načítám data...

Fandatik

JménoA B
BydlištěPraha 5
Registracepřed 2.3 rok.
Poslední aktivitapřed 2.8 hod.
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků498
Pozitivních komentářů u článků119
Negativních komentářů u článků8
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

Fa
Fandatik
předevčírem v 12:05
0
Čím víc kol, tím víc Hilux! Z Plzně přijíždí další terénní specialita

Sice se to čte jak reklamní prospekt, ale tady se neschází cílovka, navíc hasiči, vojáci, atd. musí dělat transparentní výběrka (jak jim to jde je věc jiná).
Vlastně jediné co mě zajímalo, je náročnost časová i ekonomická tyhle zásahy zhomologovat. A to stejné nevím.

Fa
Fandatik
předevčírem v 10:02
1
Bazarový snílek: Zadohrab pro šéfovou

Tak RadioGaGa bude hrát i v těchto autech.

Fa
Fandatik
předevčírem v 01:46
4
Bazarový snílek: Zadohrab pro šéfovou

Jenže ty auta nemají vymakaný infotainmenty. A to je prej dneska u přepravovadel to nejdůležitější.

Fa
Fandatik
20. ledna 2020, 19:15
0
Ptejte se: Rodinné auto do města za 200 tisíc

Bohužel, to Bčko s odpovídající výbavou budeš hledat strašně těžko.(dost taxikářských mul co dojeli na Měsíc a zpět, a opravit ten podvozek po bouračce neumí pořádně nikdo). Navíc jsem pochopil, že se na to spěchá a rychlý kup může být v tomhle případě finanční průser.
Špatný řidič bude v malý mrše stejně jako v kombíku střední třídy. A to samé platí pro dobrého. Prostě si zvykne a pak takové auto ocení. Beru to podle toho, že máti má do města Eclass kombi. A naprostá spokojenost (jenže tohle doporučit nešlo).
Ale nevybavuju si jestli jsem někdy toho Avensise v kombíku řídil. A jaký je problém sehnat kus s vyhříváním skla, kamerou, atd.. navíc to bude pravděpodobně s tou 2,4l. A jak tam spolupracovala automatická převodovka, ale jak si vzpomínám na Toyoty tak bych čekal línějši a spotřeba tak 11l po městě, ale bez nějakých závažných problémů.

Fa
Fandatik
20. ledna 2020, 14:22
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Tak každý má asi jinou představu o "pohodlí". Kdysi jsem měl od firmy pouze "Benzina kartu". Mě to teda strašně vadilo. A to jsou Benziny rozesety po ČR jak houby po dešti. Nechápal jsem proč nemůžeme mít CCS nebo obyč kreditku. Dál to řešit nebudu, jako jediné auto je to komfortně nepoužitelné.

Fa
Fandatik
20. ledna 2020, 07:33
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

MBMB píšeš: "tak má holt špatný úsudek, k tomu to auto určené není" s tím lze souhlasit, že špatný úsudek mají všichni, kteří to koupí jako jediné auto do rodiny.

Bíste: ať ta pipinka jezdí do Mordoru Pindolínem + taxi. Tohle už mi přijde jako zbytečné hledání problému. Narozdíl od toho, že nemají garáž. To je zase dle mě nepřekonatelný problém. Teda pokud nebydlí nad Lidlem.

Fa
Fandatik
20. ledna 2020, 07:17
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Škoda 130 RS typ 735. Víc k tomu snad netřeba.
Nechtěl jsem řešit podvodníky ze Škodovky. Ale princip podvodu, kdy si automobilky budou uměle navyšovat prodeje bezemisních motorů.

Fa
Fandatik
19. ledna 2020, 16:08
2
Alfa Romeo 156: Znovuzrození značky

Vždyť Giulietta je segment Golf. O tom, že je již zastaralá a má své mouchy tady nikdo nepochybuje. Ale tady jde o Giulii.

Fa
Fandatik
19. ledna 2020, 13:27
1
Ptejte se: Rodinné auto do města za 200 tisíc

Mercedes B nabídne naprosto vše co pisatelka chce. Vyhřívání čelního skla i sedadel, parkovací asistent s kamerou, volil bych jedině manuál (když umí kvedlat). Automat je v Bčku hrozně riziko, ale ty dvojspojky a CVT v nabízených vozech bych nechtěl taky. Nákup pouze s mechanikem, vzhledem k riziku bouračky (sendvič podvozek) a stočení.

Jinak bych se podíval po plnohodnotným autě jako je
třeba Avensis v kombíku. Cčko už by bylo mimo budget v zajímavé výbavě.

Fa
Fandatik
18. ledna 2020, 10:53
2
Alfa Romeo 156: Znovuzrození značky

Krabe: Alfa neumírá, Alfu zabíjí. A největší průser je vedení. Jsem přesvědčený, že člověk jako Ghosn (neřeším co se kolem něj děje v poslední době) by dokázal dát celé FCA směr. A že v FCA je hodně prostoru k optimalizaci.
Jinak to nové MiTo by klidně mohlo být postavený na pětistovce (QV jako poladěný Abarth). Následovník Giulietty (spolu s novým Tipem) tady jednoznačně FWD a pro QV by mohli použít polovinu motoru F154. V tomhle segmentu jsou 6ti hrnky neprůchozí.
Gulia jen možnost nakombinovat všechny dostupné varianty. Přidat kombi a kupé.
A udělat nové 8C jako model na kterém vystavět image (mají k dispozici modelovou řadu Ferrari a Zagato by je určitě neodmítl). Tohle nejsou zásadně nákladné záležitosti. Navíc v koutu se jim schovává Maserati, které svůj potenciál nevyužívá.
Ale bez marketingu dneska neprodáš ani po perpetuum mobile.

Fa
Fandatik
17. ledna 2020, 02:10
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Budu si stát za svým a Prius Plug-in jako volbu číslo jedna. Pokud se nebude navyšovat budget. Ty svoje 3km s tím odjede čistě na elektriku, a že převážnou část cest vozí spalovák jako těžítko ho trápit nebude. A když ho nebude používat nemusí ho servisovat. :-D jen zlehka.

Na spoustu článků nekliknu a nechci je číst. Důvodem proč si je nakonec přečtu jsou zajímavé komentáře. Ty mě donutí nakonec přečíst i článek. Naštěstí si majitel může rozhodnout jakým směrem jít. Může se nám to nelíbit, ale naštěstí to je to jediné co můžeme dělat. Nebo tyto stránky nečíst, stejně jako mi domů nesmí nic od Penamu, Kostelce, Tatry, Vodňan, atd.

Fa
Fandatik
17. ledna 2020, 01:45
2
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Já bych to přirovnal k lednici s časovým zámkem. Když si vše dobře naplánuješ tak by šlo fungovat skoro normálně. Ale když přijde nějaká náhoda, tak buď budeš o hladu nebo musíš jídlo objednat. Krom dietářek by o toto nikdo normální zájem neměl. A s elektromobily je to stejné.

A které offroady zahanbí Tesla X, jsem se taky nedozvěděl.

Fa
Fandatik
15. ledna 2020, 22:12
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Díky, ale v této otázce asi ke smíru dojít nemůže a možná je to i dobře.

Juniore: já bych J.K. doplnil v tom, že fašista je extrémní konzervativec. A konzervativci jsou bráni jako pravice. Jedním ze znaků je zmíněná nerovnost a pak samozřejmě dochází i ke 'kastování/škatulkování" lidí, případně považováni určité skupiny lidí za méněcenné. Z toho plyne "ne každý pravičák je fašista". A podobně na druhou stranu komunista = extrémní socialista a socialista je levičák. Jinak v období občanských válek, diktatury a případně přechodné období po diktatuře není dělení levice x pravice relevantní.

Jestli je represivní nerovnoměrné přenášení statků rovných si lidí v pořádku nebo je to diskriminační, to si každý musí posoudit sám.

Fa
Fandatik
15. ledna 2020, 15:32
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Martine: to bych chtěl docela vidět, jak Tesla X zahanbí třeba Gčko (v podobné cenovce) v terénu. Nebo co patří mezi 90% offroadů?

Fa
Fandatik
15. ledna 2020, 11:54
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Já se snažím chápat kam míříš. A problém může být v tom, co si představujeme pod pojmem omezující.
Budu trochu paušalizovat, ale člověk co vysází milana za auto nebude doma sedět na prdeli. Když vynechám dovolené v Chorvatsku, tak i třeba cesta na letiště z HK (130km) a po příletu budu doufat, že dojedu zpět? Pro mě je silně omezující stavět každých 100km na 15 minut (na kolik km se dobije baterka za 15min?) a ještě doufat, že bude volný stojan. Nebo tobě se nikdy nestalo, že jsi musel během pěti minut někam neplánovaně jet?
Druhé auto pouze na šukačky po městě ok, ale tam to zabíjí cena. Asi bych s tím 95% všech svých jízd mohl bezproblémově fungovat, ale těch 5% by pro mě bylo nepřekonatelných.

Fa
Fandatik
14. ledna 2020, 19:20
1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Tak jsem mrknul na ten odkaz na Wiki a fakt jsem se od srdce zasmál. Dobrý vlastňák.

Rovnost (pracovní tábor) – tábor nucených prací u Jáchymova. "Tam těch před zákonem rovných lidí bylo dost"

Ideál rovnosti (možná spíš striktní průměrnosti, jak rovnost chápou levičáci) jde přímo proti základům právního státu.

Fa
Fandatik
14. ledna 2020, 10:02
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Mě by fakt statistický zajímala ta skupina majitelů elektromobilů, kteří s tím normálně bez omezeni fungují. Hlavně u kolika z nich je to jediné auto v rodině (nákup jako fyzická osoba). Případně v jakém segment jsou dalších vozidla.

Fa
Fandatik
14. ledna 2020, 09:55
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

To je tak, když se levičák odvolává na právní stát. Chucpe
A kdyby dostal šanci (třeba ji v minulosti měl) střílel by buržousty do zad. Typicky uvědomělý člen lidových milicí, pravděpodobně spolupracovník státní bezpečnosti.

Fa
Fandatik
14. ledna 2020, 03:22
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Vzpomínám si, že zrovna i3ka nedopadala moc dobře. Tak jsem se chtěl mrknout a tato zpráva mě překvapila.
https://www.dekra.com/en/dekra-used-car-report/

Fa
Fandatik
13. ledna 2020, 22:14
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Když si čtu tu konstrukcí i3ky, tak by mě zajímalo, za kolik tomu reálně seženeš HAVko. Tam i lehký ťukánek (na špatně místo) může znamenat totálku. Velké nasazení karbonu, hliníku. Některé spoje jsou lepené. Nemám s tím zkušenost, ale děsí mě to víc než olítaný übersedan.

Fa
Fandatik
13. ledna 2020, 19:23
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Martinw: tyto technologie jdou trochu mimo mě. Tak mě prosím oprav. Ale plug-in hybridem se dle mě nazývá každý hybrid, který je možný dobíjet ze zásuvky. Tedy jak full hybrid Toyoty (kdy může pohon obstarávat jak baterka, tak spalovák a jejich různé kombinace), narozdíl od sériového nebo paralerního hybridu. Konkrétně jsem myslel na Prius Plug-in, který je snad už normálně v prodeji a měl by mít snad dojezd 50km čisté na elektřinu.

Augi: Souhlasím, že doporučení hybridní Toyoty neřeší vynechání servisu spalovacího motoru, ale řeší to servisní náklady komplexně. A jak jsi poznamenal v dalším příspěvku, jako majitel to asi rozporovat nebudeš.

Samozřejmě, že já bych volil jinak.

Fa
Fandatik
13. ledna 2020, 14:29
1
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Já si dovedu představit třeba Mini Cooper elektro, pokud je to druhé nebo třetí auto. Ale tolik garážových stání k bytu asi pisatel nemá. Představa, jak po cestě na Šumavu zůstanu někde v koloně (uvízlý kamion, havárka) a venku -10 stupňů. Řešit dilema, jestli si zatopit a pak nedojet do cíle nebo umrznout mě opravdu neláká.
Tohle bych řešil plug-in hybridem od Toyoty.
Když bude poctivě dobíjet tak většinu cest po Praze zvládne na baterku. A těch pár litrů při delší cestě nehraje dle mě roli. Spolehlivostí na tom bude Toyota 100x líp než čistý elektro třeba ta Tesla 3.

Fa
Fandatik
13. ledna 2020, 11:23
0
Překvapivě slabé sporťáky

Já tu X1/9 zmínil k té 914. Nemyslím, že by byla nepatřičně pomalá, vzhledem k váze.
Ale vzpomínám, když známý měl Mustanga 4g. To bylo to před rokem 2000. A dostat z 3,8 V6 nějakých 110kW mi už tehdy přišlo trapný. Evropské i japonské auta to měli v dvoulitru.

Fa
Fandatik
13. ledna 2020, 01:58
0
Překvapivě slabé sporťáky

A co třeba taková X1/9? Tam bylo na výběr 75 nebo 85 koní.

Fa
Fandatik
10. ledna 2020, 11:06
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Krabe, jistěže se nepleteš. I když moje představa je skoro až libertariánská. Postavena na rakouské ekonomické škole.
A ano, vše by mělo vycházet z lokálních potřeb. Možná jen by tím bičem neměla být politická osoba (starosta), ale soud. A na základě výroku soudu se utvoří jasná pravidla (bič).

Vždy jsem doufal, že v této zemi bude dobře až budou dvě vrstvy. Vrstva komoušů a nad tím vrstva hlíny. Bohužel tyhle levičácký zvěrstva jen změní barvu na zelenou a vychcípat nechtěj.

Fa
Fandatik
09. ledna 2020, 13:13
1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Fakt nevím jestli se smát nebo brečet. Jistěže, za to mohl tehdejší režim. Bez něho by se to do takových [email protected]ček nikdy nedostalo. Ale pokusili se zachránit zdraví občanů neinformováním o ozdravném radioléčebné kůře, která byla spuštěna 26.4.1986.

Fa
Fandatik
09. ledna 2020, 00:38
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Teoreticky je toto řešení. Před X lety "snad v Detroitu" byl podobný koncept a druhý s vyměnitelnou karosérií, kdy jeden den můžeš mít pickup, druhý den kabrio, atd.
Ani nevidím problém v nějaké standardizaci mezi koncerny. Řekněme, že VW se domluví s OMW. Mercedes s Shell, atd. a motorista si jen zmáčkne typ svého vozu. Každopádně tu vlastní baterii si každý bude muset prvotně koupit jako formu kauce. A časem to trh vytříbí jako nabíječky k mobilům třeba na 3 základní tipy.

Ale tohle prostě nikdo nezafinancuje. Resp. nikdo nebude chtít nést riziko.

Fa
Fandatik
08. ledna 2020, 23:05
3
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

MBMB: třeba ta svoboda kouřit. Představ si že jedeš přes Rakousko do Itálie. Venku hrozná bouřka, průtrž mračen. Tak zastavíš na odpočívadle vyženeš děti z auta. V klidu si zapálíš cigeretku. A když dokouříš tak pustíš děti zpět do auta a pokračuješ v jízdě. Jelikož v Rakousku (a dalších státech) je zakázáno kouřit ve vozidle s mladistvými. Asi ten zákon protlačila lobby farmaceutických firem, vyrábějící léky proti chřipce.
Standa: někdo najezdí x desítek tisíc ročně aby jsi třeba ty nemusel. A pokud to shrnu, jakékoliv zvýšení daní na PHM se projeví na zdražení všech věcí. A samozřejmě o víc než je ta daň.

Fa
Fandatik
07. ledna 2020, 13:50
1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Jerry: To neznamená, že bychom měli na vše rezignovat. Když vezmu T. Mifgleye jr. tak byl nadaný chemik, který řešil akutní problém se samozápaly v motoru (prvotně pro armádu). Bohužel zvítězilo i pro běžné komerční užití (prioritně kvůli finanční nenáročnosti) jeho tetraethylolovo (podpora GM) proti biolihu (podpora Ford). Měl i další rozporuplné postupy a vynálezy. Že byl zákaz olovnatých paliv zakázán bylo správné rozhodnutí, na tom se snad shodneme. To samé třeba freony.
Jenže mi máme relativně dostupné, levné náhrady. Viz třeba postupný přechod náplní do klimatizace R-12/R134a/R-1234yf. Je to o něco dražší, ale ok. Co kdyby náhrada nebyla? Buď R-12 nebo bez klímy? Kolik lidí by bylo natolik uvědomělých, že by klimu nechtěli? Já ne.

Fa
Fandatik
07. ledna 2020, 10:49
1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Bitner: ale cesta SMR je už dávno vymyšlená a otrstovaná. Chybí jen legislativní úprava a vůle.
Skipper: variantou může být geologické ukládání CO2, opět již celkem dobře popsáno a vyzkoušeno. Metod je víc.
Jerry: souhlas. Když k tomu vezmeš Jevonsův paradox tak uhlíkové neutrality nemůžeme nikdy dosáhnout.

Ani ve střední až větší firmě se jednotlivá oddělení (inženýring, výroba, atd) nejsou schopný dohodnout na ideálním řešení. Tohle prostě nemá v našich generacích globální řešení. Asi bude nutné padnout na držku a fungovat pod krizovým manažerem, diktátorem. A musíme doufat, že to nebude klon Grety.

Fa
Fandatik
07. ledna 2020, 01:46
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Vzhledem k nastaveným pravidlům a výjimkám má situace velice jednoduché řešení a divil bych se kdyby to automobilky nevyužily. Škodovka (AZNP) by jen oprášita starou fintu s homologací 130 RS pro A2.
Byl bych překvapen, kdyby se za cca. 5 let neprovalil skandál EVgate.

Fa
Fandatik
05. ledna 2020, 21:54
0
Semafory a šipky: Zmatek za žárovku!

Ale je sranda jak tam spousta neznalých zmatkuje. Zejména od Brna, když se kruhák opouští třetím výjezdem.
A 35ka je kapitola sama pro sebe.

Fa
Fandatik
05. ledna 2020, 15:47
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Nedávno jsem viděl testy Dekry po 100k km., Kdy je do šroubku rozeberou a prohlédnou i.endoakopicky. A Mondea (lift i kombi) 1,5EcoBost z toho nevyšla dobře. Mohla být smůla na kus, ale na každém šprochu....

Pokud přecházíš ze slabšího auta a trochu popustíš peněžence opratě, tak můžeš hledat zábavu v rychlosti zkracování rovinek.

Do rozpočtu by se s trochou dobré vůle mohlo vejít W204 280, 350 (230 by taky mohla být dostatečná), Alfa 159 (pouze 1750 Tbi), případně kouknout na Insignii s tím dvoulitrem (turbo V6 bych se vyhnul). Řešit tupost/ostrost řízení u staré ojetiny? Bude záležet na stavu podvozku, řízení než na značce.

Fa
Fandatik
05. ledna 2020, 02:30
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Nemám přehled o cenách dílů aut, který mě moc nezajímají. Ale kouknul jsem jen na pár dílů u Mazdy 6 (ostatní na tom asi budou podobně). A třeba alternátor, brzdy, ramena jsou cenově podobné W211 oboje v aftermarketu. A když přijedeš do neoriginálního servisu tak nevěřím, že ti za MB naúčtujou dvojnásobek oproti třeba střední třídě v podobě Mazdy 6, Passata, Mondea, atd. (ale to fakt nemám ověřeno), spíš to opět vidím na podobnou cenu. Jasně, že drobný rozdíl může být, ale nic zásadního.

S tím OL mi to k tobě přišlo, vzhledem k tomu co jsi psal. Přišlo mi, že máš auto jen jako spotřebák, chceš ho hned a tím, že ho vlastně nepotřebuješ tak tě ani nájezd moc neomezí. A ta cena, kterou jsi vysypal za ten servis mě dostala do kolen. Teda pokud jsi nevyměnil většinu dílů, kompletně nové audio a celolak. Tak by mohl být ten OL i výhodnější finančně. Chyba v úsudku

Fa
Fandatik
05. ledna 2020, 00:13
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Abc: já to beru. Ale chci tím ukázat, že raketu můžeš vyhodit stejně dobře za 10ti letou prémii jako za 8 let starý běžný model. A výsledná cena toho servisu nebude výrazně rozdílná. Prostě není důvod se toho přehnaně bát.
Nájezd moc neřeším, stejně mu nevěřím.

A s tím čekáním, když se snažíš koupit 10 let starou vránu s velkým motorem a výbavou, že ji sotva uveze pod 10% původní částky, tak to musíš řešit opatrně. Jinak 6 měsíců se čeká i na některé běžné modely. A za tu dobu koupíš běžnou ojetinu ve výborném stavu. Jen tomu musíš věnovat nějaký čas a peníze.

Pokud auto vlastně nepotřebuješ, 2kila za 2 roky tě nebolí (+ koupě toho auta) tak jsi dle mě klient pro OL. Což je cesta, která má své obrovské výhody.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 22:14
1
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

sorry jako, ale když za dva roky vysypeš 200k do staré vrány, tak by jsi se měl zamyslet a změnit servis. Následně si pořídit třeba to Ečko s někým kdo tomu rozumí. A hlavně na výběr nespěchat.

Mám kolem sebe dost Merglů. Od starýho Cčka, přes Éčko až po Rko se kterými jsem najezdil za poslední půlrok hodně kilometrů, často jako spolujezdec kde to je pro mě v obyčejnějšího menším autě horor.

Na té w211 byl servis za poslední dva roky právě do 60tis korun (vlastně jen za materiál, cena za práci je u mě zanedbatelná). A auto je v nadstandardním stavu. Nebál bych se srovnání s 5ti letým mainstreamem.
A jak psal krab, vše je o dobrém výběru. A na ten potřebuješ mít čas. Když chci Sko tak musím být připraven, že to může trvat i rok, dva. Ale ono se objeví takové jaké chci. A tebou zmíněné servisní zásahy by na té W211 nebyly cenově o moc jiné. Přitom by si srovnání zasloužila spíše w204.
Pokud většina kupců ojetin chodí do bazaru Monte Carlo, tak se není co divit.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 21:26
5
Semafory a šipky: Zmatek za žárovku!

Tak základní pravidlo "nejen" řidiče je, že slušný člověk se fízlama a zm.dama nebaví.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 21:23
0
Semafory a šipky: Zmatek za žárovku!

Respektive jde právě o rozdíl mezi šipkou v kruhu vs. šipkou ve čtverci. Nebo jak jinak je rozdělit.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 21:19
0
Semafory a šipky: Zmatek za žárovku!

Omluva, nevšiml jsem si v článku, že se mluví o šipce doprava.
A s tím kruhovým objezdem je to právě jak popisuješ. Ale u zmíněného kruhového objezdu to dělá blbě 99% řidičů.
Reálně jedeš rovně, ale změnu směru (že opouštíš kruhový objezd) nedá skoro nikdo.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 13:58
1
Semafory a šipky: Zmatek za žárovku!

Citace: "Můžete jet směrem kterým ukazuje zelená šipka a musíte dát přednost autem ve "volném směru""
Já vždycky myslel, že když mám zelenou šipku, tak mám vždy volno ve směru šipky. Resp. Nepamatuju, že bych odbočoval na zelenou šipku vlevo a zároveň musel dávat přednost vozidlům jedoucím rovně proti mě nebo odbočujícími vpravo do mého budoucího pruhu. Jinak stejně dobře může nějaký dobrák skočit na brzdy při oranžové. Řešení je odpočet času na změnu barvy.

Taky mě vytáčí, že na kruhovém objezdu se světly většina řidičů nedává blinkr, když chce kruhový objezd opustit, ale dává ho ve směru kruhového objezdu. Klasika v HK (Brněnská vs Gočárův okruh). Hlavně řídící MHD, Autoškola, Fízlové.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 05:11
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

abc: tak ono to nechce brát za každou cenu top modely s maximem doplňků jako keramické brzdy, pneu podvozek, 4matic jen protože je na tom největší rozdíl od kupní ceny nového. A vyhnout se samozřejmě motorizacích, které mají už známě problémy v konstrukci.
A stejně jako nebude nikdo vozit nižší střední po záruce do origo servisu, tak tam nepojedeš ani s desetiletou prémií. A za 60k se na w211 vymění půl auta. Drobný problém nastane pokud se dojebe nějaký speciální díl, který nemá aftermarket. Ale.to je problém u všech aut.
Kousek plastové trubičky na Vivaro mě stál 3,5k, protože to není častý problém a není aftermarket.
Tohle strašení je nesmysl.
A zrovna MB je na tom servisně skvěle, co se týče přístupnosti k servisním úkonům. Nebojím se říct, že co dáš za dražší díl, ušetříš na práci mechanika.

Fa
Fandatik
04. ledna 2020, 04:40
2
Ferrari 288 GTO vs. Porsche 959: Odložené hračky

Při čtení jsem si vzpomněl na tvrzení, že válka urychluje technologický pokrok.
Skupina B byla takovou malou válkou bez pravidel. Inženýři neomezeni pravidly a rozpočtem minimálně se mohli soustředit pouze na cíl. Postavit nejrychlejší auto planety a najít vhodné blázny s dokonalým citem řídit. Toivonen s Deltou S4 v Estorilu 86 zaostal o pouhou 1,4s za Sennou v Lotusu 98T. A Nigel o 205 T16 prohlásil, že akceleruje lépe než jeho F1ka.

Příběh a lidé okolo tvoří legendy. A ta doba je pryč.

PS: Ne, opravdu nikdy auta jako Veyron, Enzo, LaFerrari, Porsche GT, Agery a ani Zondy nedosáhnou na tu auru, které by tyhle staré vykopávky.mohly rozdávat jak Petr Máchal dukáty.

Fa
Fandatik
01. ledna 2020, 21:37
3
Osm států USA zdaní od příštího roku registraci elektromobilů

Jsem absolutně proti jakýmkoliv dotacím a podporám ve všech oborech. V to nepočítám příspěvky státu na sportovní organizace dětí, kultury, atd..
Když už nějaká úleva pro zlepšení dopravní situace ve městech, tak bych si dovedl představit japonskou cestu v podobě Keicar. Myslím, že je to win-win řešení.
Více místa k parkování, bez navýšení parkovacích ploch. Nízká hmotnost je základem pro snížení ekologické zátěže.
V budoucnu pak pro větší auta by byl elektronicky přes RZ vjezd do centra zpoplatněn. S tímhle bych se dokázal smířit i přes řadu problémů.

Fa
Fandatik
01. ledna 2020, 05:02
1
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Tahle otázka má jediný řešení. A tou je nepřekvapivě Eclass W211. Už obyčejná 220CDI není brzdou provozu, kufr jak když zívne hroch. Pohodlím, kultivovaností a zpracováním se může rovnat opět jen jiný Mercedes. A když si vybereš dobrého garážmistra tak cenově na tom budeš se servisem možná i lépe než u C5.

Fa
Fandatik
31. prosince 2019, 02:49
1
Íránskopolský vánoční příběh o rozinkách a kamioňácké soudržnosti

H_F: Ale stejně jako ta nesvéprávná česká rodina tak tady ten řidič se dostal do potíží, které by normální člověk vyřešil. Případně by se do nich ani nedostal. Námět klasické pohádky o hloupém Honzovi jak ke kamionu přišel. Ale nebudu se zbytečně opakovat.

K těm sankcím. Když budu chtít exportovat ojeté vozy nebo náhradní díly třeba Ford do země na kterou nejsou uvalené sankce moji autoritou, tak mě opravdu nějaké USA sankce nemusí vůbec zajímat. Mimochodem EU nesouhlasí s těmito sankcemi ze strany USA a dělá hodně aby se USA nepodařilo odstřihnout Írán od SWIFTu.

Fa
Fandatik
30. prosince 2019, 11:28
4
Sofiina volba redaktora, aneb Kdy se konečně za volantem zabiju.

Krabe: tak tady s tebou nemůžu souhlasit. Auta jsou sice ve všech ohledech bezpečnější než v dávné minulosti.
Ale provoz nám výrazně zhoustnul, zejména tzv vodiči. A když se podívám na silnici, kde spousta různých taky řidičů není schopno se limitům ani přiblížit.
Na sobě vidím, že když jedu výrazně nad limity plně se věnuji řízení. Když jedu 90/130 tak u toho zvládám spoustu dalších věcí (konzumují kávu, jídlo, kouřím, nějaký ten telefon, SMS, mail a další.). Dělal bych to i při povolené 160ce? Sám nevím, přitom rozdíl mezi mnou a kamionem už je výrazný a může zapříčinit krizovku.
Samozřejmě se mi nelíbí, že se vůbec nepřihlíží kdy a za jakých podmínek jedeš výrazně nad limit. A třeba za 200kmh v pět ráno na dálnici, ti chtějí poslat papíry do čistírny.
Vůbec netuším, jak je to s novinářskými auty a prací autonovináře celkově. Námět na článek?

Fa
Fandatik
28. prosince 2019, 22:05
0
Íránskopolský vánoční příběh o rozinkách a kamioňácké soudržnosti

Já to kdysi řešil ohledně finančnictví (nějaké akreditivy pro export) a "skoro" žádný problém. Krom klasiky kolem AML. Myslím, že většina evropských firem (velkých) si nechce dělat problém s USA, kvůli zájmům tam. Ale pro mě jako EU osobu se žádné US sankce netýkají. Teda asi bych tam pak nejel ani na dovolenou.
Jinak pokud je to před rokem 2016 (sám píšeš, že je to dlouho), tak EU měla sankce proti Íránu taky. Možná to byl důvod nebo na tebou dodávanou technologií bylo nutné i nadále povolení (ale od ČR).

Fa
Fandatik
28. prosince 2019, 19:46
4
Íránskopolský vánoční příběh o rozinkách a kamioňácké soudržnosti

Hezký vánoční příběh a určitě není samozřejmé, že se na podnikatele a ještě ke všemu cizince vybere taková suma. Možná jsem už otupělý a cynik, ale já nevidím důvod proč mu pomáhat. Je to jeho podnikatelské riziko. Navíc ve Varšavě funguje íránská ambasáda.
Za další mi přijdou spletené ty sankce. Není důvod proč osoby se sídlem v EU (jak FO, tak PO) mají dodržovat sankce uvalené USA. Jelikož se píše o exportních sankcích. EU osoby jsou nuceny dodržovat pouze sankce vyhlášené EU ty byly ve většině případů v roce 2016 zrušeny. Jinak se nabízí řešení exportu přes BLR.

Fa
Fandatik
27. prosince 2019, 09:58
0
Deset blogů z roku 2019, které by vám neměly utéct

Souhlas, na tom blogu o Primerách je krásně vidět, že k cíli nevede jen jedna cesta. Ale lepší je pro mě 4C, Elise a Cat (Alpina by to krásně doplnila).

Už jsem to někde taky zmínil, ale opakování je matkou moudrosti. Takže díky moc Tomino za blog o pilotech z dob, kdy auta byla nebezpečná a sex bezpečný (nebo jak se to říká). Absolutně mi sedí tvůj styl, informace, fotky, atd.
A kolikrát jsem si uvědomil, že mi toho pilota je líto, když byl třeba druhý. Pak si přečtu o stejném závodě z pohledu vítěze a zase to přeju jemu. Jsem totálně rozpolcený.
Navíc si ty blogy čtu v průběhu roku vícekrát. Mám to podobně jako s dobrým filmem.
Takže díky moc.

Fa
Fandatik
25. prosince 2019, 10:45
1
Renault Talisman Blue dCi 200 Initiale Paris: Ohrožený druh

Když jsou teda ty Vánoce, tak ti odpouštím :-DD

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Lincoln Town Car Limo 2003
Lincoln Town Car Limo

2003 rok výroby
250 koní výkon
4 600 ccm objem

Chevrolet Corvette C3 5.7 1979 1979
Chevrolet Corvette C3 5.7 1979

1979 rok výroby
195 koní výkon
5 700 ccm objem

GMC Safari AWD 2005
GMC Safari AWD

2005 rok výroby
200 koní výkon
4 300 ccm objem

Ford Focus 1.4i klima el. okna STK 2021 2001
Ford Focus 1.4i klima el. okna STK 2021

2001 rok výroby
75 koní výkon
1 388 ccm objem

International Harvester Scout  1973
International Harvester Scout

1973 rok výroby
345 koní výkon
5 700 ccm objem