načítám data...

VK

JménoV K
BydlištěJihlava
Registracepřed 2.6 rok.
Poslední aktivitapřed 1.5 dny
Komentářů u článků339
Pozitivních komentářů u článků66
Negativních komentářů u článků27
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

VK
VK
28. března 2020, 22:49
0
Věci, které prostě musíte mít

Vida, zajímavé. Třeba by v IS rovněž byla.

VK
VK
28. března 2020, 14:26
0
Věci, které prostě musíte mít

V aktuálně novém Stingeru jsem speciálně nechtěl střešní okno a dalo se to tak objednat - v zimě tím vždycky trochu táhne, v létě pouští horko, omezuje výškové nastavení židle o dobře dva centimetry. Jinak má všechno co si tak lze přát, jenom maticové světlomety s vykrývání protijedoucího auta ne, nepřítomnost nevadí. HUD je perfektní velmi rychle se na to zvyká; co mi jediné chybí, není už CD přehrávač. Ten se ale už nemontuje snad od ničeho.

Co bych naopak velmi ocenil, ovšem v Evropě obecně nedostupné - v USA standard, takže objektivně to nemůže být problém - nastavování výšky pedálů.

VK
VK
03. března 2020, 09:59
1
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

330i předváděčka za 1,2 mio, nový od 1,3...co jsem tak udělal zkušenost na podzim při výběru vlastního nového auta, 320xd, čili vlastně základní motorizace, nabzeli za skladovky od 1,5-1,6 mio, se slevami byli ochotni jít na 1,4; cokoli víceválcového střílelo někam blíž ke dvěma milionům. A to bych se musel pořád ve výbavě pořád docela brzdit, kupodivu laciněji nabízeli nechat si nakonfigurovat vůz nový a vyrobit, tam by to bylo 1,4, pči slevě 1,2. Ale pořád zákaldní dvoulitrová nafta a ve výbavě y se muselo rozmýšlet co ano a co už raději ne. Vlastně bych čekal skladovku lacinější než nový vůz z výroby, ale pravdu přiznat, nepatřím k dobrým vyjednavačům.

VK
VK
03. března 2020, 08:54
0
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

KIA Stinger, za 1,25 mio se sežene šestiválcová předváděčka, výbavově prakticky se vším, co se dá tak kde dostat. Jediný ústupek purismu snad, že je to liftback, spíš pak s výhodou, líp se v tom ubytuje rodinka, krámy na stěhování a tak dále.

VK
VK
23. února 2020, 22:22
0
Volvo V60 T8 TwinEngine: Komplexní řešení

Tři - vlastně čtyři - motory místo jednoho, bambilion číčovin, bude se sypat...tohle znělo už co se uváděl před dvaceti lety Prius. Nepotvrdilo se, v New Yorku namotají k milionu kilometrů coby taxíky. Když se na to trochu blíž podívá, jsou obavy z nárůstu složitosti z větší části neopodstatněné. Elektromotor, kor asynchronní s kotvou na krátko nebo synchronní s permanentním magnetem coby rotorem, má typicky desetinu součástek oproti spalovacímu motoru. Takže tři elektromotory navíc je maximálně o třetinu víc součástek. Jenže situace je ještě o poznání lepší, u elektromotorů neexistují rázy, přeměna lineárního pohybu na rotační, nutnost na mikrony přesného sesazení dílů a toho mimořádná citlivost k opotřebení, není styk horkých spalin, sazí a podobně s olejem, tepelné namáhání o řád menší. Silová elektronika, akumulátor mechanickému opotřebení nejsou vystaveny vůbec.

Čeho bych se u evropských hybridů bál, že spalovací část, jimiž se osazují, jsou klasické turbobenzíny s přímým vstřikem, s tou samou u poměrně složitou mnohastupňovou měničovou převodovkou. Takže budou trpět všemi neduhy typickými pro přímovstřikové turbobenzíny a mnohastupňové měničové automaty. Na rozdíl od Toyoty, která tohle všechno díky elektrické části zjednodušila.

VK
VK
22. února 2020, 18:25
1
Nebojme se používat naše auta k tomu, k čemu jsou určená

Problém i tak je, že čas a nervy se koupit nedají, za žádné peníze. A organizovat pořád znovu a znovu opravy starého kousku stojí obojí. Obzvlášť se způsobe práce našich servisů.

VK
VK
22. února 2020, 18:22
-9
Volvo V60 T8 TwinEngine: Komplexní řešení

Za 5-6 let už bude od manuálu pokoj.

VK
VK
17. února 2020, 18:06
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

Je to Hydractive, takže předpokládám, že to do vnějších pracovních válců v zatáčce aktivně pumpuje olej. Je na tom jasně znát, že je to taková trochu umělá "závodničkovitost", ale jestli bych o něčem chtěl říct, že jezdí jako po kolejích, tak zrovna o tomto.

Dieselový třílitr je na tom paradoxně to nejspolehlivější, v zásadě jsem na něm za těch něco přes 200 tisíc nalítaných - kupováno se 108 mM - žádné moc katastrofy neřešil. Nějaká lambda sonda, silentblok napínáku řemene pomocných pohonů, volnoběžka alternátoru. Prorezivělá trubka chlazení, únik kapaliny. No a únavná záležitost s přicpávajícím se DP-filtrem, podruhé repase s čištěním v rozmezí cca 50 tisíc - nechal bych jej vyměnit hned prve, jenže Citroën měl dlouhodobý výpadek v dodávkách a neoriginál neexsituje. Teď už zase je, za nějakých 60 tisíc naší měny, už se mi to řešit nechtělo, ale vymění se a vyřešené. Zvuk má pěkný, dynamika slušná, jak řečeno trochu ředěná, vysoká hmotnost a trochu prodleva v reakci na plyn se podepisuje, s ním soudobý bavorácký třílitr chodí daleko líp za plynem, o tom žádná. Ale třeba proti ještě řadové šestce od Mercedesu, co byla ve výrobě do 2005 jak nebe a dudy, v podstatě to tu náklaďákovitou charakteristiku už vůbec nemá.

VK
VK
17. února 2020, 13:04
0
Velmi rychlé kombíky za pár korun

Citroën C5 III s 3,0 HDi, ještě poslední měsíc denní kočár. Jezdí slušně, jenom bych od 177 kW čekal ještě trochu lepší dynamiku, ale Gummiband-effekt je tu dost znatelný a auto samo dlabaný ingot. Hydropneumatika daleko spíš pomáhá v zatáčkách, to se nenakloní ani o milimetr, než že by dělala létací koberec nad příčnými nerovnostmi, to docela překvapivě bouchá. Možná na tom budou mít podíl standardní osmnáctky kola s 45mm profilem. Servisně je to tisíc malých bolestí.

VK
VK
31. ledna 2020, 23:08
0
Souboj hybridů, aneb která cesta je ta správná?

Toyota současné emisní limity splní, takže skončit u toho, co má Toyota samo o sobě není tak špatné. Ale náklady obětované příležitosti hrají klíčovou roli, když už je něco vyvinutí, tak se musí vyrábět, vyrábět a prodávat, pokud možno na věčné časy, přejít k jinému by ty investice poslalo k čertu. Třeba se k hybridům dostanou odzadu, vezme se elektromobil, zredukuje baterka, přidá spalovací motor jako palubní elektrárna. Něco takové se snad rýsuje u Peugeotů s hybridní 508. Nebo Polestar

Montovat do Camry nebo ES 4x4 systém jako v RAVce, elektromotor na zadní nápravu, beru hned.

VK
VK
30. ledna 2020, 23:14
3
Souboj hybridů, aneb která cesta je ta správná?

Nic z těch obav se při reálném provozu toyotích hybridů nepotvrdilo, Prius nalítá coby americký taxík běžně milion; v Lexusu je tatáž technika. Když se na to podívá trochu zblízka, nakonec to nezní tak nesmyslně. Elektromotor má typicky 10 % dílů, co spalovací motor, tj. samo o sobě jednoduché a odolné zařízení. I když se tam dají tři, složitost naroste max. o třetinu. Jenže Toyota to dělá chytře, na druhé straně na komplikovanosti ubírá. Nemá turboplnění, nemá přímé vstřiky, jednoduchá planetová slučovací převodovka místo měničového automatu. Takže výsledná složitost může být tak srovnatelná s moderním čistým spalovákem a poruchovost i menší.

Problém je trochu to, že hybrid á la Toyota je způsob, jak dostat z benzíňáku dieselovou spotřebu. Ale i tak s tím emisní limity Toyota splní a jezdí to docela slušně. Takže to smysl má. Zatímco v Evropě automobilky brečí, že to nejde. Dieselový hybrid jby byl naproti tomu způsob, jak spotřebu stlačit ještě pod to. Jen by se musel dělat chytře, ne jak v Mercedesu ke všem těm komplikovaným zařízením moderního dieselu přidat elektrickou část ještě navíc, bez zjednodušení, kde to elektrická část dovolí.

VK
VK
29. ledna 2020, 00:00
0
Jaguar XE: Kouzlo nenucené samozřejmosti

Proč vlastně ta náhrada r6 BMW předohrabkou, smím-li se zeptat?

VK
VK
27. ledna 2020, 18:57
0
Jaguar XE: Kouzlo nenucené samozřejmosti

Mělo by to šanci, být to za 1,2 mio "fplný". Za tuhle cenu je trojka nebo céčko prakticky v holobytu, může nakonec zavážit. Asi jak to cenově má KIA se Stingerem.

VK
VK
20. ledna 2020, 09:29
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Proto se znovu ptám, zda jsou tato tvrzení podložena nějakou osobní zkušeností. Ono problémy si představovat podle teoretického studia materiálů je jedna věc, tyto problémy zažít ve skutečnosti, natož třeba pravidelně, věc úplně odlišná. Jinak vaše tvrzení pohodlného fungování s elektromobilem nelze brát než za rétorickou figuru propagátora elktromobility bez jakéhokoli vztahu s realitou.

VK
VK
18. ledna 2020, 23:24
1
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Rovněž se budu opakovat - že tahle starost navíc (plus připojený pakl problémů, jako najít tu rychlonabíječku, otázka, zda je vůbec v provozu, nezabloudit, nepřejet ji, neskončit ve Stau) není zásadní omezování, máte z vlastní přímé zkušenosti? Ze zkušenosti své a naprosto všech lidí co znám je to omezení nepřijatelné, obzvl. je-li k dispozici alternativa, která toto omezení s sebou nenese.

Jak lidí s garáží, tak lidí s možností nabíjet na firemním parkovišti, je výrazná menšina.

VK
VK
18. ledna 2020, 21:03
1
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

...přičemž dokud je jakákoli cesta 200+ km poblíž maximálního dosahu, každá znamená pečlivé plánování, za bude po cestě dobíječka, zda bude v provozu, zda u ní nebude fronta a nevyhnutelnost nucené pauzy - a i tak to dobije na nějaký nouzový dojezd 100 km, je to celkem zásadní překážka použitelnosti na delší trasy. I kdyby je měl člověk jezdit jen občas.

VK
VK
18. ledna 2020, 20:59
1
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Statistika rovněž dokládá, že většina lidí, najmě těch cestujících kratší trasy, nevlastní garáž. Tj. nemá kde nabíjet, z množiny těch, pro něž je elektromobil použitelný vypadává. Z té menšiny, již jezdí převážně krátké trasy a zároveň jsou držiteli garáže, tedy mají kde nabíjet, jen málo kdo bude ochoten vyhodit ranec peněz, v zásadě druhá největší investice v životě, hned po pořízení bydlení, za auto, které je použitelné většinou, nikoli vždy. To je právě to, nač se při čistém studiu statistik od zeleného stolu bez praktické zkušenosti anebo třeba vcítění se do uvažování takového reálného člověka zapomíná. Většina lidí jezdí většinou krátké trasy, elektromobil je na ně dobře použitelný. Naprosto pravda. Jenže málo kdo chce auto použitelné většinou, když už aut reálný člověk kupuje, má požadavek, aby bylo použitelné bez zásadního omezování vždy. I na ty - třeba řídké - případy dlouhých cest.

Samozřejmě pakliže dojdou do stadia sériové zralosti akumulátory s dvoj-, trojnásobnou měrnou kapacitou, nějaké lithium-vzduch, lithium-síra a pod., začne být elektromobil použitelný všeobecně a revoluci v dopravování to způsobí. Jenže právě současný tlak na prosazení elektroaut s Li-ion technologií jejich nástup dokáže celkem výrazně zbrzdit. Cenou obětovaných příležitostí, když už jednou automobilky investují do li-ion technologie, musí se nějakou dobu prodávat, aby se rentovala. Pokud možno co nejdelší. Takže na vývoji pokročilejší technologie nebude zájem, naopak.

VK
VK
18. ledna 2020, 15:27
1
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Zeptám se znovu, je tohle tvrzení o praktické použitelnosti elektromobilu podloženo osobní zkušeností, nebo jenom opakování vyčtenin z materiálů jejich výrobců a politických příznivců?

VK
VK
16. ledna 2020, 23:54
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Je tohle tvrzení podloženo osobní zkušeností s provozováním elektromobilu?

VK
VK
14. ledna 2020, 21:10
1
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Nabídnu opačný pohled. Právě když musím za volantem strávit třeba tři hodiny denně, potřebuji auto, v němž mě to bude buďto bavit, nebo alespoň neotravovat a nebýt nepohodlné. Abych to vůbec vydržel.

VK
VK
14. ledna 2020, 20:38
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

...tak třeba cestu Ostrava-Praha. A podobné.

VK
VK
14. ledna 2020, 20:36
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

V podstatě kdokoli, kdo mimo každodenního použití na jízdy v desítkách kilometrů chce byť občasně zvládnout i kilometrů 200+. Bez stresu vyjde to? nevyjde to? co když se sekne dálnice? bude nečekaná objížďka? nabíječka zavřená, obsazená? bez hledání nabíječek a podobných radostí. Což je zhruba většina držitelů aut. Aneb auto si člověk pořizuje, aby bylo použitelné vždy, nikoli jen většinou.

VK
VK
13. ledna 2020, 22:34
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Nedá. Dojezd v zimě reálně 330 km, nabíjení desítky minut, kdo nemá garáž - většina populace - pro toho tak jak tak neřešitelná situace.

VK
VK
13. ledna 2020, 20:40
0
Ptejte se: Jaký elektromobil vybrat?

Dobře použitelný elektromobil bude existovat, až přijdou akumulátory s dvoj- a vícenásobnou měrnou kapacitou typu Li-vzduch, Zn-vzduch a podobně. Ty nepřijdou jen tak, neboť už vynaložené celkem obří investice do Li-on se musí napřed rentovat. Aneb typická past nákladů obětované příležitosti, mimochodem stejný důvod, proč automobilky setrvávají na desítky let starých koncepcích.

VK
VK
10. ledna 2020, 20:34
1
Subaru Forester e-Boxer přichází bez turba a s elektromotorem

Pěkné. Ačkoli vůbec ne tak elegantní jako u Toyoty, kde je to spojeno se zjednodušení převodového řetězce, takové trochu humpolácké přidáme to ke všemu, co jsme tam zatím měli.

Ukazuje se zajímavý vzorec posledních let. Japonci vyvíjí, Evropa naříká, že to nejde.

VK
VK
07. ledna 2020, 22:35
-2
Deset let v kostce

Naopak. Praktická využitelnost je, jenom to automobilky - z důvodů na trochu delší odstavec - nechtějí dovést do série. Takže limity budou takový ten nůž na krk, aby to konečně udělaly.

VK
VK
07. ledna 2020, 22:30
0
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

A to se zrovna Toyota přesunu k čistým elektromobilům víceméně vyhýbá.

VK
VK
07. ledna 2020, 22:25
2
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Trochu zapadla drobná informace, že Toyota pokuty platit nebude, limity splní. Tak buďto pro Toyoty neplatí běžné fyzikální principy, nebo dělají evropské automobilky něco blbě.

VK
VK
06. ledna 2020, 22:39
1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Miliarda € pokuty? Když VW nezabil desetinásobek za Dieselskandal a to ještě nejsou na konečné sumě? €2000 za auto navíc? To jsou při €50 000 konečné ceny čtyři procenta.

VK
VK
06. ledna 2020, 14:20
-5
Deset let v kostce

S jistou nadějí hledím na zpřísňované emisní limity, najmě pro oxid uhličitý, že konečně rozhýbou vývoj pohonných jednotek a konstrukce aut, už desítky let zaseklý v jedné jediné koncepci. Že budou vznikat použitelné sériové hybridy (aka Polestar 2, nebo studie vrcholové verze 508 od Pažoutů), do běžné praxe se uvedou techniky dalšího využití energie výfukových plynů, prozatím v malosériích z F1 (jako KERS a podobně), vstřikování vody, zážeh homogenní směsi kompresí. Nebo že se pohne s palivovými články na alkohol/nízké uhlovodíky. Že se při konstrukci rozšíří hliník a kompozity a místo dvoutunových budeme jezdit se stejně velikými auty něco přes tunu.

VK
VK
04. ledna 2020, 22:46
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Dělá nám tu na baráku zedník, co jezdí s krásnou E39, kombi, třílitrový diesel, automat. Takže na takové courání 20-30 kilometrů denně z dědiny do dědiny a zas zpátky, s nějakým Werkzeugem na palubě, se to dá a zjevně finančně neruinuje. Jak přijít k něčemu takovému v zachovalém stavu se mě neptejte, nevím.

VK
VK
04. ledna 2020, 14:17
0
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

Mám s W220 opačnou zkušenost. Za 150 tisíc koupena, dalších přinejmenším 150-200 tisícovek do toho zahučelo. Což by mi ani tolik nevadilo, jako že ani to, ani vyzkoušení celkem dvou opraven tvrdících o sobě, že se na mercedes specializují, stejně k vyřešení dvou největších otravností (vůle v řízení, nedržící dofukovatelná bederní opěrka) nevedlo. Majitel jiné W211, co jsem měl zájem o něco před tím a nakonec nekoupil, z Ostravy jezdil do servisu až někam k Písku. Pochopil jsem, proč.

Je pravda, že u W211 v porovnání nebude Airmatic s výměnou páru měchů za bratru 50 tisíc, resp. nemusí být, nicméně v dané cenové hladině budou i konvenční tlumiče + pružiny na výměnu a k tomu i to ostatní. Alternátor, převodka řízení, rozdělovací ventil topení/chlazení klimy, kompresory, čidla, revize náprav, to to má všechno společné. A všechno už bude více či méně hin a to se řeší pořád relativně blbůstky, motor a ostatní mohou být klidně v pořádku a stejně je to paleta. A pak úvaha, když za auto 150 tyček a to samé za vstupní nebo jednoroční opravy, jestli není lepší za tytéž peníze, nebo třeba čtvrt milionu novější, s míň problémy, kde by se vystačilo na vstup třeba jen s padesáti tisíci. Ale stejně to troskotá na praktické neexistenci slušných servisů.

VK
VK
02. ledna 2020, 20:19
1
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

No, nemůžeš. Klidně přiznám, že si historii a stav auta pohlídat dobře nedovedu, nevidím do toho.

VK
VK
02. ledna 2020, 13:30
0
Pět věcí, na které se těším v roce 2020

Polestar 2 je přesně to, jak bych hybrid chtěl. Elektromotor na obou nápravách, akumulátor, rekuperace a dobíjení spalovacím motorem. V podstatě nejlogičtější použití spalovacího motoru, zároveň způsob jak může spalovací motor a rozumná mobilita přežít i emisní limity. Jen škoda a v podstatě nechápu, že s tím přichází zrovna Polestar dělaný v Číně a že to musí stát tolik.

VK
VK
02. ledna 2020, 12:29
2
Ptejte se: Pohodlné kombi za 150 tisíc

FSI se nekarbonuje jak o život?

VK
VK
29. prosince 2019, 09:36
0
Elektrický pick-up od Rivianu sice nevypadá jako jehlan, v rukávu má ale zajímavý trik

Přitom masové rozšíření pick-upů je pouze z toho důvodu, že se jedná o šméčko na americké emisní předpisy. Formálně patří už mezi náklaďáky, nemusí plnit tak tvrdé limity.

VK
VK
24. prosince 2019, 02:14
0
Lexus RC 300h: Vůz perspektivního bezdětného muže

Ono taky 300h je u Toyoty standardní nebo lepší standardní motorizace. Něco jako třeba 20d u bavoráků. Čili pojede to pěkně, tryskáč nečekejte.

VK
VK
20. prosince 2019, 20:16
2
Mercedes-Benz E300de: Pan Jedinečný

Kabe, nesouhlasím tak úplně. Na vině tu bude spíš vepřová cenová politika evropských značek a zejména D3 (aka tak hybridu se vám zachtělo, holenkové, jo? tak to si přitlačíte; netýká se ani zdaleka jenom tohoto) ve spojitosti s neschopností/neochotou přicházet s promyšlenými konstrukčními řešeními. Jinými slovy, modus operandi posledních dvaceti let, vyrábět krámy s jednou vyvinutými a velmi konzervativně pozměňovanými technologiemi, stavět na tom základu načinčaný krám a za všechno si nechat pořádně zaplatit. Tady opět, vezme se E220 a jak to leží a běží se k tomu elektro část prostě přidá. I tak je půl milion za to hybridní elektro navíc renonc, zhruba na úrovni desetitisícových příplatků za elektrické ovládání předních židlí nebo jiný lak než bílý/černý u nejmenované prémiové značky.

Taková Toyota, Honda se celkem slušně připojuje, má hybridy prakticky ve stejné cenové relaci, jako ekvivalentní diesel a max. o sto-dvě sta tisíc našich peněz dražší, než základní benzín. Rozdíl mezi IS/ES/Camry s hybridem cenově někde uprostřed pomyslného rozstřelu na jedné a hybridy od Volva a Mercedesu jako nejdražší konec nabídkového pole na straně druhé, nemůže být víc do očí bijící. Navíc inženýrsky řešené, jak by to logika vyžadovala, zvětšení komplikovanosti konstrukce kompenzovat zjednodušením jinde, tam kde to asistence elektropohonu dovolí. Ponechat výkonové špičky, nepříznivé režimy chodu vč. rozjezdu, ten nepříjemný fakt, že funkce spalovacího motoru se nesrovnává s nulovými otáčkami, dynamiku atd. na elektromotoru. A spalovák nainstalovat jednodušší, optimalizovaný na efektivitu a nízké emise, radikálně zjednodušit převodové ústrojí. Což všechno v Toyotě je, spalovák nepřímovstřik bez turba, v Atkinsonově cyklu, převodovka jednoduchým planetovým soukolím, nebo u Hondy jenom lamelová spojka připojující spalovací motor až při dostatečné rychlosti. V Evropě umí vzít konvenční pohon jak je, se vší do té doby vývojem nasbíranou komplikovaností a kdynout k němu elektromotory a baterky navíc.

Udělat hybrid cenově únosný a spolehlivostí dnešní konvenční systémy překonávající jde, Japonci to předvádějí v přímém přenosu. Že to v Evropě místní značky neumí nebo nechtějí umět, je jejich problém, ne tak úplně vlastnost hybridu. Je to škoda, Japonci vsadili na benzínový hybrid, což je ve výsledku způsob, jak dostat z benziňáku dieselovou spotřebu, líp ne. Hybrid s dieselem je způsob, jak spotřebu/produkci CO2 stlačit ještě o poznání dolů. Což zrovna teď bude rozhodující pro samotné přežití aut jako takových.

VK
VK
09. prosince 2019, 18:34
0
Autíčkář se ptá: Jakou nejhorší poruchou vás naštvalo vaše auto?

Mně dojal servisák mercedesu, vždycky po nějaké sobě povoluje nafukovací bederní opěrka - diagnostika neukazuje pokles tlaku, problém neexistuje..

VK
VK
03. prosince 2019, 22:17
0
Chceme nová auta?

..bankou lesingem na nové. Samozřejmě.

VK
VK
03. prosince 2019, 22:15
0
Chceme nová auta?

Ještě zpátky ke Krabovi, řeklo by se dobře, místo platit dvacítku měsíčně do leasingu dva roky to vydržet, cpát to do štrozoku a mám půlmilion, za to už je perspektivní Julie nebo i Eskáda. Jenže...jenže přesně tohle se nestane, to co bych měl ušetřit, místo toho nacpu do udržování současného starého, původně luxusního povozu. Za dva roky nemám nic, v podstatě jezdit se starým vehiculem se točí klasický bludný kruh, co by se mělo ušetřit, nastrká se do oprav, není na perpesktivnější, musí se to házet do oprav dál. A ještě organizovat opravy, organizovat zálohu, bát se, jestli dojedu. Z bludného kruhu se nedá jen tak vystoupit, ten se musí rozetnout. Třeba bankou, co se původně strká do oprav, cpe s do banky. Nula od nuly ve výsledku. Pakliže je cash flow. Jednoduše potom součást nákladů práce. Nebo součást ceny reprodukce pracovní síly, jak by řekl klasik a Beast.. ;)

VK
VK
13. listopadu 2019, 17:17
0
Ford Mondeo HEV: Opomíjeno neprávem?

Je tam to co tam má Toyota - jednoduché planetové soukolí, slučuje elektromotor a spalovací motor do jednoho výstupu.

VK
VK
27. října 2019, 13:37
0
Toyota Camry 2.5 Hybrid Executive VIP: Ber, nebo nech být

Asi největší paseku dělá označení e-CVT. Což odkazuje na výsledné chování, jinak to kromě názvu nemá s vlastní CVT s kuželovými koly atd. nic společného.

VK
VK
26. října 2019, 14:27
1
Toyota Camry 2.5 Hybrid Executive VIP: Ber, nebo nech být

V podstatě úplně jednoduché a robustní zařízení, nemá se prakticky co rozbít. Toyota to vymyslela bez velké nadsázky geniálně.

VK
VK
26. října 2019, 14:24
1
Toyota Camry 2.5 Hybrid Executive VIP: Ber, nebo nech být

Právě naopak, to co tam Toyota má, je přesně úplně jednoduchý planetový převod. Má dva stupně volnosti, když se oba obsadí vstupem, otáčky výstupu jsou dané. Tak třeba spalovák pohání oběžné kolo, eektromotor unašeč satelitů - jejich otáčkami jsou pevně dány otáčky centrálního kola, které pak pohání nápravy. Takže (zjednodušeně řečeno) změnou otáček elektromotoru se plynule mění výstupní otáčky. Teprve výsledné chování tak připomíná CVT.

VK
VK
21. října 2019, 22:15
0
Ptejte se: Potřebuji vůbec nějaké nové auto?

Máš-li 900 tisíc na auto - kup si jej. Přijdou potomci, přijde nedejdveře prostornější bydlení pro rodinku a na auto už jednoduše nebude, v podstatě poslední období, kdy máš peníze a můžeš si pořídit slušnější povoz. Pak prostě nebude za co.

VK
VK
21. října 2019, 20:47
0
Volvo odhaluje budoucnost automobilismu. Bude se nám líbit?

Popírání globálního oteplování je v principu to samé - dokonce vedeno těmi samými prostředky a z části i těmi samými skupinami - jako ještě před nedávnem popírání vlivu kouření na zdravotní stav. Včetně ignorování, napadaní, relativizace desítky let ověřených studií. V poslední době je vidět jeden zajímavý posun, už se opouští popíraní klimatické změny jako takové - je asi už příliš očividná - přesouvá se k rozporování vlivu člověka na změny. Je to vidět i tady v diskuzi.

Mít rád auta neznamená muset popírat problém, v němž čím dál hlouběji vězíme. Je koneckonců celá třída opatření, jak celkovou produkci CO2 snižovat, nemusí to být nutně elektrifikace a/nebo zákaz aut. Spíš by zrovna od nás, resp těch co mají rádi auta, bylo racionální, místo močení proti větru naopak zatáhnout za úder, jak v boxerské taktice. Přihlásit se k boji za klima - a směřovat jej mimo automobily, možnosti jsou. Od přesměřování vlny zákazů z osobáků k náklaďákům/kamionům - zejména pro autíčkáře je to spojení příjemného s užitečným, po výrobu uhlovodíkových paliv z přebytků solární a větrné energie, které nutně budou vznikat, masivně a bude se muset řešit, kde je skladovat, tohle je metoda P2G, takže se mohou spalováky přibližovat emisní neutralitě.

VK
VK
04. října 2019, 10:18
1
Volvo odhaluje budoucnost automobilismu. Bude se nám líbit?

Cokoli si musím objednávat, s tím mám celkem zásadní problém. I k holiči chodím do těch vůčihledně ubývajících oficín, kde se člověk může posadit, přijde na řadu a hotovo. Objednávání byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem přestal chodit dávat krev. Se sdílenými auty - termín sdílená je vytírání zraku pro trochu modifikovanou půjčovnu - budu se muset objednávat. Navíc mobilní aplikací.

VK
VK
16. září 2019, 20:30
0
Ich bin ein Moskauer: Stručná historie Moskviče

Ke Sch: Ještě některé modely vyráběné v Polsku, Syrena, Varšava - ačkoli ty byly zase licenční sovětské Pobědy. Které samy byly ovšem originální konstrukce, rovněž jako Volhy - ty se naopak dokonce stavěly jednu dobu licenčně v zemích Beneluxu jako vozy taxislužby.

VK
VK
14. září 2019, 19:42
0
Když se řekne Citroën...

Vývoj...tam se už zas tolik vyvíjet nemuselo, byl to desítky let zavedený systém.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Ford Mustang 2.3 ecoboos 2016
Ford Mustang 2.3 ecoboos

2016 rok výroby
317 koní výkon
2 ccm objem

Ford Econoline  1988
Ford Econoline

1988 rok výroby
179 koní výkon
4 900 ccm objem

Buick Riviera  1967
Buick Riviera

1967 rok výroby
360 koní výkon
7 000 ccm objem

Lincoln Town Car L 2001
Lincoln Town Car L

2001 rok výroby
174 koní výkon
4 600 ccm objem

Opel Insignia Opel Insignia 4X4 BUSINESS 2016
Opel Insignia Opel Insignia 4X4 BUSINESS

2016 rok výroby
125 koní výkon
1 956 ccm objem