načítám data...

vaard3n

JménoTomáš Jirka
BydlištěPraha 3
Registracepřed 17.6 měs.
Poslední aktivitapřed 2.7 měs.
Komentářů u článků11
Pozitivních komentářů u článků5
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

va
vaard3n
05. ledna 2021, 19:12
0
Komunikace mezi účastníky: Pojďme se bavit...

Blikání na chodce mi přijde lepší než ruka, protože to zahlédnu i periferně, na tu ruku za předním, obvykle dost lesklým, předním sklem, musím přímo koukat. V noci samozřejmost.

Děkování blinkry je fajn, akorát se u toho v osobáku musí člověk natáhnout obvykle někam na středový panel, kamioňácký trojblik mi přijde lepší. Ale dělám to, osobně mi to taky zlepší den, když někdo poděkuje, nebo se omluví za blbost (obecně jsem toho názoru, že k nehodě je potřeba 2+ blbosti nebo 2+ blbce, a sám jsem kolikrát udělal za volantem pěkné voloviny, kde mne zachránilo, že přemýšlel někdo jiný).

Dálkovýma je fajn dát vědět i napojujícím se vozidlům právě po stylu kamionů = vím o tobě, můžeš. V Kanadě jsem tím truckera asi překvapil, děkoval rukou z okénka ještě když jsem ho předjížděl. Osobáky tohle moc nechápou ... 1x pohoda můžeš, 2x co blbneš!?

Jako cyklista někdy mávnutím ruky ukazuji, zda mne může nebo nemůže auto předjet ... ale vzhledem ke stavu silnic, hustotě provozu, a smradu dieslů, jsem na to víceméně rezignoval a po silnicích, kde hrozí provoz, se prostě nepohybuji :)

Na dálnici, když mám na zadku nalepeného důležitého spěchajícího vola s dálkovýma, pouštím mlhovku = vím o tobě, neser. Ale asi to nechápou :D :D :D

va
vaard3n
20. prosince 2020, 11:44
1
Kam zmizela elegance?

Tuhle 9-5 s Jagem XK považuji za nejkrásnější auta poslední doby vůbec. Ale zájem o ně mezi lidmi nebyl, tak už nejsou... Naše fňukání automobilku neuživí :)

va
vaard3n
11. prosince 2020, 20:49
0
Jak nahradit právníka strojem aneb kde se tu vzal tempomat?

Já se hrozně vztekal s lane assistem ve Scale poslední dobou - na našich úzkých okreskách mne to pořád tahalo za volant a klidně tlačilo ven ze silnice...

Před pár lety mne vyděsil s protikoliznim asistentem na dálnici v zatáčce Prius - zmerčil kamion a "už se nezamyslel", že já jsem v jiném pruhu a silnice zatáčí. Když to sešláplo brzdy tak jsem se zděsil, že se něco mechanicky poškodilo, vůbec mi nedošlo, že by to mohlo být chtěné chování...

Já chci buď plnou autonomii, nebo řídit já... Tohle není mezi je nebezpečná kravina.

va
vaard3n
08. prosince 2020, 07:57
2
Drifteři jsou hovada! Nebo nejsou?​

Taky jsem nad tím uvažoval - ale obávám se, že ten, co kupuje e36 ve stavu vraku, by ti nedal ani kilčo za pronájem místa, protože je to předražený :D

va
vaard3n
07. prosince 2020, 21:43
0
Drifteři jsou hovada! Nebo nejsou?​

@Honza: taky bych se měl dokopat začít tyhle zážitky psát ... jak otočit Mustanga v 55 km/h (černej sporťák mimo silnici a holka na spolujezdci je epesní "debil moment"), nebo jak jsem se vsadil, že to dám z Krkonoš v zimě do Prahy Leafem (a jak jsem na základě toho vymyslel tím stejným vozem roadtrip jižním Švédskem) :D

va
vaard3n
07. prosince 2020, 19:34
4
Drifteři jsou hovada! Nebo nejsou?​

Na tento článek jsem docela čekal :)

Sám jsem si s auty užil chtěně (třeba X1 a 435xd na začátku zimy v Krušných byla úžasná) i nechtěně (nečekal jsem sníh v květnu s půjčeným Mustangem na sjetých gumách) spousty "zábavy" ... ale:

- Jezdím za rodiči do jedněch z našich hor a když slyším řev třicetiletých pleček z parkoviště v údolí, tak mne to taky pěkně točí (a to mám do věku nerudného důchodce dost daleko a rodiče také), nehledě na to, že se pak prohání i na okreskách a ne každému okšiltovanému borci je známe výše zmíněné rčení "kam nevidím, nejedu jak debil ať už čumákem nebo bokem". :)

- Zajímal by mne názor autíčkářů na to, když už vám to s autem někde nevyjde a něco poničíte (ani to nemusí být něco hodnotného, řekněme třeba dřevený plot), nechali byste na sebe kontakt a případně škodu zaplatili? Mě to přijde normální, leč jsem si i ve svém okolí všiml, že stačí posbírat svoje díly a odjet. Mirek Dušín nejsem, ale tohle mi správný nepřijde :D

va
vaard3n
01. prosince 2020, 09:08
0
Volkswagen Golf 2.0 TDI: Vraťte mi německý pragmatismus!

To já to rád vyzkouším, je to myšleno trochu v nadsázce a neodeslal se smajlík :)

va
vaard3n
30. listopadu 2020, 15:33
0
Volkswagen Golf 2.0 TDI: Vraťte mi německý pragmatismus!

Rokem výroby bych měl pařit ke generaci těch, co mají místo levačky iPad... Ale interiér nového Golfu, kde i světla jsou na "dotyk" mi přijde 1. ošklivý a 2. použitelností krok zpět - aspoň základní věci chci najít po hmatu! Zvlášť světla, předpokládám, budu hledat za snížené viditelnosti a nebudu se chtít "ukliknout", nebo se to objeví jako hláška a na displeji a budu muset volbu potvrdit? ????

va
vaard3n
30. listopadu 2020, 15:26
0
Ford Focus 1.0 EcoBoost mHEV: Radost z malého motoru

Digitální kapličky jsou pro mne jednou z nejméně pochopitelných věcí v současných autech... Mám klasické budíky, náhradím je super skvělým moderním displejem, a zobrazím tam úplně to samý, to přece lidi chtěj!

Tím úplně popřu výhody displeje a mám prostě zase budíky, co akorát navíc svítí. Pecka! :D

Kamarád si v pátek koupil roční oct3 Style+. Má tam barevně nastavitelný podsvícení interiéru (samo sebou už tam má růžovou)... Blbost, ale je rád, že si to může nastavit a mít "individuální" octavku.

Zvuk něco mezi HD a Trabantem musí být super ☺️ Jak rychle se to z dvouválcového režimu probudí? Karoq od C4W mne kdysi trochu potrápil, když jsem chtěl rychle zmizet z křižovatky na oranžovou... Trvalo mu to možná 2s.

va
vaard3n
30. listopadu 2020, 15:14
1
Volvo V90 Cross Country B5: Tmavomodrý svět

Kamarádky táta míval XC70 3.2 AWD když jste měla ty krásný budíky z leštěný oceli (před FL model, možná tak 2008)... Párkrát jsem se v tom vezl jako pasažér. Fakt nádherný auto... :)

Od loňska má naftovou V90XC, v obdobné jsem se já vozil pár dní ve Švédsku. Oba se shodneme, že tohle auto na tu předchozí starou sedmdesátu nemá. Bohužel, velký displej to nezachrání, to z toho auta neudělá Volvo.

va
vaard3n
13. července 2020, 14:01
1
Peugeot 3008 Allure Hybrid: Nenaplněná očekávání

Přesně takové chování si pamatuji z BMW 225xe a říkal jsem si, že je to v porovnání s Outlanderem PHEV úplně naprd.

Zvlášť hybrid by měl prostě fungovat a běžnému uživateli život nijak nekomplikovat. Jinak to bude dražší + otravné.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge D100  1976
Dodge D100

1976 rok výroby
150 koní výkon
5 200 ccm objem

Chrysler New Yorker 4 door hardtop 1969
Chrysler New Yorker 4 door hardtop

1969 rok výroby
350 koní výkon
7 200 ccm objem

Dodge Grand Caravan  2013
Dodge Grand Caravan

2013 rok výroby
283 koní výkon
3 600 ccm objem

Dodge Challenger  2014
Dodge Challenger

2014 rok výroby
305 koní výkon
3 604 ccm objem

Cadillac Brougham  1990
Cadillac Brougham

1990 rok výroby
175 koní výkon
5 700 ccm objem