načítám data...

Stanley

JménoStanley Stanley
BydlištěOstrava-město
Registracepřed 8.0 rok.
Poslední aktivitapřed 17.8 hod.
Příspěvků ve fóru11
Komentářů u článků226
Pozitivních komentářů u článků119
Negativních komentářů u článků2
Možnostinapsat zprávu

Poslední blogy

Hejt na automobilovou beztvarost

24. srpna 2018, 21:44 46 komentářů

O tom, jak všichni maskují bramboru, a o tom, jak ji všichni maskují stejně.

Jak jsem se stal petrolhédem

14. října 2018, 20:25 40 komentářů

Blog o tom, jak se jeden internetový anonym stal petrolheadem…

Jaké auto, takový řidič

20. července 2019, 19:55 77 komentářů

Za ty roky, co jsem účasten každodenního provozu, všimnul jsem si několika opakujících se vzorů chování řidičů a jejich vozů.


Posledních 50 komentářů

Stanley
včera v 19:31
0
Autíčkářův týden: Spalovací motory ještě nevydechly

A290 je hatchback? Vždyť je to o nějakých 8 cm vyšší, než stejně dlouhé Polo. To už se zhýčkaní a neohební majitelé crossoverů a suv začali za své vozy stydět? :-)

Stanley
15. června 2024, 15:25
0
Pět důvodů, proč byste si měli koupit Mustanga páté generace a dalších pět, proč se mu raději vyhnout.

Pěkný článek a moje nejoblíbenější generace Mustangu. Já jsem ho s V8 chtěl, ale nakonec jsem koupil evropskou herku, tak teď už jen počumuju.

Stanley
10. června 2024, 21:04
0
BMW M1000R: Finální boss

Když tu chce člověk mezi těma hromadama dodávek a suv nejít něco s aspoň kapkou emocí, skončí nakonec u článku o motorce, jinak už moc není kde brát.

A i já sám už delší dobu přemýšlím, že opráším řidičák na jednostopu. Mezi novýma autama už se totiž nic lehkého, s živým benzínem a bez funkce mobilní ústředny buď nenachází, nebo je to nezaplatitelné.

Stanley
20. května 2024, 15:37
1
Peugeot 208 Hybrid 100 e-DCS6: Auto je to dobré, ale pohon potřebuje doladit

Frodo: že jo, pokaždé si říkám to samé - lehké jednoduché autíčko s nepřímovstřikovou atmosférou je do města dlouhodobý, levný a ekologicky nejméně náročný ideál.

Samozřejmě, pokud potřebuju uchvátit ostatní návštěvníky kavárny s mrkvovým burgrem, bude nutno něco s obřím displejem, uživatelským účtem a potvrzenými podmínkami, to je jasné.

Stanley
06. května 2024, 18:35
4
Hyundai Ioniq 6 AWD Long Range: moderní Tatraplan

V diskuzích u aut s emocemi se rešívala křivka momentu, reakce na plyn, zvuk a další. V diskuzi o elektroautě se ponejvíce zdůvodňuje oběd :-D

Stanley
21. dubna 2024, 08:54
8
1966 Dodge Charger: Když se ještě v Americe cestovalo stylově

Displej nedokáže nahradit krásné budíky. Ale ony taky dnešní předisplejovaná auta nejsou pro lidi, co mají rádi auta :-)

Stanley
12. ledna 2024, 09:44
2
Kia EV6 GT: Elektrické sportování

Jo, takhle má vypadat recenze. Mluví tam o věcech, kterým se na Autíčkáři při testu tzv sportovního EV často vyhýbají.

Je to škoda, ale pro objektivní informace musí jít člověk jinam.

Stanley
12. ledna 2024, 09:39
0
Kia EV6 GT: Elektrické sportování

David Střítežský: Ano, ty mi můj názor nevyvracíš, a dokonce se jádru mého sdělení obratně vyhýbáš. Jak v jedné scénce říká Kaiser: "Dělá, že telefonuje" :-)

Názor si obhájit neumíte, za mě tedy vše :-)

Stanley
11. ledna 2024, 12:02
4
Kia EV6 GT: Elektrické sportování

David Střítežský: Tady ale nejde o to co je nebo není. Jde o převlíkání kabátků. Ještě nikdy jste v recenzi sportovního auta - když už cíleně zmiňuješ samé těžkotonážníky, tak v recenzi šesti nebo osmiválce - nenapsali, že dělá jakési brm brm, až na špatné výjimky jste byli ze zvuku vždycky nadšení. Teď už je to jen brm brm. Ostatně ten sám autor napsal do recenze jistého V8 ke zvuku toto: "Chtělo se mi plakat štěstím". A není to výjimka, stačí to tu sledovat pravidelněji.

Naopak při testu "sportovního" EV začnete zpravidla bagatelizováním některých ze sportovních vlastností, které mají spalováky, ale EV ne, a pak terve pokračujete v recenzi. O tohle jde.

Samozřejmě je možné mě opět chytit za slovíčko a vybrat si, co se hodí :-)

Možná, kdybyste prostě EV testovali, jak jsou, bez zbytečného otírání se o minulost (kterou naopak chválíte, pokud i dnes přijde na test) tak by šlo recenze brát věrohodněji.

Stanley
11. ledna 2024, 08:11
8
Kia EV6 GT: Elektrické sportování

Mně se líbí, jak ještě před deseti lety byly vlastnosti sportovního auta, jako štíhlý nízký design, nízká hmotnost, zvuk motoru, kvalitní řazení a např. výkonová špička chváleny a v recenzích velebeny.

Dnešní způsob každé recenze "sportovního" EV je postaven tak, že se nejdříve vymezíme vůči výše zmíněným požadavkům (protože ani jedno z toho EV "sporťáky" nemají), a pak v dlouhé litanii popíšeme zrychlení (protože to jediné elektriky mají). No a zbytek recenze už se nějak domastí.

Jako bych takto postavený text viděl prakticky v každé recenzi "sportovního" EV.

Stanley
03. ledna 2024, 19:02
6
BMW M760e: Můj vůz, můj hrad

Se to trochu bojím napsat, ale sedmička se mi, až na pár detailů, líbí. Asi bych ji zhejtil víc, ale v kontextu všudypřítomných tlustých suv je toto najednou velmi elegantní, čistě tesaný vůz. I když teda arogantní.

A to dráždění ostatních pouhým výskytem na cestě... Jako majitel krásného kulichu přímo z Nepálu v těchto nezimách jezdím samozřejmě bez střechy a to je každý den něco. Za poslední týden: Roomster, co mě tak nutně musel předjet před kruháčem, že na něm dostal smyk. Nasraný oktávkář, co mě seřval, protože jsem ho z jeho vedlejší nepustil na mou hlavní. Závodní Thália, měla totiž křídlo, co mě pod radarovou čtyřicítkou musela předjet, aby za 200 m zastavovala u krajnice. Pochopil jsem, že nic nevytočí lidi víc, než symbol radosti (např. kulich & roadster) nebo symbol úspěchu (např. nová sedmička) :-)

Stanley
30. prosince 2023, 09:11
1
Ford Mustang s197 4,0 V6: Od pantáty vedou dráty

V životě jsem zjistil, že neexistuje nic jako zlaté české ručičky, a že čemu se hlavně vyhnout, je český všespravič "ježiš to je dobré, to pude, tohle je tu zbytečné, to kura uděláme takhle". Prototyp fortelného Chlapa, co umí vše. Výsledkem byly vždy rozladěné motory, nefunkční "zbytečné" ventilátory (ještě je tu jeden přece), ulámané plasty, elektrika na hranici požáru, přehřívající se elektronika "opravena" přídavným ventilátorem a další.

Palec nahoru, že ses do toho pustil, já mám z elektroinstalace v autě hrůzu. V zesilovači je to nějak v pohodě, tam je to všechno v jedné krabici, ale v autě se z těch svazků drátů vedoucích od někud někam, nějak ztrácím :-D

Stanley
25. prosince 2023, 09:44
7
Parkujeme u Betléma

Dnešní Betlém by byl v obležení - všude kolem by parkovala místní honorace ve svých velkých suv, samozřejmě co nejblíž vstupu. Ne že by je křesťanská tématika nějak zajímala, ale na tomto typu akce potřebují jednak být společností viděni a také chtějí vidět, kdo další se přišel ukázat. Stejně jako je to dnes u některých nedělních kostelů a všech městských divadel.

V další vlně parkování by byly o něco menší suv, tady by šlo matky s dětmi, co chtějí, aby děti viděly tu krásu. Parkování na 500 metrů vzdáleném parkovišti není sexy, opět se zastavuje co nejblíže vchodu. Že děti řvou a kopou do kolíbky s Ježíškem, nevadí - jsou to přece děti!

V neposlední řadě by tu byla spousta poutníků s rozsvícenými mobily. To proto, že na akci Narození spasitele sice přisli pěšky zdaleka (kvůli sebepoznání, pokoře a skromnosti), ale potřebují sdílet už sedmý příspěvek a desáté reelsy na své sociální sítě o tom, jak poznali sami sebe, při cestě k pokoře a skromnosti.

A to vše samozřejmě zastřešuje osmdesát stánků s jídlem, svařákem a hlasitými koledami. Všichni tito pokorní návštěvníci, co přišli oslavit příchod Spasitele, se musí někde občerstvit a pobavit, no ne?

Stanley
19. prosince 2023, 08:32
2
Pět věcí které zatím nepřinesla současná retro vlna (ale měla by)

VK, MBMB: víte, co je váš problém? Neustále hlásáte, ze máte nejlepší pizzu pro všechny, ale tajíte, že je s ananasem. Pak se divíte, že u vás nechtějí jíst. Proč? Vždyť je to pizza! Začnete tedy být upřímní? Ne, o ananasu dál nemluvíte a raději rozjedete boj proti šunce.

Vemte si příklad z nedávného blogu o Mustangu od Kuby Pospíšila - uvolněný, sebeironický, vtipný, milý. Dokud budete vést boj křečovitě a manipulativně ve vašem stylu, sympatie nebudou, mezi takové člověk nechce patřit.

Stanley
16. prosince 2023, 20:22
1
Pět věcí které zatím nepřinesla současná retro vlna (ale měla by)

Tak ono hlavně elektroauto nabízí jen to zrychlení, žádná další rovina zábavy tam není. Kdyby byla, tak se o ní píše. Takže elektro sice splní všechny požadavky českého národního sportu Pupků být první nasfjetlech, ale tam to taky končí. Klidně může lámat krky už při výjezdu od nabíječky, ale z hlediska zábavy z řízení naprosto irelevantní.

Stanley
15. prosince 2023, 07:49
0
Kůže versus eko-kůže. Jak je to doopravdy s honbou za udržitelností?

Díky za občerstvující článek. Málokdy se člověk dočte o realitě, pokud se neshoduje s vegan žvásty výrobců.

Stanley
07. prosince 2023, 09:46
0
5 věcí, které se mi líbí na novém BMW řady 5

Jo, to máš nejspíš pravdu. Já už jsem z filozofie "nabídneme vám sporťák, kabriolet, kupé i shooting brake, pokud to bude suv" tak zblblý, že už ten princip zkratkovitě odvozuju ze všeho. Třeba ze sedanu, co domněle chce být kupé.

Stanley
24. listopadu 2023, 11:48
0
5 věcí, které se mi líbí na novém BMW řady 5

Mno jo, nikdy bych nečekal, že si po shlédnutí baworáckého sedanu budu muset jít spravit chuť k fotce v diskuzi. A je to tu. I když Čtyřdveř byl top vždycky.

Stanley
23. listopadu 2023, 08:22
4
5 věcí, které se mi líbí na novém BMW řady 5

Mám z něj pocit, že je to sice sedan klasické řidičské koncepce, ale že se za to v BMW vlastně styděli, a tak veškeré tyto nepřípustné stopy zahladili.

- masa hmoty před předním kolem je větší, než za ním, takže se zcela ztratil dojem motoru za přední nápravou
- silně se svažující kapota vypadá jako předokolková, čemuž dopomáhá i linie bočních oken zapíchnutá hluboko pod linii kapoty. Stačí zakulatit zadek a je z toho víeméně typický hatchback...
- a protože je dnes už sedan sprosté slovo, tak i skoro zmizel úhel mezi zadním sklem a kufrem, takže v příští generaci už to bude sedan-coupé, aby si obligátní fotřík snad proboha nemyslel, že řídí usedlé auto

A to byl můj tajný plán takový, že si za 5 let koupím nějaké lehce ojeté báwo fsedanu a dožiju to s ním. Jenže já nechci sedan, co se za sebe stydí.

Stanley
20. listopadu 2023, 08:48
0
Ford Mustang Mach-E: Ford Falcon se vrací?

Tak kdyby se tahle obludka nejmenovala po Mustangu, tedy po autu s krásným štíhlým profilem, splývavou zádí a dlouhou kapotou, tak si ho většina petrolheadů ani nevšimne. To je stejné, jakoby Lucie nebo to Krajčo začali rozhlašovat, že jsou nástupci King Crimson. Taky by to budilo emoce.

A jistě, unavení fotříci, co už si neumí sednout níž a doma mají zákaz koupit ten "sporťák", by nemohli říkat, že mají mustang.

Stanley
14. listopadu 2023, 12:16
7
Bezpečnost až na hranu šílenství

Ten tvar (tehdy v případě banánů) měl smysl. Šlo o to, že banány byly postihované infekcí, která způsobovala nestandardní zakřivení. A než aby složitě a nákladně infekci kontrolovali, stanovili jednoduše povolenou míru zakřivení. Tím efektivně a levně zamezili tomu, že by se tu ty nemocné banány dostaly. Ono to nebylo tak blbé rozhodnutí, jak se zdá.

To jen takový oftopik...

Stanley
29. října 2023, 12:25
0
BMW XM: Mr. Beast

To, že tento dotaz zůstal bez odpovědi, vlastně říká docela dost B-)

Stanley
29. října 2023, 12:20
3
Lexus LC500 Hokkaido Edition: Umělecké dílo na čtyřech kolech

Několik LC500 jezdí v okolí, takže se z nich těším pravidelně. Bohužel všechny jezdí "rozumně", takže nejsou moc slyšet. Nedávno tomu ale jeden dal na křižovatce zcela nekorektně napít a ten zvuk, to hrozilo samo božstvo...

Koukl jsem, kolik stojí auta, kterými se jezdí z důvodu nutnosti, ne radosti, tedy např. Superby a Tesly, a v porovnání s touto nudnou konfekcí je aristokratická LC500 vlastně dost levné auto.

Stanley
26. října 2023, 18:17
0
BMW XM: Mr. Beast

Nějak tam nevidím ten vztyčený prostředníček všem. Pokud by opravdu měl být, muselo by jít o osmiválcové výhradně spalovací kupé s maximálně dvěma sedadly. To by ukázalo, krom petrolheadů, prostředníček všem.

Tahle obluda je spíš křečovitá snaha zalíbit se všem. Jednak těm nahoře (jo, je to fuj osmiválec, ale narvali jsme tam i baterky!), a jednak kolotočářskému fotříkovi, co ještě stále nosí obří hodinky, lesklý oblek a botky s hranatou špičkou, a který zastává všechny sofistikované životní hodnoty jako nejvíc, nejvýš, nejleskleji, nejsilněji a nejrychleji.

Stanley
24. října 2023, 13:58
0
Prodej mého SLK – loučení jako s členem rodiny

Ne že bych nutně potřeboval být pražákem a psát vodstranit a jiné vobludnosti. Ale nějak se to tam při tom ťukání na mobilu jakoby dostalo, hele viď...

Stanley
24. října 2023, 13:55
2
Prodej mého SLK – loučení jako s členem rodiny

Před několika lety jsme se s kamarádem vraceli ve 4 ráno v -30°C po ledové cestě z vesnické zábavy. Zábava jede, chechtáme se a najednou ve tmě, uprostřed cesty stojí ztichlá Niva. Tak jdeme opatrně k ní, koukáme dovnitř, jestli někdo neumrznul, a vidíme předkloněnou nehybnou postavu. Přemýšlíme nad nejhorším. Otevřeli jsme dveře. V tu chvíli se postava napřímila a namířila na nás kuchyňský nůž. V tu chvíli se v nás krve nedořezal. Jé čau kluci, co tu děláte? Byl to další náš kamarád, co se vracel Nivou z jiné akce, přičemž na půl cesty ho zradila a umřela. Vadu se mu povedlo vodstranit, a nožem se už v té tmě snažil jen nastartovat, což se posléze i povedlo.

Je vidět, že Niva ty zemité všehoschopné opravdové může nějak přitahuje. Nejenže nezemřou, ale nakonec se domů dostanou.

Stanley
12. října 2023, 07:31
1
Mercedes-Benz AMG C63 S Coupé (2020): Čiré zlo

Mně se posledních několik let čím dál víc mercedesy líbí. Ne že by začali dělat hezčí nebo sportovnější auta, než dřív. Ale zatímco bmw je čím dál kýčovitější a snaží se spíš levně šokovat, než nabídnout třeba propracovanou nápaditost, vystupuje z toho najednou mercedes jako automobilka stále nabízející eleganci a v určitém smyslu i umírněnost a konzistenci.
Co mě mrzí, je nové GT. Ta nádherná freudovsky předlouhá kapota s kratičkou kabinou, co pravděpodobně nemají v moderním sportovním světě obdoby, je pryč, a GT se proporcemi posunulo mezi "obyčejnější" kupátka. Velká škoda.
No a tahle C63 je samozřejmě skvělost, a slova majitele o elegantním muscle caru jsou přesná :-)

Stanley
27. září 2023, 09:15
2
Honda S660: Upřímný sporťáček

Tož možnost projet se S660 ti upřímně závidím :-D Škoda, že nebyla možnost to pořádně protáhnout. Navíc jsem doufal, že si Hondu nějaký blázen dotáhl sem :-)

Stanley
25. září 2023, 17:38
2
BMW M3 Competition Touring: Asymetrický kombík

Vždycky, když to někde vidím, mám dojem hluboké rozšklebené rány, co se někdo pokusil přelepit malou náplastí.

Stanley
19. září 2023, 21:25
1
Toyota GR Supra 3.0 s manuálem: Supra je super!

MBMB: Chápu. Poslední stojan u obchoďáku ti sebral jiný knedla a ty nemáš jak nabít ten svůj sencormobil. Mysli na něco pěkného, mezitím zupdatuj všechny systémy v palubovce, a bude zase voňavo. Ju?

Pro ostatní: já jsem dilema otrockého řízení v zácpách vyřešil MHD a je to krása - o zácpy, řízení (a řazení) se stará pán, co je za to placený a já konečně zase čtu knihy, poslouchám hudbu a auta mám z 90% už jen pro zábavu. Zen jako vyšitý, doporučuju.

Stanley
09. září 2023, 09:01
0
IAA MOBILITY Mnichov 2023: Co nás čeká a nemine

Jo, to má asi logiku. Nezbývá, než doufat, že v budoucnu někdo vyrobí něco s výkonem do 200 kW / 1200 kg pro ty, co se rádi svezou po okresce.

Stanley
09. září 2023, 08:52
1
Audi R8 V10: Ultimativní řidičské štěstí

To nevadí, že netestujete Audi. Ono se kupuje, když máte obnos na pořízení o něco dražší nudy, než zbytek koncernistů. Tedy až na skvostnou R8, a snad RS3.

Díky za krásný test při sobotě!

Stanley
07. září 2023, 11:52
0
IAA MOBILITY Mnichov 2023: Co nás čeká a nemine

Ještě před pár měsíci by mě hmotnost "sporťáku" 1984 kg vyděsila. Dneska si řeknu vždyť je to jen o čtvrt tuny těžší, než aktuální M2. Což je skoro stejný rozdíl, jako můj starý sedan versus "sportovní" E46 ze stejné doby.

Ach jo.

Stanley
03. září 2023, 20:42
4
BMW M2: Seriózní jako nikdy předtím

Mně se tahle M2, když je bez těch levně vypadajících drahých vizuálních doplňků, líbí. Má skvělé proporce, krásně vytažené blatníky. Jasně, je přehnaná. Ale vypadá jako komiksová parodie sebe sama, a to je super.
Blbá je ale velikost a hmotnost, to už je příliš. Naštěstí BMW vůbec nemusí trápit názor internetového teoretika, co na to stejně nemá :-)

Stanley
01. září 2023, 13:19
3
Caterham 21: Ne všechy "caty" vypadaly jak lešení

Krasavec, vůbec jsem ho neznal. Hrozně se mi líbí u starších sporťáků karoserie, co se dole "ztrácí". Je to elegantnější a nakonec mnohem akčnější, než dnešní ospojlerované auta, co vypadají jako hubice vysavače přicuclá k cestě.

Stanley
29. srpna 2023, 07:54
0
BMW Z4 sDrive20i: Jak si zařídit léto po celý rok

Taky nikdo nepsal, že by Z4 měla být pokračovatelem Z3, šlo o to jen ukázat, proč si myslíme, že je aktuální Z4 tak oteklá. V žádném případě to není špatné auto a mám ho rád jak v podobě BMW, tak i jako Supru. Supra je tedy taky hodně zavalitá, ale dost to spravuje tím snižujícím se výkrojem pontonu pod okýnkem dveří.
Jinak jo, E85 je už taky větší, ale díky malým převisům, kabině vzadu a rozvoru vypadá mnohem lépe. Další věcí je zmiňovaný ponton, ten nejenže je u E85 mnohem níž (viz tvar a umístění předních lamp), ale zároveň se za předním kolem krásně svažuje dolů a to je perfektní detail. Kdežto už tak vysoký ponton u aktuální Z4 jde za přední nápravou dál nahoru a z auta je tak vizuálně těžká cihla.

Stanley
28. srpna 2023, 12:06
0
BMW Z4 sDrive20i: Jak si zařídit léto po celý rok

Za tím obrázkem si stojím. Dělal jsem ho od oka, ale pokud jsou údaje délek z internetu správné (4324 vs 4025 mm), tak jsem se v délce Z3 - přeneseno do reality - sekl o 2,5 cm. Sorry, ale za mě dobrá práce. Ale můžete si to o těch pár pixelů opravit, bude to velká změna ;-)

A co hůř, v realitě je Z3 krásně oblá, s dynamickými tvary, kdežto Z4 má všechny hrany vytažené co možná nejvíc ven, takže vedle sebe vypadají jako štika a kvádr. Pohledově je ten rozdíl snad ještě větší, než tady na obrázku.

Můžete o tom vést spory, můžete... Však to znáte.

Stanley
27. srpna 2023, 12:42
0
BMW Z4 sDrive20i: Jak si zařídit léto po celý rok

Úplně nevím, proč jsi dostal mínus, máš bohužel pravdu. Tahle Z4 je tlusté auto, které dojem "placky" musí vyvolávat obřími koly a velkou šířkou, jinou možnost nemá. Ani v provozu mezi ostatními auty nevypadá mrštně. Tady profi simulace Z3 vs Z4 v Gimpu.

Stanley
25. srpna 2023, 12:55
0
O cestě k bezpečným silnicím

No jistě. Ty případy co popisuju se dějí mnohonásobně více, a dost často právě hluboko pod hranicí nepřiměřené rychlosti. Čili z pohledu PČR a médií je bezrizikový a v pořádku.

Stanley
23. srpna 2023, 13:10
2
O cestě k bezpečným silnicím

Mě už ta honba za omezováním rychlosti z důvodu "bezpečnosti" docela otravuje (bych ji zakázala). Jediné, s čím se umí starostové obcí a policie tupě vytasit, je radar.

Často projíždím dvouproudovkou, tři úseky, z čehož 2 jsou rovné a bezpečné a třetí má dost nepříjemné odbočení do obce. Ročně se tam srazí několik aut, často těžce, a často odlétá se zraněnými vrtulník. A kde vždycky stojí policie se stopořeným radarem? Ano, na těch dvou rovných bezpečných úsecích. Ve třetím rizikovém úseku jsem je neviděl za 8 let ani jednou.

Za celý můj řidičský život mě někdo ohrozil rychlostí asi 4x, zatímco nedávání přednosti v jízdě, zkracování zatáček protisměrem, předjíždění i když není místo, a přidávání plynu když předjíždím, musím řešit během 20 km klidně i 5x. Prudké brždění, uhýbání do trávy apod. A kde je v tu chvíli Wiggum? Pravděpodobně někde s hrdým a svátečním výrazem leští trojnožku pro radar...

Stanley
01. srpna 2023, 07:36
2
Maybach Exelero: Unikát, který vznikl jen kvůli pneumatikám

Stále je pompézní. Ne kvůli výkonům, ale hlavně kvůli tvarům: dnešní moderní vozy mají v názvu honosné sport, coupé nebo shooting brake, mají jména po dávných slavných kupé, anebo jsou tlačeny brabusími výkony 800 koní apod. Mají ale jedno společné - jsou to všechno jen plebejské kombíky a suv. A v tom je Exelero pompézní - drze si dovoluje mít přední kapotu skoro delší, než místo pro lidi. Je to opravdové kupé a nejde jen o přeznačkovaný autobus. Dnes málo vídaný luxus.

Stanley
24. července 2023, 07:45
6
Alpine A110S: Agilní a rychlý sporťák bez kompromisů

Skvěle vypadá, designový jazyk do omrzení nekopíruje pořád ty samé prvky jako všichni ostatní, výborně jezdí, super posed a ještě ta hmotnost. Jak říká klasik, chudoba je svinstvo.

Stanley
21. července 2023, 10:49
2
Slovakiaring: První návštěva a první závod

Moc pěkný článek, dobře se četl. Motorky mě lákají už pár let, řidičák mám, ale nějak jsem si pořád nic nekoupil.

Věta "Stačí motorka, funkční je vhodnější, ale i s anglickou se dá." mě jako majitele anglického vozu pobavila :-D

Stanley
06. července 2023, 09:47
0
Nový život Chrysleru Crossfire: Gumbalkan Grand Prix

Skvělý článek, díky za něj. Tyhle reporty jsem tu vždycky rád četl.
A taky mám tajně rád Crossfire.

Stanley
08. června 2023, 08:15
0
Láska na první i na druhý pohled: Oslava narozenin Alpine A110

To kopání do toyobaristů je tady už taková póza, stejně jako v jiných kruzích nadávání na mekáč. Co místo posměšků raději konstruktivně vypsat další tři čtyři nově koupitelné lehké zadokolkové kupé/roadstery ve stejné cenové relaci a s podobnými servisními náklady (lze započítat Miatu pro usnadnění)?

Jinak A110 super, pro mě úchvatný evropský design, který silně odkazuje na historii, ale zároveň je moderní a dle všeho skvěle jezdí. No, snad někdy...

Stanley
01. června 2023, 13:08
0
RAM 1500 Warlock Classic: Takhle chutná svoboda

Pohled z druhé strany: kamarád před lety vyměnil nějaké velké tlusté audi za podobnou V8 bestii a pro práci si ji nemůže vynachválit. Utáhne to to samé, převeze rodinu atd. Nižší spotřebu tdi biturba (ze kterého český fotřík povinně stříká) vynahradí nižší servisní náklady na americkou V8. Nízkoprofilovou kolotočárnu na audi (bo sport!) rád vyměnil za typické kola US trucku, jsou praktičtější a pohodlnější. Obecně se oproti audi stará o méně věcí a jiné pracovní auto momentálně nechce. Jo, a není milovník US aut, doma má jinak vše evropské.

Každopádně jsme v Česku, takže malý český fotřík, který se uznale ohlédl za audi, má s extravagantním US truckem problém, což dává najevo. To je negativum.

Za mě - když má řidič takovou stodolu v ruce, je neuvěřitelné, jak mrštné to auto je. Vevnitř spousta prostoru, výhled na krásnou kapotu a zvuk V8, snad všechny děcka tomu mávají. Pro pohodovou zážitkovou jízdu ideál. A pokud je to navíc auto-pracant a právě vydělává peníze, není co řešit.

Na druhou stranu chápu, že kdyby si takovou krásku koupil každý, kdo má dnes nudné SUV, tak se tu nevlezeme.

Stanley
31. května 2023, 17:59
-1
Ford Focus ST X: Okruhový test

Tohle auto mám rád - občas se se standardním ST této generace svezu a dost to baví. Je už bohužel moderní, takže se pro zábavu musí trochu hnát, ale na druhou stranu to pěkně poprdává, brumlá a střílí, což je super. Navíc je to fakt pěkný hatchback, což bych před pěti lety nečekal, že někdy o heči řeknu.

Stanley
30. dubna 2023, 17:05
1
Stanley
29. března 2023, 08:01
4
Ford Bronco Outer Banks: Angličák v životní velikosti

Kdyby mě někdy přestaly bavit sportovní auta, přešel bych na offroady. Díky za recenzi skvělého auta. Na rozdíl od depresivních značek, jako Škoda nebo VW, co vyrábí jen užitkové vozy, nabízí Ford skoro vše potřebné: sport? Focus ST, radost na cestu? Mustang GT, radost do terénu? Bronco. Chybí jen lehkonohý sporťák, to se ale dá při zbytku sortimentu odpustit.

Stanley
23. února 2023, 08:58
0
Guilty pleasure aneb forma sebetrýznění

To jo, ten robotizovaný manuál to dost sráží. Takhle to zůstává v kategorii guilty pleasure.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Jeep Wrangler JK 3,8 2011
Jeep Wrangler JK 3,8

2011 rok výroby
202 koní výkon
258 ccm objem

Jeep CJ7  1983
Jeep CJ7

1983 rok výroby
114 koní výkon
0 ccm objem

Chevrolet Corvette C4 convertible  1986
Chevrolet Corvette C4 convertible

1986 rok výroby
297 koní výkon
5 744 ccm objem

Chevrolet TrailBlazer  2002
Chevrolet TrailBlazer

2002 rok výroby
260 koní výkon
4 200 ccm objem