načítám data...

Fandatik

JménoA B
BydlištěPraha 5
Registracepřed 15.8 měs.
Poslední aktivitapřed 2.3 hod.
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků188
Pozitivních komentářů u článků30
Negativních komentářů u článků1
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Fa
Fandatik
předevčírem v 22:53
0
Mercedes-Benz V-Class: Salonek pro šest

Hoši,jste totálně mimo mísu v daňové džungli ČR. Ale toto je server o autech. Takže vůbec "třeba u Bíst" nerozhoduje zda je plátce (jako přeprodejce, teda pokud si auta nepíše
po dovozu na sebe). On přesáhne DPH za rok z povinnosti. Ale ty u něj kupuješ třeba jen jedno auto, takže řešíš zda bylo po původním majiteli na firmu. Pro neznalé, být plátcem DPH není výhoda ve většině případů. I když stále opakované lži (odečet DPH, ponížení daňového základu, atd.) Se ty BUREŠOVI STB svině snaží obvinit. Jmenuji se FÚ.

Fa
Fandatik
předevčírem v 00:07
0
Mercedes-Benz V-Class: Salonek pro šest

Ještě by mě zajímalo porovnání s plebejským Vitem v osobní verzi. Ani ne tak pocitem z luxusu. Ale jízdními vlastnostmi. Zda ten příplatek za to opravdu stojí. A pak ještě přímé srovnání s asi jediným konkurentem (T6 Multivan).
Jinak u Vclass není moc velký problém se konečnou ceníkovou cenou přiblížit 2,5 miloušům (s DPH).
Každopádně bych radši pořídil toto než nějaký MLko, teda GLE nebo jak se to.dneska značí.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 23:52
0
Mercedes-Benz V-Class: Salonek pro šest

Goldies: tak pokud jsou tvoji klienti plátci tak není o čem. A pro občasné šolichy pro neplátce se nějaké pozapomenuté SRO taky hodí. Ale většinou se to jede obráceně. FOp jako neplátce a k tomu SRO plátce.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 20:17
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Když pominu jaký má FCA problém s Maserati, tak oživovat Lancii asi není na pořadu dne. A když už by byla verze 8.32 tak proč tam rvát nějaký Hemi a znovu nepoužít jako dárce Ferrari? Nějakou V8 klidně s výkonem pod V6 v Júlii QV. Případně, že by z Lancie udělali brand pouze pro elektromobily nebo podobné eco šetrné vozy.
Do celkových flotilových emisí by se to FCA počítalo. Začít by mohli elektro verzí stále prodávané ypsilonky. Kde by to pro městský povoz mohlo dávat smysl.
Jinak Delty skoro vůbec, ale Giuliety občas jo. Ono to tak nějak více vnímáš z jiné AR.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 15:01
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Díky za dovysvětlení. Tu 300c bych chápal s tím Hemi ostatní mi k tomu tak nějak nepasujou.
AR 159 v benzinu jedině TBi. Jedničková Insignia je možná zbytečně moc přehlížená. Na moji oblíbenou W204 nedá budget. Ale i w203 by mohlo být řešení.

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 12:53
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Jedna foto z českého webu, druhá italský.
A k velikosti zavazadelníku:
https://www.ridc.org.uk/2151

Fa
Fandatik
18. ledna 2019, 12:37
0
Lancia Delta 1.6 JTDm Platino: Kompaktní luxus

Koukáš po zajímavých autech to určitě ano. Možná až moc široký záběr (od relativně kompaktní Delty po nějaké obří US SUV), ale ok je to jak píšeš bizár.
Sice jsi nezmínil co máš ty za auto, ale buď nechápu zmínku auta pro ženu (předpokládám, že to má být minimálně druhé auto do rodiny) a vzhledem k tvému výběru a tam už to moc smyslu nedává. Očekával bych, že dva dospělý, autosedačky pro dvě děti, kočárek a další krámy by jeli primárním rodinným vozem nikoliv doplňkovým.

Fa
Fandatik
16. ledna 2019, 22:24
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Tak pokud si představuješ bohat, že po kapsách nosíš milióny keš pak možná jo. Jinak se podívej na statistiky fleet prodejů i u vyšší střední je to markantní rozdíl.
Pokud jsi srozuměn s cenou servisu jako by bylo nový +3y (více servisu, ale levněji) a nevadí ti zastaralý design. Pak není důvod proč ne. Jenže když se třeba přestane dařit tak hold auto půjde z baráku za něco levnějšího. Ale nezůstanou ti jako ovci oči při pláč, že máš další dva roky platit leasing na Supa. A žrát chleba s margarínem. Jen proto, že jsi chtěl machrovat před babkou z vedlejšího vchodu u bytu kde jsi v nájmu.
A ten komfort je i přes deset let stále větší u toho MB.
Je to o prioritách.

Fa
Fandatik
16. ledna 2019, 11:04
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Pokud mu nyní stačí velikostně okyna, tak bych souhlasil s Cčkem. Ale nevidím důvod nejít na horní hranici a najít W204 (mám pro ně slabost), klidně jen se čtyřválcem. Co se týče výbavy, určitě bude lepší než OII v holobytu.

Mimochodem W211 asi před půl rokem přibyla do vozového parku na dlouhé cesty. 12/2007 v perfektním stavu (k věku) za 140. Jen prostě se musíš smířit, že budeš hledat i více než půl roku (a stejně nemusíš najít). A určitě nehledat konkrétní model a barvu. Prostě co přijde to přijde. A ani na značku bych moc nehleděl. A ještě počítej s tím že to budou nižší desítky návštěv různých hochštaplerů (což taky není zadarmo peníze/čas), který ti budou do telefonu sprostě lhát. A když pak uvidíš ten pelech, budeš mít co dělat se udržet a neumlátit ho heverem.

Jinak naprostý souhlas s Krabem. AR 159 zejména v tom pětihrnku by mohlo být řešení. A pokud ten OL nebudeš mít na firmu tak bych do něj nešel.

Fa
Fandatik
13. ledna 2019, 10:40
0
Století Lancia | 2.díl

Nejen, že se ještě stále vyrábí a prodává malá Ypsilon, ale zároveň FCA udržuje ve většině zemí servisní síť pro stávající majitele. Sice to zajišťují dealeři FCA, ale stále to funguje pod značkou Lancia.
FCA podcenili změny v přelomu milénia. A bohužel nedokázal jasně určit tvář jednotlivým značkám, jako se to povedlo VW.
Pokud se FCA povede zachránit (vrátit do výrazně černých čísel) Maserati a AR možné oživení Lancie by bylo na místě.

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 13:27
0
O universální pravdě a o tom, proč se lidé budou stále hádat o autech.

Ono na každém šprochu, pravdy trochu. S dalšíma Alfistama to řešíme v servisu každé ráno. A obligátní otázka proč se ještě zdravíme, když jsme se ráno viděli mě nechává chladným.

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 13:14
1
O universální pravdě a o tom, proč se lidé budou stále hádat o autech.

Safa: a pokud by odpověd nebyla Miata pak je druhá možnost. Dvě Miaty.
Nedávno jsem byl v trafice a maník přede mnou si bral Sparty. Trafikantka mu ještě nabídla stírací los. Což odmítl, s dovětkem, že děkuje, ale že nevyhrává. Na to paní zareagovala: "Jo tak pán je sparťan".

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 12:50
1
BMW 440i Gran Coupé: Ochočená M4 pro ty, kteří už dospěli

Okej, tak já jediný párování provádím tím, že připnu mobil na magnetický držák (z Číny). V tom mám Waze a buď rádio nebo svojí hudbu (SD karta v rádiu) ovládám na volantu. V autě skoro nevolám a případně poruším předpisy a dám telefon k uchu. Takže kdyby tam byl starý Becker a klasické manuální ovladače, byl bych nejšťastnější.
Jasně, hezčí než sedan (což je individuální). Ale výhoda sedanu je, že si cestující vzadu mohou nechat hlavu na ramenou a nemusí ji strkat mezi kolena. (teď mě napadlo, že to se zajímavou spolucestující může být výhoda, ale to sem nepatří).
Krab: určitě se konkurence dramaticky zlepšila, ale myslím, že i tady na autíčkáři zaznělo, že některé nové modely MB jsou sportovnější než srovnatelné BMW.

Možná je to mojí povahou. Nějak nemůžu smířit s tím, že za více peněz dostanu méně auta (zmiňované GC, SUV) a ještě mám mít dobrý pocit. Takový styl: "Při okrádání se račte usmívat".
Na závěr si dovolím ještě jednu hlášku: "Automobilky mám chčijou na hlavu a už to ani nevydávají za déšť"

Fa
Fandatik
10. ledna 2019, 09:47
4
BMW 440i Gran Coupé: Ochočená M4 pro ty, kteří už dospěli

Nějak mě děsí, že se budu trochu zastávat Bísta, ale coupe vždy bylo o tom ukázat "Já na to mám, koupím si míň praktický, ale za to dražší variantu běžného modelu. Pokud se mnou chce někdo jet, ať se mačká a v žádném případě s sebou nechci vozit kočárek a spoustu věcí pro děti, protože mě stačí kreditka a kartáček na zuby a komu se to nelíbí, ať si (_._) políbí. V levnějším provedení je to jako porovnávat Sko a Scoupe. Takže kočkopes GC je pro koho?

Nevím jak vy, ale pokud mám chuť dělat na silnici psí kusy, tak určitě ne s nikým na palubě
A při dodržování pravidel a s trochou šedé kůry mozkové má BMW výborné jízdní vlastnosti i bez xDrive. Ale určitě bych ho v sedanu/combi nezatracoval. Jinak do smyku jsem dostal i 525d xD na nájezdu na dálnici od Ořechu. Stačilo trocha vody a těžká noha.
A jak už zmínil Krab za podobné peníze mám Gulii QV a všichni přece těch 510 koní potřebujeme, neboť 354 koní může být málo, co kdybych chtěl předjet nějaké auto?
Pro mě je třeba nutností palubky otočená k řidiči, abych vůbec mohl po usednutí považovat auto za pravověrné BMW. Navíc ty rozdíly z let minulých, kdy každé auto mělo jasně dané kam míří už dávno není a rozdíl mezi MB a BMW skoro neexistuje. Ale kdo vzpomene na rozdíl mezi E39/W210, W124/E28-34, W202/E36 v té době se dalo říct typické pravověrné BMW (ale vždy v porovnání s něčím) to samé, ale platí i pro zmiňovaný MB.
A můžete mi někdo říct co furt řešíte na radiomapě? Kolikrát jsem udělal Praha-Budapešť-Praha aniž bych musel cokoliv přepínat.

Fa
Fandatik
06. prosince 2018, 14:05
0
Maserati Quattroporte S Q4 Gran Lusso: Z jiného světa

Juniore, počkej na 2020/2021. Budou velké výprodeje, diví tituly budou zadarmo v Kauflandu ke každému rohlíku 10 akcií zdarma.

Můžu s klidným srdcem říct, že předchozí verze se mi líbí víc. Jinak několikrát jsem tu u různých aut zmiňoval přemrštěnou cenu (např. i8, X2, nějaké Volvo atd.) a prý to není o ceně. Tady se zase na cenu hraje, trochu nekonzistentní názory. Každopádně 4 míče je cena totálně mimo za tuto verzi.

Fa
Fandatik
20. listopadu 2018, 20:51
0
Autíčkář se ptá: Co pro vás znamená slovo petrolhead?

Bíste: mě šlo o připodobnění fyzického vzhledu, nikoliv co vlastní.
Když mi někdo nabídne bezcílné hodinové pálení benzinu ve staré AR GTV, BMW 6er (ani by nemusela být 635 CSI), případně E38 750i, a mraky dalších. Z nových G class, Gulia QV, Civic TypeR, 500 od Abarth a opět mraky dalších. Neodmítnu. Když by to bylo se zmiňovanou X6 tak se radši budu škrábat v řiti a honit vocas.

Fa
Fandatik
20. listopadu 2018, 20:33
0
Autíčkář se ptá: Co pro vás znamená slovo petrolhead?

Celkem mě překvapuje, že většina bere slovo "petrolhead" pejorativně. Já to mám naopak.

Jak zmínil Krab Irva Gordona, tak bych přidal toho chlapíka s McLarenem o kterém psal nedávno Vavris.
Prostě i 15ti letý kluk/holka kupující Speed, AutoCar, chodící na autosalony, různé srazy může mít rád auta a přesto žádné nevlastnit. Prostě slabost pro krásná a něčím zajímavá auta a s tím občas i neracionální rozhodnutí. A že si své pracovní povinnosti plní v nějakém ledničku připomínajícím rakovinometu nehraje roli.

Fa
Fandatik
20. listopadu 2018, 13:18
1
Autíčkář se ptá: Co pro vás znamená slovo petrolhead?

Musím souhlasit s Benym, Safou, atd.
To je stejné jako slovo požitkář. Těžko si pod tím slovem někdo představí vegan blbku dělající selfie každou minutu (Micra CC) nebo nějakého svalovce z posilovny, který jí jen vařené kuřecí, nepije, atd. (X6 M50d).
To jsou lidé, kteří mě nezajímají. Stejně tak jejich auta. Ale není to o cvičení, pití, kouření. Ale o prezentaci toho.

Výsledkem je, že je mi úplně jedno jestli pojedu okresku/město/dálnici v Supu, Ovci, i30 nebo i 40.
A že bych měl chuť tyto auta řídit? Vůbec. S normálním řidičem si rád sednu na místo spolujezdce.

Víte jak poznáte vegetariána, třeba i na záchodě? Řekne Vám to.

Fa
Fandatik
16. listopadu 2018, 08:59
1
Jak jsem se stal Family fleet manažerem, aneb o nakupování aut rodinným příslušníkům

Jak kdysi Bosák okomentoval jedno velice "zajímavé" utkání: ,,Nuda, Nuda, Šeď, Šeď.'' Takhle nějak se u nás v rodině kupujou spotřebiče do kuchyně.
A hlavně se divím, že pan bratr po jízdě v CL a následném přesednutí do Ovce na testovací jízdu nezjistil, že potřebuje Sclass. To muselo být drsné procitnutí.

Fa
Fandatik
16. listopadu 2018, 08:49
0
Jak jsem se stal Family fleet manažerem, aneb o nakupování aut rodinným příslušníkům

Pro tchýni je to úplně jedno. Hlavně to musí mít silný motor a nefunkční brzdy.

Fa
Fandatik
15. listopadu 2018, 13:17
0
Autíčkář na lovu: Vavrisovy vozy pro každý den

Co třeba W204 OM646 5g? Podle mě velice spolehlivé auto jako celek. Sice je zábavné asi jako frigidní štětka, ale aspoň jedno jsem za sebe našel. Ještě popřemýšlím.

Fa
Fandatik
14. listopadu 2018, 21:22
0
Autíčkář na lovu: Vavrisovy vozy pro každý den

Na Alfu má GTV trochu neučesaný design. Jako kdyby vyvíjeli hardtop na Spider 916 a pak se rozhodli ho tam na tvrdo heftnout a prodávat jako coupe. A právě ten skvělý podvozek (bohužel nevydrží moc dlouho) a jízdní vlastnosti občas zapříčiní krizovku. Klasickým příkladem je dálniční přivaděč (nebo rychlá zatáčka s kvalitním asfaltem) a rychlost vyšší než běžná. Při potřebě reakce na situaci na silnici pak i lehká brzda nebo razantní ubrání plynu auto dost rozhodí. Ale to není problém jenom této Alfy. To je fyzika. Jen se do těch rychlostí člověk dostane tak nějak samo.

Fa
Fandatik
13. listopadu 2018, 13:44
0
Fa
Fandatik
13. listopadu 2018, 07:55
0
Nové Audi TT dostane druhý pár dveří

Možná, kdyby to udělali jako RX8 se sebevražednýma dveřma (malýma). Jinak mi příjde, že to bude parazitovat na A5 Sportback.

Fa
Fandatik
11. listopadu 2018, 15:45
0
Ford Mondeo ST-line 2.0 TDCi AWD: Rychle, ale ne zběsile

Myslím, že na označení jsme vyplácali zbytečně mnoho příspěvků.

V článku byl ten automat chválen, váha taky není úplně neúměrná. Tak kde se ztrácí těch 180 koní? Určitě by bylo fajn porovnání s Insignií. Zejména k prodejní ceně.

Fa
Fandatik
11. listopadu 2018, 01:24
1
Ford Mondeo ST-line 2.0 TDCi AWD: Rychle, ale ne zběsile

Tak jsem to psal. 1. generace byla MKI a MKII. Pak už to šlo co generace to MK +1.

Fa
Fandatik
10. listopadu 2018, 05:50
0
Škoda Superb 2.0 TDI 110kW DSG: Služebák rallyového pisálka

Tak asi bude něco jiného psát vychvalující marketingové zprávy na budoucí Octavii s dvouválcem 0,6 turbo do motoristického magazínu, než psát přímo o motorsportu. A je trochu jedno kdo to platí, neboť se rozhoduje na trati. A určitě je pro nás potencionálně zajímavější číst o fungování týmu, přípravě vozů na sezónu, vývoji a ladění závodních vozů než ladění radiomapy u dalšího hybridního krumplu s iPadem místo budíků. A namísto zrychlení 0-100kmh se bude uvádět rychlost připojení mobilu přes Bluetooth.

Budeš mít přístup k týmu, třeba i během závodů a s tím spojené cestování na vzdálené místa? Nebo jen kancelářská práce, přehazování suchých čísel do podoby článků?

Každopádně velká gratulace.

Fa
Fandatik
10. listopadu 2018, 05:28
2
Ford Mondeo ST-line 2.0 TDCi AWD: Rychle, ale ne zběsile

A Vám Kefalín nepřijdou ty dynamické hodnoty na 132 kW absurdné?
Toto by měla být 4. generace Mondea, tedy MKV. A včíl mudruj.

Fa
Fandatik
09. listopadu 2018, 08:33
0
Daewoo Tico: Jak málo stačí k radosti

Byl to jen IDCLIP. (navíc jen ve dvojce). A když už jsme u toho, tak na přední kapotu by se hodil IDCHOPPERS.

Fa
Fandatik
09. listopadu 2018, 08:26
0
Daewoo Tico: Jak málo stačí k radosti

Krásně mi to připomnělo konec devadesátek, kdy kamarád terorizoval ostatní povozy ve Fiatu Uno Turbo. Byl souputník mé AR 145, která neměla nárok. Gallant V6 se začal chytat ve vyšších rychlostech na silnicích I. třídy. Jen 323 Ci (E36) se nedala lacino.

Fa
Fandatik
08. listopadu 2018, 15:48
0
Chiron je poslední Bugatti s šestnáctiválcem

A v tom je ten problém. Osobně mám image Bugatti (Veyron, Chiron) nad Pagani, Koenigseggem, McLarenem, atd. Pokud přijde o W16 tu image nemusí udržet. Vlastně to bude jen "evoluční EB110" s elektrem. Veyron byl účetně ztrátový a hodně to bylo probírané v médiích. U Chirona to už pravda být nemusí. Ale tam hodně závisí, jak si to VW zaúčtuje v rámci koncernu.

Fa
Fandatik
07. listopadu 2018, 22:57
0
Chiron je poslední Bugatti s šestnáctiválcem

No nevím jak často mění EU pravidla, ale poslední co pamatuji. Tak na automobilky s výrobou do 1000 vozů rok se emisní limity nevztahují. Navíc je pokuta cca 95e za 1g. I kdyby Bugatti mělo 500g/km tak navýšena cena o necelých 50 tis EUR nové majitele nevytrhne.
Viděl bych spíš problém s náklady na vývoj jejich W16. Přeturbený osmi hrnek s elektromrchou je v rámci koncernu už hotov a těch 1500+ koní z toho dostanou taky. A to nechci řešit problémy přenosu výkonu od W16 na kola. Varianta hybrid bude finančně levnější a tím větší zisk pro VW.

Fa
Fandatik
06. listopadu 2018, 05:11
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

O půlnoci se bude od nás čekat tradiční gestapácký tanec!

Fa
Fandatik
05. listopadu 2018, 21:27
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Nikde se nezakryješ, všude čůrá smrt!

Fa
Fandatik
05. listopadu 2018, 19:25
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Resp. 12000 hlídačů parkoviště.

Mimochodem Bodré Podolodne.

Fa
Fandatik
05. listopadu 2018, 09:53
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Juniore: že ty bydlíš někdo kolem Budečský? :-D

Fa
Fandatik
05. listopadu 2018, 00:05
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Tě péro, sombréro
To by jsi musel letět rychlejc než pornočasopis v klášteře

Fa
Fandatik
04. listopadu 2018, 23:30
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

To bude tím, že moje první jídlo byl sendvič se smaženkou, chilli a chutney.

Fa
Fandatik
04. listopadu 2018, 23:17
0
Ptejte se: Rodinné kombi za čtvrt milionu

Možná už to někomu může přijít vzhledově zastaralé (W/S. 203/204). Mně se ta 203ka stále líbí, stejně jako 211ka, ale tam už je to úplně jen o rychlosti (skoro na jakékoliv silnici) než o zábavě.
Bohužel stejně jako kdysi jsem si při slově Subaru vybavil STi , Spec B, atd. a je jedno zda šlo o Legacy, Forester, Impreza. Tak dnes při slově Porsche spíš vidím Cayenne, Macan, Panam než 911. Bohužel

Fa
Fandatik
04. listopadu 2018, 23:02
0
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Ne, že bych byl nějaký znalec. Ale mám pocit, že Dlouhá, Kolkovna, Pařížská už je spíš pro husičky z vesnice.
Elita se přesunula na golfové turnaje a podobné akce. Jinak funguje ještě Cloud9?

Fa
Fandatik
04. listopadu 2018, 22:56
4
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Jako, že osmi letý kluci nemůžou otěhotnět?

Vím, že je to z Red Dwarf. :-D

Fa
Fandatik
04. listopadu 2018, 08:44
2
Range Rover Evoque Cabriolet HSE Dynamic: Prodlužovač léta

Když jsem tuto zrůdičku viděl poprvé, něco mi neustále připomínala. Nakonec jsem na to přišel. Kaďour (KdF 166 Schwimmwagen). Dokonce si myslím, že jediné ospravedlnění pro něco tak divného by byla obojživelnost.

Fa
Fandatik
04. listopadu 2018, 01:06
0
Ptejte se: Rodinné kombi za čtvrt milionu

Nevím zda zrovna pro Porsche to ještě platí. Ale dřív bych tam jednoznačně zařadil Saab. A možná i Subaru.
Každopádně už W203 ke konci výroby se vracela ke kvalitě spojované se značkou MB. A W204 je opravdu poctivě postavené auto. Jen si nejsem jist zda tam vůbec nabízeli manuál k té V6.

Tak bych trochu peněz z budgetu pošetřil třeba na benzín a zkusil bych něco takového.
https://www.autoscout24.cz/nabidky/mercedes-benz-c-280-c-klasse-t-modell-c-280-t-navi-h-k-xenon-leder-benzin-cerna-3c52567e-64c3-4427-b01e-12bbffa21745?cldtidx=4

https://www.autoscout24.cz/nabidky/mercedes-benz-c-350-c-klasse-t-modell-t-sportsi-spf-klima-benzin-stribrna-ccd3157d-8277-4b2c-837c-e66fb1e8569e?cldtidx=4

Fa
Fandatik
01. listopadu 2018, 21:24
0
Ptejte se: Rodinné kombi za čtvrt milionu

Pokud se musíš rozmýšlet, zda chceš Alfu, tak ji vlastně nechceš. V podobné situaci bych to vyřešil vymazlenou 156kou s Bussem. A počkal až za těch pět let spadnou ceny Jůlie (a oželel kombi). Jenže to je mimo zadání.

Fa
Fandatik
01. listopadu 2018, 09:25
0
Ptejte se: Rodinné kombi za čtvrt milionu

Pro mě jako pro Alfistu je to velice jednoduchý.
MB C280 (W204) je na hraně budgetu, ale sehnat se dá.

Fa
Fandatik
25. října 2018, 13:08
0
Jak ochutnat McLaren a zbořit touhu po neodpouštějících bestiích

Nikoho neodsuzují, ba naopak. Díky bohatým nadšencům můžou tyto auta vznikat. Jen houšť a větší kapky.

Ale opět jsi narazil na ty srazy a akce. Tam samozřejmě budou právě nadšenci, ale kolik je to procent ze všech registrovaných supersportů?
Vem si jen pár z těch nejlepších. Věřím že panové Passer a Chlad jsou velmi zapálení do aut a nemají Veyron jen kvůli okolí. Ale když si vezmeš co se pohybuje v centru velkých měst zejména Londýn, Monte Carlo, švýcarská horská střediska (vše vlastní zkušenost) tak tvrdím, že to jsou většinou ty typy o kterých píšu já.
Už to nechme být.

Fa
Fandatik
24. října 2018, 17:58
0
Jak ochutnat McLaren a zbořit touhu po neodpouštějících bestiích

Bíste: A v tom to možná bude. Lidí co jsou na autíčkáři jsou trochu postižení do aut a neberou je jen jako masírku.
Pokud budeš zapálený do cvičení a nějakého sportu, tak ti bude připadat, že 90% národa je ve formě a cvičí. Protože společný zájem spojuje.

A zbytek jsi taky překroutil.

Fa
Fandatik
24. října 2018, 15:18
0
Jak ochutnat McLaren a zbořit touhu po neodpouštějících bestiích

Může být. Ale stejně mám pocit, že právě lidem, kterým jde v prvé řadě o pocit, jízdu a vlastní auto v klidu skončí u hatche. A právě ten typ pozérů můžou skočit u supersportu (myslím, že JC se vyjádřil, že Veyron se dá řídit podobně snadně jako Golf a i tady je psáno něco v podobném smyslu) namísto třeba Conti GT. Ale určitě i tam jsou majitele, kteří svoje SCoupe AMG nebo právě Conti GT využijí na dlouhé dálniční přesuny, atd.
Ale do hlavy jim nevidíme. Třeba při koupi svého prvního super/hypersportu sem sdělíme pocity. :-D

Fa
Fandatik
24. října 2018, 15:06
0
Autíčkář se ptá: Jaká je vaše oblíbená značka?

Beaster: nikdo mu to nežere ( instit investora), mají v tom sice hodně peněz, ale vzhledem k celkovým jejich možnostem jsou to drobné. Jen u každé přelomové novinky nesmějí chybět. Proto tolik investic do startupů ( co kdyby to byl nový Alphabet/Google). A ony pokračující investice můžou být už předem navázány na zlomové body (např. ta neustále zmiňovaná sériová výroba 5000/w). Možná i ty prohlášení mají jiný význam pro znalé, když riskoval tak obrovský malér s regulátorem. Mohl jít sedět na tvrdo.
A teď už je to spíš o tom jak ho dostat mimo a postupně Teslu rozprodat a že zájemců bude. Applem počínaje, přes GE, Exon, až po běžné automobilky (je tam velký převážně "knowhowí" majetek + základní výrobní kapacity).
Vzpomeň jak si rozebrali Kodak, Nokiu, Motorolu, atd..

Fa
Fandatik
21. října 2018, 11:32
0
Jak ochutnat McLaren a zbořit touhu po neodpouštějících bestiích

Auto úžasné a asi ho všichni důvěrně známé díky TG. Osobně se mi hrozně líbí přístup a důvod koupě Pana Majitele.

Ohledně starých supersportů vs. nové. Celkově díky ekonomickému růstu si podobné vozy může pořídit mnohem více lidí než dřív a aby byla poptávka ty auta jsou výrazně ...... (slovo doplň sám).
Ale kolik majitelů bude jezdit na okruh, najímat si profesionální instruktory aby z vlastního auta dostali alespoň 80% jeho schopností?
Už dnešní hothatche jsou enormně rychle, ale na pár oblíbených silničkách se dají pilovat důvěrně známé zatáčky selfmade a člověk se k limitu auta dostane mnohem lépe.

A i vzhledem k věcem jako nová M5 budou muset supersporty dál tlačit na pilu výkonu. Aby si uchovali převahu IV přímce. A to vzhledem ke snaze o udržení nízké váhy (M5 může díky bateriím v dalších generacích jít výrazně přes dvě tuny). Kde se tohle přemotorované šílenství zastaví?

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Škoda Yeti 4x4, 1.8 TSI, 118 kW 2009
Škoda Yeti 4x4, 1.8 TSI, 118 kW

2009 rok výroby
158 koní výkon
1 798 ccm objem

Chevrolet Monte Carlo 5.7 holley 1981
Chevrolet Monte Carlo 5.7 holley

1981 rok výroby
190 koní výkon
5 700 ccm objem

Lincoln MK 8  1993
Lincoln MK 8

1993 rok výroby
300 koní výkon
4 600 ccm objem

Chevrolet Caprice  1991
Chevrolet Caprice

1991 rok výroby
170 koní výkon
5 000 ccm objem

Škoda Felicia Combi 1.6 1996
Škoda Felicia Combi 1.6

1996 rok výroby
75 koní výkon
1 598 ccm objem