načítám data...

Fandatik

JménoA B
BydlištěPraha 5
Registracepřed 17.8 měs.
Poslední aktivitapřed 47 sec.
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků221
Pozitivních komentářů u článků39
Negativních komentářů u článků1
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Fa
Fandatik
včera v 22:53
0
Volvo pokračuje v tažení proti smutkům

Minulé to Krab nazval velmi příhodně. Že Volva si kupují a zastávají (aktuální politiky) jen levičácký ekoteroristi.
A ano, cesta do pekel je lemována dobrými úmysly.

"A Volvo nás bude sledovat, ale ne proto, aby nás trestalo nebo nás hlásilo úřadům." Na záznamu určitě nebude jen vlastní Volvo, ale i další účastníci provozu. Co na to GDPR? T-Mobileu, Yahoo, Googlu, atd. taky utíkali interní data. A chtěli to? Možná jen maskovali předání úřadům.
Panama papers, odkup tajných dokumentů švýcarských bank německým finančákem?
A lze jmenovat velmi dlouho. Zatím máme na vybranou, ale díky takovýmto postojům, to může být brzo ve všech autech povinně. A pak co? Budu si od čínských komunistů z Aliexpressu kupovat přenosné rušičky všech frekvencí, aby mě auto nemohlo sledovat a online vše odesílat někam na cloud. Kde to nejbohatší reklamka (aktuálně asi Alphabet a FB) koupi nebo uloupí

"A diskutující se shodují v jednom. Kdo za volantem píše esemesky, čte facebooky nebo nedejbože řídí pod vlivem alkoholu či drog, tomu by se měly sekat ruce." takže můžeme očekávat tlačítko KN = krajní nouze, které všechny tyto píč0viny vypne?

Za mě by jste si měli vyndat hlavu z míst, kde slunce nesvítí a proti všem těmto praktikám bojovat.

Fa
Fandatik
včera v 22:28
0
Je nové Cayenne Turbo Coupé vůbec ještě Porsche?

Doba se mění. Určitě to bude prodejní hit. Ale automobilismu se mění a až za dekády uvidíme jak moc jsou tyto rychlé peníze prospěšné dlouhodobě strategii. Krom toho, že dneska už si mladí kluci nevylepujou doma plakáty Kim Wilde/Pamely a Porsche/Ferrari, když už tak Koenigsegg/Pagani.
Tak pro budoucí motoristy už to nebudou právě ta auta z plakátu a ta aura postupně zmizí stejně jako aktuálně mizí z tzv. prémie. A s tím i vysoká přidaná hodnota v podobě vysoké marže. Myslím, že honbu za vysokými prodejními čísly měli nechat na Audi.
Čas ukáže

Fa
Fandatik
20. března 2019, 20:47
0
Volkswagen Arteon 2.0 TSI: Dobře střižený oblek na míru

Vkus je velice individuální, ale oproti původnímu CC (po strašně dlouhé době hezký VW) mi tady přijde předek hodně kolotočářský a zadek obšlehli od medvědích coupé (možná i Laguna Coupe).
A v Číně se stále na MLB prodává Phideon. Jako konkurence Eclass/5er/A6, což je sice stále hluboko pod dvojčaty Continental/Phaeton. Ale za "v Číně" prodávaných 1,35mio by to mohlo být zajímavé i v Evropě.
Celkově mi přijde, že VW je už tak velký a snaží se o obrovskou rozmanitost, že každý další model bude nejspíš parazitovat na jiném modelu VW než u jiné automobilky. Sice se mezi A5 a A7 (sportback) vejde, ale moc nevidím důvod proč.

Fa
Fandatik
11. března 2019, 13:31
0
Volvem už jen 180 km/h

Tak třeba pro mě je obyčejný tempomat v autě skoro nezbytnost. Zejména do pražských tunelů a dalších průjezdných měřičů rychlosti. Když dojíždím auto buď vyšlápnu spojku a dojedu nebo na volantu snížím rychlost tempomatu a následně zvýším. Není třeba používat pedál. A otočením kolečka nebo přidržení páčky snad nikoho při řízení neobtěžuje. Možná tak v zácpě, když to drží i směr bych to použil a třeba si četl knížku.
Ale "jednou" mi připravilo právě Volvo horkou chvilku na trase Jaroměř-Hradec. Dojížděl jsem pomalejší auto, které jsem se rozhodl plynule předjet (bez jakékoliv úpravy rychlosti by to krásně vyšlo). Z důvodu minutí auta v protisměru jsem manévr provedl dost blízko za zadkem předjížděného. A milé Volvo (S60 druhé generace) začalo samo nouzově brzdit. Děkuji nechci

Fa
Fandatik
11. března 2019, 10:36
1
Volvem už jen 180 km/h

Nimrod: když dáš bambilión za nový Volvo, nebudeš ho pravděpodobně chtít hned poslat k nějakým garážníkům, ale chceš plnohodnotné auto od výrobce.
Vím, že většinu majitelů Volva to nijak neomezí. Dokonce mám pocit, že rychlosti 200+ jsou méně časté než třeba před 15ti lety. Ale nemyslím, že je to o egu. Jak psal krab, kolikrát člověk vyrazí i autem, které 180kmh nedosáhne, případně řidič zhodnotí, že taková rychlost není ani komfortní ani bezpečná tak jede pomaleji.
Prostě Volvo říká, že většina lidí jsou neschopní sami za sebe rozhodovat. A s tímto se nemůžu ztotožnit. Je to další útok na osobní svobodu. A je úplně jedno zda urcité rozhodnutí v zájmu politické korektnosti je od Volva, Googlu, obchodních řetězců, atd.. Prostě jsem proti.

Fa
Fandatik
10. března 2019, 23:00
0
Volvem už jen 180 km/h

Omlouvám se všem, ale nějak mě ta věc nedá spát. A po pár pivkách jsem chytrý jak meziplanetární družice.
Vzhledem k informaci z dalších zdrojů "Politika rychlostního limitu ale podle agentury Reuters nebude úplně ultimativní, na některých trzích bude možné zařízení vypnout."
Tedy bude toto smrtelná rána pro všechny dovozce/prodejce Volva mimo v budoucnu Volvem určené trhy (pravděpodobně Německo), pokud naši prodejci neoficiálně nepřesunou sídlo do Německa a v ČR budou mít kompletní business veden na odštěpný závod nebo podobné. Tak to už jim zvoní umíráček v podobě bankrotu.

Nebo si snad někdo myslí, že (při vzpomínce na nedávný článek o V60 cross country) někdo zaplatí 1,6mio za neúplné auto, když kousek za hranicemi dostane plnohodnotné? Těch pár administrativních záležitostí a peněz navíc se v ceně auta ztratí. A třeba tam začne jezdit i na pravidelný servis.

Fa
Fandatik
10. března 2019, 14:13
0
Volvem už jen 180 km/h

Nimrod: Třeba z webu HN (část článku)
"Kromě omezení rychlosti Volvo hodlá nasadit kamerovou technologii, která bude monitorovat stav řidiče a jeho pozornost, aby se zabránilo v řízení lidem, kteří se na jízdu plně nesoustřeďují nebo jsou opilí. Právě to jsou vedle rychlosti další dva hlavní důvody nehod.
Volvo omezí rychlost svých nových aut na 180 kilometrů za hodinu. Cílem je, aby od roku 2020 v nových vozech při nehodě nikdo nezemřel

Kromě omezení rychlosti Volvo hodlá nasadit kamerovou technologii, která bude monitorovat stav řidiče a jeho pozornost, aby se zabránilo v řízení lidem, kteří se na jízdu plně nesoustřeďují.

Švédská automobilka Volvo Cars omezí maximální rychlost všech svých nových vozů na 180 kilometrů za hodinu. Jejím cílem je od roku 2020 snížit počet smrtelných nehod a havárií s těžkým zraněním na nulu. V tiskové zprávě to v pondělí uvedl šéf společnosti Hakan Samuelsson. Sportovně-užitkový automobil XC90, který je vlajkovou lodí firmy, nyní může jet rychlostí až 212 km/h.

Počínaje rokem 2020 by v žádném novém voze Volvo neměl nikdo utrpět smrtelné ani velmi vážné zranění. Cíle programu nazvaného Vize 2020 ale podle Samuelssona nebude možné splnit, aniž by firma rozšířila pole působnosti i na chování řidiče. Kromě omezení rychlosti Volvo hodlá nasadit kamerovou technologii, která bude monitorovat stav řidiče a jeho pozornost, aby se zabránilo v řízení lidem, kteří se na jízdu plně nesoustřeďují nebo jsou opilí. Právě to jsou vedle rychlosti další dva hlavní důvody nehod.
Řidič, který je rozptylován mobilním telefonem nebo jiným způsobem, se plně nesoustřeďuje na řízení, což je další příčina smrtelných dopravních nehod. V mnoha ohledech jsou tito řidiči stejně nebezpeční jako opilci za volantem, doplnil Samuelsson.

Automobilka rovněž hledá možnosti, jak spojit chytrou technologii pro omezení rychlosti s technologií monitorování prostoru, v němž se vůz pohybuje, aby její vozidla mohla v budoucnu automaticky omezovat rychlost v blízkosti škol a nemocnic.

Politika rychlostního limitu ale podle agentury Reuters nebude úplně ultimativní, na některých trzích bude možné zařízení vypnout. Příkladem je Německo, kde se na dálnicích běžně jezdí rychlostí 200 i více kilometrů za hodinu."

Fa
Fandatik
10. března 2019, 14:06
0
Volvem už jen 180 km/h

To že jsme paranoidní, neznamená že nás nesleduji.

EU to je z toho důvodu, že žijeme v EU. Třeba na Marsu ať vozíku Curiosity omezí třeba na 1kmh.

Japonsko mělo zavedený limit na výkon. A nějak mě to netrápilo, protože u aut na export to neplatilo. A za druhé na stolici to ty auta výrazně překračovali. A nikdo z nás nemůže tušit, zda se nechystá nějaká úmluva na snížení maximální rychlosti, třeba spojená s daňovou úlevou.
Prostě Volvo udělalo politické prohlášení a řešíme ho na webu o autech. Na politickém/ekonomickém webu se taky občas řeší auta.

K rozdílu mezi 180kmh a 250kmh už jen psal, takže je zbytečné házet perly.

A ten Smart měl omezovač přesně z uvedeného důvodu. A nevymlouvali se na nic jiného.

Prostě se to dá pochopit, že nová Volva by se nad 180kmh převrátila nebo by jim explodovaly ty jejich pidimotůrky. Tak pak je to v pohodě.

Fa
Fandatik
10. března 2019, 13:21
3
Volvem už jen 180 km/h

Nimrod: Ano je to o politice. Ale celá ta vize je o politice. A jako politické sdělení automobilky, potažmo i článku na to reagujeme. Kdyby Volvo přihlásilo: "Zavedeme omezovač rychlosti na 180kmh, protože naše hybridní technologie a baterie už nemají nad tuto rychlostech žádnou výhodu, vyšší rychlost je problematická i pro naše inteligentní systémy. Ušetříme na podvozkových částech, pneumatikách, atd., protože nemusí být tak kvalitní, když nemusí vydržet rychlosti nad 180kmh. Tak je to v pohodě. A článek se dá okomentovat: "Jejich věc, když to zákazníci akceptují"
Ale ty hovna co Volvo prohlásilo, musí každého demokraticky (v pravém slova smyslu a ne v tom dnešním) smýšlejícího člověka rozčílit do běla. A reagujeme jak býk na červený hadr.

Fa
Fandatik
10. března 2019, 10:31
7
Volvem už jen 180 km/h

Celkově jde o to co takové prohlášení může způsobit.
Když se do sportovních aut začal montovat systém, který umožnil "ztlumit výfuk" aby majitel mohl být ohleduplný v městské zástavbě. Tak už se řeší, že takové tlačítko bude zakázáno.
Vůbec bych se nedivil, kdyby na tomto základě začala EU toto omezení vyžadovat po všech automobilkách. A tohle už ohrožuje nás všechny. Ono omezením maximálního výkonu vysavačů to začalo a přes omezení maximální rychlosti nebo výkonu aut to může pokračovat. Vždyť přece 200 koní by mělo stačit všem.
A když se to zabalí do komentářů o bezpečnosti a ekologii tak to je tutovka.
A co se bude říkat pak? Jojo, vždyť je to pravda, když nemůžu jet více než 180kmh tak je přece jedno zda na ně zrychlím za 15 nebo 25 sekund.
Tohle dobroserství a ekoterorismus nikdy nemůže inteligentní člověk podporovat.
Je to stejný jako pravidlo, když nic nedělám tak nevadí, že mě sledují. Takže automaticky hlídané přestupky, rovnou pokuty.
Jdu z toho blejt velebností

Fa
Fandatik
09. března 2019, 09:39
0
Volvem už jen 180 km/h

Tak +-200 občas letím i po Hradubické. A z místního osazenstva určitě nejsem jediný kdo občas trochu poruší předpisy.
A srovnávat s vrtáním a zdvihem motoru? Spíš bych to přirovnal třeba k výrobci počítačů, který jim úmyslně sníží výkon aby u něj člověk trávil více času, protože doma má menší pravděpodobnost na dopravní nehodu a výrobce víc vydělá na zobrazené reklamě. Bullshit.
Stejně jako nějaká detekce, zda není řidič podnapilý aby auto nastartovalo. Každý musí zvážit pro a proti a nést za své činy zodpovědnost.
I když je krajní nouze stejně pravděpodobná jako řidič jedoucí ve Volvu 180+.

Fa
Fandatik
09. března 2019, 09:28
0
Volvem už jen 180 km/h

Chase: sorry, ale mě to nepřišlo jako kopnutí do fanoušků značky. Mě by taky zajímalo jak se s tím dokáží ztotožnit. U mě by prostě Alfa Romeo okamžitě skončila. A to jsem se snažil i snad na nejhorším motoru automobilové historie (JTS od GM) najít něco pozitivního. Jediný pozitivní byl test na kapelu.

Fa
Fandatik
09. března 2019, 09:14
2
Volvem už jen 180 km/h

Krab: Amen
VK: rozdíl mezi 180kmh a 250kmh je obrovský. Je to dáno dobrovolnou dohodou aby se vysoce konkurenční automobilky nehonily za každým jedním kmh kvůli marketingu. Speciální edice toto stejně nedodržovaly. Oni nechtěli nikoho vychovávat. Navíc v té době byla rychlost 250kmh pro běžné vozy stěží dosažitelná. A jsem zvědav zda Volvo nabídne oficiální možnost vypnutí omezovače.
A jak už tu bylo zmíněno, jaká asi bude úspora na prvopneu, když bude stačit rychlostní index S? Ukončení motorů s více jak čtyřmi válci sice Volvu vaz nezlomilo (ono jim to celkem funguje) a asi ani toto Volvu moc neublíží.
Stejně bych víc než 180 nejezdil = nemůžu obskočit všechny ženský na celém světě, ale musím se o to pokusit (mít možnost se pokusit).

A k asistent to neumí, člověk ano. Viděl jsem závod mezi motorkou (snad ji řídil The Doctor) proti autonomní motorce na jasně daném krátkém okruhu. Sice prohrála o hodně, ale bylo jasně vidět jak se technologie posouvá. Samozřejmě ty rychlé přenosy váhy, atd u auta nejsou, ale vždy bych vsadil na živého řidiče.

Jinak si dovedu představit, že ráno sednu do miniauta, vytáhnu noviny, notebook a začnu dělat svoje. Po nějakém čase zastavím přímo tam kde potřebuju a můžu rovnou fungovat. Jenže nevyjde pak levněji si vzít taxi?

Fa
Fandatik
09. března 2019, 05:52
0
Systémy autonomního řízení naráží na delikátní problém

Nech nás prosím doufat, že toto je vlastnost nikoliv chyba. A bude v dalších iteracích pokračovat

Fa
Fandatik
09. března 2019, 05:47
0
Volvo V60 CC D4: O úroveň výš

Narozdíl od všemožných SUV mi toto auto dává smysl (první V70 XC měla ten klasický vau efekt). Ani tehdy zbytečně na odiv dávané oplastování nebylo na obtíž. U nástupce to vyřešili lépe. Designově tento kus vypadá v interiéru moc dobře (látka/kůže). To ostatní je zmrvený jako u většiny nových aut.
Možná by se do článku vešla informace, jestli je řešena i ochrana podvozku a motoru nebo je to celé jen na parádu.
Každopádně ta cena za střední Volvo asi nebude pro každého zkousnutelná.

Fa
Fandatik
06. března 2019, 11:27
0
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

Myslím, že těch pokusů doporučit reálný auto bylo napsáno celkem dost. Jakmile s tím musíš delší cesty tak bych volil Eclass s benzínovým (minimálně) 6ti válcem. Rok a přesnou motorizací dle budgetu. Ten automat se dá přežít.

Fa
Fandatik
24. února 2019, 07:09
1
Autíčkář se ptá: Jaký byl váš největší automobilový průšvih nebo trapas?

Vzpomínky kdy to za volantem smrdělo krchovem, má každý dost vlastních. Já si vzpomínám, na pokus o předjíždění autobusu (před Jaroměří od Trutnova). Jelikož je silnice zvlněná, kontrolují protijedoucí na přejezdu. Když poslední mnou zaregistrované auto projelo kolem mě, dal jsem plnej a hurá. Krve by se ve mě nedořezalo, když proti mně auto. Najednou všichni kolem mě brzdili, jen já dál drtil plyn. Nakonec to vyšlo. Ale hned za přejezdem přišla pauza na cígo a vydýchání.

A jedna veselejší. S kamarády jsme vyrazili bezcílně pálit benzín kolem komína (dvě auta a moto). Cirka po půl hodině to kamarád poslal přes boudu do pole. Naštěstí vylezl nezraněný. Tak jsem ho vzal jako navigátora. A se slovy: "čum jak se ta zatáčka má jezdit" jsem to naprosto neomylně poslal po tečně ven do toho jeho auta.

Fa
Fandatik
12. února 2019, 10:05
1
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

Vůbec se nedivím, že nově příchozí může být z diskuse zmaten, neboť si po pár příspěvcích k tématu žije už vlastním životem. A tady na autíčkáři jsou specifičtí uživatelé motorových vozidel (v tom nejlepším slova smyslu). A jelikož bylo zadání velice protichůdné, tak lepší než to ukončit slovy, že auto splňující nároky neexistuje, každý dal prioritu jinému požadavku.
Problém bylo to slovo "puristické" kdy si každý může představit něco malinko jiného. Pro mě je to stylově čistý, jednoúčelový stroj. A pokud tím účelem na být zábava. Tak je to lehký vůz, klasické koncepce a třeba i to zadané přespání oželím nebo se vyspím v sedačce.
No a spotřeba? I běžný auta s atmo motory jezdí za 10-14. Viz moje AR GT 2.0 za nějakých 12,2l/100km. A nemám problém s ní jezdit. Teda maximálně do 500km od komína. Potenciální odtah by se prodražil.
Prostě na něco rezignuj. Pak může být Eclass s nějakým šestihrnkovým benzínem jako ideální společník na cesty Evropou a jako denní tě taky nezklame.
Taky nechceš nosit na ruce Staroměstský orloj.

Fa
Fandatik
07. února 2019, 07:33
0
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

V pohodě. Reálný názor jsem napsal dole v diskuzi. Tohle jsou jen takové upozornění co se taky dalo koupit.

Fa
Fandatik
07. února 2019, 00:05
0
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

Aha, řídil jsem MKII st i rs a bylo to super. Ta rs možná až moc. Ale pro zachování ŘP a zdravého těla by možná byla st vhodnější. RSko vlastně furt našeptává přidej, neřeš povolenou rychlost, čára není zeď,atd.. ale stejně bych bral to rs. :-D
Tak to jsi mě zklamal. Respektive tato generace fočusu.

Fa
Fandatik
06. února 2019, 20:08
0
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

Ratan Groch: On to bude spíš ročník. Ale za rok to bude jedno. :-)
Celkově je mi popisovaná situace proti srsti. Někdy člověka sice dokáže nas.at i luxusně se tvářící hotel, ale celkově je to úplně o něčem jiném. Hygiena, prostor, pohodlí, atd. Za další, veškeré sportovní vybavení v odpovídající kvalitě si všude v "západní" Evropě člověk půjčí za pár zlatek. Pomalu i u nás a směrem na východ se to začíná výrazně zlepšovat. Takže jediné si s sebou beru boty.
Jediná správná odpověď: Miata !!!

Kdysi to možná splňovala Lagonda.

Kdyby byl rozpočet 400t EUR možná by mu brunejský sultán odprodal jedno F 456 GT Venice.

Fa
Fandatik
06. února 2019, 19:43
0
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

Sice jsem s tím autem nejel, ale co Focus ST?
Není to úplně staré (cca 6 let). 250 koní taky není úplně zanedbatelné. A pokud tomu stále zůstali MKI geny tak by to nemuselo být úplně marné. A do limitu se vejde.

Fa
Fandatik
31. ledna 2019, 19:38
0
Hvězda, vrtule a úprk před Sověty: Víte, co znamená logo vašeho auta? - část 2.

Tak TG oficiálně sledovalo 5-7mio lidí v premiéře. Celkově se uvádí více jak 350 milionů. Obyvatel EU je lehce přes 500 milionů (včetně dětí, stařečků, atd) Dál je velice populární v Austrálii, Číně, Korei, Rusku, USA (kde mají i svoje mutace). Toto jsou skvělá čísla a každý kdo viděl, může dál ovlivnit masy jen tím, že bude o značce Renaultu jako u dámském přirození mluvit.
Takže ano, skoro celý automobilová svět vidí Renault jako kunu.

Fa
Fandatik
31. ledna 2019, 11:12
0
Hvězda, vrtule a úprk před Sověty: Víte, co znamená logo vašeho auta? - část 2.

Jasně, tak jsem to myslel. Ono jsem chvíli přemýšlel, jak by ta věta mohla znít. A bylo by to hrozně kostrbaté.
On ten Daimlerův motor byl vlastně vykraden Ottův, ještě s Maybachem odcházeli od Otta. A kdysi jsem někde četl, že právě to byl trochu problém u patentového řízení. Ale už to nemůžu dohledat.
Celkově je ta historie hrozně zajímavá. Navíc, když na stejném cíli pracovalo nezávislé tolik lidí s podobnými výsledky. A třeba krom pár měsíců ve vývoji i štěstí na finance, atd. rozhodovalo o úspěchu.

Fa
Fandatik
31. ledna 2019, 08:29
2
Hvězda, vrtule a úprk před Sověty: Víte, co znamená logo vašeho auta? - část 2.

A tobě někdy ten zaměřovač fungoval? Už Maňas prohlásil, že kdyby neotevřel dveře, tak dotyčnou nedostali

Fa
Fandatik
31. ledna 2019, 08:27
0
Hvězda, vrtule a úprk před Sověty: Víte, co znamená logo vašeho auta? - část 2.

"Mercedes, vlastně spíš Benz, je nejstarším fungujícím výrobcem osobních vozů na světě." tato věta je trochu zavádějící, protože Opel i Peugeot jsou fungujícím výrobcem osobních automobilů a jsou starší než MB. Každopádně se článek četl jedním dechem.

Fa
Fandatik
24. ledna 2019, 15:48
0
I švýcarští hodináři skládají poctu Alfě Romeo Giulia

Ta věta určitě není dobře.
A komu ty hodinky prodají? Třeba jen majitelům vozu QV Nring.

Fa
Fandatik
24. ledna 2019, 15:35
3
Řadicí páka na deset způsobů

Co tlačítka v DB9?
A samozřejmě již legendární převodovka z Rychle a Zběsilé (ve většině případů automatická).

Fa
Fandatik
24. ledna 2019, 15:08
0
Ptejte se: Benzínová střední třída do jednoho milionu Korun

Musím se smát jak jsi to vystihl. Představa, že máš jednání ohledně marketingu nebo jiné kreativnější odvětví a on přijede v Supu, tak ho rovnou poslat zpátky.

Fa
Fandatik
24. ledna 2019, 10:11
0
Ptejte se: Benzínová střední třída do jednoho milionu Korun

Sup a pohodlné sedačky? 15 let staré Volvo je o několik levelů výš. A ta kouzla s prostorem. Nemám to sice změřeno, ale pocitově je to na úkor právě těch sedaček, zejména krátký sedák. Zejména vzadu, ale to děti řešit nebudou. A co se týče 1300km přes Evropu, tak to radši pojedu lehce ojetým Eclass než tím Supem.

Fa
Fandatik
22. ledna 2019, 13:52
5
Ptejte se: Benzínová střední třída do jednoho milionu Korun

I když byl v článku velmi rychle hozen přes palubu, tak Talisman Grandtour je velmi povedené auto. A oproti Insignií sice nemůže tahat nějaké extra trumfy, ale zároveň nic extra netratí. Pak už je to o osobní sympatii.
A stále je otázka zda se nepodívat na Cclass? Ceníková cena přesáhne milion o nějakou tu kačku, ale i u MB je to řešitelné slevou na IČ, případně nějakou skladovkou. A ať si kdo chce, co chce říká. Tak pokud to auto má být reprezentativní tak MB je daleko před všema Mazdama, Oplama, atd i kdyby mělo být v mnohem nižší výbavě. Ale to je opět pouze na majiteli čemu dá přednost a co je priorita.

Fa
Fandatik
22. ledna 2019, 13:26
0
Nové BMW M3 přijede i v levnější "puristické" verzi

Tak pokud si dobře vzpomínám Gulie se připlácelo za AWD asi 80tis a za automat asi 60tis.
Tak možná by tuhle pure verzi mohli dát o podobných 150 kolíků levnější aby to ve finále chtělo jen pár fanoušků. Nemyslím si, že by vrtule dokáže s M3 to samé jako Porsche s 911 kde se za manuál ještě připlácí. Navíc ve verzi sedan. Možná nějaké limitované budoucí CSL.

Fa
Fandatik
22. ledna 2019, 11:15
0
Velký sedan, který nepotkáte na každém rohu.

Tak po přečtení nadpisu jsem si představil XJ (ceny XFek taky už nejsou extrémně vysoko, ale už to není taková krása) a Qattroporte a ono jako ze ne e. A kdyby to měla být emerická kára tak bych dal vzhledově přednost Chargeru před 300C.

Fa
Fandatik
19. ledna 2019, 22:53
0
Mercedes-Benz V-Class: Salonek pro šest

Hoši,jste totálně mimo mísu v daňové džungli ČR. Ale toto je server o autech. Takže vůbec "třeba u Bíst" nerozhoduje zda je plátce (jako přeprodejce, teda pokud si auta nepíše
po dovozu na sebe). On přesáhne DPH za rok z povinnosti. Ale ty u něj kupuješ třeba jen jedno auto, takže řešíš zda bylo po původním majiteli na firmu. Pro neznalé, být plátcem DPH není výhoda ve většině případů. I když stále opakované lži (odečet DPH, ponížení daňového základu, atd.) Se ty BUREŠOVI STB svině snaží obvinit. Jmenuji se FÚ.

Fa
Fandatik
19. ledna 2019, 00:07
0
Mercedes-Benz V-Class: Salonek pro šest

Ještě by mě zajímalo porovnání s plebejským Vitem v osobní verzi. Ani ne tak pocitem z luxusu. Ale jízdními vlastnostmi. Zda ten příplatek za to opravdu stojí. A pak ještě přímé srovnání s asi jediným konkurentem (T6 Multivan).
Jinak u Vclass není moc velký problém se konečnou ceníkovou cenou přiblížit 2,5 miloušům (s DPH).
Každopádně bych radši pořídil toto než nějaký MLko, teda GLE nebo jak se to.dneska značí.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 23:52
0
Mercedes-Benz V-Class: Salonek pro šest

Goldies: tak pokud jsou tvoji klienti plátci tak není o čem. A pro občasné šolichy pro neplátce se nějaké pozapomenuté SRO taky hodí. Ale většinou se to jede obráceně. FOp jako neplátce a k tomu SRO plátce.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 20:17
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Když pominu jaký má FCA problém s Maserati, tak oživovat Lancii asi není na pořadu dne. A když už by byla verze 8.32 tak proč tam rvát nějaký Hemi a znovu nepoužít jako dárce Ferrari? Nějakou V8 klidně s výkonem pod V6 v Júlii QV. Případně, že by z Lancie udělali brand pouze pro elektromobily nebo podobné eco šetrné vozy.
Do celkových flotilových emisí by se to FCA počítalo. Začít by mohli elektro verzí stále prodávané ypsilonky. Kde by to pro městský povoz mohlo dávat smysl.
Jinak Delty skoro vůbec, ale Giuliety občas jo. Ono to tak nějak více vnímáš z jiné AR.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 15:01
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Díky za dovysvětlení. Tu 300c bych chápal s tím Hemi ostatní mi k tomu tak nějak nepasujou.
AR 159 v benzinu jedině TBi. Jedničková Insignia je možná zbytečně moc přehlížená. Na moji oblíbenou W204 nedá budget. Ale i w203 by mohlo být řešení.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 12:53
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Jedna foto z českého webu, druhá italský.
A k velikosti zavazadelníku:
https://www.ridc.org.uk/2151

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 12:37
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Koukáš po zajímavých autech to určitě ano. Možná až moc široký záběr (od relativně kompaktní Delty po nějaké obří US SUV), ale ok je to jak píšeš bizár.
Sice jsi nezmínil co máš ty za auto, ale buď nechápu zmínku auta pro ženu (předpokládám, že to má být minimálně druhé auto do rodiny) a vzhledem k tvému výběru a tam už to moc smyslu nedává. Očekával bych, že dva dospělý, autosedačky pro dvě děti, kočárek a další krámy by jeli primárním rodinným vozem nikoliv doplňkovým.

Fa
Fandatik
16. ledna 2019, 22:24
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Tak pokud si představuješ bohat, že po kapsách nosíš milióny keš pak možná jo. Jinak se podívej na statistiky fleet prodejů i u vyšší střední je to markantní rozdíl.
Pokud jsi srozuměn s cenou servisu jako by bylo nový +3y (více servisu, ale levněji) a nevadí ti zastaralý design. Pak není důvod proč ne. Jenže když se třeba přestane dařit tak hold auto půjde z baráku za něco levnějšího. Ale nezůstanou ti jako ovci oči při pláč, že máš další dva roky platit leasing na Supa. A žrát chleba s margarínem. Jen proto, že jsi chtěl machrovat před babkou z vedlejšího vchodu u bytu kde jsi v nájmu.
A ten komfort je i přes deset let stále větší u toho MB.
Je to o prioritách.

Fa
Fandatik
16. ledna 2019, 11:04
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Pokud mu nyní stačí velikostně okyna, tak bych souhlasil s Cčkem. Ale nevidím důvod nejít na horní hranici a najít W204 (mám pro ně slabost), klidně jen se čtyřválcem. Co se týče výbavy, určitě bude lepší než OII v holobytu.

Mimochodem W211 asi před půl rokem přibyla do vozového parku na dlouhé cesty. 12/2007 v perfektním stavu (k věku) za 140. Jen prostě se musíš smířit, že budeš hledat i více než půl roku (a stejně nemusíš najít). A určitě nehledat konkrétní model a barvu. Prostě co přijde to přijde. A ani na značku bych moc nehleděl. A ještě počítej s tím že to budou nižší desítky návštěv různých hochštaplerů (což taky není zadarmo peníze/čas), který ti budou do telefonu sprostě lhát. A když pak uvidíš ten pelech, budeš mít co dělat se udržet a neumlátit ho heverem.

Jinak naprostý souhlas s Krabem. AR 159 zejména v tom pětihrnku by mohlo být řešení. A pokud ten OL nebudeš mít na firmu tak bych do něj nešel.

Fa
Fandatik
13. ledna 2019, 10:40
0
Století Lancia | 2.díl

Nejen, že se ještě stále vyrábí a prodává malá Ypsilon, ale zároveň FCA udržuje ve většině zemí servisní síť pro stávající majitele. Sice to zajišťují dealeři FCA, ale stále to funguje pod značkou Lancia.
FCA podcenili změny v přelomu milénia. A bohužel nedokázal jasně určit tvář jednotlivým značkám, jako se to povedlo VW.
Pokud se FCA povede zachránit (vrátit do výrazně černých čísel) Maserati a AR možné oživení Lancie by bylo na místě.

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 13:27
0
O universální pravdě a o tom, proč se lidé budou stále hádat o autech.

Ono na každém šprochu, pravdy trochu. S dalšíma Alfistama to řešíme v servisu každé ráno. A obligátní otázka proč se ještě zdravíme, když jsme se ráno viděli mě nechává chladným.

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 13:14
1
O universální pravdě a o tom, proč se lidé budou stále hádat o autech.

Safa: a pokud by odpověd nebyla Miata pak je druhá možnost. Dvě Miaty.
Nedávno jsem byl v trafice a maník přede mnou si bral Sparty. Trafikantka mu ještě nabídla stírací los. Což odmítl, s dovětkem, že děkuje, ale že nevyhrává. Na to paní zareagovala: "Jo tak pán je sparťan".

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 12:50
1
BMW 440i Gran Coupé: Ochočená M4 pro ty, kteří už dospěli

Okej, tak já jediný párování provádím tím, že připnu mobil na magnetický držák (z Číny). V tom mám Waze a buď rádio nebo svojí hudbu (SD karta v rádiu) ovládám na volantu. V autě skoro nevolám a případně poruším předpisy a dám telefon k uchu. Takže kdyby tam byl starý Becker a klasické manuální ovladače, byl bych nejšťastnější.
Jasně, hezčí než sedan (což je individuální). Ale výhoda sedanu je, že si cestující vzadu mohou nechat hlavu na ramenou a nemusí ji strkat mezi kolena. (teď mě napadlo, že to se zajímavou spolucestující může být výhoda, ale to sem nepatří).
Krab: určitě se konkurence dramaticky zlepšila, ale myslím, že i tady na autíčkáři zaznělo, že některé nové modely MB jsou sportovnější než srovnatelné BMW.

Možná je to mojí povahou. Nějak nemůžu smířit s tím, že za více peněz dostanu méně auta (zmiňované GC, SUV) a ještě mám mít dobrý pocit. Takový styl: "Při okrádání se račte usmívat".
Na závěr si dovolím ještě jednu hlášku: "Automobilky mám chčijou na hlavu a už to ani nevydávají za déšť"

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 09:47
4
BMW 440i Gran Coupé: Ochočená M4 pro ty, kteří už dospěli

Nějak mě děsí, že se budu trochu zastávat Bísta, ale coupe vždy bylo o tom ukázat "Já na to mám, koupím si míň praktický, ale za to dražší variantu běžného modelu. Pokud se mnou chce někdo jet, ať se mačká a v žádném případě s sebou nechci vozit kočárek a spoustu věcí pro děti, protože mě stačí kreditka a kartáček na zuby a komu se to nelíbí, ať si (_._) políbí. V levnějším provedení je to jako porovnávat Sko a Scoupe. Takže kočkopes GC je pro koho?

Nevím jak vy, ale pokud mám chuť dělat na silnici psí kusy, tak určitě ne s nikým na palubě
A při dodržování pravidel a s trochou šedé kůry mozkové má BMW výborné jízdní vlastnosti i bez xDrive. Ale určitě bych ho v sedanu/combi nezatracoval. Jinak do smyku jsem dostal i 525d xD na nájezdu na dálnici od Ořechu. Stačilo trocha vody a těžká noha.
A jak už zmínil Krab za podobné peníze mám Gulii QV a všichni přece těch 510 koní potřebujeme, neboť 354 koní může být málo, co kdybych chtěl předjet nějaké auto?
Pro mě je třeba nutností palubky otočená k řidiči, abych vůbec mohl po usednutí považovat auto za pravověrné BMW. Navíc ty rozdíly z let minulých, kdy každé auto mělo jasně dané kam míří už dávno není a rozdíl mezi MB a BMW skoro neexistuje. Ale kdo vzpomene na rozdíl mezi E39/W210, W124/E28-34, W202/E36 v té době se dalo říct typické pravověrné BMW (ale vždy v porovnání s něčím) to samé, ale platí i pro zmiňovaný MB.
A můžete mi někdo říct co furt řešíte na radiomapě? Kolikrát jsem udělal Praha-Budapešť-Praha aniž bych musel cokoliv přepínat.

Fa
Fandatik
06. prosince 2018, 14:05
0
Maserati Quattroporte S Q4 Gran Lusso: Z jiného světa

Juniore, počkej na 2020/2021. Budou velké výprodeje, diví tituly budou zadarmo v Kauflandu ke každému rohlíku 10 akcií zdarma.

Můžu s klidným srdcem říct, že předchozí verze se mi líbí víc. Jinak několikrát jsem tu u různých aut zmiňoval přemrštěnou cenu (např. i8, X2, nějaké Volvo atd.) a prý to není o ceně. Tady se zase na cenu hraje, trochu nekonzistentní názory. Každopádně 4 míče je cena totálně mimo za tuto verzi.

Fa
Fandatik
20. listopadu 2018, 20:51
0
Autíčkář se ptá: Co pro vás znamená slovo petrolhead?

Bíste: mě šlo o připodobnění fyzického vzhledu, nikoliv co vlastní.
Když mi někdo nabídne bezcílné hodinové pálení benzinu ve staré AR GTV, BMW 6er (ani by nemusela být 635 CSI), případně E38 750i, a mraky dalších. Z nových G class, Gulia QV, Civic TypeR, 500 od Abarth a opět mraky dalších. Neodmítnu. Když by to bylo se zmiňovanou X6 tak se radši budu škrábat v řiti a honit vocas.

Fa
Fandatik
20. listopadu 2018, 20:33
0
Autíčkář se ptá: Co pro vás znamená slovo petrolhead?

Celkem mě překvapuje, že většina bere slovo "petrolhead" pejorativně. Já to mám naopak.

Jak zmínil Krab Irva Gordona, tak bych přidal toho chlapíka s McLarenem o kterém psal nedávno Vavris.
Prostě i 15ti letý kluk/holka kupující Speed, AutoCar, chodící na autosalony, různé srazy může mít rád auta a přesto žádné nevlastnit. Prostě slabost pro krásná a něčím zajímavá auta a s tím občas i neracionální rozhodnutí. A že si své pracovní povinnosti plní v nějakém ledničku připomínajícím rakovinometu nehraje roli.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge Avenger  2008
Dodge Avenger

2008 rok výroby
140 koní výkon
1 996 ccm objem

Škoda Octavia Elegance 2006 2,0TDI 6°DSG  2006
Škoda Octavia Elegance 2006 2,0TDI 6°DSG

2006 rok výroby
140 koní výkon
1 968 ccm objem

Chrysler 300C  2007
Chrysler 300C

2007 rok výroby
218 koní výkon
2 987 ccm objem

Renault Mégane CC coupe cabrio 2.0 16V 2004
Renault Mégane CC coupe cabrio 2.0 16V

2004 rok výroby
99 koní výkon
2 000 ccm objem

Lincoln Premiere Continental  1960
Lincoln Premiere Continental

1960 rok výroby
320 koní výkon
7 044 ccm objem