načítám data...

Sch

JménoKarel Schmidt
BydlištěPraha 5
Registracepřed 4.8 rok.
Poslední aktivitapřed 3.8 dny
Komentářů u článků68
Pozitivních komentářů u článků29
Negativních komentářů u článků4
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Sc
Sch
05. září 2023, 06:48
2
Tesla Model 3 má po prvním velkém faceliftu. Je na co se těšit?

Absence HUD je velká chyba a zjevný cost cutting. Chybějící páčky pod volantem je Elonův naschvál. Ještě bych to vzal u dříve by wire jako u Lexusu, kde se volant skoro netočí, ale u klasiky to dobré nebude.

Sc
Sch
23. srpna 2023, 11:58
-4
O cestě k bezpečným silnicím

V jednom s vámi musím souhlasit a to je intiutivnost, pokud má být někde 50ka, tak ta silnice musí na 50 vypadat, tak nějak přirozeně na ni člověk musí jet 50. A to se dělá třeba právě zúžením pruhů, nebo šikanou na začátku obce. Mnoho lidí to sice obtěžuje, ale je to právě ta intiutivnost. Takže, třeba na magistrále v Praze, kde je 50ka by možná mohli být užší 4 pruhy místo 3, v takové hustotě by nikoho nenapadlo jet rychleji a zároveň by se zvýšila propustnost. Podívejte se někdy např. do Barcelony autem, tam vám i 50 přijde jako šílená rychlost vzhledem k tomu, jak jsou všechna auta blízko, ale je to Španělsko, takže náklaďák nebo autobus už se do těch pruhů ani nevejde, takže to je extrém zase na druhou stranu.

Sc
Sch
27. července 2023, 10:14
0
ItalDesign Machimoto: Kříženec Golfu GTI a motorky až pro devět lidí

Je to také skvělý dopravní prostředek pro milovníky skupinového sexu a polyamorie. Sednete si za sebe hned ve čtyřech a můžete se obejmout.

Sc
Sch
25. července 2023, 07:16
0
Dacia Spring Cargo: Asijský sen o elektromobilitě pro každého

Napadlo mě, jestli by nevyšlo Dacii líp nabastlit do Sandra nějaký čínský elektro pohon se stejnými parametry a nevyšlo to i pak na podobné peníze. Jen je větší a těžší, takže na stejný výkon a dojezd by to chtělo silnější motor, větší baterku a už jsme v tom kruhu. Každopádně respekt klukům z Dacie za to, že to zkusili nakonec jako Cimrmanovský průkopník slepých uliček.

Sc
Sch
24. července 2023, 12:09
1
S Citroënem ve Velké Británii: Výlet po Cornwallu s volantem vpravo

Vloni jsem byl v Cornwallu vlastním autem a zvykl jsem si rychle. Největší masakr byl hned na začátku po nonstop cestě do Calais a pak ještě 3 hodiny jízdy v Británii a za tmy.
Celkově mi ale britové přišli jako velmi ohleduplní řidiči. Všechno mělo svůj řád, i ty kruhové objezdy.
Co můžu potvrdit je to šílenství na těch úzkých silničkách, které mají ještě často kamenné zídky na obou stranách a není tak vůbec vidět za zatáčku a přitom to má ty 3 metry na šířku. A často je to jediná silnice do dané vesnice, fakt mi to hlava nebere.
Na co bych ve venkovské Anglii ještě upozornil, je pokrytí signálem mobilů, které je fakt špatné.
Řízení v Británii ale nevnímám jako problém, právě pro jasný řád a ohleduplnost řidičů (mimo Londýn).

Sc
Sch
26. června 2023, 15:35
0
Historie PHEV: To nejlepší nebo nejhorší řešení?

PHEV je podle mě právě nejvíc obtěžující forma Elektrifikace pohonu, protože nabíjení musí řidič řešit neustále, pokud tedy chce využít výhod ve spotřebě. S plně EV stačí nabíjet dvakrát týdně a naplánovat dlouhou cestu, čím víc jich člověk má, tím je to samozřejmě víc obtížnější. Ale pokud s PHEV neujedete většínu km na elektřinu, pak se nevyplatí. Praxe skutečně ukazuje, že většina PHEV je dost nenazrany hybrid. A pokud je hodně km na benzín, pak může mít HEV nižší celkovou spotřebu bez nutnosti neustále (rozuměj denně, ale ještě lépe dvakrát denně) nabíjet.

Sc
Sch
29. března 2023, 09:29
3
Ford Bronco Outer Banks: Angličák v životní velikosti

Takové offroady jsou stvořené pro západ USA, mimo pobřeží. Všude je spousta prostoru, přírody a nezpevněných cest, na které se vydáte s takovým autem, aby jste si tu divočinu užili. Ale tady u nás v Evropě, je to jen ta hračka, nebo nástroj pro bohatého lesníka.

Sc
Sch
06. února 2023, 22:30
2
Dacia Jogger: Kam s ním?

Ono Dacia vždy měla smysl právě bez všech těch fičur. Kdo chtěl víc, pořídil lépe jinde. Asi to platí stále.

Sc
Sch
01. února 2023, 12:44
1
Autíčkář se ptá: Vysoký věk vozového parku. Problém či nafouknutá bublina?

Co se většinou neuvádí je zvyšující se celkový počet vozidel v registru. Nevyrazuje se zdaleka tolik starých aut, kolik se doveze a přihlásí. Když jsme měli v republice v roce 2014 4,8 milionů aut stáří 14 let a dnes máme 6,4 milionu aut stáří 16 let, tak to podle mě znamená, že jsem dost zbohatli, když si můžeme dovolit udržovat v teoreticky provozuschopnem stavu o třetinu víc aut a pořád si kupovat další auta, ne jen je měnit. O stavu toho čím jezdíme, vypovídá lépe průzkum ŘSD na vozidlech, která po silnicích skutečně jezdí.

Sc
Sch
21. ledna 2023, 09:11
0
Co ve vašem novém autě nesmí chybět?

S LED Matrix zatím nemám zkusenost, ale natáčecí bi-xenony v Octavii III zatím byla nejlepší světla co jsem zažil. Mám takovou zvláštní potřebu a to prisvetlovaní zatáčky při použití dálkových světel resp. při vyšší rychlosti. To zatím žádné mé další auta s LED světly neumí.

Sc
Sch
16. ledna 2023, 16:19
0
Wankel žije! Přiváží ho MX-30 e-Skyactiv R-EV

Uvidíme, plugin hybridy mají poměrně úzkou škálu použití, kde se o nich vyplatí uvažovat. Protože žerou víc elektriky než EV a víc benzínu než běžné hybridy. Tohle zkouší ten sweet spot posunout směrem k elektromobilům a urvat si tak nový kus trhu.

Sc
Sch
11. prosince 2022, 09:36
1
EVUM aCar 4x4: Náklaďáček pro 21. století

Tohle bude první na golfu nebo u lepších hotelů, spolu s elektrickým nářadím na údržbu zeleně zo. Umožní pracovat a nerušit klienty. Komunál v Německu to koupí, protože dotace a "Kauf deutsches" u nas multicar nebo nějaká česká dodelavka čínského vozítka. BTW na Praze 11 už jich pár jezdí.

Sc
Sch
28. září 2022, 10:54
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

K tomu komfortu by mě zajímalo, jestli to mělo DCC a na jaké nastavení jste testoval. Mám asi měsíc Enyaq iV80 (služební...) se standartním podvozkem a je takové jankovité. Třeba na betonových úsecích D1 jsou vlny, které nepříjemně cloumají autem, to jsem v Octavii před tím nikdy necítil. Zase když přejedu rychle zpomalovací prahy je to ukázkové pohodové SUV. Takže standartní podvozek jsem čekal komfortnější.

Sc
Sch
02. září 2022, 08:29
0
Ptejte se: Čím by měl jezdit moderní internetový idol?

To je super, ale je to moc autičkářský.

Sc
Sch
08. srpna 2022, 09:22
0
Soužití na silnici

Letos jsem jezdil 14 dní v Anglii. A to byl veskrze pozitivní zážitek. Všude měření rychlosti, na dálnici klidně i co kilometr, takže se jezdí hodně pomalu. Ale jak jsou k sobě ti řidiči ohleduplní, je to opravdu pohoda, tam jezdit. Jen Londýn je o trochu horší, což je dáno hustotou provozu a vyšším množstvím řidičů, kterým se nedostalo anglické výchovy. Trpělivost a shovívavost na silnici by jsme se tam všichni měli učit.

Sc
Sch
03. srpna 2022, 09:42
1
Škoda Octavia iV: Auto, které dává smysl

Výsledek tohoto testu je pro me naopak důkaz, že to smysl nemá. Spotřebu benzínu jsem čekal větší, ale i tak Corolla by to dala za 5 litrů bez dobíjení, náklady skoro stejné a je o statisíce levnější.
PHEV podle me dělá z uživatele otroka, co stále připojuje nabíječku co 50km,ideálně dvakrát denně, aby se to vyplatilo. 6x za 8 dní k výhodnosti zjevně nestačí. Proto jsem zvolil Enyaq,jaké budou reálné zkušenosti uvidíme.

Sc
Sch
29. července 2022, 11:52
1
Dacia Jogger TCE 110 Extreme: MCV se vrací?

Za cenu vybavené verze, bych dost zvažoval zkusit chytit nějakou akční verzi kombíku z Nošovic. To auto je jinde. Teď jsem s tím měsíc jezdil a zakladni 1.5 docela v pořádku jede, trochu starosvětsky, ale je celkem tichá. Je nepřímo vstřiková, takže vydrží a na to LPG se dá prestavět. Potřeboval bych automatickou klimu a bederní opěrku sedadla řidiče.
Joggera jedině, když bych fakt potřeboval ssdum sedadel.

Sc
Sch
04. července 2022, 21:53
11
Ptejte se: Malé auto do města a okolí

A ještě tu nikdo nedoporučuje Yaris. Spolehlivost dobrá, rozměry také, kdo to má ten to chválí. Určitě bych bral značku, kterou ti oservisuje někdo v tvém okresním městě.

Sc
Sch
30. června 2022, 13:05
3
Hyundai i30 1.5 DPi: Šetřit tu neznamená trpět

Zrovna touto i30 jezdím jako náhradním autem. Jen je to verze start, vzadu švihadla, manuální klima, rádio s černobílým displejem s BT, tempomat a bez loketní opěrky a s plastovým volantem.
A tedy nic moc, mě nejvíc chybí digiklima, té manuální jsem odvykl a výsledek bylo jedno zablokování krku a od té doby, když to jde tak se potím s vyplou klimou. Assistent proti opuštění pruhu auto na dálnici solidně svým zásahem rozkývá, rozhodně to není asistent pro jízdu v pruhu, jako měla Octavia už před 9 lety. Základní sedačky tedy za dobré prohlásit nemůžu. Motor je starosvetska klasika, ale ani lehce pod dvěma tisíci se nedusí a neduní,jen nejede, ale na 6ku se dá jet v koloně od nějakých 70kmh, takže motor spíš překvapil. Srovnání se základním motorem a Octavie 1.0 TSI prohrává na celé čáře, ale taky je o dost levnější.
Můj verdikt na verzi Start asi za těch 400 tisíc je spíše negativní.

Sc
Sch
14. června 2022, 06:55
-1
Bazarový snílek: Městem v jedné stopě

Piaggio MP3 500, je pro autičkáře s nožní i ruční brzdou. Jen cenově je úplně jinde.

Sc
Sch
12. června 2022, 08:34
0
TopX - 2+1 rozdílů na amerických světlech, které mě fascinují

Některé staré Felicie blikají také celou lampou. Jen to není záměr.

Sc
Sch
02. června 2022, 11:34
1
Představujeme: Hyundai Staria

Je to spíš konkurent T7, protože je to postavené na základu SUV a ne dodávky. Jízdě to bude úplně jinde. Interiér asi na úrovni MB V nebo VW nebude, takže jsem zvědav, jak na tom bude celkový dojem.

Sc
Sch
21. května 2022, 22:10
0
Proč čínská auta nedobyla Evropu

Velmi hezky napsáno, Korejci a Japonci se celou dobu snaží vyrobit kvalitní korejské a japonské auto, trvalo to nějakou dobu, ale dnes je vyrábí.
Číňané mají ve své kultuře, že je správně napodobit nejlepšího a stejně stále přistupují k výrobě aut, dokud se z toho přístupu nevymaní, nemohou uspět jako třeba ve světě mobilů.

Sc
Sch
05. května 2022, 23:48
0
Můj život s Plurielem II - když výměna žárovky stojí tisíce a demontáž světla trvá hodiny

U obyčejného Mondea se pro výměnu přední žárovky musí vymontovat světlomet, to je mimochodem nutné již od první generace. A kvůli tomu se musí buď sundat maska a nebo existuje fígl s jedním vyccaknutym držákem masky, pak se ale musí šikovně světlo vytočit, aby šlo ven. Je to snazší než u Pluriela, ale podle mě na obyčejné auto střední třídy dost podivné.

Sc
Sch
15. dubna 2022, 14:13
1
Ford Galaxy 2.5 Duratec hybrid: Velké auto s malým apetitem

To srovnání s pluginem sedí. Mě ta auta nedávají smysl. Žerou víc benzínu než full hybridy, a pri jízdě na elektřinu berou víc než elektromobily. Full hybridy jezdí o tolik úsporněji, že když člověk nejezdí 3/4km s pluginem na elektřinu, tak spotřebuje skoro stejně benzínu. Furt to strkate do zásuvky a ve výsledku, spotřebuje o trochu min benzínu než full hybrid. Na Kč/km to možná vychází hůř než full hybrid.

Sc
Sch
07. dubna 2022, 21:45
1
Ford Kuga PHEV: Vybírejte s rozmyslem

Pro velmi úzkou skupinu situací asi ano. Ale jinak souhlasím, pro koho je dobrý PHEV, pro toho je EV lepší. A tam kde se PHEV nepředvede, je HEV ekonomičtější a lepší volba.

Sc
Sch
03. března 2022, 16:48
0
Maruti Suzuki Dzire EV - elektromobil s překvapením

Takhle se v ČR konvertoval i Superb II. Výhoda je tato přestavba pro stávající majitele Dzire a pokud jich vyrobí hodně a montovat to zvládne nějaký zaškolený automechanik je to cenově najednou úplně jinde než nové EV. Spíš než ekonomika to bude dobré ve chvíli, kdy získají EV nějaké výhody v Indických městech.

Sc
Sch
02. února 2022, 11:44
0
Opel Corsa-e: Dnes vám povím o svém poprvé …

Elektromobilita má před sebou ještě dlouhou cestu v ladění efektivity výrobního řetězce, souvisí to jistě i s objemy vyráběných elektromobilů. Pak se ukazuje, že tlak vlád na urychlení přijetí elektromobilů tlačí výrobu aut nad současné možnosti výroby baterií a ty tak přestali zlevnovat. Kompenzuje se to dotacemi, ale ve výsledku nevím, jestli to nástup elektromobility urychlí o tolik, než kdyby byl tlak na její nástup menší. Osobně jsem nadšený z hybridů, s dostatečně silným motorem na jízdu po dálnici to funguje výborně. méně již z plug in hybridů, to je myslím slepá větev, existující jen díky legislativním pravidlům.

Sc
Sch
25. ledna 2022, 21:49
1
Smart EQ fortwo cabrio: Další malá věc, kterou neuspokojíte svojí ženu.

Jenže v roce 2012 stál nový Renault Thalia od 150.000,-. Opravdu teď jsem to hledal. Pod 200 se dalo vybírat, pak se 260 za Smarta zdálo hodně.

Sc
Sch
25. ledna 2022, 21:46
0
Smart EQ fortwo cabrio: Další malá věc, kterou neuspokojíte svojí ženu.

Souhlasím, píšeš dobře, piš víc :-). Mě to bavilo a zároveň jsem se něco dozvěděl o Smartu, takže to plní účel.

Sc
Sch
05. ledna 2022, 09:09
0
Citroen ë-SpaceTourer: Kam s ním?

Elektrické dodávky jsou dnes jednoznačně firemní stroje. Osmimistné jako shuttle nebo taxi v menších městech a nákladní na rozvozy. Soukromě to nedává smysl.

Sc
Sch
11. prosince 2021, 22:09
0
Jaká je ta nejatraktivnější polistopadová Škodovka?

Mě se dost líbí Scala, je to sice aktuální model, na fotkách vypadá trochu natažená, ale když vidím na ulici nějakou vyšší specifikaci, to auto mě dostane.

Sc
Sch
29. září 2021, 08:50
2
Citroën Ami: Malé velké autíčko

Stejně jako Renault Twizzy by i tohle potřebovalo pro soukromé zájemce verzi s větší baterkou a limitem 80kmh. Ale bourat bych v tom nechtěl.

Sc
Sch
07. září 2021, 20:31
0
Transit Trail: Do práce stylově

Ideální auto pro údržbáře venkovního vedení je Iveco Daily 4x4 s plošinou. To jen tak na okraj.

Sc
Sch
27. srpna 2021, 10:52
1
Mercedes eSprinter: To dává smysl

TCO by mělo vyjít lépe nebo srovnatelně. Naftové pošťácké dodávky jsou po osmi letech na odpis, tady bude jen ta obouchaná kastle a ochozené dveře. Servis bude dramaticky levnější. Jen tu zůstatkovou cenu nikdo předpovědět neumí, takže leasing moc výhodný nebude a firma by to riziko musela vzít na sebe, ale to se nebude chtít na operák si všichni zvykli.

Sc
Sch
25. července 2021, 14:14
0
FSO Polonez: Svéráz polského automobilismu

Už nějakou dobu mě fascinuje a nebudu zapírat, ze naplňuje národní hrdostí že jediné dve země, schopné sami vyvinout osobní automobil bylo Československo a východní Německo (vývoje byli schopni jen do určité doby) . V Rusku vyráběli mnoho vozů, ale vlastní vývoj byly terénní a užitková auta.

Sc
Sch
22. května 2021, 09:46
0
Auta, která zachránila svou značku

Volkswagen v te době vyráběl ještě typ 4 (411/412) jako nástupce typu 3(1500/1600). To byl pokus o sedan střední třídy s motorem vzadu, který na plno ukázal kde Volkswagen byl. Jo a ještě větší bizár než dodávka s motorem vzadu bylo kombi střední třídy s motorem vzadu.

Sc
Sch
20. května 2021, 17:45
2
Auta, která si nepořídím kvůli jejich image

S tou Daccii jeto podobné jako s Tata Nano. To zcela propadlo mimo jiné proto, že mělo image úplně nejlevnějšího auta a křičelo, ja nemám ma víc. A to Indové nebyli ochotni zkousnout.
Dacie se myslím prodává slušně, ale nemůže uniknout ze škatulky levné auto, žádné zbytečnosti. Proto dráž by si ji nikdo nekoupil.

Sc
Sch
03. května 2021, 15:14
0
TopX: Jak nevybrat rodinný automobil

Když SUV, tak z šedi inzerce vystoupila neobvyklá šeď z dovozu, Ford Maverick 3.0 V6. Je to amerika, u nás neobvyklá, ale jinak asi nijak dobrá. Tady se i prodávala, proto by měli být dostupnější díly.
Jsem zvědavý co jsi vybral.

Sc
Sch
19. dubna 2021, 08:04
0
Kam zmizel design užitkových automobilů?

A přesto se mu u nás říká spíše Transit.

Sc
Sch
09. dubna 2021, 16:12
0
Dětství bez autíček

Pěkný článek. Do školy jsem naštěstí chodil pěšky. Ale na střední jsem si pak užil panťáky, které mladší prekrtili na Žabotlamy, tam byla voda za sklem vždy.
Nejsilnější zážitek z Pražské MHD, ale byla tramvajová linka X-A v roce 2002 po povodních, to jsem zkusil, co mi vyprávěli rodiče z cest autobusem 135 do Dejvic v 70tych letech před otevřením metra. Tedy že se mi často povedlo nastoupit až do druhé nebo i třetí soupravy, která přijela a to jsem se nebál pořádně se vmáčknout.

Sc
Sch
25. března 2021, 12:53
-1
Volvo V70: Zúčtování po čtyřech letech

Měl jsem V70 druhé generece a jak to auto bylo všechno, tak údržba byla fakt drahá a Volvo bych si proto podruhý rozmyslel. Kromě toho ta D5 měla tvrdou spojku a v Praze to byl opruz, jezdil jsem pak radši tramvají, což bylo dobré pro město, ale mě to trochu štvalo.

Sc
Sch
19. března 2021, 22:03
9
Konce nadšeného motorismu

Škoda pro tebe, protože to co zažiješ s elektromotorem je autičkářovo nebe. Takovou reakci na plyn neměl žádný spalovak minimálně za posledních 25 let. A zatím musím říct že nízké těžiště docela dobře vyrovnává vyšší hmotnost, i když ne úplně. A spousta šikovných mechaniků vyrábí v garáži úžasná auta. Elektromotor je totiž konečně zase jednoduchý a dá se snadno implantovat do čehokoliv.

Sc
Sch
26. února 2021, 22:35
1
Pět řešení problému, který nebyl

Bezramová okna u automobilů s pevnou střechou.

Sc
Sch
29. listopadu 2020, 21:37
0
Pohled do archivu: Jak bejvávalo hej?

Taková nádoba pro reaktor je poměrně náročná na výrobu a neumějí to jen tak někde. Je to jak s těmi Rapidy, jen u té jaderky nechcete riskovat, že nevydrží. Dnes by to možná vezli do Passau a odtamtud po vodě, ale to tehdy nešlo.

Sc
Sch
26. listopadu 2020, 11:52
0
Honda Jazz Crosstar e:HEV: Používejte pouze v souladu se zamýšleným účelem použití

Fixní převod mají i Chevy Volt a Mitsu Outlander oba jsou ale plug in hybridy. Jinak ten řev pri rozjezdu dělají i hybridní Toyoty s planetovou převodovkou. Honda říká, ze při vysokých rychlostech nad 120 jede na hybridní mód s rozpojenou spojkou a pri akceleraci pak asi vytočí spalovací motor na plno, vlastně jako ta Toyota.

Sc
Sch
04. listopadu 2020, 12:01
0
BMW 118d: Dejte pokoj s ideologií a nechte mě dělat moji práci

Na BMW je mi simpatické, že nepovedlo devalvaci číselného značení jako Audi. 118d se 110kw je sluné a před 15 lety by to možná bylo 120d, takže výkon u stejně označených verzí v čase stoupá, tak jak velí doba. U Audi ted třeba A6 35 tdi má 120kW. To že nové značení připomíná dřívější s tečkou určitě není náhoda, ale 120kW by potom pro konzervativce mělo být 20tdi nejvýše 25tdi.
Označení není zásadní, ale mělo by nám pomoc se rychle zorientovat v nabídce, a u BMW to naštěstí stále funguje.

Sc
Sch
18. října 2020, 18:43
0
Dacia představuje svůj první elektromobil

Jedinu vec to trefuje správně, dojezd, jsem toho názoru, ze většina kupců miniauta do města nepotřebuje. Ale také se bojím toho holobytu. Citigo za zy peníze bylo v plné palbě, i zak mnozí tvrdili, ze to nikdo za ty peníze nekoupí. Ale protože to byl zdaleka nejlevnější elektromobil, tak se po něm jen zaprášilo a je pryč. Toto má své chyby, ale dokud to bude zdaleka nejlevnější elektromobil, tak se ato bude prodávat.

Sc
Sch
07. srpna 2020, 05:58
3
Sc
Sch
03. srpna 2020, 19:44
2
Ptejte se: Třídveřový hatchback nevšedního vzhledu

Jako hodně raritní by mohl být C3 Pluriel. Ale asi to není dobré na zimu.
Na druhé straně neokoukaná alternativa s mírnými provozními a servisními náklady jako Twingo je také Ford Ka.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2007
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD

2007 rok výroby
214 koní výkon
3 000 ccm objem

Dodge Challenger R/T 1970
Dodge Challenger R/T

1970 rok výroby
415 koní výkon
7 206 ccm objem

Mercury Grand Marquis LS 1989
Mercury Grand Marquis LS

1989 rok výroby
200 koní výkon
5 007 ccm objem

Pontiac Grand Prix LJ 1979
Pontiac Grand Prix LJ

1979 rok výroby
136 koní výkon
5 000 ccm objem