načítám data...

frite

JménoJirka Fri
BydlištěOlomouc
Registracepřed 5.0 rok.
Poslední aktivitapřed 2.1 hod.
Komentářů u článků81
Pozitivních komentářů u článků26
Negativních komentářů u článků10
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

fr
frite
10. dubna 2021, 07:58
0
Toyota Proace City: Podařené Berlingo

A které trhy by to měly být?

fr
frite
03. dubna 2021, 19:48
1
Dacia Sandero: souznění člověka a hatchbacku s vlastním stylem

No, myslím že zrovna fanatičtí zastánci litrových Fabii sem moc nechodí.
Ale souhlasím s těmi parametry. Přes všechnu srandu co auta přináší je to pořád z podstaty průmyslový výrobek a jako takový by si zasloužil mít své parametry uvedené.

fr
frite
16. března 2021, 18:58
-2
Martin Linhart: Dobrý PR je jako dobrý pingl. Musí být ochoten posloužit a nestydět se za to.

Ale phev či Ev nemají problém se spolehlivostí obecně, jen někteří výrobci. O spolehlivosti např. Hybridních toyotnse snad nemusíme bavit.
A bohužel je to případ Fordu který sice spalovaku umí špičkové ale v tomto zaspal a teď nestíhá.
Jinak - ten tlak na redukci CO2 nenese jen doprava, ten tlak je na celý průmysl a stojí za tím snaha EK o snížení energetické závislosti.
A ještě jedna poznámka - ten tlak není překvapivý - evropská legislativa je tanker který neskáče ode zdi ke zdi, ty cíle na CO2 a euronormy jsou avizované s hodně letym předstihem, všichni zainteresovaní to vědí a mají možnost se připravit.
Jenže zrovna Ford v tomto zachrápal a nezvládá, já chápu že se pan Fordu zastává jako výraz jeho profesionální loajality, ale bohužel...

fr
frite
29. ledna 2021, 19:51
0
Citroën C5 Aircross Hybrid: Veliký Citroën.

Takových aut je..někomu může sedět design, někdo prostě kupuje Citroeny stejně jako někdo kupuje škodovky, ona reálná cena bude taky vypadat jinak...
Já třeba nevidím jediný relevantní důvod kupovat fabii když je tu Clio, ke realita je taková že se fabie prodávají a mě na tom nic neudivuje..

fr
frite
29. ledna 2021, 18:18
2
Citroën C5 Aircross Hybrid: Veliký Citroën.

Podívat se můžu, ale další výběr mě čeká až za 3 a půl roku, do té doby se toho může stát..
Já tu značku nezavrhnul, můžu si brečet že odstřelili hydrauliku ( a já můžu, protože jsem reální kupec skutečné C5 z fabriky) ale fabrice se nedivím. Kdyz jsem C5 objednával na jaře 2014 tak byla i s hydrou levnější jak adekvátně vybavena Octavia. A co, lidí stejně kupovali víc ty Octaviecoz ještě pochopím u flletu ale do soukromých rukou?!.. Když to trh neocení, tak to fabrika odstreli.
Co mě nejde do hlavy že ukončili střední třídu bez nástupce, a to na něj měli času dost, ale nemusím chápat všechno. Ale strategicky je to chyba protože ten kdo jezdí střední třídou je často ten kdo rozhoduje jaké se budou do firmy kupovat auta nižších tříd či dodávky apod
Nicméně novou C5 snad mají představit na jaře a na podzim má jít do prodeje, zvědavý jsem dost.

fr
frite
29. ledna 2021, 10:06
3
Citroën C5 Aircross Hybrid: Veliký Citroën.

Když jsem před rokem a půl vybíral pro sebe nové služební auto za C5, tak jsem do Citroenu zavítal i když jsem samozřejmě věděl že adekvátní náhradu nemají.
Nicméně i když jsem po SUV nijak netoužil, říkal jsem si nebuď konzerva, dej tomu šanci, tisíce lidí předešli a chrochtají si..
No, SUV ani nadále nebude má volba, a zrovna C5 aircross mě zklamala prostornosti. A to fakt hodně. Mám 1.83m poměrně dlouhé nohy a jsem zvyklý sedět nízko, a když jsem si takto nastavil oosez tak za sebe jsem si sedl s velkým sebezapřením a nepohodlim. A to byla zadní lavice maximálně posunuta dozadu. Kufr s takto posunutou lavici malý. Kdyz se podíváte z boku tak uvidíte že to auto nemá žádný zadní převis, a od toho se to odvíjí..Ta prostornost odpovídá sotva kompaktu, ale ne střední třídě kam je zařazen.
A je to škoda, kolega má příbuznou 5008 a ta je prostorem na hony jinde..

fr
frite
16. ledna 2021, 14:30
1
Renault 5 se vrací

Je zajímavé jak příznivce spalovacích motorů začalo s příchodem Ev zajímat životní prostředí a dopady těžby nerostných zdrojů...
Mimochodem - nové články Tesly mají už kobaltu 0%

fr
frite
25. listopadu 2020, 19:57
2
Peugeot 308 SW GT 1.5 BlueHDi: Poslední boj stárnoucího lva

Asi jako 98 % toho co vídáváme na silnicích..

fr
frite
29. října 2020, 14:59
3
Subaru Levorg Executive ES: Ideální kombík nadšeného řidiče?

Já opravdu nemám pocit že by byla svoboda slova omezenější než v minulosti. Ona ani nikdy bezbřehý nebyla, už ve středověku byly tresty za nařčení či třeba jen za klepy.
Dnes se omezuje víceméně na nějaké projevy rasismu apod, což někdo může vnímat jako omezení protože v USA si můžeš vyvesit hakenkjojc a zahajovat si, ale Evropa si řekla že tohle nechce protože má tragičtější zkusenost.
To samé i ten průmysl, můžou nás stát regulace které se týkají tráva našeho podnikání, ale ty samé regulace brání tvému sousedovi aby si nepostavil 10cm od tvých oken soukromou kafilerku a sousedovi z druhé strany pilu s provozem 24/7
I ty emise se řeší protože auta mají výfuky do společného vzduchu, v okamžiku kdy budou vypouštět splodiny pouze do kabiny k řidiči tak taky klidně řeknu že do toho nikomu nic není.
A nakonec - on ta evropská integrace byla vždy dynamická, vyvíjela se a od začátku směřovala k federalizaci. Jestli si někdo myslel že evr integrace se zastavila v roce 96 a už se nebude měnit tak nějak nevěděl o čem Evropa je. Jestli se to některým postkomunistickým zemím nelíbí tak tam neměly lézt. Přijít jako téměř poslední do party co je tu už 50 let a začít frflat že by to mělo být jinak je... No, ne zrovna slušne a rozhodně ne úspěšný postup

fr
frite
29. října 2020, 12:43
1
Subaru Levorg Executive ES: Ideální kombík nadšeného řidiče?

O tom omezování svobody slyším pořád (hlavně od těch co vidí za každým rohem jednoho až dva neomarxisty) ale nějak jsem to nikdy nepocítil.. dokonce bych si to rád nechal konkrétně ukázat..

fr
frite
10. října 2020, 22:27
4
Ford Transit 2.0 EcoBlue automat: Když nechcete jet nadvakrát

Ano, jedna z těch činností kterou za sebe necháváme dělat stroje a díky čemuž zakrňujeme je POHYB! Jen Lůzr si koupí auto když má nohy a dodávku když si může pořídit dvoukolák.
Celé autíčkářství je jen ukázka úpadku člověka.

fr
frite
03. října 2020, 07:15
1
Autíčkář se ptá: Jak to máte s palivem?

Dík že jsi to napsal, jinak bych to musel napsat sám.
Ten hoax že 98-100 oktanové benziny neobsahují bioslozku mě vždycky nazvedne, protože už tu litá 10 let a jsou schopni to placnout i lidi co jinak mají o autech přehled .

fr
frite
19. září 2020, 10:24
0
Promarněné příležitosti nových technologií

Ono taky trochu záleží na tom jak si automobilky definují zákazníka. Ona nová auta si v reálu (oproti představám kinder managementu) kupují část postarší usedli pánové (protože mládí pánové nemají tolik peněz) co jsou už z principu konzervativní a mají rádi věci co jsou tak jak byly v jejich 40 letech protože pak už si nechtěli na nic zvykat.
Taky ochota učit se klesá a nikdy nepodceňujte lidskou lenost
Naproti tomu Tesla je zrovna produkt za který je je jakž takž solventní geek ochotný utratit peníze a ten bude za podobné hračky v autě vděčný.
A já osobně taky, nechme minulost minulosti, jinak bychom porad jezdili na konich

fr
frite
19. září 2020, 10:17
8
Promarněné příležitosti nových technologií

Taky bychom si mohli říct že svět se v prdel obrací od té doby co nejsou chlapi ochotni si sami ulovit koně na kterém se chtějí přepravovat a místo toho utrácí za jakési průmyslové výrobky jezdící na přesličky.

fr
frite
14. září 2020, 22:14
-4
Koloběžka Lime: Jak se stát kosmonautem...

Tak nevím co si že zdejších komentářů vybrat..
To je jako zakázat protože na nich občas jede idiot? Co tak zakázat auta protože řidiči páchají přestupky?
Co třeba se stulylizovat do strážce pořádku a protože auta porušují rychlost (jaká hrůza) je zapalovat..
Co třeba když jako chodec mi auto nedá na přechodu přednost je začít po večerech obtahovat klíčem když se tu tleská házení koloběžek do rek..
To fakt musíte mít za každou cenu nepřítele?
To vám nedochází že tahle agresivní rétorika se může obrátit i proti vám že třeba provozujeme stara/velká/výkonná auta. Nesnášenlivost je jen jedna, mění se jen terče

fr
frite
14. září 2020, 22:05
-2
Koloběžka Lime: Jak se stát kosmonautem...

Jestli má někdo problém předjet kolo tak problémem není to kolo.
Ty stovky aut bych taky rád viděl..

fr
frite
14. září 2020, 11:14
-4
Koloběžka Lime: Jak se stát kosmonautem...

Tak ono to není zas tak špatně když to člověk vezme jako městskou náhradu auta a i to jedno auto je ulici volněji. nevzpomíná jestli mě někdy v městském provozu zpomalila koloběžka, zato auta cca 90% času.
Jinak Lime je konstrukčně fakt blbě, u nás se provozuje Bolt a EAGLE co mají přední kolo znatelně větší a ovladatelnost je celkem v poho i na dlažbě..

fr
frite
05. září 2020, 22:54
6
Deset a jedna věc, které byste neměli přehlédnout na novém Enyaqu

Deset a jedna věc a nakonec článek stejně opomine to nejdůležitější, to co dělá Enyaq skutečnou škodovkou a ne pouhým derivátem VW ID4.
Toto: https://www.autorevue.cz/nova-skoda-enyaq-ma-vychytavku-diky-ktere-si-po-nabijeni-nikdy-neuspinite-ruce
Považte - houbička v krabičce! Nyní si můžete leštit kabel jako člověk 21. století. (čti: "jako čech").
Úžasné. Až vám bude někdo tvrdit že škodovka je jen lowendová montovna koncernových výrobků, ukažte mu toto, to mu zavře tipec. Jsem hrdý že konstruktéři ve škodovce nespí a přichází revoluční řešení v elektromobilitě.
Tohle až uvidí Musk tak se rychle potají zbaví těch svých bezcenných akcií a nebo zkusí dát VW neodmítnutelnou nabídku na odkup škodovky /myslím tím celou fabriku, ne jen to jedno auto).

fr
frite
30. srpna 2020, 18:55
2
Opel Zafira Life: Omyvatelný přístroj

Kdybys napsal "tohle auto je k mým potřebám k ničemu" tak ti to nikdo rozporovat nebude.
Ale to jsi nenapsal, tak proto..

fr
frite
18. června 2020, 14:44
0
Mercedes Benz CLA 220: Malý Mercedes v nejlepší formě

Ještě tak u zástupců farmaceutických firem to je docela běžné ale ti mají dost movitou klientelu a nehodí se před doktory hrát na chudáky

fr
frite
11. května 2020, 15:47
0
Mini Cooper SE L: Co je vlastně dobrý elektromobil?

S tím tvrzením že ve městech není osobní přeprava hlavním zdrojem znečištění bych byl opatrný. To že se vezme číslo z jedné stanice před karanténou a během vypadá pro laiky pěkně přehledně a průkazně, udělá se z toho internetový článek, ale skutečnost je složitější.
A taky záleží jaké město vezmem, věřím že v nějakém Třinci či podobné Ostravě je dominantní zněčišťovatel jiný než doprava, ale přeci jen těžký průmysl už se ve velkých městech standardně neprovozuje..

fr
frite
04. května 2020, 22:30
1
VW Caravelle 6.1CL TDI 4MOT DSG DR: Nenasyta

Ta cena je podle mě nesmyslná, mě prostě nejde do hlavy proč na tahle kupci přistupují..Ale musím říct že blízký kamarád si na podzim koupil Transportera 75 Kw.. za 700 a něco. V bílé barvě. Uvnitř plech a umakart.. Koupit mi tohle někdo do firmy za ty peníze tak ho obžaluju za zpronevěru..
Jenže je to rodina která kupuje jenom věci z koncernu, asi je baví trpět za vysoký obnos....
Na otázku co srovnatelného stojí méně - trojčata Spacetourer, Trraveller Proace Verso. Ale to už si začínám chválit vlastní garáž tak už mlčím..

fr
frite
01. května 2020, 18:23
0
Výlet do světa "již od": Jak vypadají nejzákladnější verze nových aut?

Já teda ještě neviděl Lambo traktor v jiné barvě než ve stříbrné metle..

fr
frite
20. dubna 2020, 19:37
1
Jak vypnout start-stop aneb proč nedoporučovat věci, o kterých nic nevím

diesel se SS nemusí být z principu otravný, záleží jak to výrobce provede. Osobně provozuju 180 HDi s 8st.automatem a startování je bleskové a hladké bez nějakých vibrací. Tuším že je to startování realizováno přes reverzní alternátor či jak se ten bazmek jmenuje.. Ale taky si pamatuju krátkou zkušenost se superbem II s DSG a bylo to takové - ehm - rustikální..

fr
frite
23. února 2020, 15:20
2
Volvo V60 T8 TwinEngine: Komplexní řešení

ratan groch: to s těmi loděmi je léta opakovaný nesmysl na úrovni hoaxu - prostě se řekne manipulující nadpis a máme hotovo. Týká se to oxidů síry, ale automobilky jsou regulované skrz CO2. Jsou to rozdílné věci. A oxid síry vypuštěný na oceánu zase takový vliv na zdraví lidí v městech mít nebude.
Mimochodem - i u těch lodí se už emise řeší.
Mimoto - co ty největší lodě asi vozí - jestli to zase není často ta ropa do našich aut...
Emise a odpady řeší celý průmysl, je zbytečné si pěstovat nějaký ublížený pocit že veškerou tíhu nesou jen automobilsté - i když ti maximálně skrz peněženku, skutečnou duševní námahu nesou konstruktéři automobilek.

fr
frite
14. února 2020, 15:32
0
Citroën Spacetourer 2.0 BlueHDi: Mít prostor je příjemné

Fakt myslíš že se Traveller dělal s benzinem? Jsem si dost jistý že ne...

fr
frite
13. února 2020, 15:46
0
Citroën Spacetourer 2.0 BlueHDi: Mít prostor je příjemné

No - bylo to 32% při konfiguraci za cca 1.1 mil...
V chce je to to trochu přitlačit nabídkou od toyoty, když ji máš v ruce tak ji prodejce citroenu pošle dovozci a ten zpravidla povolí nabídku podseknout...
Ale v podstatě se v případě Spacetoureru či Travelleru jedná aktuálně o horké zboží, protože výrobce omezuje výrobu kvůli emisím a ty výrobní kvoty směřuje spíš na západní zákazníky než na untermench z východu, takže vloni z doslechu hodně lidí spacetourer objednali, zaplatili zálohu a za měsíc je prodejce vyrozuměl že objednávka je zrušena.
A byl to častější jev než že byla objednávka přijata...

fr
frite
13. února 2020, 08:28
2
Citroën Spacetourer 2.0 BlueHDi: Mít prostor je příjemné

Bez obav, mám spacetourera - střední délku a silnější motor s automatem - nové zadané do výroby a sleva z ceníku začíná trojkou.
Lidi mají prostě rádi slevy a pocit že dobře koupili, tak se napálí cenovka a pak se dá velká sleva..
Ve výsledku je oproti multivanu hodně výhodný...

fr
frite
07. ledna 2020, 09:43
-1
fr
frite
07. ledna 2020, 08:59
-1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Safa, tak mě napadá. Co ty tankery (co produkují ty strašné emise) vlastně vozí?

fr
frite
07. ledna 2020, 08:58
-2
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Hele, uran a v zemi uložený uhlík není jediný zdroj. Podívej se na oblohu.
Ona i ta ropa je jen uložená energie ze slunce..

fr
frite
07. ledna 2020, 07:06
1
Ptejte se: Co způsobí evropské pokuty za vysoké emise CO2?

Nejsem při pohledu na vývoj pesimistou. Zvýší se podíl elektromobilů a hybridů (a na tom ve kvalitě ovzduší vyděláme všichni) a je jen na automobilkách aby se posnažily a daly zákazníkovi schopný model. Když nenabídnou, tak neprodají, prodá někdo jiný. Potřebuješ prodat elektromobil? ̶P̶i̶š̶ ̶b̶a̶r̶d̶e̶,̶ ̶s̶t̶ř̶á̶d̶e̶j̶ Vyvíjej, technologu, snaž se, až přijdu do autosalonu, zúčtujeme spolu.. Opravdu se těším až dostanu nabídku na smysluplnou alternativu...beze srandy...
Pořád je to měkčí cesta než v částech světa kde je například povinný podíl elektromobilů (ano, i takové regiony ve světě jsou a není to EU).
Pořízení nového auta bude nejspíš dražší, ale to se děje už několik let - aby ne když prodeje rostou už devátým tokem po sobě. Auta tak zdražují pouhou poptávkou.
Je zbytečné si stěžovat - můžeme si koupit klidně dvou a půl tunové SUV s osmiválcem a nikdo nás v tom neomezuje - pouze vlastní finanční možnosti. Tyto vrcholné přemotorované nesmysly nikdy nebyly určené pro plebs a širokou veřejnost. Auto pro smétanku náležela smetánce, tak to bylo vždy. To jen paměťový optimismus nám dává vzpomínky jak jsme všichni jezdili v šestiválcích (a ty jsme si určitě kupovali jako funglovky).
Vždyť i hothatch s výkony včerejších supersportů jsou dnes dostupné pro kde koho. I lempl bez ambicí jako já si může dovolit provozovat dvě auta a motorku a vlastnit domek v krajském městě.. Nikdy nebyl takový výběr tak dostupných tak výkonných aut.. Tak co ty breky.
P.S. To zdržování dodávek automobilů s vyššími emisemi ze strany PSA jsem vloni poznal na vlastní kůži. Sami nemají jasno jak to s tím přepočítáváním bude (co proboha dělají ty armády v kancelářích co si každá automobilka živí..?) a tak je začaly uplatňovat s předstihem. Ale sám prodejce přiznal že toto zdržování si výrobce realizuje spíše na untermensch ve východních zemích... Je to ale jen přechodné provizorium, pro automobilku by bylo levnější platit pokutu za CO2 než nechat stát linku...

fr
frite
24. prosince 2019, 14:30
0
Renault Talisman Blue dCi 200 Initiale Paris: Ohrožený druh

Na druhou stranu se dá Talisman charakterizovat tak že vlastně umi všechno dobře. ano v nicem nevyniká ale všechno umí minimálně poměrně či spíše Nadprůměrně. možná se potom těžko dá specifický důvod proč ho koupit ale podívejme se jak je na tom takový Passat na kterého ta charakteristika sedne úplně stejně a nakonec je to prodejní bestseller

fr
frite
06. listopadu 2019, 04:06
-3
Základy bezpečnostní výbavy vozidla, aneb Po zrcátka ozbrojení

České zbraňové zákony budu považovat za dobré až bude podmínkou vydání ZP psychotesty.
A EU nemluví do toho kdo má mít zbraň ( to je jen opakovaná lez) ale jaké zbraně mají chvíli ve mít
A představa jak ozbrojení civiste brani teroristům páchat zlo je bohužel jen vlhký sen ..

fr
frite
08. října 2019, 04:24
-5
Volvo odhaluje budoucnost automobilismu. Bude se nám líbit?

Kubo. Já tu tvou zkušenost že Švédská nějak nechápu. Prijedeš do cizí země co má svoje pravidla a vzorce, nechceš na ně přistoupit a divíš se že se tom dostaneš na okraj společnost?
Vlastně jdi ukázkové naplnil definic termínu neprizpusobivy imigrant.

fr
frite
04. září 2019, 03:38
0
Toyota Corolla TS 1.8 Hybrid Selection: Opravdu už nepotřebujeme diesel?

Mainstream zatím bezproblému plní, takze příplatky na pokuty zatím neplatí..

fr
frite
21. srpna 2019, 07:10
1
Kdo zabil evropské MPV?

Uz 3 roky jsou ve hře Francouzská dvojčata Citroen a Peugeot a jejich klon u Toyoty a Opel aktuálně Mám objednaný spacetourer s 2 0 HDi 180 koní a osmistupňový automat.
cenově si ho může dovolit Každý kdo si může dovolit kombi střední třídy

fr
frite
09. června 2019, 08:01
1
Kia Optima SW 1.6 T-GDI: Víc, než byste čekali

Jednašestka stačí když turbo tlačí.
Na velikost motoru se nehraje, to patří do světa atmosfér.
Nakonec tahle obyčejná plebejska 1,6 výkonem dorovnává dřívější vrcholné motorizace...

fr
frite
04. června 2019, 14:04
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Jo, každej umí slevu, ale je otazka jakou.. Ja u pežó dostal o něco vyšší procento slevy než u Opelu, ve výsledku byla srovnatelna 508 o směšných 20tis dražší. Obojí beru dnes za nejlepší volbu ve střední třídě..

fr
frite
04. června 2019, 13:34
0
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Insignia v reálu o.tak moc levnější není, Peugeot umí slevy taky..

fr
frite
04. června 2019, 08:16
1
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Máte štěstí ze jdu kolem, říkají o mě ze kecám do všeho..
Ale vážně, a 508 s tom motorem jsem zkoušel minulý.týden, protoze prave procházím tim šťastným obdobím kdy si vybírám novy služební vůz. Na salonu bude kombi za měsíc, ale zatím tedy zkusím liftback. Pozitiva: skvělý podvozek, dobry motor, vyborna převodovka. To celé vykazuje dost velké rozdily v jízdních režimech, v tom sportovním jsem se napoprve skoro lekl ze přestal.jit posilovač řízení.
Vyborne sedacky (tem konkuruje jen insignia)a ergonomie.
Vážně, kdyby bylo.na mě, tak zavedu tuto koncepci všude. Tedy. Lépe řečeno. Zavedl bych vsude tuto možnost, protoze nerad něco vnucuji a naopak... Vyhled dobrý a skákání ocima zvenku na budiky a zpet je daleko příjemnější. Sisaty volant mi nevadil, prevod řízení je celkem ostry a krome parkování vlastne ani není duvod prehmatavat.
Negativa: jen jedno- místa vzadu. Podelne ok, jen pro mě sedaky prilis nízko a kolena mi trčí vys než by mi bylo příjemné. Ale mám na výšku 183 cm pomerne dlouhe nohy a timhle trpim často i vpředu. Místo nad hlavou jsem jeste měl. Takze pokud nevozite pravidelně vzadu 2 dospělé mužského pohlaví, muzete tento nedostatek opominout.

fr
frite
16. dubna 2019, 05:22
-1
Ford Mustang Bullitt: Kupé na radost.

Prvně gratulace k super auti, je to presne to co bych asi chtěl ale nikdy si to asi neporadím...
Ale jedna technická - myslite že je dobrý nápad pro svou zábavu srát lidi ve 4 ráno bordelem z výfuku? Ony ty blbinky za provozu štvou lidí i pres den natož v noci.
Ono je pak dost těžké pro autickare nebyt před širší veřejnosti za kokota a v důsledku to vede k tomu že tam kde je legislativa benevolentní a tyto výuky připouští tak za 5 let nebude...

fr
frite
10. února 2019, 13:02
1
Jezdíte někdy hromadnou dopravou? A proč?

V rámci rodného krajského mesta se radši dostanu vaude na kole, protože je rychlejší nez auto, v zime spíš pěšky, což je delší, ale i tak jsem rád zr nakonec zatím uspesne pijuji s nadváhou.
MHD nejezdím prave z těchto důvodu, ackoliv ji mám zadarmo (tedy přesněji za nějakých 300 kc na rok )
Ježdění aute po meste považuji za nejotravnesi netupější činnost jakou musím obcas vykonat a vyhýbám se tomu jak to jde.

fr
frite
05. února 2019, 19:16
0
Ptejte se: Rychlé auto, ve kterém se dá přespat

Mondeo st220, s rozpočtem v pohodě, akorát to budou už trochu nevoňavky.

fr
frite
15. ledna 2019, 18:11
0
fr
frite
15. ledna 2019, 18:09
0
Střední třída jako ohrožený druh?

Ad Camry. Jako pokus dobrý, ale bez combi a dieselu volba pár polovinu a fandů.

fr
frite
15. ledna 2019, 18:08
0
Střední třída jako ohrožený druh?

Objem motoru je už víceméně jen číslo, nevim proc šmahem zapudit všechny 1,6. Výkon to bude mít na rozdávání a vážným starším atmosférickým V6 kam to natrhne prdel kdykoliv kdekoliv (neberte doslovně)a spolehlivost je prostě dána konstrukcí ne objemem

fr
frite
15. ledna 2019, 18:03
0
Střední třída jako ohrožený druh?

Ja coby sprostý obchoďák se budu držet střední třídy co mi budou síly a budget stačit.
Tak už napsal kolega výše, není to jen o velikosti, ale částo třeba o tom podvozku, volbě materiálu apod. Ac by mi nižší střední stavila, tak cim dal vic vnímám jak je ošízená na tlumicich materiálech a ten hluk od motoru a pneumatik mi fakt vadí.
A SUV? No zrovna dnes jsem se bavil s kolegou od konkurence (on mondeo, já C5) a řekl mi že na suv a elektrokolo si ještě nepřipada dost starej..

fr
frite
10. prosince 2018, 21:02
0
Volkswagen Touareg 3.0 TDI: Pojízdná pevnost

Tak ja jsem druhej. Je to dobre SUV ale blbe auto. O designu to platí podobně..

fr
frite
09. prosince 2018, 17:26
1
Přichází nová Toyota Camry. Má u nás ale budoucnost?

Přeji si aby Camry měla úspěch ale obávám se že ho mít nebude. nevím nakolik bude mít vliv absence dieselu protože ty současné době přichází tak trochu v nemilost ale absence praktičtější karoserie určitě problémem bude. ačkoliv sám provozuji sedan střední třídy tak prostě občas narážím na jeho limity a ty jsou pro spoustu uživatelů absolutní stopkou při výběru.
Chápu že je to globální auto ale podívejte se jak v Evropě dopadlo Mondeo. Ale třeba se pletu a byl bych rád kdybych Camry viděl na silnici častěji protože monotematicnost na silnicích je nudná až na půdu.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Buick Skylark  1968
Buick Skylark

1968 rok výroby
180 koní výkon
6 ccm objem

Cadillac Fleetwood Brougham 1984
Cadillac Fleetwood Brougham

1984 rok výroby
140 koní výkon
4 100 ccm objem

Alfa Romeo 166 2,4JTDm Facelift Bez koroze ES 2005
Alfa Romeo 166 2,4JTDm Facelift Bez koroze ES

2005 rok výroby
175 koní výkon
2 387 ccm objem

Chrysler Imperial Le Baron 1975
Chrysler Imperial Le Baron

1975 rok výroby
218 koní výkon
7 206 ccm objem

Chrysler Vision EAGLE ESI 3.3 6V 1995
Chrysler Vision EAGLE ESI 3.3 6V

1995 rok výroby
121 koní výkon
3 299 ccm objem