načítám data...

Ragnarok

JménoDavid Autrata
BydlištěBrno-město
Registracepřed 21.8 měs.
Poslední aktivitapřed 5.5 dny
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků52
Pozitivních komentářů u článků32
Negativních komentářů u článků1
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Ra
Ragnarok
28. září 2021, 11:30
2
BMW 430xd: Hajný je lesa pán!

Maska vypadá kvůli masivnosti ledvin a jakési promáčklině uprostřed, kde je umístěn znak, jako obří prdel.

Ra
Ragnarok
27. září 2021, 20:22
1
Italský týden aneb nemáte tam nějakou Lancii?

Jo, to ještě Vogon prděl do sedačky Tatrovky a vypouštěl bonmoty. Bohužel dnes už vypouští jen ty větry. Ale zpátky k autům - devadesátá léta byla podle mě zlatou érou automobilismu. Ne snad, že by byla auta nejkvalitnější nebo nejkrásnější. Ale byla již na vysoké technické úrovni, měla dobrou spotřebu a vysokou úroveň pasivní bezpečnosti. Nabídka typů byla různorodá, automobilky se nebály originality. Přitom auta nebyla tak komplikovaná, automobilky ještě nemusely plnit šílené emisní normy. Technologická úroveň výroby ještě nedovolovala tak nestydaté plánování životnosti jako dnes.

Ra
Ragnarok
16. září 2021, 21:28
0
Výhodné ojetiny podle Autíčkáře

Autobus má nálepku muzea ve Strnadicích. Podle mě skvělý stylový přepravník na exponáty. Němci jsou prostě... Němci.

Ra
Ragnarok
15. července 2021, 11:45
0
Nějak se nám z debaty o automobilismu ztrácí podstata...

Ransome, hluboce se ztotožňuji s Vaším náhledem na svět. Podle mě jste naprosto přesně pochopil a popsal aktuální situaci - lidi chtějí všechno, ale odmítají dělat jakékoliv ústupky. Já momentálně žiju v Brně a ačkoliv jej mám svým způsobem rád, tak intenzivně pracuji na postupném přesídlení na venkov, do hor. Jsem si vědom, toho, že to s sebou ponese i jisté ústupky, patrně i nutnost hledání jiného zaměstnání. Ale rozhodl jsem se vystoupit z krysího závodu a jsem přesvědčen o tom, že by se řada problémů, o kterých se zde diskutuje, vyřešila, pokud by to učinilo více lidí. Prostě jen návratem k prostšímu způsobu života. Ale to je spíše na filosofickou debatu.

Ra
Ragnarok
09. července 2021, 14:17
2
Škoda Enyaq IV 80: Haters gonna hate

Tom Voumard - zase se tu někdo ohání počátky automobilismu... Ona je vlastně úplně srovnatelná situace jako před 120-ti lety, já jsem zapomněl.

Ra
Ragnarok
03. července 2021, 08:11
1
Nadčasový design: 5+1

Souhlasil bych se vším, kromě toho Scirocca. Naopak BMW E60 alespoň v mých očích zraje jako víno. Design, který se jevil v době vzniku jako dost kontroverzní se ukázal jako velmi nadčasový. C6 nebo Avantime je sen! Celkově si myslím, že francouzi dokázali dělat neskutečně nadčasová auta, o to smutnější je pohled na jejich produkci dnes. Nedávno jsem takhle koukal na nějaké SUV od Peugeotu, jehož název končil osmičkou a říkal si: to jako fakt? FAKT?

Ra
Ragnarok
21. května 2021, 11:53
16
Auta, která si nepořídím kvůli jejich image

Podle mě je velký rozdíl mezi volvisty, kteří mají rádi ty starší krabice, jsou to srdcaři, sdružují se a vzájemně si pomáhají a pak provozovatelé Volva, vesměs těch novějších. Pro ty je např. BMW fujky, ale Volvo je ok, protože ta jeho zasraná politika. U nás na ulici je soukromá školka, kde pravidelně čekává jedna biomatka v XC90. Hadry z konopí, na zadní sedačce nákup ze Sklizeno, ale auto a mobil z Číny nevadí. Tihle prachatí hipsteři, kteří v životě neměli prst v hlíně nebo neměli v ruce sekeru mě fakt baví.

Ra
Ragnarok
21. května 2021, 11:38
0
Auta, která si nepořídím kvůli jejich image

Tohle je úplně boží téma... Nedávno jsme se bavili s kolegou o autech a já mu popisoval na kolik mě ročně vyjde udržba mých dvou aut, která mají dohromady 43 let. Pořád to nemohl pochopit, vždyť za ty prachy bych mohl točit co pár let nové auto min. nižší střední třídy. Já jsem se mu snažil vysvětlit, že bych si prostě nevybral, nic se mně nelíbí a ty auta mě a priori serou. Takže takhle to mám já - nekoupil bych si naprostou většinu dnešní produkce. Jó kdybych měl na novou 911, to by bylo něco jiného. Ale taková ta běžná konfekce - děkuji nechci.

Ra
Ragnarok
04. května 2021, 10:01
0
TopX: Jak nevybrat rodinný automobil

Jo a kdyby bylo hodnotící kritérium u aut vynaložené peníze vs. výška posezu, která by podle mě byla hodně zajímavá pro majitele SUV, tak tam dodávka jednoznačně kraluje. A přehled kolem je taky famózní, až se divím, ženě, že s tím nechce jezdit.

Ra
Ragnarok
04. května 2021, 09:56
5
TopX: Jak nevybrat rodinný automobil

Já tvrdím, že nejlepší rodinné auto, kombík ,SUV a offroad v jednom je dodávka. Před časem jsem pořídil osobního Transita na CNG, který dříve vozil v Německu postižené na výlety (někdy si říkám, že teď vlastně dělá totéž, ale u nás...) Upřímně, jsem z toho auta nadšenej. Nedávno jsme jeli na víkend na hory. Vlezla se čtyřčlenná rodina včetně psa, mnoho vybavení na kempování, zavazadla, kočárek, tři kola. Projel jsem lesní cestu, kterou bych s běžným osobákem rozhodně nedal. A to s velmi rozumnými náklady. Původně jsem to auto pořídil na občasné použití, ale jezdím s ním docela často. Nevýhody - manželka to teda fakt řídit nechce a je to p o m a l é. Já nikam moc nespěchám, takže mi to až tak nevadí, ale pro někoho by cestovní tempo kolem 100km/h a rozjezd z 0 na 100 za tři dny byl ubíjející.

Ra
Ragnarok
08. dubna 2021, 09:10
0
Ptejte se: Praktický levný rodinný dostavník

První co mě automaticky napadlo, byl Saab 9-5 v kombíku. Za 50 tis. se dá koupit slušný kousek, řekněme rok 2005, je docela šance, že to nebude vražda, protože majitelé se vesměs docela starají a tyhle auta mění v rámci komunity - tedy často se dá i ta historie docela dohledat. Bezpečnost mezi auty z dané doby bezkonkurenční a nemusíte přitom rezignovat na radost ze života. Třeba manželka jezdí s 9-5 Aero s automatem v úpravě od BSR s 280-ti koníky a nestěžuje si :-) Ale je tady jedno veliké ale: tyto auta jsou levná pouze v nákupu. Přecejen jsou to starší, výkonná auta od mrtvého výrobce (záměrně nepíšu mrtvé značky, protože ta žije v té celosvětové komunitě saabistů dál), jejichž servis není radno svěřovat kdekomu. Je potřeba mít dobrou finanční rezervu na údržbu a hodně trpělivosti. Já kupříkladu jezdím na servis 2x až 3x ročně, naštěstí to mám ke svému saabímu doktorovi blízko, ale někdo jezdí třeba 100 km. Kdyžtak o tom přemýšlím, tak bych tohle auto normálnímu bělochovi vlastně vůbec nedoporučil....

Ra
Ragnarok
26. března 2021, 09:19
0
Volvo V70: Zúčtování po čtyřech letech

Mně se líbí jak to má s tím upozorněním na pásy vyřešeno SAAB - nad hlavou se rozsvítí červeně upozornění - nic tam nepípá, ale člověku to prostě nedá aby se nepřipoutal. Jinak starší Volva jsou určitě fajn, taky jsem jedno provozoval. Přirovnal bych Volvo k takovému hodnému starému dobráckému psovi. Máte ho rádi, hodí se k dětem, ale moc zábavy se s ním neužije (teda pokud to není zrovna R). Když to srovnám například s výše zmíněným Saabem, tak tam ani nemusím mít Aero, aby mi občas na pěkné okresce bouchly saze a dal mu za uši. To by mne s Volvem nenapadlo. Ale po Saabu je pro mě Volvo další volba, protože je tam cítit takový ten severský duch.

Ra
Ragnarok
10. března 2021, 08:15
1
Volvo S90 B6 AWD: Jiný přístup

Mně teda rozhodně není jedno, odkud, který výrobek pochází. Když mám možnost výběru, tak rozhodně nepodpořím čínskýho zmrda, ale raději nějakou civilizovanou ekonomiku. On tenhle tvůj přístup se nám v dohledné době nemusí vyplatit.

Ra
Ragnarok
03. března 2021, 09:07
2
Nejlepší vozidlo na výlet do jiného okresu

Já vím, že jsme tady na Autíčkáři, ale nedá mně to... Jako motorkáře mě hned napadlo něco takového.
Strážci zákona nemají šanci, leda by povolali helikoptéru. Jen bych teda použil méně výrazné zbarvení a do výfuku tlumič.

Ra
Ragnarok
30. ledna 2021, 19:37
8
Proč nechápeme nová auta

Jasně, že nová auta jsou lepší v objektivně měřitelných věcech. Ve spotřebě, bezpečnosti, emisích, konektivitě atd... O tom se tady snad nemusíme přesvědčovat. Ale současně jim chybí něco, co lze docela těžko definovat a to je duše. Třeba já... Když jedu svým starým autem, tak ke mě promlouvá skrze své specifické zvuky, vibrace a vůně. Člověk má z něj pocit, že když ho někdo ještě v analogovém věku tvořil, chtěl vytvořit něco výjimečného a trvanlivého. Každý drobný šrám vypovídá o tom, co všechno zažilo a přesto je stále spolehlivé a dělá radost. Dá s s ním příjemně cestovat i na delší vzdálenosti a to nemá kupodivu ani jednoho asistenta. Uznávám, že mám k němu trochu sentimentální vztah... Na údržbě mě stojí ročně minimálně polovinu své hodnoty, ale mně to stojí za to, protože jiné takové už nikdo nevyrobí a já prostě jiné nechci.

Ra
Ragnarok
25. ledna 2021, 09:27
3
Audi A3 35TDI: Když se Audi odváže

Konečně mi někdo vysvětlil co označuje to číslo na zádi (člověk k tomu potřebuje tahák :-)). Myslel někdo na dezorientované zlatokopky, které byly vždy zvyklé na exaktní označení motorizace? Celé mi to přijde jako takový tovární tuzing. Dá se z výroby objednat třeba i fejková nálepka 4X4?

Ra
Ragnarok
20. ledna 2021, 08:52
0
Opel Insignia GSi AWD: Všechno, jen ne nuda.

Můžu se zeptat, co si představujete pod pojmem lowbudget výrobce? Protože pokud je Opel lowbudget, tak co je potom Dacia? Připadá Vám, že člověk, který si za svoje koupí auto za mega, má hluboko do kapsy?

Ra
Ragnarok
16. ledna 2021, 08:49
0
Renault 5 se vrací

Nikoliv, bude mít baterku a motorek z mixéru, tomu se říká "pokrok" .

Ra
Ragnarok
31. prosince 2020, 17:32
8
Autíčkář se ptá: Jaké jsou vaše řidičské zlozvyky?

Nic ve zlém, ale s Vama musí být zábava cestovat.

Ra
Ragnarok
28. prosince 2020, 08:25
2
Auta, která zmizela

Krása! Taky vzpomínám s láskou a se slzou v oku na mého Renaulta, konkrétně R5 GTE. To bylo neskutečně zábavné a přitom spolehlivé auto. A propos pětka, to je taky auto, které se z našich silnic úplně vytratilo, přitom mám pocit, že jich jezdilo docela dost.

Ra
Ragnarok
27. prosince 2020, 20:45
3
Auta, která zmizela

Vyplatí, nevyplatí... o tom to vždycky není, že jo. Já jsem za posledních 15 let vystřídal několik nových či zánovních aut, které když už mě vyloženě nesraly, tak mě strašně nebavily. Tak si hýčkám starý vrány a není mi líto nějaké té koruny za údržbu, protože si užívám každou jízdu.

Ra
Ragnarok
23. listopadu 2020, 12:32
4
Honda představuje nový Civic

Ten kosmický design předchozích generací asi každému nesednul, ale aspoň byl svůj. Navíc, přestože byl výrazný, tak nestárnul, koukněte třeba na první ufo. Tohle je krok směrem k průměrnosti.

Ra
Ragnarok
09. listopadu 2020, 14:13
0
Můžeš mi podržet to kafe? Tady není kam dát. Bacha, je horký.

Já si nedovedu představit cestu autem delší než hodinu bez usrkávání kafe. Mám kafe spojený s pohodičkou a rád si ho vychutnám, což mně jde líp samotnému v autě, než na benzince, kde si kolikrát ani není pořádně kde sednout a není tam klid.

Ra
Ragnarok
04. listopadu 2020, 11:07
7
Když kola podělají auto: Sedm nejhorších ráfků na tuningovém trhu

Jo jo, třeba tyhle Aero kladiva jsou podle mně top kola, nejen mezi třípaprskovými.

Ra
Ragnarok
13. října 2020, 11:25
4
Autíčkář se ptá: Máte svou autíčkářskou partu?

K tomu názoru, že nejlepší auta BMW už vyrobilo - my Saabisti jsme rozhodně zajedno v tom, že SAAB nejlepší auta už taky vyrobil :-( ale teda bohužel z trochu jiných důvodů.

Ra
Ragnarok
13. října 2020, 11:18
1
Autíčkář se ptá: Máte svou autíčkářskou partu?

Saab bazar na FB je skvělý a dikybohu za to, ale pořád mě mrzí co se stalo s forem Saabinfo. Škoda toho kvanta informací, které se tam podařilo za ty roky nashromáždit a těch lidí o co tam chodilo. Dnešní Saab forum je prakticky mrtvé.

Ra
Ragnarok
04. října 2020, 19:51
1
Komu zvoní hrana

Beastare, k té potrefené huse... byla to tak trochu hyperbola. Nedalo mi to nereagovat na to, že tady označujete za nýmandy lidi, o kterých absolutně nic nevíte. Zpátky k autům - jo, ta debata o SUVčkách je vážně už nudná. A hlavně tyhle auta podle mě za to ani nestojí, protože jsou to prostě parodie (když se nebudem bavit o autech jako je např. Land Cruiser).

Ra
Ragnarok
04. října 2020, 12:48
3
Komu zvoní hrana

Já nevím, jak to mají ostatní nýmandi, ale já jsem s pár SUV jel a prostě mně to pořád nedává smysl. Ale co my nýmandi víme...

Ra
Ragnarok
03. října 2020, 23:08
0
Komu zvoní hrana

Čímž jste vlastně přiznal, že SUV jsou jeden velký kompromis.

Ra
Ragnarok
02. října 2020, 15:01
1
Prospívá auto duševnímu zdraví? Mému rozhodně ano!

Skvělé téma na páteční odpoledne... Byly časy, kdy jsem se za volant vždy těšil za všech okolností. Dnes musí být splněna řada faktorů, aby mě řízení bavilo. Nejzásadnější je - čím jedu. Měl jsem a mám možnost jezdit různými auty (vesměs nižší střední nebo střední třída) a čím dál víc zjišťuju, že mě nová auta moc nebaví. Další věc je provoz. Poskakovat po městě nebo po dálnici v koloně, to snad baví jenom masochisty. Pak taky je velmi důležitý faktor, jestli mi řvou za hlavou děti a z boku mě provrtává pohledem otrávená manželka. A co je pro mě jako milovníka hudby důležité - kvalitní audio a dobře zvolený hudební podkres.
Takže pro mě ideální recept na relax, který mě nabije na hodně dlouho - SAAB 9000, sám v autě, krásné pozdní odpoledne v babím létě za doprovodu Sigur Rós a silnička č.373, která se vine Moravským krasem.

Ra
Ragnarok
29. září 2020, 13:05
1
Pryč ze světa lowcostu? Nové Dacie vypadají překvapivě hodnotně.

Právěže já raději čudlíky. Ale vidím to bohužel tak, že mě matlání stejně nemine. Autem by jezdila primárně žena, takže automat = vyšší specifikace.

Ra
Ragnarok
29. září 2020, 11:45
1
Pryč ze světa lowcostu? Nové Dacie vypadají překvapivě hodnotně.

To jako, že tam nemusí trčet z palubky matlací displej? To je mi velmi sympatické. Že bych dal šanci dáčce?

Ra
Ragnarok
29. září 2020, 11:40
3
Jaké auto skutečně potřebujeme?

Tak tenhle článek fakt pobavil... Vždyť je to tak jednoduché, jak píše v posledním odstavci autor: ''Stačí vyhodit Superba i se dvěma střešními boxy, za ušetřený peníz koupit sobě nějaký radostný stroj, nechat všechno to harampádí doma''. OK, navrhnu ženě a děckám. Anebo raději ne, raději si budeme trávit dovolenou podle svého a bude nám úplně ukradené, co si o tom kdo myslí.
Až bude někdy autor předjíždět jednoho dýchavičného obytného transita, nacpaného věcmi až po střechu, s koly na pátých dveřích, může být v klidu. My jsme úplně v pohodě, nevadí nám, že jedeme pomalu, protože nikam nespěcháme a přesně takhle jsme to chtěli.

Ra
Ragnarok
08. července 2020, 15:42
1
Ford Scorpio: Podnikatelův sen

Vzhledem k tomu, že nejsem nucen točit takovou porci km týdně, stojím si zatím, co jsem napsal. Pokud se budeme bavit o autě pro osobní využití a nikoliv pro práci, tak těch faktorů, které rozhodují je celá řada (využití, finance,..). Ale co nakonec skutečně rozhoduje, jestli si za stejnou částku koupím např. nový Hyundai, nebo starší Volvo? Prosím nepodsouvejte mi něco, co jsem nenapsal - to, že někdo jezdí novým autem z něj automaticky nedělá psychopata.

Ra
Ragnarok
08. července 2020, 14:25
-1
Ford Scorpio: Podnikatelův sen

No, je to asi trochu o životní filozofii. Já kupříkladu raději pojedu starým pekáčem po okresce a dojedu někam později, než abych se honil v moderní káře kilošede v levým, natlačenej někomu na nárazník s krví podlitým pohledem abych byl někde od 20 minut dřív a pak ve finále stejně skončil v zácpě.

Ra
Ragnarok
08. července 2020, 11:56
2
Ford Scorpio: Podnikatelův sen

Kdybych měl ujet 1000 km na jeden zátah a dali mi na výběr, jestli v tomhle krasavci nebo fungl novém Mondeu, nebudu váhat ani vteřinu. A ty fotky jsou fakt bomba, některé by mohly být zfleku v oficiálních prospektech.

Ra
Ragnarok
26. června 2020, 07:47
1
Opel Mokka nastavuje nový designový směr automobilky

Tak tohle se podle mě hodně povedlo. Žádný améboidní blob, ale normální s vkusným čistým designem. Ta hranka na té kapotě je krásný odkaz na staré Opely. Když si odmyslím tu barevnou kombinaci (a to že je to SUV) tak se mi to fakt líbí.

Ra
Ragnarok
13. května 2020, 07:07
0
Ztracenci

Můj táta Signum také měl a když přišla Insignia, tak mi ho přenechal. Prodal jsem tehdy skoro nové Punto, které mě strašně štvalo a velmi rád přesedlal na tento kočár. A pamatuju si, že to bylo moc fajn auto. Díky dlouhému rozvoru perfektně stabilní, interiér sice takový nemastný neslaný, ale dalo se tam dost čarovat s prostorem. Trošku začal dělat problémy motor po cca 200tis (2.2 dti), nevyhnulo se mu výměna drahého naftového čerpadla. Ale když to srovnám s tou již vzpomínanou Insignií, kde odešel po 160 tis. motor, tak to bylo vlastně úplně v pohodě.

Ra
Ragnarok
24. března 2020, 23:05
0
Benzín a nafta zlevňují. Někde pozvolna, jinde velmi znatelně.

Tankuji u ONO již několik let a různá auta, vždy přidávám VIF a nikdy jsem nezaznamenal nejmenší problém... Do motorky, hlavně přes zimu kdy stojí půl roku v garáži, tak dávám Vervu, kvůli těm biosračkám.

Ra
Ragnarok
12. března 2020, 20:06
2
8 výbavových reliktů, na které naše děti nechápavě civí

Tak když vezmu moje 32-leté Volvo: skutečně simply clever je lampička na spodní straně kapoty. Mezi kuriozity patří osvětlené kosmetické zrcátko, které se vyklápí ze schránky spolujezdce. Zaručeně každého vyděsí obrovská červená kontrolka zapnutí pásů, která by mohla klidně sloužit v jaderné elektrárně jako upozornění na přehřátí reaktoru. Co mě často zaměstnává je táhlo topení, neboť zná pouze dva režimy: studených vzduch / finská sauna.

Ra
Ragnarok
09. března 2020, 10:41
1
Óda na paštiku, aneb: Vráčky jsou dobré.

Díky za příjemné počtení. Jako bych se v tom viděl... Je dobře, že jsou na světě takoví blázni jako my, kteří zachraňují stará poctivá auta, pro příští generace. Dnes o tyhle paštiky stojí málokdo a tak končí v kopřivách často jen proto, že prostě morálně zastaraly. Přitom jednou z nich můžou naleštěné veterány a rozdávat radost. Když jsme u toho, můj názor je, že auta z devadesátek jako jedny z posledních stojí za záchranu. Moje Volvo z roku 88 jsem před dvěma lety vytáhl z průjezdu omšelého zámku, částečně orezlé, špinavé a téměř nepojízdné. Po dvou letech a nízkých desítkách tisíc Kč jezdí, vypadá krásně a dělá radost více než většina nových aut za několikanásobnou cenu.

Ra
Ragnarok
28. února 2020, 21:52
1
Koronavirus kosí motoristické akce: Neproběhne ani autosalon v Ženevě

Já jsem momentálně ve Stuttgartu a velmi se těším, až se zítra podívám na Retro Classics. Dost jsem se obával, aby to nezrušili, ale nakonec asi vyhrál selský rozum (a taky ekonomika, co si budem povídat).

Ra
Ragnarok
26. února 2020, 11:59
0
BMW X4M Competition: Frajer, co myslí jenom na jedno

Souhlas, škodovky a korejci, mě taky nebaví. Promluvila ze mě averze k těmhle rádoby sportovním nabubřelým SUvčkám. Můj problém. Na tenhle web nechodím dlouho, ale říkám si, že je super. Občas nějaký zajímavý test, blogy... a hlavně slušné diskuze. Takže občas nějaký prohřešek co do obsahu se dá odpustit.

Ra
Ragnarok
26. února 2020, 11:35
0
BMW X4M Competition: Frajer, co myslí jenom na jedno

Je to vaše věc, ...nakonec, kdo nechce, ať to nečte, že jo. Jenom nevím, jestli je to úplně šťastný přístup. Beru recenze aut tohoto typu zde jako nutné zlo, takže ok, ale proč BMW X4 na 100 způsobů, ...to přece nemůže nikoho bavit.

Ra
Ragnarok
26. února 2020, 10:54
1
BMW X4M Competition: Frajer, co myslí jenom na jedno

X4? Už zase? To už nejsou trhu jiná auta?

Ra
Ragnarok
25. února 2020, 07:53
0
DS přichází s luxusním sedanem. Konečně.

Nechci si tady hrát má nějakého arbitra vkusu, ale jak se mi předchozí DS hnusily, kvůli své přeplácanosti, tak tohle nevypadá zle (teda až na tu lištu uprostřed kapoty, ta je tam jaksi navíc.) Každopádně v záplavě dnešních uniformních nudných piksel konečně něco, co potěší oko.

Ra
Ragnarok
24. února 2020, 14:09
1
Ptejte se: Hatchback do města i na zábavu, navíc s automatem

Alfa jistě není špatná volba. Dále mě napadá např. Opel Astra J 1.6 turbo - je sice těžší, ale nejezdí špatně, ten motor je velmi povedený a má klasický automat (tuším 6 stup.)

Ra
Ragnarok
20. února 2020, 08:32
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

Tak to jsi udělal asi to nejlepší, co jsi mohl.

Ra
Ragnarok
20. února 2020, 08:28
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

Já to měl nějak tak - vždycky jsem měl Saaba, ale jednou za čas mě něco popadlo a já si říkal, že přece jsou i jiná auta a že chci vyzkoušet i něco jiného. Vystřídal jsem toho za 16 let dost (namátkou: Renaultu 5 GTE, Renault Laguna I, Mazda 626, VW Golf IV, BMW e39, Astra OPC, Opel Insignia, ...celkem jich bylo asi třicet) abych se nakonec vždycky vrátil k Saabu a u toho zůstane, dokud to půjde. A potom - možná odpověď na tvoji otázku - asi nějaká Honda nebo Subaru. Volvo jsem měl taky vždycky rád (ještě vlastním Volvo 240 GLT jako veterána), ale nějak se mi nelíbí kam ta značka směřuje. Ale to je trochu problém s celým autoprůmyslem.

Ra
Ragnarok
18. února 2020, 08:12
1
BMW X4 M40i: Zcela nová definice GT

V rámci své kategorie tohle auto určitě jezdí dobře, jak píše autor. A dokonce není ani tak hnusné jako např. X6. Ale pořád je to kupé naroubované na podvozek SUV, kočkopes, který nebude nikdy dělat nic pořádně. Je to, jakoby říkalo, že majitel si chtěl koupit Z4 pro zábavu a X3 na hory, ale na oboje mu nevyšly prachy.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge Charger 6,4 SRT  2012
Dodge Charger 6,4 SRT

2012 rok výroby
480 koní výkon
6 400 ccm objem

Pontiac Firebird  1991
Pontiac Firebird

1991 rok výroby
140 koní výkon
3 100 ccm objem

Dodge B300 F30 1978
Dodge B300 F30

1978 rok výroby
220 koní výkon
5 900 ccm objem

Dodge Charger SRT8 6.4L TOP STAV 2013
Dodge Charger SRT8 6.4L TOP STAV

2013 rok výroby
476 koní výkon
6 407 ccm objem

Škoda Fabia Fabia II RS 1,4 TFSI 132 KW DS 2010
Škoda Fabia Fabia II RS 1,4 TFSI 132 KW DS

2010 rok výroby
177 koní výkon
1 390 ccm objem