načítám data...

Sch

JménoKarel Schmidt
BydlištěPraha 5
Registracepřed 5.6 rok.
Poslední aktivitapřed 12.9 hod.
Komentářů u článků80
Pozitivních komentářů u článků36
Negativních komentářů u článků4
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Sc
Sch
06. července 2024, 20:22
2
Ptejte se: Ojetý elektromobil do města

Elektromobily na trhu v ČR prakticky nejsou a proto jsou drahé, dovoz je nutností.
Ioniq první generace je podle mě nejlepší volba, nízká spotřeba i v zimě, takže i 28kWh verze ujede v zimě 150km. Má tepelné čerpadlo, často adaptivní tempomat na poskakování v kolonách ideální, ten se do i3 vůbec nedával. Spolu s e-Golfem jsou to nejlepší auta, ale Ioniq je lepší elektromobil.
i3 je podle mě vyhypovaný, není to ani moc dobrý elektromobil ani nějaké moc dobré auto a ceny tomu neodpovídají.
Jako vstup do elektromobility pokud jste zvyklý na koncern je e-Golf taky dobrá volba.

Sc
Sch
30. června 2024, 10:45
1
Škoda Scala 1.0 TSI: Modernizace, která odstranila nejbolavější místa

Nástupce mít nemá, Škoda nedávno oznámila, že Scalu bude vyrábět až do roku 2030, přestože ji chtěla ukončit dříve, ale výhled nástupu elektromobilů se nám trochu protahuje. Takže možná uvidíme ještě jeden facelift. Každopádně prodejům by jistě pomohla nižší cenovka, což ale může za dva tři roky přijít.

Sc
Sch
17. června 2024, 08:07
1
Revoluce, která se nekonala

Na začátku jste to nakousli, hra se jmény, ta mi taky nejde do hlavy a často mi to přijde jako velký fail. Dobrá otázka, proč se další Escort jmenoval Focus? Asi byl dost jiný. Proč se Corolla v Evropě chvíli prodávala jako Auris? Proč dávají jména nedávných sportovnějších aut novým SUV, to neumím vymyslet atraktivní názvy nových modelů? Nebo dokonce proč zároveň vyrábí Ford Mustang a taky Ford Mustang Mach-e, ale nemají společné nic? Přitom když vytáhli Bronco po nevím kolika letech, je to pořád Bronco. Určitě by se našlo dost podobných případů.

Sc
Sch
01. dubna 2024, 23:21
1
Řídit odbor dopravy jako firmu

Ja to takhle jedu s Rakušákama, a zatím je to čtyři dva pro mě.

Sc
Sch
19. března 2024, 11:53
0
Renault Espace: Tři modely v jednom, nebo něco úplně nového?

U full hybridu se nabízí elektrická čtyřkolka ala Toyota Rav4. Je to i docela levné řešení.

Sc
Sch
03. března 2024, 19:52
1
Sto tisíc prodaných aut v Indii za dva roky: Exotický úspěch domácí Škody

Zajímavá byla někde zmíněná informace, že dost kupců Škody Slavia má i vlastního řidiče. Zjevně v zemi obrovských rozdílů v příjmu obyvatel, je tento náš luxus daleko dostupnější.
A potom mají prý hlučnější klimatizaci, protože pro indického zákazníka jedině klimatizace, kterou slyší, funguje.

Sc
Sch
19. února 2024, 11:19
7
Tesla Model 3 Highland: Důvody, proč jí říct ne, se hledají těžko

Jako automobilce, která chce být považována za inovativní na poli ovládání vozu, bych vytkl absenci head up displeje. Jeho verze s AR ve vozech VW mi přijde opravdu úžasná, a s ním by všechny výtky na absenci budíků byly liché. Jen to asi není dost velký cut do costů, které Elon tak miluje.

Sc
Sch
09. ledna 2024, 06:47
0
Malá elektrická vozítka do města: Když se to ještě s elektromobily myslelo správně

Ještě se prodává švýcarské Microlino aka reinkarnace BMW Isetta. To je velmi sympatické. Ale stejně jako ostatní má cenový problém, je moc drahé. Což řeší ten elblesk, ale zase na trhu, kde každé auto musí umět odvézt lidi na dovolenou do Chorvatska.

Sc
Sch
28. prosince 2023, 08:59
0
Autíčkář se ptá: Jaké auto vás spolehlivě připraví o úctu k řidiči?

Lidé co si koupí BMW X6 a jiná "kupé" SUV ve mě vyvolávají dojem, že se nejsou schopni rozhodnout. SUV symbol aktivního životního stylu, potřebuji jezdit do přírody vozím spoustu náčiní na cokoliv. Nebo jsem šampon nebo modelka a chci něco nepraktickéhi placateho? Nic hanliveho, jen nevědí...

Sc
Sch
18. listopadu 2023, 22:13
1
Autíčkář se ptá: Jaké auto na cestu okolo světa?

Určitě nafta, obzvlášť pokud plánujete navštívit Afriku. Takže i MB by měl být v naftě. Toyota by měla být spíš 70 series, ale ta se v Evropě shání těžko na v této specifikaci. Na starších autech se opraví téměř všechno na koleni, ale motor nejhůř, proto bych volil predkomurkovi diesel.

Sc
Sch
30. října 2023, 11:28
0
Fenomén Prius

Prius ztratil ve své čtvrté generaci, v té době už Tesla ukázala, že ekologická auta mohou být nejen úsporná, výstřední, ale i rychlá. A to se daří až v té aktuální generaci, kdy zejména Prime je celkem rychlý, až škoda, že v Evropě nebude čtyřkolka. Ale zase je to čistá stylovka, nemá homologovanou kouli, je asi většinově jedno, ale že nemá ani střešní nosič už je podle mě v Evropě problém. Každopádně vypadá a jezdí nejspíš dobře. Tak snad to bude stačit.

Sc
Sch
28. října 2023, 08:29
0
Nejpozoruhodnější způsoby řazení

Technicky pozoruhodné navíc efektivní řešení je planetova převodovka u hybridních Toyot. Jen Inženýrům Toyoty trvalo 20 let, než zjistili, že řidičovo ucho chce slyšet při akceleraci změnu otáček.

Sc
Sch
05. září 2023, 06:48
2
Tesla Model 3 má po prvním velkém faceliftu. Je na co se těšit?

Absence HUD je velká chyba a zjevný cost cutting. Chybějící páčky pod volantem je Elonův naschvál. Ještě bych to vzal u dříve by wire jako u Lexusu, kde se volant skoro netočí, ale u klasiky to dobré nebude.

Sc
Sch
23. srpna 2023, 11:58
-4
O cestě k bezpečným silnicím

V jednom s vámi musím souhlasit a to je intiutivnost, pokud má být někde 50ka, tak ta silnice musí na 50 vypadat, tak nějak přirozeně na ni člověk musí jet 50. A to se dělá třeba právě zúžením pruhů, nebo šikanou na začátku obce. Mnoho lidí to sice obtěžuje, ale je to právě ta intiutivnost. Takže, třeba na magistrále v Praze, kde je 50ka by možná mohli být užší 4 pruhy místo 3, v takové hustotě by nikoho nenapadlo jet rychleji a zároveň by se zvýšila propustnost. Podívejte se někdy např. do Barcelony autem, tam vám i 50 přijde jako šílená rychlost vzhledem k tomu, jak jsou všechna auta blízko, ale je to Španělsko, takže náklaďák nebo autobus už se do těch pruhů ani nevejde, takže to je extrém zase na druhou stranu.

Sc
Sch
27. července 2023, 10:14
0
ItalDesign Machimoto: Kříženec Golfu GTI a motorky až pro devět lidí

Je to také skvělý dopravní prostředek pro milovníky skupinového sexu a polyamorie. Sednete si za sebe hned ve čtyřech a můžete se obejmout.

Sc
Sch
25. července 2023, 07:16
0
Dacia Spring Cargo: Asijský sen o elektromobilitě pro každého

Napadlo mě, jestli by nevyšlo Dacii líp nabastlit do Sandra nějaký čínský elektro pohon se stejnými parametry a nevyšlo to i pak na podobné peníze. Jen je větší a těžší, takže na stejný výkon a dojezd by to chtělo silnější motor, větší baterku a už jsme v tom kruhu. Každopádně respekt klukům z Dacie za to, že to zkusili nakonec jako Cimrmanovský průkopník slepých uliček.

Sc
Sch
24. července 2023, 12:09
1
S Citroënem ve Velké Británii: Výlet po Cornwallu s volantem vpravo

Vloni jsem byl v Cornwallu vlastním autem a zvykl jsem si rychle. Největší masakr byl hned na začátku po nonstop cestě do Calais a pak ještě 3 hodiny jízdy v Británii a za tmy.
Celkově mi ale britové přišli jako velmi ohleduplní řidiči. Všechno mělo svůj řád, i ty kruhové objezdy.
Co můžu potvrdit je to šílenství na těch úzkých silničkách, které mají ještě často kamenné zídky na obou stranách a není tak vůbec vidět za zatáčku a přitom to má ty 3 metry na šířku. A často je to jediná silnice do dané vesnice, fakt mi to hlava nebere.
Na co bych ve venkovské Anglii ještě upozornil, je pokrytí signálem mobilů, které je fakt špatné.
Řízení v Británii ale nevnímám jako problém, právě pro jasný řád a ohleduplnost řidičů (mimo Londýn).

Sc
Sch
26. června 2023, 15:35
0
Historie PHEV: To nejlepší nebo nejhorší řešení?

PHEV je podle mě právě nejvíc obtěžující forma Elektrifikace pohonu, protože nabíjení musí řidič řešit neustále, pokud tedy chce využít výhod ve spotřebě. S plně EV stačí nabíjet dvakrát týdně a naplánovat dlouhou cestu, čím víc jich člověk má, tím je to samozřejmě víc obtížnější. Ale pokud s PHEV neujedete většínu km na elektřinu, pak se nevyplatí. Praxe skutečně ukazuje, že většina PHEV je dost nenazrany hybrid. A pokud je hodně km na benzín, pak může mít HEV nižší celkovou spotřebu bez nutnosti neustále (rozuměj denně, ale ještě lépe dvakrát denně) nabíjet.

Sc
Sch
29. března 2023, 09:29
3
Ford Bronco Outer Banks: Angličák v životní velikosti

Takové offroady jsou stvořené pro západ USA, mimo pobřeží. Všude je spousta prostoru, přírody a nezpevněných cest, na které se vydáte s takovým autem, aby jste si tu divočinu užili. Ale tady u nás v Evropě, je to jen ta hračka, nebo nástroj pro bohatého lesníka.

Sc
Sch
06. února 2023, 22:30
2
Dacia Jogger: Kam s ním?

Ono Dacia vždy měla smysl právě bez všech těch fičur. Kdo chtěl víc, pořídil lépe jinde. Asi to platí stále.

Sc
Sch
01. února 2023, 12:44
1
Autíčkář se ptá: Vysoký věk vozového parku. Problém či nafouknutá bublina?

Co se většinou neuvádí je zvyšující se celkový počet vozidel v registru. Nevyrazuje se zdaleka tolik starých aut, kolik se doveze a přihlásí. Když jsme měli v republice v roce 2014 4,8 milionů aut stáří 14 let a dnes máme 6,4 milionu aut stáří 16 let, tak to podle mě znamená, že jsem dost zbohatli, když si můžeme dovolit udržovat v teoreticky provozuschopnem stavu o třetinu víc aut a pořád si kupovat další auta, ne jen je měnit. O stavu toho čím jezdíme, vypovídá lépe průzkum ŘSD na vozidlech, která po silnicích skutečně jezdí.

Sc
Sch
21. ledna 2023, 09:11
0
Co ve vašem novém autě nesmí chybět?

S LED Matrix zatím nemám zkusenost, ale natáčecí bi-xenony v Octavii III zatím byla nejlepší světla co jsem zažil. Mám takovou zvláštní potřebu a to prisvetlovaní zatáčky při použití dálkových světel resp. při vyšší rychlosti. To zatím žádné mé další auta s LED světly neumí.

Sc
Sch
16. ledna 2023, 16:19
0
Wankel žije! Přiváží ho MX-30 e-Skyactiv R-EV

Uvidíme, plugin hybridy mají poměrně úzkou škálu použití, kde se o nich vyplatí uvažovat. Protože žerou víc elektriky než EV a víc benzínu než běžné hybridy. Tohle zkouší ten sweet spot posunout směrem k elektromobilům a urvat si tak nový kus trhu.

Sc
Sch
11. prosince 2022, 09:36
1
EVUM aCar 4x4: Náklaďáček pro 21. století

Tohle bude první na golfu nebo u lepších hotelů, spolu s elektrickým nářadím na údržbu zeleně zo. Umožní pracovat a nerušit klienty. Komunál v Německu to koupí, protože dotace a "Kauf deutsches" u nas multicar nebo nějaká česká dodelavka čínského vozítka. BTW na Praze 11 už jich pár jezdí.

Sc
Sch
28. září 2022, 10:54
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

K tomu komfortu by mě zajímalo, jestli to mělo DCC a na jaké nastavení jste testoval. Mám asi měsíc Enyaq iV80 (služební...) se standartním podvozkem a je takové jankovité. Třeba na betonových úsecích D1 jsou vlny, které nepříjemně cloumají autem, to jsem v Octavii před tím nikdy necítil. Zase když přejedu rychle zpomalovací prahy je to ukázkové pohodové SUV. Takže standartní podvozek jsem čekal komfortnější.

Sc
Sch
02. září 2022, 08:29
0
Ptejte se: Čím by měl jezdit moderní internetový idol?

To je super, ale je to moc autičkářský.

Sc
Sch
08. srpna 2022, 09:22
0
Soužití na silnici

Letos jsem jezdil 14 dní v Anglii. A to byl veskrze pozitivní zážitek. Všude měření rychlosti, na dálnici klidně i co kilometr, takže se jezdí hodně pomalu. Ale jak jsou k sobě ti řidiči ohleduplní, je to opravdu pohoda, tam jezdit. Jen Londýn je o trochu horší, což je dáno hustotou provozu a vyšším množstvím řidičů, kterým se nedostalo anglické výchovy. Trpělivost a shovívavost na silnici by jsme se tam všichni měli učit.

Sc
Sch
03. srpna 2022, 09:42
1
Škoda Octavia iV: Auto, které dává smysl

Výsledek tohoto testu je pro me naopak důkaz, že to smysl nemá. Spotřebu benzínu jsem čekal větší, ale i tak Corolla by to dala za 5 litrů bez dobíjení, náklady skoro stejné a je o statisíce levnější.
PHEV podle me dělá z uživatele otroka, co stále připojuje nabíječku co 50km,ideálně dvakrát denně, aby se to vyplatilo. 6x za 8 dní k výhodnosti zjevně nestačí. Proto jsem zvolil Enyaq,jaké budou reálné zkušenosti uvidíme.

Sc
Sch
29. července 2022, 11:52
1
Dacia Jogger TCE 110 Extreme: MCV se vrací?

Za cenu vybavené verze, bych dost zvažoval zkusit chytit nějakou akční verzi kombíku z Nošovic. To auto je jinde. Teď jsem s tím měsíc jezdil a zakladni 1.5 docela v pořádku jede, trochu starosvětsky, ale je celkem tichá. Je nepřímo vstřiková, takže vydrží a na to LPG se dá prestavět. Potřeboval bych automatickou klimu a bederní opěrku sedadla řidiče.
Joggera jedině, když bych fakt potřeboval ssdum sedadel.

Sc
Sch
04. července 2022, 21:53
11
Ptejte se: Malé auto do města a okolí

A ještě tu nikdo nedoporučuje Yaris. Spolehlivost dobrá, rozměry také, kdo to má ten to chválí. Určitě bych bral značku, kterou ti oservisuje někdo v tvém okresním městě.

Sc
Sch
30. června 2022, 13:05
3
Hyundai i30 1.5 DPi: Šetřit tu neznamená trpět

Zrovna touto i30 jezdím jako náhradním autem. Jen je to verze start, vzadu švihadla, manuální klima, rádio s černobílým displejem s BT, tempomat a bez loketní opěrky a s plastovým volantem.
A tedy nic moc, mě nejvíc chybí digiklima, té manuální jsem odvykl a výsledek bylo jedno zablokování krku a od té doby, když to jde tak se potím s vyplou klimou. Assistent proti opuštění pruhu auto na dálnici solidně svým zásahem rozkývá, rozhodně to není asistent pro jízdu v pruhu, jako měla Octavia už před 9 lety. Základní sedačky tedy za dobré prohlásit nemůžu. Motor je starosvetska klasika, ale ani lehce pod dvěma tisíci se nedusí a neduní,jen nejede, ale na 6ku se dá jet v koloně od nějakých 70kmh, takže motor spíš překvapil. Srovnání se základním motorem a Octavie 1.0 TSI prohrává na celé čáře, ale taky je o dost levnější.
Můj verdikt na verzi Start asi za těch 400 tisíc je spíše negativní.

Sc
Sch
14. června 2022, 06:55
-1
Bazarový snílek: Městem v jedné stopě

Piaggio MP3 500, je pro autičkáře s nožní i ruční brzdou. Jen cenově je úplně jinde.

Sc
Sch
12. června 2022, 08:34
0
TopX - 2+1 rozdílů na amerických světlech, které mě fascinují

Některé staré Felicie blikají také celou lampou. Jen to není záměr.

Sc
Sch
02. června 2022, 11:34
1
Představujeme: Hyundai Staria

Je to spíš konkurent T7, protože je to postavené na základu SUV a ne dodávky. Jízdě to bude úplně jinde. Interiér asi na úrovni MB V nebo VW nebude, takže jsem zvědav, jak na tom bude celkový dojem.

Sc
Sch
21. května 2022, 22:10
0
Proč čínská auta nedobyla Evropu

Velmi hezky napsáno, Korejci a Japonci se celou dobu snaží vyrobit kvalitní korejské a japonské auto, trvalo to nějakou dobu, ale dnes je vyrábí.
Číňané mají ve své kultuře, že je správně napodobit nejlepšího a stejně stále přistupují k výrobě aut, dokud se z toho přístupu nevymaní, nemohou uspět jako třeba ve světě mobilů.

Sc
Sch
05. května 2022, 23:48
0
Můj život s Plurielem II - když výměna žárovky stojí tisíce a demontáž světla trvá hodiny

U obyčejného Mondea se pro výměnu přední žárovky musí vymontovat světlomet, to je mimochodem nutné již od první generace. A kvůli tomu se musí buď sundat maska a nebo existuje fígl s jedním vyccaknutym držákem masky, pak se ale musí šikovně světlo vytočit, aby šlo ven. Je to snazší než u Pluriela, ale podle mě na obyčejné auto střední třídy dost podivné.

Sc
Sch
15. dubna 2022, 14:13
1
Ford Galaxy 2.5 Duratec hybrid: Velké auto s malým apetitem

To srovnání s pluginem sedí. Mě ta auta nedávají smysl. Žerou víc benzínu než full hybridy, a pri jízdě na elektřinu berou víc než elektromobily. Full hybridy jezdí o tolik úsporněji, že když člověk nejezdí 3/4km s pluginem na elektřinu, tak spotřebuje skoro stejně benzínu. Furt to strkate do zásuvky a ve výsledku, spotřebuje o trochu min benzínu než full hybrid. Na Kč/km to možná vychází hůř než full hybrid.

Sc
Sch
07. dubna 2022, 21:45
1
Ford Kuga PHEV: Vybírejte s rozmyslem

Pro velmi úzkou skupinu situací asi ano. Ale jinak souhlasím, pro koho je dobrý PHEV, pro toho je EV lepší. A tam kde se PHEV nepředvede, je HEV ekonomičtější a lepší volba.

Sc
Sch
03. března 2022, 16:48
0
Maruti Suzuki Dzire EV - elektromobil s překvapením

Takhle se v ČR konvertoval i Superb II. Výhoda je tato přestavba pro stávající majitele Dzire a pokud jich vyrobí hodně a montovat to zvládne nějaký zaškolený automechanik je to cenově najednou úplně jinde než nové EV. Spíš než ekonomika to bude dobré ve chvíli, kdy získají EV nějaké výhody v Indických městech.

Sc
Sch
02. února 2022, 11:44
0
Opel Corsa-e: Dnes vám povím o svém poprvé …

Elektromobilita má před sebou ještě dlouhou cestu v ladění efektivity výrobního řetězce, souvisí to jistě i s objemy vyráběných elektromobilů. Pak se ukazuje, že tlak vlád na urychlení přijetí elektromobilů tlačí výrobu aut nad současné možnosti výroby baterií a ty tak přestali zlevnovat. Kompenzuje se to dotacemi, ale ve výsledku nevím, jestli to nástup elektromobility urychlí o tolik, než kdyby byl tlak na její nástup menší. Osobně jsem nadšený z hybridů, s dostatečně silným motorem na jízdu po dálnici to funguje výborně. méně již z plug in hybridů, to je myslím slepá větev, existující jen díky legislativním pravidlům.

Sc
Sch
25. ledna 2022, 21:49
1
Smart EQ fortwo cabrio: Další malá věc, kterou neuspokojíte svojí ženu.

Jenže v roce 2012 stál nový Renault Thalia od 150.000,-. Opravdu teď jsem to hledal. Pod 200 se dalo vybírat, pak se 260 za Smarta zdálo hodně.

Sc
Sch
25. ledna 2022, 21:46
0
Smart EQ fortwo cabrio: Další malá věc, kterou neuspokojíte svojí ženu.

Souhlasím, píšeš dobře, piš víc :-). Mě to bavilo a zároveň jsem se něco dozvěděl o Smartu, takže to plní účel.

Sc
Sch
05. ledna 2022, 09:09
0
Citroen ë-SpaceTourer: Kam s ním?

Elektrické dodávky jsou dnes jednoznačně firemní stroje. Osmimistné jako shuttle nebo taxi v menších městech a nákladní na rozvozy. Soukromě to nedává smysl.

Sc
Sch
11. prosince 2021, 22:09
0
Jaká je ta nejatraktivnější polistopadová Škodovka?

Mě se dost líbí Scala, je to sice aktuální model, na fotkách vypadá trochu natažená, ale když vidím na ulici nějakou vyšší specifikaci, to auto mě dostane.

Sc
Sch
29. září 2021, 08:50
2
Citroën Ami: Malé velké autíčko

Stejně jako Renault Twizzy by i tohle potřebovalo pro soukromé zájemce verzi s větší baterkou a limitem 80kmh. Ale bourat bych v tom nechtěl.

Sc
Sch
07. září 2021, 20:31
0
Transit Trail: Do práce stylově

Ideální auto pro údržbáře venkovního vedení je Iveco Daily 4x4 s plošinou. To jen tak na okraj.

Sc
Sch
27. srpna 2021, 10:52
1
Mercedes eSprinter: To dává smysl

TCO by mělo vyjít lépe nebo srovnatelně. Naftové pošťácké dodávky jsou po osmi letech na odpis, tady bude jen ta obouchaná kastle a ochozené dveře. Servis bude dramaticky levnější. Jen tu zůstatkovou cenu nikdo předpovědět neumí, takže leasing moc výhodný nebude a firma by to riziko musela vzít na sebe, ale to se nebude chtít na operák si všichni zvykli.

Sc
Sch
25. července 2021, 14:14
0
FSO Polonez: Svéráz polského automobilismu

Už nějakou dobu mě fascinuje a nebudu zapírat, ze naplňuje národní hrdostí že jediné dve země, schopné sami vyvinout osobní automobil bylo Československo a východní Německo (vývoje byli schopni jen do určité doby) . V Rusku vyráběli mnoho vozů, ale vlastní vývoj byly terénní a užitková auta.

Sc
Sch
22. května 2021, 09:46
0
Auta, která zachránila svou značku

Volkswagen v te době vyráběl ještě typ 4 (411/412) jako nástupce typu 3(1500/1600). To byl pokus o sedan střední třídy s motorem vzadu, který na plno ukázal kde Volkswagen byl. Jo a ještě větší bizár než dodávka s motorem vzadu bylo kombi střední třídy s motorem vzadu.

Sc
Sch
20. května 2021, 17:45
2
Auta, která si nepořídím kvůli jejich image

S tou Daccii jeto podobné jako s Tata Nano. To zcela propadlo mimo jiné proto, že mělo image úplně nejlevnějšího auta a křičelo, ja nemám ma víc. A to Indové nebyli ochotni zkousnout.
Dacie se myslím prodává slušně, ale nemůže uniknout ze škatulky levné auto, žádné zbytečnosti. Proto dráž by si ji nikdo nekoupil.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Lincoln Continental  1960
Lincoln Continental

1960 rok výroby
315 koní výkon
7 000 ccm objem

Chevrolet Corvette C3 5.7 V8 | 25th Anniversary 1978
Chevrolet Corvette C3 5.7 V8 | 25th Anniversary

1978 rok výroby
350 koní výkon
5 733 ccm objem

Ford Econoline | Club Wagon | 5.8 V8 1995
Ford Econoline | Club Wagon | 5.8 V8

1995 rok výroby
210 koní výkon
5 735 ccm objem

Buick Apollo Enclave 2008
Buick Apollo Enclave

2008 rok výroby
220 koní výkon
0 ccm objem