načítám data...

VK

JménoV K
BydlištěJihlava
Registracepřed 5.2 rok.
Poslední aktivitapřed 5.8 hod.
Příspěvků ve fóru6
Komentářů u článků519
Pozitivních komentářů u článků124
Negativních komentářů u článků65
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

VK
VK
30. listopadu 2022, 10:22
0
DS 9 Rivoli E-Tense 360 4x4: Francouzský křižník, co změnil směr

Vypadá moc pěkně, interiér má rovněž cosi do sebe.

Za 1,5 milionu by to mělo dobrou šanci.

VK
VK
27. listopadu 2022, 09:51
0
Jak si představuju automobilovou budoucnost

V podstatě už pomalu ti samí, co mají možnost si kupovat nová auta ve standardních cenových relacích. MG právě uvádí na trh model rozměru standardního hatchbacku od 710 tisíc v českých.

VK
VK
26. listopadu 2022, 20:57
-1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Však taky píšu v první osobě čísla jednotného, žo jo. A rozumí se samo sebou, že pro lidi z paneláků EV ještě dlouho nebude. Ovšem půlka lidí v paneláku nebydlí a hodně z téhle půlky má možnost nabíjet doma v garáži. Toho se týkaly ty propočty a tady to vychází celkem pořád jednoznačně.

VK
VK
25. listopadu 2022, 08:28
-1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

OK, nepřesnosti plus mínus dvacet procent, připouštím. Jenže nepřesnosti plus mínus dvacet procent na celkovém závěru nic nemění. To by musela být nepřesnost o násobky. Jako klidně, třeba tam nepřesnosti o násobky mám. Kde? Vůbec se nežinýruj, napiš kde. Nabíjení ze sítě si představuju značně úsměvně. OK, může být. V čem se tedy realita od představ liší? Napiš, fakt by mě to zajímalo, vážně a beze srandy.

Co se EV ekvivalentu toho, čím právě jezdím, když se vezme Ioniq 6 anebo EV6, vychází to právě cenově už velmi podobně.

VK
VK
24. listopadu 2022, 21:00
0
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Trochu suchých čísel. Právě mi přišel přípis od Eonu, kolik bude stát elektrika. Se zastropováním cca 6 korun za kWh, přičinlivě uvedli i cení beze stropů, tam je to 9 Kč/kWh. To znamená nynější - ustřelená - tržní cena něco kolem devíti korun za kilowatthodinu. Počítejme tu, ať je to pěkně natvrdo. Soudobé elektroauto má spotřebu 20 kWh na sto kilometrů. Při devíti korunách na kilowatthodinu jsou náklady 180 korun na sto, tzn. 1,8 Kč/km.

Spotřebu mám v aut v průměru 8 litrů/100 km, nafta za cca 45 korun jeden litr. To máme na stovku kilometrů 360 korun, což je, voilà, 3,6 Kč/km.

Nabídka na solární systém je zhruba 650 tisíc v českých na 10 kW špičkového výkonu. Od dvou dodavatelů, takže to tak nějak bude. Máme špatné sluneční podmínky, z celého roku se produkuje přepočteně asi jenom tisíc hodin. To máme 10 MWh za rok. Za deset let 100 MWh, respektive kvůli degradaci o něco míň, počítejme 90 MWh - garance je na dvacet let 85 % výkonu, ad informandum. Když se nebude počítat s dotací, čistě tržní cena. Na desetiletý úvěr, s úroky to vyleze třeba na milion. 90 megawatthodin za milion korun dělá 11 halířů za watthodinu, přepočítáno potom 11 Kč/kWh. Pro ježdění to pak dělá 220 korun na sto, opět přepočítáme a je to - 2,2 Kč/km.

Závěry?
- elektroautem nabíjeným ze sítě budu mít pořád cca poloviční kilometrové náklady na "palivo", než s naftou. Při dnešních tržních cenách.
- soláry se na krmení elektroauta vlastně pořád nevyplatí, ovšem i tam je to pořád na dvou třetinách.
- aby se náklady na palivo BEV vs. (můj) spalovák srovnaly, musela by elektrika podražit ještě na dvojnásobek. Výhoda solárů je tedy přesně v tom, je to krytí proti tomu, kdyby elektřina chtěla ještě lézt hodně nahoru. V efektu mi to cenu zafixuje a další růst mě nemusí zajímat.

Tak a teď mi někdo zkuste vysvětlit, kde je v těch propočtech nějaká zásadní chyba.

VK
VK
24. listopadu 2022, 20:23
0
Jak si představuju automobilovou budoucnost

martin_100: Jako že bateriák soudobé generace nebude jako dvacetiletý v alespoň stejné kondici, jako ta tvoje dvacetiletá Felicie? Ale ňu ňu.

VK
VK
23. listopadu 2022, 20:48
-2
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Když to se pořád pohybuješ v konjunktivu, co by, kdyby a jednou až. Neakceptovatelně drahá nafta a benzín je tvrdá skutečnost právě teď a tady. A to ještě nevstoupily v platnost sankce na ruskou ropu a ruskou naftu.

VK
VK
22. listopadu 2022, 20:48
-3
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Dost dobře se nedá zdanit spotřební daní elektrika do aut a nezdanit zároveň elektriku domácnostem. To jednak. Jednak není proti uhlovodíkovým palivům tolik důvod na tak vysokou spotřební daň. Evropa zdaňuje benzín a naftu vysokou daní ne tak úplně z důvodů rozežrané státní kasy. Jsou tu i dvě další věci. Paliva se dovážejí, takže peníze za ně jdou do zahraničí. A navíc tak masivní proud peněz do zahraničí už tlačí na devalvaci měny. Proto ty vysoké daně na paliva v Evropě. U elektriky máme situaci jinou. Vyrábí se velkou většinou tady, tzn. peníze za ni nikam z republiky nemizí. Tím ipso facto není přítomen ani ten devalvační tlak na měnu.

VK
VK
22. listopadu 2022, 13:23
1
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Mimochodem, chcete fun fact? Vysoký podíl vodíku v plynové rozvodné síti jsme už měli, dokonce desítky let a zcela standardně. Vodík je, respektive byla, jedna ze dvou hlavních složek svítiplynu, z cca 30-40 %; druhá hlavní složka mimochodem oxid uhelnatý. Technologií výroby, vedením páry přes žhavé uhlí. Trubky a spotřebiče se s tím dokázaly srovnat dobře, akorát skladování bylo v plynojemech.

VK
VK
20. listopadu 2022, 08:29
4
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Člověče, nad čím zrovna ty pořád tolik nadáváš? Jestli něco elektroauta zvládnou s přehledem, tak zrovna popojíždění kolem komína, deset kilometrů do práce, školy, na nákup a zpátky. I kdyby to mělo mít patnáct let na hrbu a zbytkový dojezd sto kilometrů. Ještě odpadne většina servisních nákladů spojených se spalovacím motorem a nákladově to nevychází o moc dráž ani při současných cenách energií.

VK
VK
19. listopadu 2022, 17:35
0
Jak si představuju automobilovou budoucnost

Do budoucna, čeho se snad jedině bojím, že se morální panika ohledně ježdění autem a globálního oteplování bude dál realizovat v podobě šroubování povolených rychlostí směrem dolů, nějaký takový systém 30/80/100 je už minimálně v diskuzi. A že se tyhle limity budou hlídat nevypnutelným omezovačem rychlosti podle značek.

Naopak elektromobilů jsem se bát přestal, začínají se ukazovat dobře použitelné a i s řadou výhod. Dokonce se dá předpokládat přirozený tlak prosazovat sedany a z lehkých materiálů, kvůli dojezdu. Ani vodík patrně neřekl poslední slovo, kamionová doprava, má-li být bezemisní, se bez něj neobejde. A jestli kamiony vůbec skončí, byl by to naprosto skvělý výsledek, volné silnice.

VK
VK
17. listopadu 2022, 10:16
-3
Volvo EX90 a 5 věcí, na které se těším

- auta s hliníkovou konstrukcí a lehkých materiálů (NIO to právě uvádí na trh - a pak že to nejde, s pozdravem Beastovi)
- ticho při jízdě a odpich na sešlápnutí akcelerátoru
- náklady na palivo na polovině, třetině, zlomku nynějších 4 korun/kilometr při panujících cenách paliv.

Ještě celkem na co těšit se je.

VK
VK
14. listopadu 2022, 12:48
0
Kia Ceed Spin: Hodně auta za málo peněz

Nemám manuál rád tak jaksi obecně.

VK
VK
14. listopadu 2022, 10:24
0
Kia Ceed Spin: Hodně auta za málo peněz

S Ceedem té vyšší benzínové motorizace jsem měl tu možnost jakožto náhradním autem z jara několik týdnů jezdit. A, pravdu povědět, dovedl bych si to představit jako auto na standardní ježdění. Nebýt toho protivného manuálu, ale dvouspojka se už pořídit dá. Co hodně příjeně překvapilo, sedadla a poloha za volantem. V podstatě obé prosto jakýchkoli kompromisů a to jsem v tomto ohledu, kvůli zádům a tělesné konstrukci, u níž je spíš na místě hovořit o destrukci, docela citlivý. Proti tomu třeba v Corolle, alespoň co jsem se měl možnost na stacionární ukázce dovnitř posadit, mi sedačky připadaly vysloveně malé. Jakkoli bude zbytek auta asi hodně dobrý.

VK
VK
09. listopadu 2022, 21:04
0
Mercedes-Benz 220C All-Terrain: Velkorysá porce klasiky se špetkou exotiky

Vypadá dobře. Výkonnostní parametry a zrychlení stejné, 4x4 náhon jako dieselový Stinger, spotřeba o skoro dva litry nižší, váží rovněž stejně. Při o poznání vyšší stavbě.

Taky si za to ale nechají zaplatit o půl míče víc, takže je svět zase v rovnováze ;)

Jestli bych si koupil? Těžko říct, spíš ne. Těším se na EQC. Kdyby ji tedy nechtěli uvést až za tři roky.

VK
VK
08. listopadu 2022, 09:05
1
Ptejte se: Sportovní sedan, co není z Německa

Spíš pro úplnost, napadla mě Panamera. Striktně vzato z německé trojky není, za 850 k se už sehnat dá. Servisně asi nebude hroší, než rovněž navržené Maserati.

VK
VK
05. listopadu 2022, 19:42
1
VinFast: Východní vítr, už zase

Jen houšť a větší kapky. Čím víc konkurence, tím spíš se podaří přivést cenotvůrce automobilek k rozumu.

VK
VK
05. listopadu 2022, 19:00
0
Zavřete oči, odcházím... Jaká auta nám příští rok řeknou definitivní sbohem?

Díky.
Jaký je nakonec ten praktičtější model, smím-li zeptat?

VK
VK
03. listopadu 2022, 15:38
-5
Zavřete oči, odcházím... Jaká auta nám příští rok řeknou definitivní sbohem?

He? Kvůli jakým omezením se šetří? Šetří se přece kvůli maximalizaci zisku.
Ale jak říkám tohle nebylo tématem článku a ani s ní nesouvisí.

VK
VK
03. listopadu 2022, 14:28
0
Zavřete oči, odcházím... Jaká auta nám příští rok řeknou definitivní sbohem?

No...počkej...článek je o konci některých modelů anebo tříd modelů aut, ne? Ne o jejich upadající kvalitě.

VK
VK
03. listopadu 2022, 10:29
0
Zavřete oči, odcházím... Jaká auta nám příští rok řeknou definitivní sbohem?

Tak já si koupil Stingera a je to nakonec ještě větší jednorožec, než Tesla. A to u nás žádné dotace ani jiná zvýhodnění, co by za řeč stála, na EV nemáme. Ergo najde se víc lidí, již jen tak sami od sebe koupí Teslu, než kteří koupí spalovací (neo)klasiku.

VK
VK
03. listopadu 2022, 10:19
3
Zavřete oči, odcházím... Jaká auta nám příští rok řeknou definitivní sbohem?

Jsem ještě zvědav, jak dlouho bude Alfa držet výrobu Julie. Ale holt, brečíme na diskuzích a když dojde na lámání chleba, místo si nějaký ten Stinger nebo Charger koupit, jezdíme ve dvacetileté Felicii. Tak co by si dávali výrobci nohu za krk, že ano.

Ale jak Stinger, tak Charger nástupce podobné koncepce bude mít i v elektrice. Takže houby zle. Jenom škoda, že až za dva roky.

VK
VK
27. října 2022, 08:35
1
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

martin_100: Felicie s dvaceti lety na hrbu. Zde jsou myslitelné dvě varianty.
a) jezdíš s tím 200 kilometrů ob den v kuse a co měsíc za hranice. K tomu jedině - punk 's not dead.
b) je to na popojíždění 20 kilometrů tam, dvacet zpátky. Proč ne, úplně dostačující. Zrovna tohle použití zvládne i patnáctileté EV taky i kdyby měl být zbytkový dojezd sto kilometrů. Aby se zůstalo u tématu.

VK
VK
25. října 2022, 11:48
-4
Renault Mégane E-Tech Electric: Nová francouzská revoluce?

No...a jakmile sa nebude predávať nič, ceny zase klesnou. Respektive nejpozději tehdy, není poptávka, ceny jdou dolů. A pak si něco koupím ve výprodeji. ;)

VK
VK
25. října 2022, 10:56
-4
Renault Mégane E-Tech Electric: Nová francouzská revoluce?

Já utéct chtěl. Jenomže mně nechtěl nikdo EV před a přes prázdniny prodat, kdyby v červnu byla skladovka EV6, už ji mám. Nebo i4. Nevyrábí se, nejsou. A pak nastalo to, co jsem myslel, že už vážně nastal nemůže. Elektrika ve spotu zdražila na desetinásobek. Takže současný plán, napřed nainstalovat FEV na střechu a pak teprv EV do garáže. Do té doby se snad vyrábět zase bude a budou v nabídce věci jako ID7 a Ionic6.

VK
VK
25. října 2022, 10:42
-14
Renault Mégane E-Tech Electric: Nová francouzská revoluce?

V té realitě, v níž se mu ten spalovací Mégane začne vůčihledně víc a víc kazit s dražšími a dražšími opravami a zároveň bude platit 45-50 korun za každý litr benzínu/nafty.

VK
VK
25. října 2022, 09:40
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Trinom: tak to je pro mě skutečně nová informace.

Což na druhou stranu ještě víc podtrhuje nesmyslnost nadávání na ten zlý zlý zlý Brusel.

VK
VK
25. října 2022, 09:37
-1
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Ale beaste, přece nejsme ve při. Vycházím přesně z toho, cos vždycky psal. Že do starého auta, aby se dostalo do slušného stavu a dobře jezdilo, se musí nasypat. Tak cca ekvivalent pořizovací ceny. Zní to logicky, navíc se to kryje i s mými vlastními skutečnostmi, takže se ale musí uvažovat zase trochu konsekventně. Což tedy znamená, že pokud někdo tvrdí "do 15 let starého vozu pár desítek v českých stačí dát další desítku a jezdíš", má ten dotyčný:
a) velké štěstí (stává se, rovněž jsem s jiným autem měl, někdy se třeba rozepíšu)
b) hodně nízko položené požadavky na kulturu bezpečnost et cetera jízdy a provozu. Jinými slovy, jezdí s popelnicí. A vůbec mu to neberu a nic ve zlým, věci se akorát mohou nazývat pravými jmény. To je celé.

No a konečně, jsou zde lidi, již přímo zkušenosti s provozem EV, dokonce starších mají. Apokalyptické vize totálně hin baterek nepotvrzují.

VK
VK
25. října 2022, 08:58
0
Renault Mégane E-Tech Electric: Nová francouzská revoluce?

Revoluce? Předohrab, na elektro upravený spalovák, takže spíš ne.

VK
VK
24. října 2022, 20:52
-4
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

No právě, no právě. Jako dá se skutečně koupi auto s patnácti jary na krku za pár desítek tisíc, dát do toho další desítku v českých a jezdit. Akorát to bude vrak a jezdit to bude jako vrak. Anebo popelnice a jezdit jako popelnice. OK, někomu to stačí, proč ne. Fór je v tom, že patnáctileté EV na tom ve výsledku nebude hůř. A že bude mít dojezd 100 km? Patnáctiletý spalovák pořizovaný jako popelnice provozovaný v režimu popelnice - delší jízdy tak jak tak většinou točit nebude.

VK
VK
23. října 2022, 22:17
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Patnáctiletému bych věřil spíš EV. Pořídí se za zbytkovou cenu, dokoupí nová baterka anebo zrepasuje, vymění olej a bude jezdit. Do patnáctiletého spalováku spadne hodně moc oprav a peněz, aby to nebyl vrak a nejezdilo jako vrak.

VK
VK
22. října 2022, 20:35
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Ve srovnání se spalovacím je elektromotor prakticky věčný. Obsahuje cca desetinu součástek, nezatěžovaných vysokou teplotou, žhavými plyny, nedochází ke kontaktu žhavých plynů s olejem, není požadavek při vší té teplotní zátěži na uchování těsnosti na mikronové úrovni...

VK
VK
20. října 2022, 09:47
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

... patřilo zavěsit za Pólinův komentář, v principu reakce na sheogha.

VK
VK
20. října 2022, 09:45
0
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Ono ani s koupí starého luxusního auta za pár peněz to není až tak růžové už dnes. V roce 17 jsem koupil S Klasse s dvanácti lety za sebou, za pár, přesněji řečeno 150 tisíc našich peněz. Aby to jezdilo, musel jsem do toho vrazit obratem to samé. Aby to jezdilo k mé spokojenosti, byl bych tomu musel dát ještě jednou tolik. S elektrem to bude dost podobné. Koupí se za pár peněz a vrazí se do toho nízkých pár stovek tisíc za novou baterku. A bude jezdit jak zamlada. S tou výhodou ještě, že se jedná o jasně definovaný díl, odpadne mordování se s automechaniky, aby provedli to co člověk chce a jak člověk chce. No anebo se to do toho nedá, se zbytkovým dojezdem na polovině, třeba kolem 150 kilometrů, se pořád dá luxusně jezdit kolem komína. Včetně pravidelně do přilehlého okresního města 30-50 kilometrů daleko a podobně.

VK
VK
19. října 2022, 21:01
1
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Jako že lokální zákon jednoho federálního státu z padesáti určuje, co se bude dít v celých USA? Ale běž.

A jestli přece jen ano, tak je nesmyslné žehrat na EU, jak je socialistická, ekoteroristická a co já vím co ještě - Státy v tom případě jsou to samé.

VK
VK
19. října 2022, 18:40
-1
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Doporučuji láskám vašim všimnout si dvou věcí:
- na elektro přecházejí i americké automobilky. Zrovna svrchu zmíněný Cadillac třeba. Současně uváděný Mustang, Charger a další budou poslední spalovací. A tak dále a tak podobně. Aniž by je k tomu na domácí půdě kdo nutil, stanovoval zákaz po roku 30,35 a podobně. Takže se jedná patrně o nevratný proces.
- palivová infrastruktura...jo palivovou infrastrukturu už má dobře polovina lidí k dispozici jaksi defaultně. Ta půlka, jež bydlí v rodinných barácích, minimálně 230V zásuvku má doma každý. Kdo vlastní třífázovou zásuvku, s prstem v nose. Benzínová pumpa doma, kdo z vás to má?

VK
VK
19. října 2022, 13:57
2
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Tak čalounická práce, tam by se dal rozdíl udělat. A pak jak se na sedadlech sedí, hlučnost v interiéru. A samozřejmě, podvozek, zde se iniciativě meze nekladou. Nasmál bych se, kdyby se přesně kvůli přidané hodnotě někde vrátili k hydropneumatice.

VK
VK
19. října 2022, 11:34
1
Autíčkářův týden: Elektromobily za deset milionů, konec německé legendy a smutná přehlídka

Automobilky se právě nachází v jakési přechodové fázi. Do elektromobility se už investovalo a to hodně, ze strany samotných výrobců, takže prostě přijde. Nyní se jedná o to, prodat spalováků, co to ještě dá. Než přijde definitivně konec. Takže se auta se spalovacím motorem prodávají sama, každý ví, že se čas krátí. Zároveň, pocitově a přinejmenším na podvědomé úrovni, platí za víceméně výběhovou skupinu. Nic, co by bylo moc k vystavování. Na druhou stranu, s propagací elektro se to rovněž nesmí přehnat, vůbec pomlčet o něčem jako modelové ofenzívě, to by škodilo protažení doprodeje spalováků. Takže ani v elektru není moc co vystavovat. K čemu pak autosalony?

VK
VK
29. září 2022, 12:07
0
Škoda Enyaq iV Coupé RS: Nejvýkonnější Škoda v historii... aspoň občas

Ještě je jedna nevýhoda bubnů, nedobře se regulují při brzdění v ABS módu, zejména opakované.

VK
VK
19. září 2022, 14:34
0
Ford Nucleon: Když bylo v Americe možné vše

Náhodou, šlo by to. Akorát rozděleně, v garáži nabíjený elektromobil, ve sklepě k tomu RTG generátor jakožto zdroj. V té výkonové oblasti by to už asi sneslo Stirlingův motor namísto termočlánku, takže účinnost na dvojnásobku určitě. Ještě by to v zimě topilo. V létě teda taky, s tím se už musí počítat.

VK
VK
14. září 2022, 11:37
0
Taky to nehuntuju: Jak na komplexní péči o auto

Mytí...se mi podařilo vyřešit objevem provozovny ručního mytí po cestě do práce, v rámci (vlastně asi zanikajícího) "duty-free" areálu na hranici mezi Laa a.d. Thaya a Hevlínem. Cena i s voskováním prakticky na úrovni kartáčové myšky na benzinkách, co pro mě důležité, bez objednáváním, prostě se přijede a nechá umýt auto.

VK
VK
10. září 2022, 12:30
0
Citroën C5 Aircross: Nízkotučný sýr v novém přebalu

Málo místa na zadních sedadlech bylo už v poslední generaci C5 s hydropneumatikou.

VK
VK
05. září 2022, 16:40
0
Ford Mustang Mach E AWD: Je to kámoš

mariov8: nejsme ve při. Nejsou baterky, nejsou čipy...a automobilkám to vyhovuje, mohou omezovat produkci a navyšovat ceny/marže bez obav, že zákazníci přejdou ke konkurenci. Ta omezila nabídku stejně.

VK
VK
05. září 2022, 13:43
0
Ford Mustang Mach E AWD: Je to kámoš

Tak ono to není většina automobilek prodává méně a přesto všichni hlásí rekordní zisky, ono je to právě proto. Když se třeba kvůli omezení nabídky podaří vyšroubovat cenu tak, aby byla marže dvojnásobná, stačí prodat cokoli nad půlku a zisk je vyšší. Proto se rovněž nepřetrhnou výrobní problémy a potíže v dodavatelských řetězcích vyřešit.

VK
VK
05. září 2022, 12:46
8
Ford Mustang Mach E AWD: Je to kámoš

Třeba proto.. že.... reálný dojezd plně zatíženého vozu rozhodně není něco přes 200 kilometrů?

VK
VK
05. září 2022, 11:03
0
Ford Mustang Mach E AWD: Je to kámoš

"A ano, ta cena je poněkud výš. Na druhou stranu stejně nestíhají vyrábět, čili proč ne."

Přesně. V podstatě jsme svědky koordinovaného snížení výroby přes celé odvětví, což umožňuje vyšroubovat ceny a marže do dřív nemyslitelných výšek. Blbá doba no. Tak jak jsem si před pár měsíci říkal, nejvyšší čas k přestupu na elektro, stojí to stejně, jako spalovací ekvivalent a za ježdění se ušetří. Tak v mezičase ceny ustřelily a elektřina ve spotu střílí přes 18 korun na kWh,, začíná být dražší, než jezdit na naftu. Takže teď lepší nekupovat vůbec nic. Počkat, až víc značek uvede plánované modely, což se dříve či později stane. A konkurence přece jen snad zlomí kartelu podobnou situaci.

VK
VK
04. září 2022, 23:27
1
Ford Mustang Mach E AWD: Je to kámoš

Nevím, ale je to jedno, stejně nelze koupit.
Třeba EV6 se v příslovečné plné a s ekvivalentní motorizací pořídí za 1,6 mio. A i to je strašně moc.

VK
VK
04. září 2022, 23:14
-4
VK
VK
01. září 2022, 16:49
0
Škoda Vision 7S: Kde už jsem tohle viděl?

Jedno uznat na druhou stranu musím. Vždycky když se dočtu nebo doslechnu, jak kamion opět zmasakroval posádku v osobáku, bleskne mi hlavou, být to LC případně GC, možná by to nebylo dopadlo tak špatně.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Hummer H2  2008
Hummer H2

2008 rok výroby
400 koní výkon
6 200 ccm objem

Chevrolet Caprice 9C1 Police 1992
Chevrolet Caprice 9C1 Police

1992 rok výroby
250 koní výkon
5 700 ccm objem

Chevrolet Tahoe Z71 4x4 2007
Chevrolet Tahoe Z71 4x4

2007 rok výroby
320 koní výkon
5 300 ccm objem

Cadillac Escalade ESV 2010
Cadillac Escalade ESV

2010 rok výroby
403 koní výkon
6 200 ccm objem