načítám data...

VK

JménoV K
BydlištěJihlava
Registracepřed 3.6 rok.
Poslední aktivitapřed 2.1 dny
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků384
Pozitivních komentářů u článků84
Negativních komentářů u článků30
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

VK
VK
19. dubna 2021, 13:51
5
BMW M340d xDrive Touring: Tady je svět ještě v pořádku

Přesně tohle by mi při mém způsobu ježdění dávalo největší smysl. Akorát ta cena, no...Stinger s benzínovým šestiválem by byl ještě i s benzínem na čtyři leta zadarmo.

VK
VK
20. března 2021, 00:44
0
Dodge Charger Pursuit: Proč plecháče?

Pěkné, pěkné. Kolik to tak stojí, tedy smím-li se ptát?

VK
VK
08. března 2021, 18:26
0
Volvo S90 B6 AWD: Jiný přístup

Příjemně překvapuje spotřeba v testu. V podstatě tu samou mám se Stingerem - v naftě.

VK
VK
18. února 2021, 19:56
0
Moje osobní radosti a strasti s PR

Červený.

Dva dvojku diesel.

VK
VK
16. února 2021, 09:21
0
Moje osobní radosti a strasti s PR

Za sebe mohu dodat, že k rozhodnutí dát přednost nakonec Stingeru přispěl Autíčkář lvím podílem. Respektive dát jej na seznam uvažovaných, jít si vyzkoušet a nechat vypracovat nabídku, pak už to to víceméně vyplynulo samo od sebe.

VK
VK
12. února 2021, 23:58
0
Peugeot 508 SW Hybrid: Kombík z komiksu

Pecka bude vrcholová varianta s elektromotorem vpředu i vzadu.

VK
VK
01. února 2021, 10:18
0
Proč nechápeme nová auta

S dotykovým displejem radiomapy mě nakonec smířily audioknihy, při jízdě pouštěné. Přetažením prstem se dá posunout jenom pár desítek vteřin dopředu, když jsem něčemu nerozuměl. Nemusím přehrávat znovu celou stopu.

VK
VK
22. ledna 2021, 10:46
0
Autíčkář se ptá: Posloucháte za volantem nebezpečné songy?

Audioknihy, naposledy Victor Hugo, Die Elenden. Po tom mám absťák.

VK
VK
18. ledna 2021, 18:14
0
BMW M340i xDrive: Švýcarský kapesní nůž

Tady v tom našem maloměstečku jeden na sídláku s takovým C43 parkuje....aneb ty skrupule co tomu řeknou sousedi tak úplně nechápu, ale třeba to jde na vrub scházející sociální inteligence, kdo ví.

VK
VK
18. ledna 2021, 12:24
1
Toyota Yaris Hybrid: Velké změny, velká překvapení

...což vzhledem k vlastnostem obou pohonů je to nejlogičtější a s ohledem na jízdní vlastnosti nejlepší, co lze udělat.

VK
VK
15. ledna 2021, 21:31
1
Toyota Yaris Hybrid: Velké změny, velká překvapení

V tomhle Yarisku (stejně jak v ostatních toyotích hybridech) se vstřikuje jak?

VK
VK
06. ledna 2021, 13:13
0
2021 | Co v autech už nenajdeme

Úplně jednoduše. Dokud se přijede na sídliště a v okruhu pěti set metrů se najde místo, kam auto píchnout, je to jedno. Jakmile se po osmé večer přijede a všude plno, jedno to být přestává.

Řečí odbornou, z volného místa se stává vzácný statek a vzácný statek je potřeba ocenit.

VK
VK
06. ledna 2021, 13:02
0
Potvrzeno: Mazda MX-30 dorazí jako hybrid s Wankelovým motorem

Pěkné.
Logicky dalším krokem by byl extender dojezdu (resp. sériový hybrid) s turbínovým spalovacím motorem, třeba se taky dočkám.

VK
VK
04. ledna 2021, 23:21
-1
2021 | Co v autech už nenajdeme

Tak zase, kdyby to vedlo k vymizení prastarých Felicií, Favoritů a podobně, pro něž parkoviště slouží jako odstavné plochy co je rok dlouhý a pak není kde zaparkovat, nebyl by to špatný výsledek.

VK
VK
02. ledna 2021, 22:10
0
2021 | Co v autech už nenajdeme

Myslím třeba zavřené hranice, faktickou likvidaci letecké dopravy.

VK
VK
02. ledna 2021, 21:22
1
2021 | Co v autech už nenajdeme

Mno, ještě před Coronou jsem byl téhož názoru. Jenže za poslední rok se ukázalo, že žádné "tohle není možný, tohle nezavedou/nezakážou/nezruší, tohle si nedovolí, to by se lidi vzbouřili" neplatí. Zavedli, zakázali, zrušili, dovolili si, lidi se nevzbouřili. Plus k tomu že jsou rozhodnutí, jež požaduje duch doby, z nichž jsou všichni nešťastní, nikdo je nechce, ni ti, kteří je přijímají - a přesto se schválí.

VK
VK
01. prosince 2020, 21:15
0
Jak nahradit právníka strojem aneb kde se tu vzal tempomat?

Podle právě schvalované směrnice se systémy jako udržování v pruzích nebudou smět dát vypnout jediným úkonem, bude povinná kombinace. Zároveň s tím se zavádí povinnost inteligentního tempomatu, zatím akorát nepanuje shoda nad tím, jak konkrétně má být realizováno omezení rychlosti. Prozatím (?) padl pod stůl návrh na tvrdou redukci výkonu, ve hře jsou vibrace do plynového pedálu nebo zvukový alarm. Takže nejpozději od roku 24 budou všechna auta masírovat nohu na plynu anebo řvát jako při rozepnutých pásech, jen co se meziměsto zrychlí nad devadesátku. Samozřejmě v praxi to bude tak, že jak existuje nabídka vymlácení DP-filtru, zabudování antiradaru, vzniknou nabídky na vyřazení tohoto systému. Nakonec se jedná u těchto systémů vždycky o sofwarovou záležitost, takže to musí jít vždycky a ne moc složitě. Nota bene když zbytek světa toto nařizovat nebude a budou v něm nabízeny k prodeji tytéž modely. Alespoň z principu. Ale rozhodně nebude žádné štěstí se natvrdo pouštět hned od začátku do nelegálních a neautorizovaných změn v řídících systémech auta.

VK
VK
30. listopadu 2020, 18:08
8
Jak nahradit právníka strojem aneb kde se tu vzal tempomat?

Článek jde aktuální situaci takříkajíc do rány; jestli se skutečně na evropské úrovni schválí povinný "inteligentní" tempomat s omezením rychlosti podle aktuálně platných limitů bez možnosti to vypnout, ač nerad, zařadím se rovněž mezi ty co tvrdí, že líp už bylo.

VK
VK
30. listopadu 2020, 13:07
3
VK
VK
28. listopadu 2020, 12:57
0
Volvo V90 Cross Country B5: Tmavomodrý svět

Však kapitalismus. Volvo krachovalo, koupil jej Ford, nedařilo se dál, prodal čínskému koncernu. Který se tím zjevně naučil dělat konkurenceschopná auta ve vlastních, čínských fabrikách. Tak to chodí. Kapitál tu není kvůli tomu, abychom měli krásná auta, kapitál je tu proto, aby vydělával. Pěkné automobily, počítače, mobily jsou přinejlepším vedlejší produkt. Příjemný, ale vedlejší. Alternativa byla býval poslat značku dole vodou, nebo státní podpora. To by se zase řvalo, že je to netržní nebo co co co.

VK
VK
17. listopadu 2020, 21:42
3
Audi A4 35TDI: Auto do uspěchané doby

V podstatě to cenově odpovídá BMW i M-B, za 1,4 mio ceníkových, 1,2 po standardní slevě se dostane základní motorizace a s výbavou potřeba rozmýšlet. Dobře, že stále existují alternativy typu Singer, IS (v Evropě končí, bude scházet, ačkoli...moc lidem zas ne, podle prodejů), Julie od Alfy, do jisté míry Jagy, Volva. Kde se dá za stejné peníze pořídit víc auta; za ten znáček na kapotě se připlácí strašně moc.

VK
VK
17. listopadu 2020, 14:51
0
Audi A4 35TDI: Auto do uspěchané doby

Má v dnešní době ještě smysl benzín? Bude mít vstřiky, vysokotlaké čerpadlo, turboplnění, částicový filtr, z toho všeho bude navíc karbonovat, spolehlivostně žádná výhoda. Skrz to všechno i gumovou charakteristiku na přidání plynu s citelnou prodlevou; pokud možno tankovat 98 oktanů.

VK
VK
17. listopadu 2020, 13:07
1
Škoda Octavia G-TEC: Plyn se stále hlásí o slovo

Zákaz do podzemních garáží a parkovacích domů plynu vystavuje prakticky stopku. Škoda

VK
VK
15. listopadu 2020, 00:33
1
TopX automobilových sebevražd

Mohu posloužit s vlastní zkušeností, S-Klasse, r.v. 2005, takže W220. Koupeno roku 2017, od tehdejšího bráchova šéfa v práci na soukromé bázi, na poměry prověřený původ, řeklo by se. Prodáno letos na sklonku zimy, po najezdění cca 50 tisíc km. Vstupní opravy zhltly obratem 150 tisíc - počítal jsem s tím, pro zajímavost (u každého koupeného kusu to bude více méně originální kombinace nedostatků,) přední pneumatické měchy, revize předních náprav, v těsném závěsu rozdělovací ventil horký/chladný vzduch v klimatizaci a nějaké drobnosti. Plus výměna alternátoru u dvanáctiletého kusu jsem chtěl preventivně.

Potom se to ovšem plynule sypalo dál, co si vzpomenu netěsná kostka pneumatiky s novým kompresorem, opět nefunkční klimatizace/topení, vedoucí k výměně nakonec celé řídicí jednotky klimatizace s kompresorem a další věci, minimálně sto tisíc celkově. Vůbec jsem přitom třeba nemusel řešit motor, jednalo se o šestiválec turbodiesel, ačkoli na konci se už začaly hlásit vstřiky o slovo, nijak dramaticky. Stačí, jak se kazí to okolo motoru. Plus dvě věci, které mě pily krev od začátku, příliš namáhavé řízení a nedržící nafukovací bederní opěrka, se nepodařilo vyřešit vůbec. Přes opakované pokusy za celou dobu; na to, v čem spočívá problém - ne řešení, jen problém - jsem nakonec přišel sám, až někdy ke konci mě napadlo (pane vachmajstr, vy jste hlava!) si projet nějakou jinou W220 z bazaru a ejhle, řízení je skutečně je těžší, resp. nastavení účinku serva, což nevadí, když je přesné. V tom mém byly velké vůle, kombinace těžšího řízení a nutnosti neustále volantem je korigovat je přesně to, co vadí. Nikdo z mechaniků, k nimž jsem jezdil, mi tohle nebyl schopen sdělit.

Vůbec opravy a mechanici, nebyl jsem schopen najít opravnu, kde by mě nějakým způsobem netahali za nohu, představa že když budu platit co si řeknou, bude opravář dělat co chci a v přiměřeném čase - nemám na mysli ze dneška na zítřek, v řádu třeba jednoho týdne - se ukázala být mimo realitu. Nevím proč, vždycky mi to připadalo jako to nejpřirozenější, co může být, oni udělají co chci, já zaplatím, kolik si za to řeknou, nefunguje to tak. Nebrat jako stížnost, prosté konstatování faktu, jsem obyčejný makovec a uživatel, v opravách se nevyznám a nehodlám vyznat, neumím se hádat, nemám známé, mohu si za to sám. Tohle všechno nakonec vedlo jak k prodeji, tak - spolu s podobnou anabází u paralelně, arciť víc jak dvojnásobek doby a čtyřnásobek kilometrů provozovanou C5 - k rozhodnutí raději platit leasing, vozit se novým Stingerem a dalších pár let prostě neřešit. I finančně to vychází podobně, nervy a čas šetří naprosto neuvěřitelný způsobem.

Co snad jako závěr napsat, myšlenka koupit staré auto kategorie S-Klasse za nízké stovky tisíc, nešetřit a dát do toho další nízké stovky tisíc, nechat spravit, co je aktuálně špatně nebo hrozí, že se podělá a pak si prostě jezdit. - nefunguje. Přinejmenším v mém případě nefungovalo. Asi by bývalo lepší, než dát 150 tisíc do koupě a 150 tsíc do první opravy, rovnou jít do něčeho za 300, + třeba 50 první nutné investice, o pár let mladšího a míň se sypajícího, by bylo po všech stránkách lepší rozhodnutí. Ale jestli by to i tak fungovalo, netroufám si říct.

VK
VK
11. listopadu 2020, 21:52
1
Ptejte se: Luxusní sedan za milion

Z osmiměsíčního jezdění Singerem, arciť naftovým (řešil jsem v zásadě velmi podobné zadání), je potřeba vzít do úvahy:
- je vyšší hlučnost v dálničních a vyšších rychlostech, především aerodynamický hluk
- stavba a poloha sedačky je skutečně hodně nízká a kvůli střeše se nedá zvýšit, snadno začnou bolet záda.

VK
VK
03. října 2020, 18:46
0
Prospívá auto duševnímu zdraví? Mému rozhodně ano!

Technická - nabyli to potkani? Krysy před nějakými dvěma stovkami let prakticky vymřely.

VK
VK
12. září 2020, 12:57
0
Autíčkář se ptá: Vozíte v autě maskota?

Rákosníčka, na zadním sedadle zapomenutého po převozu potomka. Zalaminované potvrzení IZS/kritické infrastruktury, od jara jsem raději nevyložil.

VK
VK
31. srpna 2020, 00:38
0
Auto nebo byt v Brně? Aneb jak se rozhodnout (ne)rozumně

Co mohu sloužit svou omezenou rakouskou zkušeností, tady lidi, přinejmenším Oberärzte, nijak moc neřeší, v čem kdo jezdí. Máme tady Polo, Quashkai (nebo jak se to píše), Fabii,, Ceed, Golf, čím jezdí primář vlastně nevím, do práce na každý pád chodí pěšky. Něčím "lepším" jezdí prakticky jenom ti, kdo se o auta zajímají a chtějí si to dopřát kvůli tomu autu samotnému. Ale co přišel borec z Německa, říkal, že tam to jako status-symbol prožívají o dost víc.

VK
VK
27. srpna 2020, 21:37
0
Bazarový snílek: Když chcete udělat dojem s napjatým rozpočtem

Pokud jde o to, s Volvem se udělá dost parády. Vzpomínám, jak jsem se svou S80 I, r.v. 04, tenkrát desetiletou, zaparkoval u kteréhosi hotelu v Salzburgu - mezi ostatními parkujícími s Audinami. Mercedesy a podobně to docela zapadlo, vůbec nepůsobilo jako chudý příbuzný.

VK
VK
26. srpna 2020, 13:14
2
Autíčkář se ptá: Kam se poděly holky s láskou k motorismu?

A kde jsou teda ty hromady ženských na Autíčkáři?

VK
VK
25. srpna 2020, 13:08
4
Autíčkář se ptá: Kam se poděly holky s láskou k motorismu?

Od malička žité stereotypy a rozdělení rolí. Do čehož jsme všichni ponoření, prostupuje celým životem tak důkladně a samozřejmě, že to do maličkých človíčků ani už nikdo nemusí explicitně vtloukat, že mladí a posléze staří mužové se budou zajímat o autíčka - a mladé dámy ne. Což zpětně to prostředí stereotypů a rolí potvrzuje a upevňuje, obluda se zakusuje do vlastního ocasu a pes jitrničku sežral.

Nejsou to jenom auta. Mezi jeskyňáři je výrazně přepytlováno, mezi hráči deskových her jsou většinou - zrovna hráči, hráčky menšinově.

VK
VK
25. srpna 2020, 10:16
0
Renault ZOE: Vědět, jak na to...

Vždycky je výhodnější vydělávat s vyšší marží na míň kusech, než naopak. Přinejmenším dokud není nasycen segment trhu který je tu vyšší cenu/marži ochoten platit.

VK
VK
23. srpna 2020, 23:19
0
BMW 330e: Pokrok nezastavíš

Fandatik: třeba mně se 120 tisíc na spotřebě za daných podmínek vrátí za dva roky.

VK
VK
23. srpna 2020, 21:57
0
Renault ZOE: Vědět, jak na to...

Typicky má elektromotor cca desetinu součástek oproti spalovacímu. Navíc bez nutnosti konstruovat, zkoušet a pak vyrábět množství teplotně, tlakově a teplotně vysoce namáhaných součástek a k tomu je dimenzovat na dlouhou životnost v takových podmínkách.

VK
VK
06. srpna 2020, 13:56
0
Ptejte se: Velký motor, malý rozpočet

Setkal jsem se s úvahou, že dvanáctiválec s 12-15litrovou spotřebou a odpovídajícími kilometrovými náklady nebude mít za sebou nijak vysoké nájezdy. Zároveň to bude ze stejného důvodu filtr pro šetřílky, co chtějí "prémii", ale už ne se o ni starat. Takže by se mohlo jednat o ve srovnání s nižšími motorizacemi o za dané peníze a v dané kategorii koupi relativně velmi slušně zachovalého kusu, nezhuntovaného půl milionem kilometrů, nezruinovaného v po řadě třetím, čtvrtým, pátým majitelem. Ti jdou spíš do šestiválců v naftě, maximálně do osmihrnku. Člověku nesmí být arciť líto živit tu spotřebu, v součtu by se to mohlo i tak vyplatit.

Ale těžko říct. Z vlastní zkušenosti tříletého vlastnictví W220 - motor bylo přesně to, co nikdy větší problém nepředstavovalo. Zato se sypalo všechno kolem; ačkoli to byla plebejská nafta šestivál, ten zbytek auta je kolem toho stejný.

VK
VK
04. července 2020, 12:47
3
Temná doba motorismu

Třeba ne. Jsou lidi, kteří vážně auta k životu nepotřebují , typicky bydlí v bytě, ve městě, v němž i pracují. Kterým potom auta vadí, ubírají prostor a ohrožují je - a to zcela objektivně. Kteří nechtějí čichat smrad a nechtějí se potýkat s čím dál většími vlnami vedra. Koneckonců jsem k nim sám patřil. Prvních třicet let života, než jsem najednou musel začít jezdit +- 100 kilometrů do práce - a zalíbilo se mi to. Mimochodem díky velké limuzíně s automatikou, jinak to nesnáším dodnes.

VK
VK
03. června 2020, 13:38
3
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

Spalovací auto že nikdy na nízkoemisní pohon jezdit nebude? Pakliže se mají obnovitelné zdroje skutečně masově rozšířit a nahradit fosilní, jednoduše se ukládání neméně masivních přebytků elektřiny vyřešit bude muset, když se zrovna rozhodne foukat a svítit. Jednou z rozvíjených metod je P2G, výroba uhlovodíků ze vzdušného oxidu uhličitého za dodávky přebytečné solární a větrné elektřiny, vzhledem k tomu, že s tím napevno počítá takový solárně-větrný lobbyista jako Smrž, asi se s tím dá počítat jako s do budoucna se napevno etablující metodou. Takže soláry a větrníky dost možná zachrání spalovací auta, pak se může jezdit na P2G metan, benzín nebo naftu a ve výsledku to bude emisně neutrální. Koneckonců jeden takový P2G poloprovoz provozuje - zrovna Audi, nazvali to nějak jako e-diesel.

VK
VK
03. června 2020, 13:25
0
Hyundai Ioniq Electric: Efektivitou k lepším zítřkům

Vlastně pořád to samé. K praktické použitelnosti to chce baterku s tak ještě minimálně dvojnásobnou energetickou hustotu. Anebo když už jednoúčelové zařízení na pocukávání po městě a přilehlém okolí, za poloviční cenu spalovacího ekvivalentu.

VK
VK
31. května 2020, 15:28
-2
Mazdí trable: Konečné řešení osobní (ne)mobility

Naopak, terminologie jednotná je. Obojí využívá rozdílného časování ventilů, zatímco v Atkinsonově cyklu se sací ventil uzavírá později, po překonání spodní úvrati pístem, s návratem části směsi do sacího potrubí a zkrácením kompresní doby - u Millerova cyklu se zavírá naopak delší dobu před spodní úvratí pohybu pístu, takže dál píst pokračuje "naprázdno" a přes dolní úvrať ve válci vzniká podtlak. Výsledek je stejný, relativní zkrácení kompresní doby. S výhodou v millerovské variantě, že nic nevrací do sacího traktu, takže jsou nižší čerpací ztráty. Zato se při vyšších otáčkách snižuje účinnost plnění a točivý moment, to je taky hlavní důvod, proč je potřeba kompresor. Tenhle negativní efekt je naopak v atkinsonovské úpravě znatelně menší.

VK
VK
28. května 2020, 12:48
1
Volvo V60 T6 AWD Recharge: Elektřina ve službách prostých řidičských radostí

Tahle koncepce 4x4 bez kardanu, s elektromotorem vzadu, je přesně to, co bych chtěl. Vlastně být to o půl milionu lacinější, teď tím jezdím. Obecný problém evropských hybridů, cena na horní hranici rozmezí značky. Toyota dá něco podobného v ISku (dobře, dobře, není to čtyřhrab a není to kombík, ale i tak) přesně za ten půl milion míň.

VK
VK
24. května 2020, 22:02
1
Ptejte se: Lexus LS, nebo Lexus LS?

Nejel, ale docela rád bych. Vzpomněl jsem si na Genesis, že vlastně sedí do zadání jak pozadí na hrnec. Velká limuzína s více-jak-čtyřválcem benzínem. Vlastně jsou tyhlety neobvyklosti docela slušná cesta, jak mít víc auta za míň peněz. Neplatí se značka. Kdo to neřeší, pro toho výhoda. Cena následného prodeje problém bude, ale ta se už zaplatila na odpovídající ceně za pořízení.

VK
VK
22. května 2020, 14:27
-2
Ptejte se: Lexus LS, nebo Lexus LS?

V zadané cenové hladině by se dalo ještě uvažovat o Hyunday Genesis. Vzácnost, z recenzí vychází jako spolehlivá. Pro puristy, je jenom s benzínem.

VK
VK
07. května 2020, 21:54
0
Kia Stinger GT 3.3 V6 T-GDI: Stará škola

No je, no. Jenže za týden něco přes tisíc kilometrů natočím. Teď teda míň, tak tři čtvrtky, prakticky jen do práce a ve zředěném rytmu, ale to (snad) nebude trvat věčně. A k tomu hypo, potomek, žena na mateřské...náhodou je nakonec ráda, že to tak dopadlo. Že není doma Julie, s asymetrickou espézetkou.

Přirovnal bych to s dieselem ke stálé milence. Úplně výbuchy extáze to nejsou. Ale člověk se stejně těší.

VK
VK
07. května 2020, 16:59
2
Kia Stinger GT 3.3 V6 T-GDI: Stará škola

Tak jo, už bezmála dva měsíce a pět a půl tisíce kilometrů mám takovou Kiu. Akorát v červené a především, v naftě. Co teď mohu alespoň trochu hodnotit, že jsem nevzal ten 3,3 litr benzín, mě trochu mrzí. Jezdí pěkně. Dokáže být rychlá, tak jaksi mimochodem a nevtíravě je najednou na tachometru hluboce ilegální rychlost. Výkonová špička a pocit raketového zrychlení tomu chybí a když na to šlapu ve snaze něčho takového dosáhnout, motor se akorát trápí. Ale to jsou luxusproblémy, ve skutečnosti jsem o tom od počátku neuvažoval, čtyři litry spotřeby při tom nájezdu za měsíc - za to mohu i došantánu a ještě zbyde. Co by se mi líbilo spíš, vybyavit ten diesel čtyřválec nějakým mild hybridním systémem. Pro ten pocit reakce na plyn. Jinak se mi ale při zkušební jízdě nezdálo, co se tak dokážu upamatovat, samozřejmě byla ve vrcholném provedení, že by ten benzínový šestivál zrychloval nějak úplně výrazně drtivěji. Přece jen 510 a 4550 newtonmetrů není žádný zas propastný rozdíl.

Jinak vlastně typické gétéčko. Příjmený společník nadlouhé cesty. Když se jezdí do práce daleko, cesta má alespoň trochu bavit a přinejhorším neotravovat. Na sezení velké,spíš je asi nejproblematičtějíš, že je stavba vážně hodně nízká. Taky jsem úmysleně nechtěl střešní okno, léty soužití s takovým a s panoramatickou střechou jsem se přesvědčil, že jednak mi vůbec k ničemu není, jednak ubírá dobře dvě čísla nad hlavou. Tady jsou docela poznat. Jinak takový ten pocit zvenku a při posazení velkého, ale ovládáním malého auta. Na standardních osmnáctkách je to i v té nižší výbavové řadě s konvenčními tlumiči až překvapivě pohodlné (píšu jako odchovanech hydropneumatiky v C5 a pneumatiky v W220), řekl bych i méně tvrdé, jak ten šestivál s adaptivním tlumením, nicméně na tenkcýh devantenáctkách, co jsem zkoušel. Z výbavy všechno možné, asi nejvíc jsem ocenil HUD, nemuset se dívat na budíky vůbec. Je akorát poznat, že se jedná o buďto optikou nebo odrazem od skla polarizované světlo, se slunečními brýlemi se trochu ztrácí.

K radiomapě nemohu nic moc napsat, párování s chytrým telefonemnevím, nepoužívám, on-line připojení je v poslední době spíš nebezpečné z dobře srozumitelných důvodů. Mapa je, navigaci jsem vlastně ještě nepotřeboval, trasy zatím jezdím známé, hrát to hraje jak rádio, FM i digitální, Ö1 naladit dokáže a jinak dokáže (konečně!) hrát USB-portem z flashky. Trochu mi chybí CD přehravač, knížky naposlech musím převádět do mp3 a na USB-stick. Detail. Na zvuku je znát, že to má subwoofer, jinak se zas tak moc nevyznám, než abych se neomezl na hraje to dobře.

360° kamera, dobrá věc, pípaní vpředu, v zadu, co si víc při parkování přát. Automatické přepínání světlometů, dnes standard, pro mě novinka, pořád jsem si nezvykl, na horizontech reaguje pozdě, což měznervózňuje a raději přepínám sám, to je ale obecná vlastnost. aticové světlomety to nemá, snad jedině to.

Juniora za sebe v sedačce posadím a nemusím se sám omezovat, to byl jeden ze stěžejních argumentů pro. Zvažované alternativny jsou o 15-20 čísel kratší a na cestování s potomkem to má vliv poměrně zásadní. Plus je to za 1,2 mio prakticky fplné, jak i zmíněno, za to bych se musel s bavoráckou trojkou hodně krotit. ISko by mi dali rovněž takříkajíc v plné palbě za totéž, ale kratší a jenom zadohrab, přece jen, na Vysočině sníh občas napadne. A silničáří jezdí až od šesti. Juliii mi nechtěli prodat, o té historii jsem už psal, jinak bych asi byl měl ji. Ale nemám důvod si nakonec stěžovat. Statusový efekt...nejčastěji jsou poznámky "pěkný auto, kolik to má koní?" od úředníků na hranici. A od starého pána na kole na benzince - wie vü PS hoats, fois i froagn deaf?

VK
VK
28. března 2020, 22:49
0
Věci, které prostě musíte mít

Vida, zajímavé. Třeba by v IS rovněž byla.

VK
VK
28. března 2020, 14:26
0
Věci, které prostě musíte mít

V aktuálně novém Stingeru jsem speciálně nechtěl střešní okno a dalo se to tak objednat - v zimě tím vždycky trochu táhne, v létě pouští horko, omezuje výškové nastavení židle o dobře dva centimetry. Jinak má všechno co si tak lze přát, jenom maticové světlomety s vykrývání protijedoucího auta ne, nepřítomnost nevadí. HUD je perfektní velmi rychle se na to zvyká; co mi jediné chybí, není už CD přehrávač. Ten se ale už nemontuje snad od ničeho.

Co bych naopak velmi ocenil, ovšem v Evropě obecně nedostupné - v USA standard, takže objektivně to nemůže být problém - nastavování výšky pedálů.

VK
VK
03. března 2020, 09:59
1
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

330i předváděčka za 1,2 mio, nový od 1,3...co jsem tak udělal zkušenost na podzim při výběru vlastního nového auta, 320xd, čili vlastně základní motorizace, nabzeli za skladovky od 1,5-1,6 mio, se slevami byli ochotni jít na 1,4; cokoli víceválcového střílelo někam blíž ke dvěma milionům. A to bych se musel pořád ve výbavě pořád docela brzdit, kupodivu laciněji nabízeli nechat si nakonfigurovat vůz nový a vyrobit, tam by to bylo 1,4, pči slevě 1,2. Ale pořád zákaldní dvoulitrová nafta a ve výbavě y se muselo rozmýšlet co ano a co už raději ne. Vlastně bych čekal skladovku lacinější než nový vůz z výroby, ale pravdu přiznat, nepatřím k dobrým vyjednavačům.

VK
VK
03. března 2020, 08:54
0
Ptejte se: Který sedan střední třídy vybrat?

KIA Stinger, za 1,25 mio se sežene šestiválcová předváděčka, výbavově prakticky se vším, co se dá tak kde dostat. Jediný ústupek purismu snad, že je to liftback, spíš pak s výhodou, líp se v tom ubytuje rodinka, krámy na stěhování a tak dále.

VK
VK
23. února 2020, 22:22
0
Volvo V60 T8 TwinEngine: Komplexní řešení

Tři - vlastně čtyři - motory místo jednoho, bambilion číčovin, bude se sypat...tohle znělo už co se uváděl před dvaceti lety Prius. Nepotvrdilo se, v New Yorku namotají k milionu kilometrů coby taxíky. Když se na to trochu blíž podívá, jsou obavy z nárůstu složitosti z větší části neopodstatněné. Elektromotor, kor asynchronní s kotvou na krátko nebo synchronní s permanentním magnetem coby rotorem, má typicky desetinu součástek oproti spalovacímu motoru. Takže tři elektromotory navíc je maximálně o třetinu víc součástek. Jenže situace je ještě o poznání lepší, u elektromotorů neexistují rázy, přeměna lineárního pohybu na rotační, nutnost na mikrony přesného sesazení dílů a toho mimořádná citlivost k opotřebení, není styk horkých spalin, sazí a podobně s olejem, tepelné namáhání o řád menší. Silová elektronika, akumulátor mechanickému opotřebení nejsou vystaveny vůbec.

Čeho bych se u evropských hybridů bál, že spalovací část, jimiž se osazují, jsou klasické turbobenzíny s přímým vstřikem, s tou samou u poměrně složitou mnohastupňovou měničovou převodovkou. Takže budou trpět všemi neduhy typickými pro přímovstřikové turbobenzíny a mnohastupňové měničové automaty. Na rozdíl od Toyoty, která tohle všechno díky elektrické části zjednodušila.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Oldsmobile 98 Regency  1981
Oldsmobile 98 Regency

1981 rok výroby
130 koní výkon
5 000 ccm objem

Buick Skylark  1968
Buick Skylark

1968 rok výroby
180 koní výkon
6 ccm objem

Cadillac Fleetwood Brougham 1984
Cadillac Fleetwood Brougham

1984 rok výroby
140 koní výkon
4 100 ccm objem

Alfa Romeo 166 2,4JTDm Facelift Bez koroze ES 2005
Alfa Romeo 166 2,4JTDm Facelift Bez koroze ES

2005 rok výroby
175 koní výkon
2 387 ccm objem

Chrysler Imperial Le Baron 1975
Chrysler Imperial Le Baron

1975 rok výroby
218 koní výkon
7 206 ccm objem