načítám data...

VK

JménoV K
BydlištěJihlava
Registracepřed 4.9 rok.
Poslední aktivitapřed 1.3 min.
Příspěvků ve fóru6
Komentářů u článků457
Pozitivních komentářů u článků105
Negativních komentářů u článků49
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

VK
VK
dnes v 15:58
0
Škoda Octavia iV: Auto, které dává smysl

To docela odpovídá 600 kKč za soláry. Trochu počítání. I se současnými docela šílenými úroky to je milion, počítáno na deset let, víc to beztak moc bez dalších investic nevydrž. Deset let je 120 měsíců, 8500 měsíčně v českých. Teď dávám za naftu při € 2 za litr bratru 20 tisíc měsíčně, v korunách. Takže mi takový podnik se soláry ve výsledném efektu zafixuje cenu paliva na plus mínus € 1 za litr. Za prvé, nafta a benzín už v životě za a pod jedno éčko na litr nebudou. Tedy, samozřejmě, úplně vyloučené není nic, ale je to extrémně nepravděpodobné. I kdybychom se omezili na horizont nejbližších dvou let, tak válka na Ukrajině krátká nebude a s prosincem vstupuje v platnost embargo na rukou ropu, takže budeme spíš moct být rádi, pokud cena zůstane jenom na těch dvou éčkách. Za druhé, jakmile se povede jezdit na elektriku z vlastních solárů, mám cenu na nějakých deset let fixovanou. To je snad i důležitější, než absolutní výše úspory, že si mohou zdražovat benzín, naftu, nebo elektriku jak chtějí. Mě se to netýká, já mám v tom případě splácet amortizaci solárů. A ta je fixní.

VK
VK
včera v 20:51
0
Škoda Octavia iV: Auto, které dává smysl

Tak samo. Mohou dát percentuálně podrobnou daň na elektřinu k nabíjení aut, jako na paliva. Řekl bych, že se to pravděpodobně za nějakou dobu stane. Ale ne ze dneška na zítřek. Ani na příští rok. Nyní jsou ceny takové, že by museli elektriku zdražit 5-7x, aby se to vyrovnalo naftě. S podobnou daní jak na paliva je zde pořád polštář pro 2-3násobné zdražení. A než se tohle stane, už se mi podaří na střechu ubytovat solární panely, 8 až 10 kWp, pokryje tři čtvrtky ročního ježdění. Potom mohou dávat spotřební daně a zdražovat jak libo, cenu mám fixovanou, amortizací pořizovacích nákladů solárního systému a baterie.

VK
VK
03. srpna 2022, 23:13
-5
Škoda Octavia iV: Auto, které dává smysl

Člověče, léta jsem MBMB, resp.co za myšlenkový svět představuje, nesnášel a kde mohl, proti němu brojil. No a úplně jsem změnil názor. Co rozhodlo? Maličkost. Litr paliva za 2 eura místo 1,4. Money talks. Výrobci teda pružně na poptávku zareagovali utlumivše výrobu, včetně tomu odpovídajícího ustřelení cen, takže nadšení kupovat BEV hned včil pohaslo, ovšem cesty zpět není. Příští povoz bude elektro, ať dřív, nebo nejpozději co mi vyběhne garance na Stingera.

VK
VK
02. srpna 2022, 13:02
-2
Honda HR-V e:HEV: Netradiční pohon v moderním hávu

Dieselelektrická lokomotiva na gumových kolech, no. Akorát v benzínu. Ještě před nedávnem jsem to považoval za ideál, co bych tak chtěl, dospěv v poslední době k závěru, že ale proč za kovaříčkem, když lze ke kováři a čisté elektro bude venkoncem lepší. Cena paliva v důsledku války na té změně pohledu má lví podíl, přiznávám.

VK
VK
30. července 2022, 15:01
0
VK
VK
07. července 2022, 21:15
0
Autíčkářův týden: Trochu jiné elektromobily a nejlepší rodinné auto na trhu (+ jedno překvapení)

Zkus tu úvahu dovést do důsledků. Trojky se vyrábí třeba (nepočítal jsem přesně, na výsledku nic nemění) 30x víc, jak i4.Jinými slovy, výrobní kapacita i4 jsou zhruba 3 % kapacity 3er modelu. Předisponovat třeba další 3 % z výrobní kapacity 3er, teď ten fígl, na výrobě trojky a dodacích lhůtách se to projeví jenom tříprocentní redukcí. což se skoro nepozná. Ovšem tohle skoro neznatelné snížení kapacity pro trojku zvýší výrobu i4 n dvojnásobek a odpovídajícím způsobem zkrátí čekací doby.

Nepatrné snížení výroby/dostupnosti trojky násobně zvýší dostupnost i4. Přesto není výrobce ochoten ani k tomu.

VK
VK
07. července 2022, 10:05
0
Autíčkářův týden: Trochu jiné elektromobily a nejlepší rodinné auto na trhu (+ jedno překvapení)

OK, jak to teda funguje? Zcela vážně a beze srandy, zajímá mě to.

Zatím jsem vycházel z toho, co vychází v tisku na papíře sedmkrát do týdne, co se píše v ekonomických učebnicích a vůbec, co patří k všeobecnému kánonu posledních desetiletí. Že je trh univerzální optimalizační mechanismus, je velká poptávka, na zboží se čeká dlouho a cena šplhá do výšky. Jak zboží naopak nikdo moc nechce, leží v regálu, je k mání hned, cena se drží při zemi.

No a tady něco neštymuje. O elektroauta nikdo moc nestojí - a čeká se na ně stejnou, vlastně delší dobu, jak na konvenční. Když se úplně odhlédne od ceny. Takže je buďto všemocná ruka trhu jakási rozbitá. Nebo funguje poněkud jinak a pánové Debreu, Mantel a Sonnenschein měli pravdu. Anebo výrobci zneužívají svojí tržní síly. ????

VK
VK
06. července 2022, 21:13
0
Autíčkářův týden: Trochu jiné elektromobily a nejlepší rodinné auto na trhu (+ jedno překvapení)

Přitom by se zdálo, že budou mít výrobci, obzvlášť při situaci v Evropě, zejména emisních pokutách a potřebě se etablovat na trhu, zájem na tom, elektroauta dodávat přednostně, takže k jejich výrobě přesměřovávat nedostatkové díly.

VK
VK
06. července 2022, 08:59
-4
Autíčkářův týden: Trochu jiné elektromobily a nejlepší rodinné auto na trhu (+ jedno překvapení)

Konečně sedany elektro.

Jak je zákazníci přijmou...i stávající nabídku přijímají tak, že výroba nestačí poptávce ani zdaleka. EV6 ve vzácné shodě s i4 z katalogu doba dodání rok, skladovky nejsou žádné.

VK
VK
03. července 2022, 13:07
-2
MG je zpátky, jen trochu jiné, než jsme ho znali

Však taky nepíšu, jak by to bylo v Číně skvělé a čínské automobilky super. Spíš naopak, že západní (v širším smyslu) značky mají docela zásadní problém a místo řešení vzkazují zákaznictvu a nejen jemu, trhněte si nohou, líp to dělat nebudeme. Což bych tak jaksi očekával právě od těch státních podniků bolševicky řízeného státu. A ne naopak. Takže to zkuste brát jako budíček za pět dvanáct. Z Číny bereme všechno, od hraček pro lékařské ultrazvukové přístroje - aby to za 5-10 let nebyla většina aut.

VK
VK
02. července 2022, 17:42
-9
MG je zpátky, jen trochu jiné, než jsme ho znali

Chmmm, no, stoprocentně kapitalistické, tržně řízené, tudíž efektivní automobilky nejsou schopny nové auto dodat dřív jak za rok - a to ani elektro, na jehož dodání by měl být eminentní zájem. Zatímco centrálně řízené, ve vlastnictví komunistickou partají vedeného státu automobilky, tudíž z principu věci neefektivní, dodají v řádu týdnů. To mi někdo vysvětlete. Buďto se na kapitalismu něco zásadně pokazilo, nebo na centrálním řízení zásadně vylepšilo.

VK
VK
02. července 2022, 13:27
0
Hyundai i30 1.5 DPi: Šetřit tu neznamená trpět

Měl jsem teď možnost s koncernovým dvojčetem, novým CEEDem se stejným motorem, plus mínus stejnou výbavou, nějakého půl druha měsíce a 6000 kilometrů jezdit coby náhradním autem. A musím přiznat, že nebýt v tom ten vrcholně otravný manuál, dokázal bych si to představit v roli denního povozu. V řadě ohledů, zejména posazu a polohy za volantem, i pohodlnější, jak Stinger, s nímž jezdím.

VK
VK
23. června 2022, 12:21
0
Když Citroën sportuje vzhledem i technikou VI - GT

Startování takové...typicky citroënovské.

VK
VK
12. června 2022, 16:11
-1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Běžný řidič přesedne do elektromobilu, až jej do toho dotlačí trh...přesně. Už začíná.

Stojí za povšimnutí:
- tohle zvýšení cen PHM nijak zvlášť nesouvisí s tlakem na opuštění fosilních paliv, eko agendou Souvisí s válkou.
- vůbec prozatím nemáme ani náznak nedostatku ropy, surovina trubkami teče, zásobníky jsou naplněné. K ustřelení cen, že se pohybují k 50 korunám za litr, stačí něco tak efemérního a nehmatatelného jako nejistot, předpoklad, očekávání. Ačkoli je ropy i benzínu s naftou dostatek. Teď si vezměte, že ke konci roku začne platit šestý balík sankcí, kde už embargo na ruskou ropu skutečně figuruje. S výjimkou pro zrovna pro nás relevantní Družbu, ale i tak, co se možného nedostatku ropy týče, pokud vysloveně nenastane, rozhodně se nevzdálí, naopak přiblíží. A ta efemérní hnutí mysli obchodníků, jako obavy, očekávání, nejistota, jež už nyní ženou ceny PHM o třetinu nahoru, se tím rozhodně neuklidní, opět právě naopak.
S pohybem ceny nafty a benzínu po oblouku to zrovna růžově nevypadá. Už vůbec ne, že by se k podzimu vrátily poblíž předválečných hodnot.

VK
VK
11. června 2022, 09:06
2
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Zaujalo přepočítávání času na peníze. Právě že když má člověk možnost dobíjet doma a na externích nabíječkách jenom doplňkově, ztráta času vůbec nemusí být větší, než kolik se tak jak tak ztratí na benzínkach, dokonce i míň. Pro někoho, kdo jezdí pravidelně Praha-Ostrava elektro není, to je jasné. Takový lidí ovšem, přiznejme si, zas tak moc není. A jim spalovací alternativu ještě přes deset let nikdo zakazovat nebude.

VK
VK
10. června 2022, 11:13
-1
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Pravda. Ovšem aby se cenám nafty s benzínem vyrovnala, musí napřed zdražit čtyři- až šestkrát.

VK
VK
10. června 2022, 09:45
-2
Peugeot e-Rifter: Jednoduše

Při stávající ceně paliv zákazy ani nebudou potřeba, většina přestoupí k elektrice dobrovolně a ráda.

VK
VK
09. června 2022, 21:55
2
BMW i4 M50 a rozmazaný svět za oknem

Baterie v autě musí ještě mechanicky docela dost vydržet. A to nejen nárazy a deformace pro případ nehody, neustálé vibrace, rázy a podobně v běžném provozu. Plus i teplotní výkyvy, plus i články samotné musí být konstruovány pro standardní funkci v daleko širším rozsahu podmínek a nakonec i doby, ve srovnání s běžnými bateriemi spotřebičů. V důsledku bude cena akumulátoru výrazně přesahovat součet pořizovacích nákladů sumy ekvivalentních článků. Jestli to dokáže úplně vysvětlit, proč to stojí takovou paletu, nevím, spíš bych tipnul, že pořád ne.

VK
VK
09. června 2022, 18:08
2
BMW i4 M50 a rozmazaný svět za oknem

Tohle, tedy v základní, ne vrcholové M50 verzi, je vedle EV6 zvažovaná alternativa nového povozu.

VK
VK
05. června 2022, 16:45
0
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

Nebýt marnivosti, že musím mít auto hrabající primárně zadníma kolečkama, koupil jsem před dvěma lety Camry, nebo M6 a vlezl se tehdy pod milion. Jenže se té marnivosti nedovedu zbýt, takže jsem skončil u Stingeru, vlastně nejekonomičtější volbě toho druhu, tehdy 1,2 mio v českých, vlastně nějaké drobné pod. Když se nyní stalo zhruba to, že cena nafty dejme tomu překročila práh bolesti, je výměna za zrovna tuhle EV6 logická a plus mínus inflace cenově ekvivalentní. Nebo se ještě trochu natáhnout a pořídit vrcholovou verzi, když už, ať to stojí za to, je to raketa a má 4x4. Ale samozřejmě, mám to privilegium být v držení garáže u domu a s elektroinstalací, nabíjet půjde převážně doma, na rychlonabíječkách strávím stejně času, jako už beztak trávím po benzínkach.

VK
VK
05. června 2022, 16:12
3
VK
VK
05. června 2022, 00:12
0
Kia EV6 168 kW Earth: Právoplatný vítěz

Jenže Mazda 6 nehrabe zadníma kolečkama. Ani Insignia, ani Talisman, ani Camry. Tohle ano.

VK
VK
18. května 2022, 11:20
0
Lincoln Town Car 2005: Vypadá podobně jako předchůdce, ale...

Posuvné pedály Američanům upřímně závidím.

VK
VK
05. května 2022, 20:57
-2
Autíčkář se ptá: Kdy jste objevili Ameriku vy?

Zní to v našich končinách divně, ale je to tak. Radím věřit, ušetří to pokuty.

VK
VK
05. května 2022, 12:28
-2
Autíčkář se ptá: Kdy jste objevili Ameriku vy?

Ohledně předpisů, že rušení omezující značky křižovatkou je ve skutečnosti česká, resp. československá zvláštnůstka. Nikde jinde neplatí, přinejmenším v tzv. západní Evropě.

VK
VK
23. dubna 2022, 21:18
0
Dacia Duster 1.5 dCi: Veškerý odpor je zbytečný

Jsou ty sedačky pořád takové zádolamy?

VK
VK
18. dubna 2022, 15:42
2
Kia Sportage 1.6 T-GDI MHEV: Z vyzyvatele šampionem

Na to bys musel splácet měsíčně tak třicítku, spíš ještě trochu víc. OK, řekneš si, však to nechci nový. Zkus si rozhodit do měsíčních splátek, kolik tě budou stát opravy.

VK
VK
18. dubna 2022, 08:56
1
Kia Sportage 1.6 T-GDI MHEV: Z vyzyvatele šampionem

Těch sedm let, na něž se dá roztáhnout financování, se zrovna kryje se sedmi lety záruky, tu KIA poskytuje automaticky. Arciť omezenou 150 tisíci kilometrů nájezdu, do toho se průěrný uživatel v republice za sedm let právě tak vleze. Pak už to dává finančně dobrý smysl, člověk si na ta leta zajití mobilitu. Splácí cca 11 tisíc měsíčně, o víc se nestará.

VK
VK
16. dubna 2022, 16:15
0
Kia Sportage 1.6 T-GDI MHEV: Z vyzyvatele šampionem

Zrovna KIA má při financování tak trochu nenápadnou výhodu, ovšem při uvažování dostupnosti dělá hodně. Nabízí financování s délkou trvání až na sedm let, to je hned z patnáctitisícové měsíční splátky desetitisícová.

VK
VK
14. dubna 2022, 13:24
-1
Volkswagen ID.3: král je mrtev, ať žije král?

Mně třeba tankovat u pumpy nijak komfortní nepřijde. Kor když to dělám dvakrát týdně a ještě je potřeba rozplánovat si cestu k pumpě kde je aditivovaná nafta a zároveň to nebyla ani MOL, ani Shell, neboť se člověk nechce cítit natahován tak úplně přímočaře. Proti tomu je nabíjení v garáži, přijedu, zastrčím, přijdu k autu, vyhodím ze zásuvky, asi ta nejkomfortnější varianta, jakou si dovedu představit.

VK
VK
11. dubna 2022, 12:19
1
Volkswagen ID.3: král je mrtev, ať žije král?

Třeba Stinger vs. EV6, daly by se považovat za alternativy. Stinger o cca sto tisíc lacinější, na ceně za benzín se to za zhruba 30 tisíc naježdenych vyrovná.

VK
VK
10. dubna 2022, 12:02
1
Ford Kuga PHEV: Vybírejte s rozmyslem

Jest pravdou, že s rostoucími cenami paliva rostou i benefity elektromobility.

VK
VK
07. dubna 2022, 09:00
0
Peugeot 508 PSE: Lev s ostrými drápky

Tohle to nebo jiný PHEV ekvivalent si člověk kupuje proto, že je to silné a zároveň relativně úsporné, dobíjení je spíš trpěná vlastnost, když už to musí být; PHEV si člověk nepořizuje na prvním míst kvůli dobíjení v garáži. BEV si naopak koupí někdo, kdo se přímo koncepčně rozhodl pro ježdění na elektriku se vším, co to obnáší.

VK
VK
06. dubna 2022, 20:51
0
Peugeot 508 PSE: Lev s ostrými drápky

Jakmile musím výrazně zvyšovat hlasitost systému, abych přes hluk rozuměl přehrávané audioknize, začíná to být subjektivně obtěžující. Docela přísné kritérium, obzvlášť když má být srozumitelnost v němčině, jsem si vědom.

VK
VK
06. dubna 2022, 12:47
0
Peugeot 508 PSE: Lev s ostrými drápky

Pěkné. Jaký je v tom vnitřní hluk, při těch bezrámových oknech.? To musím říct patří k horším zkušenostem, co jsem zatím měl možnost třeba se Stingerem udělat, při dálničním tempu už kapku intenzivnější, než by mi bylo milé.

VK
VK
25. března 2022, 09:54
0
Kia EV6 GT-Line: Tebe je těžké nemilovat

Chtěl jsem zdvořile upozornit, že zde není řeč o Tesle zde se jedná o EV6. Co do finanční rozvahy, tohle se pořídí, zmíněný solárně bateriový systém za dalšího půl milionu plus mínus - a oproti AMG ještě půl mega zbyde.

VK
VK
24. března 2022, 21:18
0
Kia EV6 GT-Line: Tebe je těžké nemilovat

Jenže člověk za to taky nechá u mercedesů o miliónek navíc. ;)

S myšlenkou, že by příští vozidlo bylo na elektriku přichází další. Plácnout se přes kapsu a nechat si nainstalovat na střechu 50 čtverečních metrů solárních panelů a do garáže blok s třeba 75-100 kWh bateriovým úložištěm, úplně postačí olověné baterky, když na věc přijde. Celoroční ježdění nepokryje, to zas ne, ale půlku určitě. Energie bude. ;)

VK
VK
20. března 2022, 20:54
-1
Kia EV6 GT-Line: Tebe je těžké nemilovat

Okénko do neurofyziologie, subjektivní vnímání každého silného vjemu se postupem času vůčihledně snižuje. Má to i podklad na buněčné úrovni, nemá smysl tady tím zatěžovat, důležité je, že každý vjem. S výjimkou bolesti, výjimka důležitá, ovšem jediná. Takže se všechno omrzí. Sebehezčí partnerka pozbývá atraktivnosti, skvělé hodinky zevšední, heroinu je potřeba si píchat čím dál větší dávku. A silné auto - omrzí. Takže chceme zas novější, lepší, silnější. Co naopak vjem udržuje na původní úrovni, případně jej tam dovede navrátit, je jeho změna. Tak třeba změna rychlosti. Změna vektoru rychlosti, to je bláznivé projíždění zatáček. Změna velikosti rychlosti - to je přesně zrychlení. Takže věřím, že právě díky z podstaty věci naprosto bezprostřednímu zrychlení, má elektro potenciál se omrzet pomaleji. Rovněž důvod, proč prodleva a přece jen postupný nástup zrychlení u spalováku ten pocit tolik ředí.

VK
VK
20. března 2022, 13:07
1
Kia EV6 GT-Line: Tebe je těžké nemilovat

Ani spalovák >300 PS neumí tu naprostou bezprostřednost zrychlení elektromotoru. Vždycky tam jistá prodleva je a i kdyby zlomek vteřiny, pocit ze zrychlení. ředí.

Navíc kolik se takových >300 PS spalováků za 1,5 mio dá dostat. Počkejte moment....právě zrovna od stejné značky Stinger, potom Mustang. A pak už jedině na individuální dovoz z USA Charger nebo Ch300. To by tak asi bylo všechno. A všechno má daleko jinde provozní náklady na palivu a mezi námi, dojezd toho benzínového šestiválcového Stingeru není ani 500 kilometrů.

VK
VK
20. března 2022, 09:12
-1
Tesla Model 3 Dual Motor: Amerika na baterky

To jednak. Jednak, k čemu úspora hmotnosti o dvě kila, když hodně?

VK
VK
19. března 2022, 23:43
1
Tesla Model 3 Dual Motor: Amerika na baterky

Malé upřesnění: paliva si vyrábíme sami, lépe řečeno, na benzín a naftu pro prodej na pumpách v rámci republiky se ropa zpracovává v našich rafinériích, resp. v rafinériích na území republiky. Ve zpracování ropy republika soběstačná je. Long story short, veškeré palivové suroviny stoprocentně (vrty u Hodonína nelze počítat) dovážíme, jsme závislí na stabilitě v zahraničí a tak to má víceméně celá kontinentální Evropa. Zatímco elektřinu vyrábíme doma a přinejmenším z poloviny z domácích zdrojů.

VK
VK
19. března 2022, 21:10
-1
Tesla Model 3 Dual Motor: Amerika na baterky

Jak jsem začal o elektru uvažovat, zrovna T3 nepadá v úvahu. Že si výrobce neumí pomoct a prostě ze zákazníka - ze mě - musí udělat debila, nedovedu překousnout. Scházející HUD a obyčejný blbý digitální rychloměr před řidičem, bez alespoň roletky pod panoramatickou střechou atd. atp. Přitom škoda, ta efektivita je zatím nepřekonaná.

VK
VK
19. března 2022, 21:07
-1
Tesla Model 3 Dual Motor: Amerika na baterky

Ridehenry: se zásobováním je to překvapivě právě naopak, přinejmenším u nás. Pakliže bychom zastavili Družbu, přestali brát ropu od Ruska, do pár měsíců jsme s nádržemi na suchu. Ze západu nedostaneme dost ropy, aby to pokrylo spotřebu republiky, trubkami se to jednoduše neprotlačí. Rafinerie mají zásoby na cca 3 měsíce. Přičemž už dlouho předtím, než paliva fyzicky dojdou, cena vystřelí na násobky.
Proti tomu elektřinu vyrábí republika z vlastních zdrojů. I ten uran stačí dovézt jednou ročně a dá se kupovat i od Westinghouse.

VK
VK
16. března 2022, 21:11
12
Kia EV6 GT-Line: Tebe je těžké nemilovat

Pěkný článek, pěkné auto. dost možná moje příští vozidlo. To samé jsem psal posledně o novém céčku, od té doby se pár věcí změnilo.

Jak postupuje tlak na elektro a jak na to výrobci sami vůčihledně přistupují, začal jsem uvažovat, co by takový elektromobil pro mě znamenal. Doposavad jsem zůstával na pozici, auto na baterky pro mě není, jezdím hodně. Dál jsem nic neřešil. Tož dobrá, myšlenkový experiment. Co by to znamenalo, kdybych fakt musel. Nalítám cca 40-45 tisíc ročně - vlastně o deset míň, co před koronou, ale už se to asi udrží. Určitě se najdou lidi, co jezdí víc, i podstatně víc, i tak si troufnu říct, že jezdím víc, jak většina, včetně většina komentujících tady. Na druhé straně, většina jsou cesty do práce. To je 125 kilometrů jedna cesta, takže za den 250 km. Příslušník blahobytné střední třídy s domkem na venkově vybaveným garáží s přípojkou 400 V/3 fáze, takže není problém nabíjet doma. První překvapení, cesty do práce budu zvládat s velkou rezervovou dobíjeje doma.

Jednou týdně si udělám výlet do Brna, takže do práce - do Brna - do práce- zpátky dom, celkem něco přes 400 kilometrů. Tady už prostě nabíjet musím. Jenže, zase domyšleno do důsledků, není potřeba dobíjet do plna, úplně postačí si cucnout na 100 km dojezdu. Takže najít kdekoli cestou rychlonabíječku a ztratím 10-20 minut. Nebo v Brně najít parkoviště s doslova jakoukoli a jakkoli pomalou nabíjecí stanicí, stejně se ve městě zdržím víc hodin a stejně už leta nestojím jinde, než na placených parkovištích. Takže, vezmu realisticky horší případ, ztráta cca 20 minut dobíjením týdně. Se současným jezdím k pumpě minimálně dvakrát za týden, to je ztráta - 2x10 minut. To samé.

Párkrát do roka jedu do Ostravy, Lipska a podobně. Zpravidla na kongres, je mi jedno zda dojedu teď anebo za půl hodiny. Problem solved.

Takže jsem k vlastnímu nemalému překvapení došel k závěru, že by mi elektromobil vlastně nepůsobil omezení žádné, nebo jenom velmi malé. K tomu jsou výhody. Šalinové zrychlení, reakce na sešlápnutí pedálu ihned beze zpoždění. Jestli mi něco na současném nevyhovuje, tak jak je zrychlení tou prodlevou a postupným nástupem síly, byť zlomky sekundy, tohle ředí pocit ze zrychlování nejvíc. Zvuk motoru...jo zvuk motoru se mi líbí nejvíc ten, co neslyším. Cena, 1,5 mio je přesně to, co leasingem ještě utáhnu, vlastně by to bylo to samé, co platím tak jak tak pořád. Výbavou to má všechno co si tak dovedu přát, přesednout do toho ze Stingeru, jak když najdu. No a válečné události, ustřelení cen paliv na málem dvojnásobek s vyhlídkou, zda vůbec za čtrnáct dní budou...všechny tyhle argumenty dál zesilují ve prospěch elektra. Navíc jeden z mála SUV puclíků, již se mi vážně líbí. Tohle, nebo i4 od BMW.

VK
VK
13. března 2022, 20:36
2
Enyaq Coupé RS iV je nejvýkonnější škodovka, ale sportuje pouze rekreačně

Tak sis tam nabil od pátku večera 20 kWh přinejmenším. To na stovku kilometrů stačí a kdo si pořizuje chalupu přes celou republiku?

VK
VK
13. března 2022, 17:43
3
Enyaq Coupé RS iV je nejvýkonnější škodovka, ale sportuje pouze rekreačně

Na chalupě nebývá běžně k dispozici 2 kW přípojka? Víc k nabití od pátku večer do neděle dopoledne potřeba není.

VK
VK
13. března 2022, 17:27
4
Enyaq Coupé RS iV je nejvýkonnější škodovka, ale sportuje pouze rekreačně

Nevím ani proč, připadá mi to na pohled hnusné. Zhruba jak Tesla Y. Přitom, jakkoli obecně SUV rád nemám, musím přiznat, že se přece jen dají udělat pohledná, třeba nová RAVka nebo zrovna elektrické UV6. Mimochodem při obdobných vlastnostech o půl míče lacinější a to bez výroby dílů na Ukrajině.

VK
VK
09. března 2022, 19:34
1
VK
VK
09. března 2022, 17:50
1
Dacia Spring: Na naši ves přichází jaro!

Divím se, že ausgerechnet Dacia, jinak vysazená na náklady, to vyvinula s předním náhonem. Když se pro elektromobil přirozeně nabízí zadohrab, po všech stránkách konstrukčně jednodušší, ergo lacinější.

VK
VK
05. března 2022, 17:15
2
Jak jsme elektromobilem dojeli do Mnichova a nikdo nezmrzl

V současném světě nikdo zajímat nebude? V současném světě, Beaste, zrovna v téhle republice dochází paliva, bez toho času zastavené Družby trubkami ze západu fyzicky nedokáže protéct dost ropy, aby to pokrylo spotřebu, tak nejlíp z půlky. Takže pokud to tak půjde dál, za tři měsíce jsme s benzínem a naftou na suchu. Zato elektřina bude, tu pořád máme z půlky z uhlí, z druhé půlky z jádra. V současném světě - lepší mít elektromobil ;)

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Dodge Charger  1972
Dodge Charger

1972 rok výroby
230 koní výkon
5 200 ccm objem

Buick Wildcat 4-door Hardtop 1966
Buick Wildcat 4-door Hardtop

1966 rok výroby
330 koní výkon
6 572 ccm objem

Chrysler Newport Custom 1969
Chrysler Newport Custom

1969 rok výroby
216 koní výkon
6 277 ccm objem

Citroën XM V6 Exclusive 1995
Citroën XM V6 Exclusive

1995 rok výroby
167 koní výkon
2 967 ccm objem