načítám data...

VK

JménoV K
BydlištěJihlava
Registracepřed 16.5 měs.
Poslední aktivitapřed 14.2 min.
Komentářů u článků256
Pozitivních komentářů u článků38
Negativních komentářů u článků21
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

VK
VK
dnes v 22:53
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Ještě se na to dá dívat obráceně. Vlastně pánbůh zaplať za součástky, kde je dopředu známa omezená životnost - prostě se plánovaně vymění/opraví a jede se dál. Hroutí se někdo snad a jede tirády o strašlivé servisní náročnosti, že musí po 100-200 tisících vyměnit rozvodový řemen? Co bych za to dal, kdyby ke každé významné konstrukční skupině byla známá životnost a tehdy a tehdy to odejde. To by se pak mohlo s klidem fungovat na resursy, v klídku při plánovaných servisech a auto by bylo v podstatě věčné

VK
VK
dnes v 11:40
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Jo, to je pořád v případě atmosféry chybí magický čtyřlístek atd. Atmosféra se nepřímovstřikem se dá v poslední době najít prosím pěkně kde?

Turbo a vstřiky repasovat...bude to něco stát, to jistě, ale udělá se to a je klid, dalších 200 tisíc se jezdí.

VK
VK
dnes v 11:26
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Z trochu jinačího konce, před nějakými čtyřmi lety jsme byli na Madeiře, dvakrát cesta taxíkem mercedesem. Jednou W211, jednou W212, u obou jsem se ze zájmu podíval na tachometr - obě něco přes 800 tisíc km. Z čehož jsem si udělal závěr, že jak W211, tak W212 800 tisíc až milion mechanicky natočit vydrží. A případnými opravami v mezičase to nebude zas taková tragédie, jinak by šel taxikář od toho. Zase ale jaká je pravděpodobnost, že za sto tisíc korun to nebude mít těch 800 tisíc už za sebou.

VK
VK
dnes v 10:09
0
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

Na benzínu je proti dieselu spolehlivějšího co přesně?

VK
VK
dnes v 00:36
1
Prémiové kombi za 100 tisíc. Je to dobrý nápad?

No jo, jenže jak se to dělá, vybrat si dobrý kus?

VK
VK
13. ledna 2019, 15:39
0
Století Lancia | 2.díl

Dobrá poznámka.

VK
VK
13. ledna 2019, 10:54
0
Století Lancia | 2.díl

"A není nic horšího, než když se to překrývá v rámci koncernu."...to je ovšem zrovna případ VW a Škody.. Vlastně SEATu rovněž. Překryvů víc, než odlišností. Nebo Peugeotu a Citroënu - ale to už manažerstvo PSA vlastně vyřešilo praktickým zaříznutím Citroënu do podoby načančané Dacie.

VK
VK
06. ledna 2019, 14:46
0
Opravdu silničáři zaspali?

K rockovi:

Souhlasím, on ten (poťáplý) systém just in time je tu jen proto, že je to aktuálně o něco výhodnější, než postavit sklad. Nebo dovážet od místního výrobce místo ze Španělska, pro příklad. Když už to tak výhodné nebude, podnikatel postaví sklad, nebo bude vozit rajčata z Horní Dolní - a jede se dál.

VK
VK
06. ledna 2019, 14:43
0
Opravdu silničáři zaspali?

"...řidič náklaďáku v podstatě nemá jinou možnost, než to zkusit."

No, přesně. Pak se mu ani nedá vyčítat, že nepředvídal - on by i předvídal, ale nesmí. Tím vzniká klasické selhání samoregulace a kde samoregulace selhává, musí nastoupit regulace vnější. Zákazy, příkazy, pokuty. Zrovna třeba dočasný zákaz nad 7,5 tuny na postižených úsecích se mi zdá v důsledku mírnější, než pokuty doslova drakonické pro uvázlé řidiče - ale i to je pěkná možnost. Nebo na postižených úsecích po dobu kalamity vyhlášená povinnost sněhových řetězů pro náklaďáky. Jak umí v Rakousku.

VK
VK
06. ledna 2019, 13:32
1
Opravdu silničáři zaspali?

No ale když to "zaparkují" na dálnici v koloně, neboť dál neprojedou, je to daleko nejhorší řešení ze všech. Neboť ještě k tomu brání v jízdě všem ostatním.

VK
VK
06. ledna 2019, 12:34
2
Opravdu silničáři zaspali?

Tak tomu ovšem je, focus je na hlavní tahy, vedlejšky se prohrnují, sypou málo. Jenom je daleko míň peněz, než v sousedním Rakousku, takže úměrně tomu míň sypačů a soli, na Vysočině je zcela běžně posypáno jenom ve strmých úsecích, ostatní jen prohrnuty. Ale i to víceméně v pořádku, každý to projede, bydlím na Vysočině, vím o čem mluvím. Že by - alespoň tady - řidiči neuměli jezdit, není pravda. Co ve skutečnosti způsobí v cca 90 % neprůjezdnost silnice, je kamion zaseklý v kopci, zcela pravidelně a na pořád těch samých místech. Samozřejmě když náklaďák silnici ucpe, za ním se osobák na sněhu zastaví, už se nerozjede, nemá-li čtyřkolku. A sypač rovněž neprojede.

Ten týden před Vánoci, kdy byla kalamita kolem Větrného Jeníkova na D1, o čem už televize nereferoval, že se zároveň prakticky nedalo dostat třeba z Jihlavy do Telče. Proč? Protože jeden kamion uvízlý v kopci před Kostelcem, nehoda kamionů na I/38 - a když teda jet oklikou přes Údolí tupých hlav, tak samozřejmě za Brtnicí, samo o sobě celkem malá vedlejška, v kopci uvízlý kamion, který to zkoušel i tudy. Obrat na silnici udělat v dolíku před inkriminovaným kopcem šel a cesta se nakonec našla naprosto uzounkými zapadanými vedlejškami, kam už se žádný náklaďák nacpat nedokázal - to jen pro ilustraci, že problém při kalamitách nejsou málo posypané silnice, ani blbě jezdící řidiči osobáků.

Celkem ty lidi z volanty náklaďáků i chápu. Když zůstane stát, dobře věda, že stejně neprojede, má před zaměstnavatelem celkem výrazný problém, práce stojí, zisk utíká. Takže vyjede, uvízne a má pro šéfíka výmluvu - zkoušel jsem, nejde to. Logické, ti lidi nemohou ani jednat jinak. Jenže když tomu tak je, je tu potřeba centrální autority, která jim tu jízdu zakáže, alespoň po kritický čas.

VK
VK
06. ledna 2019, 11:28
0
Opravdu silničáři zaspali?

Doslova kdekoli je to lepší, než v koloně na silnici, kde se stejně nepohybují a "parkují, akorát tím tu silnici blokují i pro osobní provoz.

VK
VK
06. ledna 2019, 11:16
3
Opravdu silničáři zaspali?

Ve skutečnosti zaspala policie, resp. politici. Policie má pravomoc uzavřít cesty pro náklaďáky, to co vede k ucpání cest jsou kamiony které nedokážou projet, osobáky ve skutečnosti projedou takřka jakkoli neupravenou silnici, dokud kvůli hloubce sněhu nedrhnou spodkem a i na Vysočině, kde se posypem opravdu šetří, se většinou přinejmenším prohrnout zvládne. Zároveň jsou plošné srážky přinejmenším s půldenním předstihem už s vysokou jistotou předpověditelné,; řešení je nasnadě - do postižených oblastní, kde má přijít sněhová nadílka a je z předchozích let jasné, že se tam kamiony vždycky zaseknou, na přechodnou dobu vyhlásit zákaz vjezdu nad 7,5 tuny. Žádná kalamita nenastane a i pro kamiony je to ve výsledném efektu jedno, zda parkují na parkovištích, nebo na silnici uvízlé v koloně. Jenomže k tomu nemá policie politické krytí a kamionová lobby je příliš silná.

VK
VK
30. prosince 2018, 13:17
0
Vzpomínka na zemřelý segment vyšší střední třídy - díl 1.

Tak třeba Xedos 9 nebo vzpomenuté XM - jsou skutečně větší, než současná Mazda 6 anebo právě ukončená C5, případně, to už cum grano salis, pravda, nová 508 od Peugeotu?

VK
VK
30. prosince 2018, 00:58
2
Vzpomínka na zemřelý segment vyšší střední třídy - díl 1.

Jestli to nebude i tím, že se v mezičase sedany střední třídy posunuly v podstatě do oblastí označovaných vyšší střední třídou. Velikostí, motorizací, výbavou. Nabídka středotřídových sedanů je sama o sobě široká pořád dost. Arciť všechno předohraby, ale to je obecný trend.

VK
VK
28. prosince 2018, 22:47
0
Bazarový snílek: Exoti za pár

Neshnilá na pradrť...to je právě to, na předohrabavých Volvech naproti tomu rez není téma. U mercedesu se vždycky bude připlácet za značku, to tak prostě je, a u stotisícových kousků to bude znát o to víc.

Ještě se starou S80, mohl jsem ji mít tak rok a byla v požehnaném desetiletém věku, jeli jsme na pár dní do Salzburgu. Když jsem se tak ohlížel na parkoviště, mezi ostatní zapadla, žádný pocit chudého příbuzného a byla na tom parkovišti nejstarší. Nenápadný půvab Volva, tohle vždycky na severu uměli. Neřve to teda do světa "podívéte jaké su bohaté", to ne, ale někteří to tak nechtějí. Tipnu si docela dost.

VK
VK
28. prosince 2018, 12:59
4
Bazarový snílek: Exoti za pár

Automobil, co vypadá, když už ne draze, tak důstojně a nikdo jej moc nezná? S80. Za sto tisíc bude dokonce i dobře použitelná.

VK
VK
26. prosince 2018, 09:59
0
Lexus RX 450h L: Hlavně v klidu

Co se mi nejvíc líbí, 4x4 pomocí elektromotoru na zadní nápravě. Třeba to jednou dají do ES nebo Camry.

VK
VK
19. prosince 2018, 18:56
2
Toyota Aygo Selection X-Cite: Image až na prvním místě?

Růžová je žužu, je to barva mužů.

- Lumpacivagabundus (Johann Nepomuk Nestroy) -

VK
VK
09. prosince 2018, 19:41
0
BMW X4 30i Xdrive: Bavorský univerzál

Poskakuješ 10 kilometrů ráno do a odpoledne z práce, takže to tak mají všichni. Chápu, rozumím.

VK
VK
09. prosince 2018, 19:12
0
BMW X4 30i Xdrive: Bavorský univerzál

Co se spotřeby týče, při rozdílu 4 litry a ročním nájezdu 50 tisíc to činí nějakých 280 tisíc v korunách. Za to tam můžeš dát klidně nový motor. Mimo to benzíny rovněž nejsou bez potíží, kor s turbem a přímovstřikem.

VK
VK
09. prosince 2018, 18:41
0
Přichází nová Toyota Camry. Má u nás ale budoucnost?

Škoda, že se nedělá i v 4x4 variantě, po způsobu hybridní 4x4 RAV. To bych o tom velmi vážně uvažoval.

VK
VK
08. prosince 2018, 18:54
0
BMW X4 30i Xdrive: Bavorský univerzál

Díky. Lepší, než jedenácti-třináctilitrová spotřeba atmo osmiválců, pořád na denní ježdění trochu priveľa.

VK
VK
08. prosince 2018, 14:24
0
BMW X4 30i Xdrive: Bavorský univerzál

Kolik jste naměřili reálné spotřeby?

VK
VK
05. prosince 2018, 11:04
0
Zábavné auto na pořád - a na horší časy? | Autíčkář se ptá

W123 a 124...v mezičase shnilé na padrť. To prostě chceš.

VK
VK
04. prosince 2018, 20:58
1
Zábavné auto na pořád - a na horší časy? | Autíčkář se ptá

Ex-taxík se základním stodestetikilowattovým dieselovým čtyřválcem se nebude úplně krýt s požadavkem "zábavné auto". Něco mi tak říká. Nehledě už na stokrát poblité zadní sedačky.

VK
VK
30. listopadu 2018, 22:42
0
Jak se žije s elektromobilem?

A jak taky ty E34 a 39 vypadají, sáms psal, že už jsou to ohnilé paštiky. Nemluvíme o deseti letech, mluvíme o čtvrtstoletí a víc. Hnije nakonec i to klasické Volvo, skutečně korozivzdorné jsou až předohraby. Nosnou část konstrukce, část dělanou nějakou speciální technologií, z vysokopevnostní oceli atp. - se už nikdy do plné pevnosti a funkčního stavu neopraví.

VK
VK
30. listopadu 2018, 22:35
1
Jak se žije s elektromobilem?

Na jednu stranu tu je potřeba vybudovat nové nádrže, rozvody, výrobní závody atd. ve stávající síti benzinek - na druhé straně potřeba vybudovat dobíjecích zařízení v řádově (to je desetkrát a víc, jenom pro takovou skutečně expresivní představu, co to znamená jen tak mezi řečí zmínit řádově) větším počtu, než je současné množství stojanů na pumpách plus zkapacitnění rozvodové sítě a související problémy. Vzájemné porovnání už nevypadá ani zdaleka tak jednoznačně; koneckonců to co dělá prozatím elektromobilitu tak relativně investičně jednoduchou a lacinou, vč. nákladů pro uživatelů, je naprostá vzácnost elektromobilů. Jakmile by se měly rozšířit skutečně hromadně, velmi rychle nastoupí skutečné problémy, zatím neřešené a bez plánů jak je řešit.

Tak jak tak, myslel jsem to spíš jako podmínky, za jakých by mi přišlo schůdné - sama pro sebe - přejít na alternativu. A to je vodík, akumulátor v žádném případě. Pakliže to nejde, holt to nejde, nedá se svítit. Alternativní mobilita se bude muset obejít bez mé účasti, to je celé.

VK
VK
30. listopadu 2018, 21:47
-1
Jak se žije s elektromobilem?

Co se alternativy týče, celkem bez problémů budu tankovat místo nafty vodík. Baterka se současnou měrnou kapacitou alternativu nepředstavuje a násobné zlepšení není ve výhledu.

VK
VK
30. listopadu 2018, 21:10
0
Jak se žije s elektromobilem?

OK, o provaze se v domě oběšencově nemluví, o korozi zase.......no dobře, musím uznat, že když už se v něčem takovém musí jezdit, rozhodně je lepší pohled na na Jaga nebo Mercedes, než ekvivalentní Felicii nebo Favorita. Alespoň opticky.

VK
VK
30. listopadu 2018, 20:22
0
Jak se žije s elektromobilem?

Taky se nejedná o příčiny nehody, nýbrž o následky, ať už se nehoda sama udála z jakýchkoli příčin. Každé napadení korozí nosných částí znamená významné snížení pevnosti, kosmeticky sebenenápadnější, to je jen kousíček prahu, to se vyvaří a zakytuje a tak podobně. Navíc u samonosné karoserie - což je vše bez klasického rámu - jsou nosné části velmi široký pojem.

VK
VK
30. listopadu 2018, 19:40
0
Jak se žije s elektromobilem?

Tak ono je jezdit a jezdit, že ano. Když se takové "koroze není problém" auto setká s čímkoli pevným a v extrému i s prudkou zatáčkou, promění se na několik kusů a posádka vč. řidiče v mrtvoly.

VK
VK
30. listopadu 2018, 19:16
0
Jak se žije s elektromobilem?

Auta z přelomu 80./90. let nevydržela jezdit 15-20 let už jen kvůli takřka scházející protikorozní ochraně. I jen pozinkovanou karoserii tehdy začalo zavádět Volvo jako jedni z prvních jakožto horkou novinku.

VK
VK
28. listopadu 2018, 22:43
0
Jak se žije s elektromobilem?

Stačí jezdit do zaměstnání 50-100 kilometrů.

(Přestěhovat se ne vždy lze, stačí jenom aby třeba partnerka měla práci v místě/na druhou stranu/prostě se stěhovat nechtěla. Atd. atp.)

VK
VK
28. listopadu 2018, 22:15
0
Jak se žije s elektromobilem?

Ehm, svět nezačíná a nekončí hranicemi Prahy. I svět práce je rozmanitější, než zaměstnání kancelářského typu pět ulic od domu ve velkoměstě. To na konto "Auto je přežitek dvacátého století, které ale v dnešní době zcela ztrácí smysl."

VK
VK
28. listopadu 2018, 22:12
1
Jak se žije s elektromobilem?

Přebytkové elektřiny bude, pakliže se tedy vyplní plány přechodu většiny výroby energie na OZE, ve výrobních špičkách opravdu hodně. Infrastruktura je na jedné straně kámen úrazu a zároveň je tohle systémem cesty nejmenšího odporu jedním z hlavních důvodů tlačení elektromobilů, prostě využít stávající síť. Je ovšem potřeba počítat s tím, že nabíječek by se muselo udělat při řádově pomalejším nabíjení proti tankování řádově víc, než je současných stojanů u benzínek. Aby bylo nabíjení elektromobilů alespoň zhruba tak dostupné, jako současné tankování. To už může nákladovost nové infrastruktury vodíku podstatně přiblížit. Nevýhoda, že se jedná o auta s půl tunou baterek a stejně na jakékoli delší cestování než příměstské nevhodné, pořád zůstává.

VK
VK
28. listopadu 2018, 20:56
0
Jak se žije s elektromobilem?

To ovšem záleží na tom, která veličina se optimalizuje. Jestliže se uvažuje o OZE s jejich problémy kam udat elektřinu, již aktuálně vyrábějí v době nízkého zatížení sítě, takže je pro tu chvíli něco jako odpadní produkt. Vrážet ji při přebytcích do výroby vodíku, nižší koncová energetická účinnost nemusí být až takový problém.

VK
VK
28. listopadu 2018, 17:46
0
Jak se žije s elektromobilem?

Komplikované jistě je, ale není potřeba půl a víc tuny baterek na beztak nedostatečný dojezd 600 km bez topení, klimatizace a mrazu. Není tady to principiální omezení stále nízkou měrnou kapacitou baterek bez výhledu na násobné zlepšení. Výroba vodíku elektrolýzou je principiálně obdobné ukládání aktuálně přebytečné elektřiny, jako nabíjení akumulátorů. Takže by na to mohli slyšet i příznivce OZE.

VK
VK
28. listopadu 2018, 17:03
0
Jak se žije s elektromobilem?

Když už se jedná o přechod na jiný způsob pohonu, nutně včetně vybudování rozsáhlé infrastruktury prakticky de novo - proč tlačit baterky a elektromobily, proč raději netlačit vodík, ve většině ohledů běžného užití daleko praktičtější?

VK
VK
28. listopadu 2018, 10:22
0
Jak se žije s elektromobilem?

Když si vezmeme náš energetický mix, tj. 44 % uhelných zdrojů, k tomu energetickou účinnost přenosu elektřiny ze zdroje přes síť, nabíječku do akumulátorů a pak zase zpátky přeměny na pohyb, jež je kolem 60 % - je elektromobil způsob, jak dostat auto na uhlí.

VK
VK
27. listopadu 2018, 23:19
0
Jak se žije s elektromobilem?

Že se tak zeptám, co je tak strašně poruchového na moderním dieselu? Třeba v porovnání nákladů na opravy za 200 tisíc kilometrů vs. náklady na o 3-4 litry na sto vyšší spotřeby při stejném kilometrovém proběhu.

VK
VK
27. listopadu 2018, 23:15
4
Jak se žije s elektromobilem?

Jenže dojezd 600 km dle propozic znamená reálně 250-300 km při topení, klimatizování, se stotřicítkou na dálnici. V mrazu ještě míň. V tom je ten drobný problém výroků typu "dojezd 600 km využije v reálu málo kdo".

VK
VK
25. listopadu 2018, 15:04
0
Volvo XC90 T5 AWD: Rodina na prvním místě

Možná spíš v konstrukční složitosti. Šestiválec se dá udělat ve výkonové hladině čtyřválce a s ohledem na výkon bude mít i víceméně stejné emise, je ovšem výrobně o polovinu nákladnější. To se ve velkosérii počítá.

VK
VK
25. listopadu 2018, 13:12
1
Zemřel Irv Gordon, řidič nejojetějšího auta na světě

Zdá se mi to, nebo tam mezi Mercedesy nejsou zastoupeny mladší, než ze sedmdesátek/osmdesátek?

VK
VK
25. listopadu 2018, 11:44
0
Zemřel Irv Gordon, řidič nejojetějšího auta na světě

No jo, v posledních, nevím, dvou? letech se daly zaregistrovat články o milionu kilometrů natočených na Superbu, Oktě, dokonce Fabii. Bohužel jen v našich časopisech, tj. výhradně vozy škodovácké provenience, v zahraničí budou existovat určitě články o Mercedesech, Bavorácích, Volvech s milionem, nevím, cíleně jsem nehledal. Takže milion+ dokáže namotat v podstatě cokoli nepostavené primárně jako vrak, kdy se tomu věnuje péče a co se porouchá to se opraví. Jedno měla všechna ta auta ovšem společné a to i s Gordonovou osmnáctistovkou. Majitel je pořídil jako nové nebo skoro nové, neprošlo fází řízené destrukce prvním (druhým, třetím x-tým) vlastníkem před prodejem bazaru nebo někomu dalšímu. Faktor to bude asi významný, ne-li rozhodující.

VK
VK
24. listopadu 2018, 14:04
0
VK
VK
22. listopadu 2018, 21:12
0
Autíčkář se ptá: Co pro vás znamená slovo petrolhead?

A proto teď hledáš na denní dojíždění co nejnezáživnější sračko-auto :-D

VK
VK
22. listopadu 2018, 20:18
0
Zemřel Irv Gordon, řidič nejojetějšího auta na světě

Zcela určitě nebyl, ta osmnáctistovka je s automatem.

VK
VK
18. listopadu 2018, 18:47
0
Tatra 613: Papalášský expres ve výslužbě

Mimochode, věděli jste, že se v Belgii vyráběly licenčně klasické Volhy na taxíky?

VK
VK
18. listopadu 2018, 18:45
0
Tatra 613: Papalášský expres ve výslužbě

Je pravda, že kdyby soudruzi přeci jen investovali do sériové linky pro 613 ještě to třeba pro export označili nějak jako Škoda-Tatra, prodávat by se to na devizových trzích asi dokázalo. Koneckonců embéčka, stovky, stodvacítky se dokázaly kvůli devizám prodat rovněž, mít tehdy nějaký vrchol nabídky v podobě šestsettřináctky, prodat by se byl dokázal a možná to nemuselo být ve srovnání se škodováckou produkcí tolik dumpingově pod reálnou nákladovou cenou. Alespoň z počátku.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Mini Clubman COOPER S 2007
Mini Clubman COOPER S

2007 rok výroby
174 koní výkon
1 598 ccm objem

Pontiac Trans Sport  1992
Pontiac Trans Sport

1992 rok výroby
102 koní výkon
3 100 ccm objem

Chrysler LeBaron  1983
Chrysler LeBaron

1983 rok výroby
80 koní výkon
2 200 ccm objem

Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 147kW  2006
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 147kW

2006 rok výroby
200 koní výkon
2 387 ccm objem

Buick LeSabre Limited 1990
Buick LeSabre Limited

1990 rok výroby
165 koní výkon
3 800 ccm objem