načítám data...

Stanley

JménoStanley Stanley
BydlištěOstrava-město
Registracepřed 7.5 rok.
Poslední aktivitapřed 12.0 dny
Příspěvků ve fóru11
Komentářů u článků209
Pozitivních komentářů u článků108
Negativních komentářů u článků2
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Hejt na automobilovou beztvarost

24. srpna 2018, 21:44 46 komentářů

O tom, jak všichni maskují bramboru, a o tom, jak ji všichni maskují stejně.

Jak jsem se stal petrolhédem

14. října 2018, 20:25 40 komentářů

Blog o tom, jak se jeden internetový anonym stal petrolheadem…

Jaké auto, takový řidič

20. července 2019, 19:55 77 komentářů

Za ty roky, co jsem účasten každodenního provozu, všimnul jsem si několika opakujících se vzorů chování řidičů a jejich vozů.


Posledních 50 komentářů

Stanley
24. listopadu 2023, 11:48
0
5 věcí, které se mi líbí na novém BMW řady 5

Mno jo, nikdy bych nečekal, že si po shlédnutí baworáckého sedanu budu muset jít spravit chuť k fotce v diskuzi. A je to tu. I když Čtyřdveř byl top vždycky.

Stanley
23. listopadu 2023, 08:22
4
5 věcí, které se mi líbí na novém BMW řady 5

Mám z něj pocit, že je to sice sedan klasické řidičské koncepce, ale že se za to v BMW vlastně styděli, a tak veškeré tyto nepřípustné stopy zahladili.

- masa hmoty před předním kolem je větší, než za ním, takže se zcela ztratil dojem motoru za přední nápravou
- silně se svažující kapota vypadá jako předokolková, čemuž dopomáhá i linie bočních oken zapíchnutá hluboko pod linii kapoty. Stačí zakulatit zadek a je z toho víeméně typický hatchback...
- a protože je dnes už sedan sprosté slovo, tak i skoro zmizel úhel mezi zadním sklem a kufrem, takže v příští generaci už to bude sedan-coupé, aby si obligátní fotřík snad proboha nemyslel, že řídí usedlé auto

A to byl můj tajný plán takový, že si za 5 let koupím nějaké lehce ojeté báwo fsedanu a dožiju to s ním. Jenže já nechci sedan, co se za sebe stydí.

Stanley
20. listopadu 2023, 08:48
0
Ford Mustang Mach-E: Ford Falcon se vrací?

Tak kdyby se tahle obludka nejmenovala po Mustangu, tedy po autu s krásným štíhlým profilem, splývavou zádí a dlouhou kapotou, tak si ho většina petrolheadů ani nevšimne. To je stejné, jakoby Lucie nebo to Krajčo začali rozhlašovat, že jsou nástupci King Crimson. Taky by to budilo emoce.

A jistě, unavení fotříci, co už si neumí sednout níž a doma mají zákaz koupit ten "sporťák", by nemohli říkat, že mají mustang.

Stanley
14. listopadu 2023, 12:16
7
Bezpečnost až na hranu šílenství

Ten tvar (tehdy v případě banánů) měl smysl. Šlo o to, že banány byly postihované infekcí, která způsobovala nestandardní zakřivení. A než aby složitě a nákladně infekci kontrolovali, stanovili jednoduše povolenou míru zakřivení. Tím efektivně a levně zamezili tomu, že by se tu ty nemocné banány dostaly. Ono to nebylo tak blbé rozhodnutí, jak se zdá.

To jen takový oftopik...

Stanley
29. října 2023, 12:25
0
BMW XM: Mr. Beast

To, že tento dotaz zůstal bez odpovědi, vlastně říká docela dost B-)

Stanley
29. října 2023, 12:20
3
Lexus LC500 Hokkaido Edition: Umělecké dílo na čtyřech kolech

Několik LC500 jezdí v okolí, takže se z nich těším pravidelně. Bohužel všechny jezdí "rozumně", takže nejsou moc slyšet. Nedávno tomu ale jeden dal na křižovatce zcela nekorektně napít a ten zvuk, to hrozilo samo božstvo...

Koukl jsem, kolik stojí auta, kterými se jezdí z důvodu nutnosti, ne radosti, tedy např. Superby a Tesly, a v porovnání s touto nudnou konfekcí je aristokratická LC500 vlastně dost levné auto.

Stanley
26. října 2023, 18:17
0
BMW XM: Mr. Beast

Nějak tam nevidím ten vztyčený prostředníček všem. Pokud by opravdu měl být, muselo by jít o osmiválcové výhradně spalovací kupé s maximálně dvěma sedadly. To by ukázalo, krom petrolheadů, prostředníček všem.

Tahle obluda je spíš křečovitá snaha zalíbit se všem. Jednak těm nahoře (jo, je to fuj osmiválec, ale narvali jsme tam i baterky!), a jednak kolotočářskému fotříkovi, co ještě stále nosí obří hodinky, lesklý oblek a botky s hranatou špičkou, a který zastává všechny sofistikované životní hodnoty jako nejvíc, nejvýš, nejleskleji, nejsilněji a nejrychleji.

Stanley
24. října 2023, 13:58
0
Prodej mého SLK – loučení jako s členem rodiny

Ne že bych nutně potřeboval být pražákem a psát vodstranit a jiné vobludnosti. Ale nějak se to tam při tom ťukání na mobilu jakoby dostalo, hele viď...

Stanley
24. října 2023, 13:55
2
Prodej mého SLK – loučení jako s členem rodiny

Před několika lety jsme se s kamarádem vraceli ve 4 ráno v -30°C po ledové cestě z vesnické zábavy. Zábava jede, chechtáme se a najednou ve tmě, uprostřed cesty stojí ztichlá Niva. Tak jdeme opatrně k ní, koukáme dovnitř, jestli někdo neumrznul, a vidíme předkloněnou nehybnou postavu. Přemýšlíme nad nejhorším. Otevřeli jsme dveře. V tu chvíli se postava napřímila a namířila na nás kuchyňský nůž. V tu chvíli se v nás krve nedořezal. Jé čau kluci, co tu děláte? Byl to další náš kamarád, co se vracel Nivou z jiné akce, přičemž na půl cesty ho zradila a umřela. Vadu se mu povedlo vodstranit, a nožem se už v té tmě snažil jen nastartovat, což se posléze i povedlo.

Je vidět, že Niva ty zemité všehoschopné opravdové může nějak přitahuje. Nejenže nezemřou, ale nakonec se domů dostanou.

Stanley
12. října 2023, 07:31
1
Mercedes-Benz AMG C63 S Coupé (2020): Čiré zlo

Mně se posledních několik let čím dál víc mercedesy líbí. Ne že by začali dělat hezčí nebo sportovnější auta, než dřív. Ale zatímco bmw je čím dál kýčovitější a snaží se spíš levně šokovat, než nabídnout třeba propracovanou nápaditost, vystupuje z toho najednou mercedes jako automobilka stále nabízející eleganci a v určitém smyslu i umírněnost a konzistenci.
Co mě mrzí, je nové GT. Ta nádherná freudovsky předlouhá kapota s kratičkou kabinou, co pravděpodobně nemají v moderním sportovním světě obdoby, je pryč, a GT se proporcemi posunulo mezi "obyčejnější" kupátka. Velká škoda.
No a tahle C63 je samozřejmě skvělost, a slova majitele o elegantním muscle caru jsou přesná :-)

Stanley
27. září 2023, 09:15
2
Honda S660: Upřímný sporťáček

Tož možnost projet se S660 ti upřímně závidím :-D Škoda, že nebyla možnost to pořádně protáhnout. Navíc jsem doufal, že si Hondu nějaký blázen dotáhl sem :-)

Stanley
25. září 2023, 17:38
2
BMW M3 Competition Touring: Asymetrický kombík

Vždycky, když to někde vidím, mám dojem hluboké rozšklebené rány, co se někdo pokusil přelepit malou náplastí.

Stanley
19. září 2023, 21:25
1
Toyota GR Supra 3.0 s manuálem: Supra je super!

MBMB: Chápu. Poslední stojan u obchoďáku ti sebral jiný knedla a ty nemáš jak nabít ten svůj sencormobil. Mysli na něco pěkného, mezitím zupdatuj všechny systémy v palubovce, a bude zase voňavo. Ju?

Pro ostatní: já jsem dilema otrockého řízení v zácpách vyřešil MHD a je to krása - o zácpy, řízení (a řazení) se stará pán, co je za to placený a já konečně zase čtu knihy, poslouchám hudbu a auta mám z 90% už jen pro zábavu. Zen jako vyšitý, doporučuju.

Stanley
09. září 2023, 09:01
0
IAA MOBILITY Mnichov 2023: Co nás čeká a nemine

Jo, to má asi logiku. Nezbývá, než doufat, že v budoucnu někdo vyrobí něco s výkonem do 200 kW / 1200 kg pro ty, co se rádi svezou po okresce.

Stanley
09. září 2023, 08:52
1
Audi R8 V10: Ultimativní řidičské štěstí

To nevadí, že netestujete Audi. Ono se kupuje, když máte obnos na pořízení o něco dražší nudy, než zbytek koncernistů. Tedy až na skvostnou R8, a snad RS3.

Díky za krásný test při sobotě!

Stanley
07. září 2023, 11:52
0
IAA MOBILITY Mnichov 2023: Co nás čeká a nemine

Ještě před pár měsíci by mě hmotnost "sporťáku" 1984 kg vyděsila. Dneska si řeknu vždyť je to jen o čtvrt tuny těžší, než aktuální M2. Což je skoro stejný rozdíl, jako můj starý sedan versus "sportovní" E46 ze stejné doby.

Ach jo.

Stanley
03. září 2023, 20:42
4
BMW M2: Seriózní jako nikdy předtím

Mně se tahle M2, když je bez těch levně vypadajících drahých vizuálních doplňků, líbí. Má skvělé proporce, krásně vytažené blatníky. Jasně, je přehnaná. Ale vypadá jako komiksová parodie sebe sama, a to je super.
Blbá je ale velikost a hmotnost, to už je příliš. Naštěstí BMW vůbec nemusí trápit názor internetového teoretika, co na to stejně nemá :-)

Stanley
01. září 2023, 13:19
3
Caterham 21: Ne všechy "caty" vypadaly jak lešení

Krasavec, vůbec jsem ho neznal. Hrozně se mi líbí u starších sporťáků karoserie, co se dole "ztrácí". Je to elegantnější a nakonec mnohem akčnější, než dnešní ospojlerované auta, co vypadají jako hubice vysavače přicuclá k cestě.

Stanley
29. srpna 2023, 07:54
0
BMW Z4 sDrive20i: Jak si zařídit léto po celý rok

Taky nikdo nepsal, že by Z4 měla být pokračovatelem Z3, šlo o to jen ukázat, proč si myslíme, že je aktuální Z4 tak oteklá. V žádném případě to není špatné auto a mám ho rád jak v podobě BMW, tak i jako Supru. Supra je tedy taky hodně zavalitá, ale dost to spravuje tím snižujícím se výkrojem pontonu pod okýnkem dveří.
Jinak jo, E85 je už taky větší, ale díky malým převisům, kabině vzadu a rozvoru vypadá mnohem lépe. Další věcí je zmiňovaný ponton, ten nejenže je u E85 mnohem níž (viz tvar a umístění předních lamp), ale zároveň se za předním kolem krásně svažuje dolů a to je perfektní detail. Kdežto už tak vysoký ponton u aktuální Z4 jde za přední nápravou dál nahoru a z auta je tak vizuálně těžká cihla.

Stanley
28. srpna 2023, 12:06
0
BMW Z4 sDrive20i: Jak si zařídit léto po celý rok

Za tím obrázkem si stojím. Dělal jsem ho od oka, ale pokud jsou údaje délek z internetu správné (4324 vs 4025 mm), tak jsem se v délce Z3 - přeneseno do reality - sekl o 2,5 cm. Sorry, ale za mě dobrá práce. Ale můžete si to o těch pár pixelů opravit, bude to velká změna ;-)

A co hůř, v realitě je Z3 krásně oblá, s dynamickými tvary, kdežto Z4 má všechny hrany vytažené co možná nejvíc ven, takže vedle sebe vypadají jako štika a kvádr. Pohledově je ten rozdíl snad ještě větší, než tady na obrázku.

Můžete o tom vést spory, můžete... Však to znáte.

Stanley
27. srpna 2023, 12:42
0
BMW Z4 sDrive20i: Jak si zařídit léto po celý rok

Úplně nevím, proč jsi dostal mínus, máš bohužel pravdu. Tahle Z4 je tlusté auto, které dojem "placky" musí vyvolávat obřími koly a velkou šířkou, jinou možnost nemá. Ani v provozu mezi ostatními auty nevypadá mrštně. Tady profi simulace Z3 vs Z4 v Gimpu.

Stanley
25. srpna 2023, 12:55
0
O cestě k bezpečným silnicím

No jistě. Ty případy co popisuju se dějí mnohonásobně více, a dost často právě hluboko pod hranicí nepřiměřené rychlosti. Čili z pohledu PČR a médií je bezrizikový a v pořádku.

Stanley
23. srpna 2023, 13:10
2
O cestě k bezpečným silnicím

Mě už ta honba za omezováním rychlosti z důvodu "bezpečnosti" docela otravuje (bych ji zakázala). Jediné, s čím se umí starostové obcí a policie tupě vytasit, je radar.

Často projíždím dvouproudovkou, tři úseky, z čehož 2 jsou rovné a bezpečné a třetí má dost nepříjemné odbočení do obce. Ročně se tam srazí několik aut, často těžce, a často odlétá se zraněnými vrtulník. A kde vždycky stojí policie se stopořeným radarem? Ano, na těch dvou rovných bezpečných úsecích. Ve třetím rizikovém úseku jsem je neviděl za 8 let ani jednou.

Za celý můj řidičský život mě někdo ohrozil rychlostí asi 4x, zatímco nedávání přednosti v jízdě, zkracování zatáček protisměrem, předjíždění i když není místo, a přidávání plynu když předjíždím, musím řešit během 20 km klidně i 5x. Prudké brždění, uhýbání do trávy apod. A kde je v tu chvíli Wiggum? Pravděpodobně někde s hrdým a svátečním výrazem leští trojnožku pro radar...

Stanley
01. srpna 2023, 07:36
2
Maybach Exelero: Unikát, který vznikl jen kvůli pneumatikám

Stále je pompézní. Ne kvůli výkonům, ale hlavně kvůli tvarům: dnešní moderní vozy mají v názvu honosné sport, coupé nebo shooting brake, mají jména po dávných slavných kupé, anebo jsou tlačeny brabusími výkony 800 koní apod. Mají ale jedno společné - jsou to všechno jen plebejské kombíky a suv. A v tom je Exelero pompézní - drze si dovoluje mít přední kapotu skoro delší, než místo pro lidi. Je to opravdové kupé a nejde jen o přeznačkovaný autobus. Dnes málo vídaný luxus.

Stanley
24. července 2023, 07:45
6
Alpine A110S: Agilní a rychlý sporťák bez kompromisů

Skvěle vypadá, designový jazyk do omrzení nekopíruje pořád ty samé prvky jako všichni ostatní, výborně jezdí, super posed a ještě ta hmotnost. Jak říká klasik, chudoba je svinstvo.

Stanley
21. července 2023, 10:49
2
Slovakiaring: První návštěva a první závod

Moc pěkný článek, dobře se četl. Motorky mě lákají už pár let, řidičák mám, ale nějak jsem si pořád nic nekoupil.

Věta "Stačí motorka, funkční je vhodnější, ale i s anglickou se dá." mě jako majitele anglického vozu pobavila :-D

Stanley
06. července 2023, 09:47
0
Nový život Chrysleru Crossfire: Gumbalkan Grand Prix

Skvělý článek, díky za něj. Tyhle reporty jsem tu vždycky rád četl.
A taky mám tajně rád Crossfire.

Stanley
08. června 2023, 08:15
0
Láska na první i na druhý pohled: Oslava narozenin Alpine A110

To kopání do toyobaristů je tady už taková póza, stejně jako v jiných kruzích nadávání na mekáč. Co místo posměšků raději konstruktivně vypsat další tři čtyři nově koupitelné lehké zadokolkové kupé/roadstery ve stejné cenové relaci a s podobnými servisními náklady (lze započítat Miatu pro usnadnění)?

Jinak A110 super, pro mě úchvatný evropský design, který silně odkazuje na historii, ale zároveň je moderní a dle všeho skvěle jezdí. No, snad někdy...

Stanley
01. června 2023, 13:08
0
RAM 1500 Warlock Classic: Takhle chutná svoboda

Pohled z druhé strany: kamarád před lety vyměnil nějaké velké tlusté audi za podobnou V8 bestii a pro práci si ji nemůže vynachválit. Utáhne to to samé, převeze rodinu atd. Nižší spotřebu tdi biturba (ze kterého český fotřík povinně stříká) vynahradí nižší servisní náklady na americkou V8. Nízkoprofilovou kolotočárnu na audi (bo sport!) rád vyměnil za typické kola US trucku, jsou praktičtější a pohodlnější. Obecně se oproti audi stará o méně věcí a jiné pracovní auto momentálně nechce. Jo, a není milovník US aut, doma má jinak vše evropské.

Každopádně jsme v Česku, takže malý český fotřík, který se uznale ohlédl za audi, má s extravagantním US truckem problém, což dává najevo. To je negativum.

Za mě - když má řidič takovou stodolu v ruce, je neuvěřitelné, jak mrštné to auto je. Vevnitř spousta prostoru, výhled na krásnou kapotu a zvuk V8, snad všechny děcka tomu mávají. Pro pohodovou zážitkovou jízdu ideál. A pokud je to navíc auto-pracant a právě vydělává peníze, není co řešit.

Na druhou stranu chápu, že kdyby si takovou krásku koupil každý, kdo má dnes nudné SUV, tak se tu nevlezeme.

Stanley
31. května 2023, 17:59
-1
Ford Focus ST X: Okruhový test

Tohle auto mám rád - občas se se standardním ST této generace svezu a dost to baví. Je už bohužel moderní, takže se pro zábavu musí trochu hnát, ale na druhou stranu to pěkně poprdává, brumlá a střílí, což je super. Navíc je to fakt pěkný hatchback, což bych před pěti lety nečekal, že někdy o heči řeknu.

Stanley
30. dubna 2023, 17:05
1
Stanley
29. března 2023, 08:01
4
Ford Bronco Outer Banks: Angličák v životní velikosti

Kdyby mě někdy přestaly bavit sportovní auta, přešel bych na offroady. Díky za recenzi skvělého auta. Na rozdíl od depresivních značek, jako Škoda nebo VW, co vyrábí jen užitkové vozy, nabízí Ford skoro vše potřebné: sport? Focus ST, radost na cestu? Mustang GT, radost do terénu? Bronco. Chybí jen lehkonohý sporťák, to se ale dá při zbytku sortimentu odpustit.

Stanley
23. února 2023, 08:58
0
Guilty pleasure aneb forma sebetrýznění

To jo, ten robotizovaný manuál to dost sráží. Takhle to zůstává v kategorii guilty pleasure.

Stanley
22. února 2023, 15:25
0
Guilty pleasure aneb forma sebetrýznění

Čtu si to po sobě podruhé, potřetí a nikde nevidím nic o žádných příkazech :-) Asi je mi spíš něco vkládáno do úst jen proto, že můj názor nevyhovuje. A to je v pořádku :-)

Stanley
22. února 2023, 10:26
0
Guilty pleasure aneb forma sebetrýznění

Jo, tak to je. Každé auto má své období temna plného opovrhování a nízkých cen. Jenže pak se to u zachovalých kusů otočí. Znám jednoho, co má rád staré mercedesy a znám druhého, co se mu za to vysmívá, vždyť to jsou auta pro menšiny, a hrozné křápy. Tak jsem mu říkal, ať počká 10 let, pak se za těmi jeho mercedesy sám bude otáčet.

Stanley
22. února 2023, 10:21
0
Guilty pleasure aneb forma sebetrýznění

Moje giltypležr jsou dva:

Miniaturní sportovní auta s miniaturním výkonem, kei cars, jako třeba Honda S660, nebo v našich končinách Smart Roadster. Naprosto beze studu bych s tím jezdil a i přes výkon mixéru si to velmi užíval.

Klasická rozhoupaná amerika s V8 - challengery, mustangy atd. Ale ne ty dnešní přesné, poevropštělé, ale pěkně před rokem 2010, kdy (jak se říká) neuměly jet ani rovně a měly hnusné interiéry. Nezájem, přesně takové auto chci.

PS: a češtinářské okénko - fakt bych nepoužíval slovíčka jako "ukáži", "dokáži" apod. Buď psát rovnou celý článek v takovém strojeném knihostylu, anebo od toho upustit úplně. Omlouvám se za grammarnazi :-)

Stanley
26. prosince 2022, 11:01
2
Lambo pod stromečkem? U mě letos zase ne, ale co u vás?

Žádný stres a shon, Vánoce jsou pro nás svátkem klidu, takže kroutíme už desátý den volna, dárky pořízené, zabalené a schované už dávno před vánočním vyšilováním. Zbývá už je dělat to, co chceme, ne to, co musíme.

Lambo zase nebylo, takže coby náplast jsem si pořídil knížku o sportovním řízení z US 60. let, tak mám takové pěkné počteníčko.

Stanley
19. prosince 2022, 09:19
1
BMW M850i Cabrio xDrive: Konečně mladíkem v luxusním BMW

No jo, Tesla to zrychlení bude umět rychleji, jenže pak člověk někam přijede, vysedne, ohlídne se a uvidí... no Teslu :-)

Stanley
02. července 2022, 06:54
7
MG je zpátky, jen trochu jiné, než jsme ho znali

Já si tu jen odložím obrázek o tom, jak vypadala modelová řada MG ZS před dvaceti lety.

Stanley
05. června 2022, 07:42
0
K čemu že je dobrý Dodge RAM 2500 Power Wagon?

Moc pěkný článek, díky. Jak jsem nikdy nepřišel na chuť crossoverům a SUV, což jsou pro mě dodnes podivné zrůdičky, tak speciálky jako RAM mě uchvacují. Známý s tím jezdí daily a je slast slyšet jeho V8 pod oknem :-)

Stanley
05. května 2022, 19:50
9
Autíčkář se ptá: Kdy jste objevili Ameriku vy?

Kdysi jsem měl BMW. Bylo skvělé, ale mělo už od koupě problém s klimou, nikdy nefungovala. Nechal jsem si ji teda vyčistit a naplnit, nicméně nefungovala ani tak. Pomyslel jsem si něco o podvodnících a jezdil dál bez klimy. Časem mi došla trpělivost, odjel jsem do autorizáku, že mi nejede klima a chci ji konečně opravit. Auto jsem si vyzvedl, klima prý ok. Ještě jsem nikam neodjel, klimatizaci zapnul a zase nic, takže jsem zavolal servisáka zpátky a ať mi ukáže, jak to teda jako jede.

No a servisák zmáčkl tlačítko s hvězdičkou a klima jela. To tlačítko, které jsem nikdy nepoužil, protože to přece znamená nějaké odmražování bůhvíčeho, že. Každopádně v tu chvíli jsem se studem propadl do sedmého předpeklí a asi měsíc jsem chodil kanálama.

Stanley
13. dubna 2022, 14:48
2
10 let Hondy N, kei krabičky s charakterem

No jo, moje oblíbená kategorie vozidel. Touhle jsem taky nejel. Hned byl bral N-One RX :-)
U nás tyhle auta nemůžou uspět už z důvodu image. Prakticky každý chlap s velkým Ch vám řekne, že by se v tak malém autě cítil blbě.

Stanley
21. prosince 2021, 08:56
0
Vy ještě nemáte dárek pod stromeček?

Potřebuju něco praktického, malého, úsporného, takže pod stromeček určitě Alfa Romeo 4c, nějaký krabí lotus nebo Alpine A110 atd. A nebo teda nějakou osmiválcovou ameriku no.

Stanley
12. února 2021, 10:46
0
Ptejte se: Zajímavé auto do sedmdesáti tisíc

To je které, nemyslel jsi ZR, ZS, ZT?

Stanley
12. února 2021, 10:45
0
Ptejte se: Zajímavé auto do sedmdesáti tisíc

Ach jo, GTV... Kdysi jsem ho chtěl ve třílitru koupit a z naprosto malicherného důvodu (nevlezou se do něj kola) jsem šel do jiného. Krasavec. Dnes už bych do toho ty peníze nedal, protože by to místo jízdy skončilo u youngtimerovského mazlení.

Stanley
08. února 2021, 09:35
1
Autíčkář hledá posily (+ výroční zpráva a plán na další pětiletku)

Kdysi jsem coby bokovku psal pro jeden komerční web, měl tehdy návštěvnost maximálně čtvrtinovou a dalo se pěkně přivydělat. Je vidět, že při dnešním množství webů už to není tak jednoduché. Pěkné číslo těch 90 tisíc, ať se daří i dál.

Stanley
04. února 2021, 14:22
0
Toyobaru: prostorný komfortní rodinný vůz, vhodný na dlouhé dálniční přesuny

krab: nová GT86 prý má mít propad krouťáku vyřešený, tak uvidíme, na ten 2,5l jsem zvědavý. U současného toyobaru jsem si vždycky říkal, že mělo dostat motor z fn2 - výkon stejný, dynamika lepší, vysoké otáčky, perfektní zvuk, lineární nástup, nádhera :-)

Franz Kafka: Napsal jsi toho zase spoustu, ale asi s tím nic víc nenaděláš. Majitelé moderních hothatchů (a nejen ti mí známí) většinou opravdu chtějí rychlý univerzál bez potřeb hravosti v nízkých rychlostech a proto si ho kupují. A přesně naopak to mají majitelé BRZ. Tví pětapadesátníci ať si klidně pořizují auto jen podle barvy. To je můj poslední příspěvek k tobě, dnes jsi evidentně vykročil špatnou nohou.

Stanley
04. února 2021, 12:32
2
Toyobaru: prostorný komfortní rodinný vůz, vhodný na dlouhé dálniční přesuny

Franz Kafka: no však píšeš to samé, co já - je to o stylu řidiče :-D A slova těch konkrétních řidičů hothatchů jsou, že chtějí rychlost a pevnou čistou stopu. Což BRZ nenabídne a to je už od roku 2012 všeobecně známý fakt, nikoli generalizování. Myslím, že zrovna tobě už jsem to psal minule - zkus si opravdu přečíst, co píšu, než budeš reagovat. A mimochodem tvá věta "BRZ je asi fajn pro mladé kluky atd..." je krásný příklad generalizování ;-) Tvou S4 chápu, já jsem to psal z hlediska moderních hothatchů.

Tomika: já jsem paradoxně majitel "hothatche", ale BRZ je jediné auto z hromady vyzkoušených, které mi nabídlo stejné řidičské propojení jako můj generačně 25 let starý lehký šestivál. A je krásné mít tu možnost dnes v novém, i když je to dost úzkoprofilová skupina. Máš pravdu, že do miliónu tam vlastně teď už nic není, ještě teda Miata a GR86, ke kterému taky upínám naděje.

Stanley
04. února 2021, 09:30
1
Toyobaru: prostorný komfortní rodinný vůz, vhodný na dlouhé dálniční přesuny

Pěkný článek. Znám ze svého okolí dva lidi, co nemají BRZ rádi, a oba mají univerzální velké hothatche s nad 300 koňovým výkonem. Po nějaké diskuzi s nimi jsem pochopil, že pokud člověku k řidičskému uspokojení stačí rychlost a jistá jízda "jako v kolejích", nemůže úplně smysl BRZ v dnešní době pochopit. To, co je pro nás vtáhnutí do děje, přímočarost a hravost, je pro ně jen absence adaptivních tlumičů, odhlučnění, automatických meziplynů a chybějící displeje :-)

Zrovna předevčírem se mě ptala drahá, jaký sporťák bych si koupil do miliónu. Hned jsem vyhrknul, že určitě ne BRZ, protože za milión je to moc. Jenže pak jsem provedl krátkou rešérši a sám sobě s překvapením jsem zjistil, že bych nejspíš opravdu koupil finál BRZ. Protože jak psala Viola, BRZ je takovým propojením se syrovou sportovní dobou minulou, jen s nulovým nájezdem, dostupnými náhradními díly a zárukou. Něco jako moderní zesilovač v AB třídě, s analogovými VU metry, bez bluetooth a optického vstupu. Náctiletý s nastartovaným Spotify v mobilu by si klepal na čelo :-)

Stanley
13. ledna 2021, 08:38
0
Čtyři rychlé sedany, které upadly v zapomnění

ZS mám, ale musím říct, že jezdí - na poměry auta beze svoru - perfektně i do zatáček. Co má nepěkné, tak řazení. Naopak zvuk motoru a jeho charakter ještě žádný "malý" šestivál nepřekonal, ale ještě jsem se nesvezl v Bussu :-) Spíš bych ho nedoporučil kvůli dostupnosti dílů, ty už prostě nejsou a některé jsem nesehnal ani po letech. Šlo by samo koupit další ZS na díly, ale kdo chce mít na zahradě mrtvé auto.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Moskvič Ostatní Šlapací 1978
Moskvič Ostatní Šlapací

1978 rok výroby
1 koní výkon
0 ccm objem

GMC Yukon Denali 2017
GMC Yukon Denali

2017 rok výroby
419 koní výkon
6 162 ccm objem

Chrysler Newport  1973
Chrysler Newport

1973 rok výroby
138 koní výkon
6 555 ccm objem

Chevrolet Blazer  1980
Chevrolet Blazer

1980 rok výroby
1 koní výkon
0 ccm objem