načítám data...

Mechanik

JménoPetr M
BydlištěNymburk
Registracepřed 2.4 rok.
Poslední aktivitapřed 12.0 min.
Příspěvků ve fóru3
Komentářů u článků234
Pozitivních komentářů u článků67
Negativních komentářů u článků79
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Mechanik
včera v 19:52
2
Autobianchi A112 Abarth: Rošťák podle mého gusta

Jo, ta nesmyslná výbava je fakt problém, když jsem viděl co všechno je v dnešní M3, proč proboha, nechápu. Jenže pro mě je nesmysl i elektronická zrcátka, nepotřebuji to, nastavím je jednou a tím to hasne, to samé sedačky atd, je to hromada kg k ničemu.

Mechanik
včera v 19:46
3
Autobianchi A112 Abarth: Rošťák podle mého gusta

Řekl bych že jde o to vnímání rychlosti a okolí, nová auta tě izolují v tom interiéru a člověk špatně vnímá okolní vjemy, to je celý problém. Mám taky radši tu surovost starých aut, kdy třeba ve staré Volze sekám zatáčky na okresce, přijdu si jak když jedu rallye o stupně vítězů a přitom na tachu je 110km/h. Ale myslím si že je to daleko nebezpečnější než kdybych tam jel v i30N 180km/ takže co je lepší, těžko říct. Je fakt že lepší pocit z řízení mám v tom starém plechu kdy si výkon musím zasloužit, musím přemýšlet kdy podřadit, správně brzdit, aby to nebylo moc, protože pak to zase rozjet dá práci atd. V novém silném autě je to jen o tom že šlápnu a jedu, šlápnu a stojím, je to pro mě snažší a nemám z toho ten správný pocit. Určitě ale existuje spousta lidí který to mají opačně a to je přece dobře, aspoň to není nuda a jsem rád že je doba jaká je, člověk si může koupit a jezdit tím čím chce a dokonce může mít těch aut pro radost i víc

Mechanik
24. září 2022, 14:49
0
Stará, nebo nová legenda... Co si vyberete?

Jo jo, C5 jsem měl, rok 12, jako 8 léty jsem to prodal za pár a bylo to jen tak tak, pak už by byl problém to udržet při životě, i tak jsem v tom pěkně zahučel za servis, ale jen spotřební věci. Prvních pět let to fungovalo suprově. Už nový auto v životě nechci, kupovat si každých pět let nový? To fakt ne. S láskou vzpomínám na dvě Xantie

Mechanik
23. září 2022, 17:49
0
Stará, nebo nová legenda... Co si vyberete?

Ten Medvěd už je taky pěkně starej, takže radši youngtimer

Mechanik
23. září 2022, 11:02
0
Stará, nebo nová legenda... Co si vyberete?

Tak pokud to má být daily tak já hledám vždy kompromis ceny - výkon, kvalita výroby, design, funkčnost. To u nových aut nevidím, navíc se do nich přidává spoustu fičuryn který prostě nechci. Pro mě volba jasná, starší, prověřené auto, které má zajištěné výrobu náhradních dílů.

Mechanik
08. září 2022, 09:24
1
Setkání veteránů v Uníně: Krásná auta uprostřed lesů

Díky za článek, jen houšť. Tuhle akci neznám a vypadá to moc dobře. To prostředí dobově utváří dokonalou atmosféru, to k tomu sedí výborně.
Než koupíš Kachnu, hlavně se v tom nejdřív svez.

Mechanik
30. srpna 2022, 09:18
0
Ssangyong Korando: Levné, nikoli laciné

Bych taky zareagoval svojí čerstvou zkušeností. E46 byla nepojízdná, nějak jsem nestihal pod to lehnout a opravit vcelku blbost, měli jsme pujčenou C3, pominu to že je to mrňavý levný a odfláklý auto, zlatá jedničková Fobie. Je to ale relativně nový jezdítko, ale fakt bych to nechtěl ani za darmo, ovládání hrozný, podvozek absolutně nestíhá a vrchol byl, když žena dostala hodiny na křižovatce ve městě, na vodě samozřejmě. Měla tam samozřejmě obě děti a byla celkem dost vykleplá. Druhý den bylo Báwo opravený, ikdyž jsem to dělal v dost provizorních podmínkách, venku na ulici, ale nechtěl jsem aby v tom prckovi už jezdily. No a tak se ptám sám sebe, kde je ten pokrok? A to přitom Báwo není podvozkově zatím v top stavu, je to parodie na to co dávalo jako nové.
Pak se nikdo nemůže divit že když se podívám na Bazos a kouknu na C3 za 150t a pak na E46 za 150t, co si asi vybrat, že a 15 let rozdíl ve stáří vozu je v tomto případě k dobru? to je smutné.
Dokut budu moct, jedu ve starém dobrém autě, dnes už se auta nevyrábí.
Se 100 bych teda daily jezdit nechtěl, ale třeba MB 123, proč né, dalo by se a pojede to stejně i za 50 let.

Mechanik
30. srpna 2022, 08:16
-2
Nejsmutnější věci za volantem

se vždycky chytnete těch extrémů, čekal jsem to. I přes to, je to naše historie, a když to vyděl můj kluk a ptal se mě na to, co to mají na sobě, mohl jsem mu to vysvětlit. A znalost historie je důležitá, nebo ne? Radši to budete ignorovat, schovávat a nemluvit o tom, jako že se to nestalo?? Možná proto se to potom i umí zopakovat.....
Jak Němci, kteří se chovali tak jak se chovali a i chovají a ted zakážou Vinnetoua, to je groteska.

Mechanik
30. srpna 2022, 08:09
0
Nejsmutnější věci za volantem

Že si koupím vyvažovačku už jsem taky přemejšlel. Když jsem koukal v servisu jak mi nazouvá pneumatiku a ptám se na co že je tam ta žlutá tečka, čučel na mě jak puk. Šel jsem jinam, ale to by snad měl každej kdo má pneuservis vědět, né. Ale asi jsem moc náročnej

Mechanik
30. srpna 2022, 07:47
0
Nejsmutnější věci za volantem

Taky jsem utrhnul originál klíč od C5, jenže to byl rok 2012 a to už se šetřilo. Jak píšeš, dřív ten hever dávaly normální, použitelný na pevném podkladu.

Mechanik
29. srpna 2022, 15:22
-1
Nejsmutnější věci za volantem

PepaSFI - hele, žiješ v Čechách, bohužel tady to tak funguje, rekl bych že 80% řemeslníků svojí práci neodvede dobře a je mu to úplně jedno. Víckrát k němu nepřijdeš, ale on má stejně práce dost a tak prasí a dojí. Jestli chceš naivně vložit svůj život těmto lidem do rukou, je to tvoje ruská ruleta.
Jasné, že takhle by to být nemělo, máš pravdu, ale takhle to prostě nefunguje.

Mechanik
29. srpna 2022, 15:06
1
Nejsmutnější věci za volantem

tak hned z úvodu, mě zamrzelo že jsi nepochopil veterány a srazy, k tomu to dobový oblečení patří, dokresluje to atmosféru.

Technologií v autech je moc, odvádí to pozornost od řízení a když vezmeš průměrného řidiče s průměrnou inteligencí, tak ty lidi to prostě nepoberou. Navíc, hafo věcí je prostě k prdu, nechci to využívat, nepotřebuji to a nebudu za to platit a vozit to sebou zbytečně.

A samozřejmě, věci se níčit nemají, ale to je o výchově a o inteligenci daného jedince, takže se nedivím, že auto umře na blbost svého majitele.

Mechanik
29. srpna 2022, 14:46
0
Nejsmutnější věci za volantem

můj případ, zapadlá silnička, jak píšeš. Prostě jsem zastavil tam kde to šlo a počkal 5 min. a projel si to pěkně po svém, vyšlo mi to akorát, dojel jsem ho zrovna tam co už šlo krásně předjet.

Mechanik
29. srpna 2022, 14:19
3
Nejsmutnější věci za volantem

Speciální nářadí na výměnu kola?? Jako proč? Léta si přehazuji kola sám, používám hever a klíč co byl k autu, drží a nic se nerozbilo. Jasně, mám kříž, momenťák a velký hever, to mám ale většinou na jiný auta. Navíc pod Báwo jinej než originál hever nenacpu, protože je to nějaký nízký, takže i když jsem měnil expanzku, na ulici, před barákem, měl jsem to zvedlé originál heverem, proč by ne??

A jak píšete, nechápu proč bych dvě hodiny čekal na asistenci, když můžu být za deset minut pryč, pokud se u výměny jednoho kola zapotíš, uplně durch, je mi tě líto a měl bys se sebou začít něco dělat. A že se zaprasíš, no když máš rezervu pod autem a né v autě, tak to máš blbý, v opačném případě stačí rukavice a klidně to vyměníš v bílé košili.

Mechanik
10. srpna 2022, 19:02
-1
Ptejte se: Když nevíš, co chceš …

Morálně opotřebený, to je snad nejhorší hláška cos mohl pronést, o takových lidech si myslím své

Mechanik
08. srpna 2022, 19:08
0
Soužití na silnici

Já se dneska ráno svezl asi 30km za kamionem, nechápu, ale jelo se mi za ním tajné, zatáčky jel jak s osobákem a na rovinkách co to dalo a jelo mu to pěkně. Asi stárnu bo co.

Mechanik
06. srpna 2022, 08:24
0
Kam se poděla normální auta?

Decentní mi stále přijde N, GTI ale i RSko
Naopak nechápu Hondu a Toyotu, SUVéčko od nich vypadá agresivně jak okruhový speciál

Mechanik
06. srpna 2022, 08:19
0
Kam se poděla normální auta?

Souhlas, taky mám rád sedany a fakt je to, že současná nabídka je vlastně žádná, nemám si z čeho moc vybrat :-\

Mechanik
31. července 2022, 16:31
0
BMW 220d: Tenká hranice

6 a 12 rozdíl ale nebude, spíš tak 6 a 8, což je tak 20t za rok, to je teda ranec no.

Mechanik
31. července 2022, 16:29
-5
BMW 220d: Tenká hranice

Dyť to hejtil každej, asi si četl jiný články než já, jinak nevím. A hejtí to i obyčejný lid, včetně některých majitelů, který to pak ztuňej do nesmyslů za nesmyslný peníze, který v součtu vedou třeba k 911, což pak nechápu proč si nekoupili radši rovnou Porsche.

Mechanik
31. července 2022, 15:16
0
BMW 220d: Tenká hranice

To taky nechápu, jako kdyby spotřeba auta byl nějaký podstatný náklad na provoz auta, dyť je to jedna z mnoha veličin a určitě to není ta nejpodstatnější

Mechanik
31. července 2022, 15:02
-1
BMW 220d: Tenká hranice

Mě to přijde ok, líbí se mi to, dál bych jiný nárazníky a bude to kočka, povedlo se

Mechanik
31. července 2022, 14:58
-1
BMW 220d: Tenká hranice

Mám E46 ci je to taky takový malý gt a celkem dost jich jezdí i v naftě. Určitě si to zákazníky najde, spousta lidí si to takhle nakonfiguruje a bude jim to sedět.
Myslím si že bychom si měli vážit každého takového auta a být vděční automobilce za to že do toho vůbec šla i když se to třeba nevyplatí. Asi je to spíš reakce spíš všeobecně, ani né tak na tvůj článek. Jen mě sere jak se tyhle auta hejtí, navzdory tomu že je to vlastně vyslyšení autíčkářů, třeba Supra, GT86, tohle a podobní. Příště se na nás ty automobilky vyserou a bude mě mít hovno.

Mechanik
31. července 2022, 12:47
-13
BMW 220d: Tenká hranice

Trochu přehnané, tolik negativního na tohle auto???
Měl jsi to nechat někomu jinému. V podstatě jsme se nic nedozvěděli, jen to že se ti nelíbí a že jsi nepochopil konkrétní setap.

Mechanik
20. července 2022, 08:55
7
Autíčkářův týden: Sportovní auta budoucnosti, bláznivý pickup a jedna stálice na trhu

Jasný kandidát na mínuska, ale co.
Proč u sportovního elektromobilu schází zvuk řvoucí V8?? To je jako by ve Fordu T byla hrací skříňka která by napodobovala dusot a řehtání koně. Nepřijde vám to blbost??

Mechanik
18. července 2022, 15:21
0
Citroën C6: Poslední z velikánů

S podvozkem problém nebude, je dobře vymyšlený.

Mechanik
18. července 2022, 15:20
1
Citroën C6: Poslední z velikánů

Gratuluji, je to úžasné auto.
Měl jsem C5 z roku 12 v opravdu maximální výbavě, bylo to dobré auto, ale bohužel už se blbě udržuje při životě s tím že je to hlavní auto pro rodiny, proto šlo do světa. Ale C6 jako auto na víc, které nepotřebuješ k žádné službě, bude super. Je to rarita už dnes, dobrý kup.

Mechanik
16. července 2022, 16:44
1
Ulice patří autům

Já se ani nedivím že v centru Prahy je tolik prázdných bytů, bych tam taky nechtěl bydlet.

Mechanik
11. července 2022, 10:26
0
Monako očima českého autíčkáře

Byl jsem tam taky těsně po devadesátým a připadal jsem si jako na jiné planetě, krásné město, nádherné jachty a samozřejmě ty auta, úžasné to bylo. Jen pak ten návrat domů, no, nic.....

Mechanik
29. června 2022, 15:08
1
Bazarový snílek: Do města a bez střechy

Beran : Já to psal Vavrisovi, oba máme červené kabrio, takže nadsázka. Svět aut je pro mě dávno úplně mimo, moje nejmladší auto je 20 let staré, jsem Mimoň a jiný nebudu. Ale nikomu neberu jeho právo jezdit v tom v čem chce. Nebylo to myšleno nijak zle.
Pro mě by chlapske auto bylo asi coupe;-)

Mechanik
29. června 2022, 11:04
0
Bazarový snílek: Do města a bez střechy

Dyť já mám taky červeného kabrioleta, mám ho moc rád a je mi u prdele co si kdo myslí ;-)

Mechanik
29. června 2022, 10:25
0
Bazarový snílek: Do města a bez střechy

Beran : no vždyť to je taky trochu absurdní, uznej.

Mechanik
29. června 2022, 08:03
-2
Bazarový snílek: Do města a bez střechy

Chlap v jakém koliv kabrioletu vypadá trochu nepatřičně, to je to samé jako jezdit na skútru

Mechanik
29. června 2022, 07:52
0
Bazarový snílek: Do města a bez střechy

To je dost smutné, ta nabídka. Rozmanitost v nabídce automobilek se pěkně zdrcla :-(

Mechanik
03. června 2022, 09:50
7
Toyota Century - cestování japonskou první třídou

Radost přečíst, úžasné, děkuji

Mechanik
30. května 2022, 12:03
1
Můj výlet za Legendami

Do Bohnic jsem jezdil s autem do expozice Tatra a bylo pěkný, ale teď už mě to vůbec neláká, byl jsem se jednou podívat na čumendu a zklamání bylo, ale očekával jsem to.

Mechanik
27. května 2022, 14:08
1
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

U těch dětí jsem to vzdal, protože máma jim to pak stejně dovolí, když je veze sama. Jako roztátá čokoláda V sedačce, přesnídávka. Někde něco dostanou, ono to západně za ty dětský sedačky a pak se to rozmačká, roztaje.... To už z toho nedostanou. Nějaký drobky z rohlíku, to je pohoda.

Mechanik
27. května 2022, 11:53
1
Autíčkář se ptá: Je Drive-thru zlo?

Bejvávalo, co mám mrňavý děti, vzdal jsem to a pro jistotu koupil náhradní sedák do auta, ten starý prostě vyhodím až přejde prasácké období

Mechanik
26. května 2022, 07:33
0
Bazarový snílek: Poslední šestiválce ve střední třídě

Toyota Camry, můj favorit a poslední instance AUTA

Mechanik
24. května 2022, 07:46
0
Rallye Křivonoska 2022: Závan dob dávno minulých

Je to krásná akce, doporučuji každému, to se musí zažít na vlastní kůži. I když vás stará auta nezajímají, jednou to vidět, obohatí vás to na celý život.

Mechanik
23. května 2022, 18:11
0
Mechanik
13. května 2022, 22:13
1
Rallye Křivonoska 2022: Závan dob dávno minulých

Prší dost často, ale nejsme z cukru, ne.

Mechanik
31. března 2022, 18:22
0
Zlatá Vrána 2022: Nesmysly z inzerce už počtvrté!

Lidi jsou fakt hovada, je hrozný že nemají soudnost a vůbec něco takového zplodí. A bude hůř

Mechanik
15. března 2022, 18:51
-3
To nám vnoučata neuvěří!

Ale to není otázka spolehlivosti, respektivě životnosti. Tady jde o to že nejsou dostupné náhradní díly. Přečti si třeba blok tady na autickari o udržování C5 poslední generace, díly prostě nejsou a je to deset let starý auto. A jak chceš vyrobit tak složitý součástky, to jsi asi kouzelník nebo milionář.

Mechanik
13. března 2022, 14:26
1
To nám vnoučata neuvěří!

Souhlasím, pro mě končí veterán tak kde nastupuje plastovej nárazník.

Mechanik
13. března 2022, 14:24
-3
To nám vnoučata neuvěří!

Souhlas, už dneska jsou desetiletý auta, který nejdou opravit.

Mechanik
02. března 2022, 19:28
0
Motor roku 2001 v roce 2022

Mám E46 s šestiválcem i s čtyřválcem a nemám s nimi žádný problém. Přetěsnění motoru po dvaceti letech nepovažuji za nic divného. Olej nežerou, táhnout jak mají a já dělám jen běžnou údržbu.
No, tak snad mi to vydrží.

Mechanik
18. února 2022, 14:35
0
Mechanik
10. února 2022, 12:18
0
Bazarový elektro snílek

Krav : Mě by se líbil LUKA EV, když už bych musel elektro sráč, ale to vojetý asi neseženu :-/

Mechanik
05. února 2022, 21:52
1
Když Citroën sportuje vzhledem i technikou II - 2CV Charbonneaux Coupé

Karoserie pěkná, určitě hezčí než prve zmíněný, ale 12 koni, to je fakt málo, na takhle velký a těžký auto, jet v tom muselo být utrpení.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Lincoln Town Car  1986
Lincoln Town Car

1986 rok výroby
150 koní výkon
0 ccm objem

Ford F250 Ranger XLT Lariat 7.5 tažné 1978
Ford F250 Ranger XLT Lariat 7.5 tažné

1978 rok výroby
240 koní výkon
7 500 ccm objem

Chrysler Newport Custom / MONTANA, USA 1969
Chrysler Newport Custom / MONTANA, USA

1969 rok výroby
216 koní výkon
6 277 ccm objem

Oldsmobile Delta 88  1968
Oldsmobile Delta 88

1968 rok výroby
365 koní výkon
7 500 ccm objem