurenceschopné v poměru cena x výkon). Jediné schopné auto s velkým prostorem bylo Berlingo XL a jeho deriváty. A asi tě překvapím, tenhle výběr byl udělán plně racionálně s tabulkou v Exelu.

Fr
Frodo
19. listopadu 2022, 17:01
-1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Píšeš o tom, že dodávka je pitomost a co už si to koupilo lidí. Tak bych chtěl prosím radu, co místo ní.

Fr
Frodo
19. listopadu 2022, 14:05
0
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Ta dodávka je hrozná pitomost. Akorát má tu malou výhodu, že když naložím rodinu, zavazadla, kola, psi, tak se za pár hodin pohodlně odvezeme na výlet, dovolenou, trénink. A takhle to děláme skoro každý víkend. Mohl by mi tedy zde přítomný vševěd poradit, co jsem si měl pořídit místo osobní dodávky? Předem děkuji za jistě inteligentní odpověď.

Fr
Frodo
16. listopadu 2022, 06:54
1
Volvo EX90 a 5 věcí, na které se těším

Tohle má zaujmout někoho, kdo je fanda do aut? Tahle studená lednička? Já vidím jen smutek a depresi.
Už jsem to zmiňoval jednou, ale teď už je vážně na čase vymazat ten váš nesmyslný slogan: Autíčkář- Vaše každodenní dávka benzinu. Bohužel.

Fr
Frodo
05. listopadu 2022, 07:28
0
Peugeot 308 SW GT 225 Hybrid: Na půl cesty k prémii

To víš ty po testu. My ostatní si to můžeme jenom domýšlet. Já v tom nejel tak nevím, jestli má motor dostatek síly, v jakých otáčkách, jak se s tím předjíždí, jak jezdí po dálnici. Proto slouží test, aby jsme se to dozvěděli. Ale pokud je 225koni tak špatných, že to ani nestojí za řeč, tak se nikdo nemůže divit že s láskou vzpomínáme na dobu, kdy v autě 170 koní znamenalo skvělou zábavu.

Fr
Frodo
04. listopadu 2022, 17:17
1
Peugeot 308 SW GT 225 Hybrid: Na půl cesty k prémii

Smutná doba. Silný motor a v testu se místo toho, jak to jezdí řeší jak se to nabíjí, kolik ujede na elektřinu a za kolik benzínu jede.

Fr
Frodo
25. října 2022, 06:37
3
Renault Mégane E-Tech Electric: Nová francouzská revoluce?

Když odhlédnu od toho, že nejsem fanda svítících obrazovek, tak se mi v interiéru nelíbí volant. Ten tvar vypadá na první pohled hrozně. Jak se s tím obdélníkem řídí?
Jinak k tomu radši nic nemám. Skončilo by to u obvyklého kroutění hlavou nad současným směrem automobilismu.

Fr
Frodo
15. října 2022, 07:55
12
Proč si nenecháme pomoci?

Ty by jsi mohl začít dělat agitátora nějaké moderní levičácké strany. Já měl za to, že jsou lidé svobodní a sami se můžou rozhodnout, jak chtějí řídit a každému je do toho hovno(za základního předpokladu že všichni jezdíme tak, aby jsme se domů vrátili živí a zdraví). Tímto je tenhle výplod absolutně zbytečný.

Fr
Frodo
28. září 2022, 12:55
7
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Když jsem to četl, tak jsem měl stejné myšlenky. A pak to člověk porovná s Krabem a jeho staré Alpine, kde ty emoce máš jen pozitivní.....No byl zákaz hanit novodobé přepravní kapsle, tak radši nic dalšího psát nebudu.

Fr
Frodo
22. září 2022, 08:04
0
Volkswagen Caddy 1,5 TSI+Kombibox: Plast, postel a zklamání

To si říkám u Tesly také. Když odhlédnu od mě nevyhovujícímu druhu pohonu, tak to zpracování je ještě víc tragické než tady.

Fr
Frodo
22. srpna 2022, 09:09
1
Opel Astra GS Line 1.6 Turbo 180 PHEV: Lepší než kdy dříve

Zdá se mi to, nebo je ten volant moc veliký a tenký?

Fr
Frodo
03. srpna 2022, 20:01
1
Škoda Octavia iV: Auto, které dává smysl

Pobavilo. Takže ještě jednou, třeba to levé křídlo pochopí. Zvýhodnění, v Evropě ve formě dotace, je cesta do pekel. Dokud si lidé neuvědomí, že takovou dotaci co dostanou zaplatí ve formě daní v násobné výši, tak se nám ta Evropa bude krásně dál sypat.

Fr
Frodo
16. července 2022, 10:56
14
Ulice patří autům

Náhodou, jsou dost povedené. Palec nahoru!

Fr
Frodo
09. června 2022, 09:22
1
BMW i4 M50 a rozmazaný svět za oknem

To jako že při 59 litrové nádrži budeš normální jízdou jezdit za 18,5? Ale no tak, nedělej ze sebe blbce ;)

Fr
Frodo
09. června 2022, 06:43
1
BMW i4 M50 a rozmazaný svět za oknem

Reálný dojezd cca 320km. V autě za skoro 2mil. To jen tak, aby to nezapadlo, než začnete objednávat místo klasické 4er :D

Fr
Frodo
07. června 2022, 16:56
1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Členové redakce hejtují své čtenáře jen proto, aby obhájili očividný nesmysl. Tak buď mají příjem od automobilek za podporu elektroaut, nebo jim nedochází že čtenář generuje zisk. Každý svého štěstí strůjce.
A s tou dedukcí, jaký čtenář hejtuje Ev jsi zapomněl na lidi, co se o auta zajímají a aktivně kupují nová. Ty si zkusí dost aut na to, aby si udělali obrázek. A já si ho zrovna u tohodle modela udělal.

Fr
Frodo
06. června 2022, 11:56
8
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Koukám na nadpis. Rozkliknu s tím, že se konečně u recenze elektromobilu dozvím, jak je na nic. Protože tenhle se řadí mezi to nejhorší na trhu (i tím, z jak dobrého a v poměru cena x výkon modelu vychází).....a ono se zase vymýšlí důvod, jak je to aspoň pro někoho vlastně super volba. Hlava mi to nebere.
Tak já to sem dopíšu za autora. To auto je reálně jen pro někoho, kdo autům nerozumí a je mylně přesvědčený, že elektro vůz rovná se záchrana planety. Jinak je to krám.

Fr
Frodo
05. června 2022, 07:49
-2
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

My kupovali auto od? Kupovali jsme střední výbavu s nejsilnějším motorem. A chceš říct tajemství? To auto, co jsme kupovali bude jezdit a firma člověka platí ne od hodiny strávené na nabíječce.

Fr
Frodo
05. června 2022, 06:33
0
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

Nehrabe no. Proto může být naproti Mazdě 6 o půl míče dražší....
Další elektro teoretik? Fakt se tady občas docela bavím :D

Fr
Frodo
04. června 2022, 21:00
1
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

Beastar: tobě to snad ani nemůžu napsat když vím, jak ty auta máš rád :D Nakonec Mazda 6 v kombíku, 2.5 motor, cena i s mini slevou byla kousíček pod 900.

Fr
Frodo
02. června 2022, 16:51
1
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

Po pár nových zkušenostech z firmy zapomeň na nějaké velké slevy proti ceníku. Alespoň u spalováků. Auta nejsou, inflace....

Fr
Frodo
02. června 2022, 11:55
1
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

HeavySmoker: LOL, to mi chceš říct že se někdo rozmýšlí mezi spalovací X3 a tímhle?
Jinak A4 v kombíku 1,05mil, MB C v kombíku od 1,2mil, V60 1,2mil, BMW 320i v kombíku 1,25mil....jasně, hned bych byl v pokušení vzít Kiu za 1,4mil. Tak nevím kam ta Kia míří.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Buick Electra  1974
Buick Electra

1974 rok výroby
455 koní výkon
7 500 ccm objem

Dodge Magnum  2005
Dodge Magnum

2005 rok výroby
254 koní výkon
3 500 ccm objem

Oldsmobile Cutlass Holliday 1970
Oldsmobile Cutlass Holliday

1970 rok výroby
310 koní výkon
5 700 ccm objem

Buick Riviera 1971 1971
Buick Riviera 1971

1971 rok výroby
330 koní výkon
7 500 ccm objem