Doby, kdy se člověk při pohledu na Kiu nebo Hyundai neubránil úšklebku či mu rovnou koutky pocukal ironický úsměv, už jsou nějakou dobu pryč. Nyní se pomalu láme další bariéra – vozy z Koreje totiž začínají vzbuzovat pozitivní emoce. Po konceptu malého kupátka GT4 Stinger se sice tak torchu slehla zem, ale Kia nyní uvolnila fotky konceptu Sportspace. Dle tiskové zprávy automobilky to je "stylový a vzrušující cestovní automoil pro čtyři", my v něm vidíme hlavně předzvěst praktičtější karosářské varianty příští generace zástupce střední třídy, modelu Optima.
Je otázkou, kolik designových libůstek se z konceptu přenese na sériový model. Je téměř jisté, že zmizí jak samurajsky ostrá a minimalistická zrcátka, tak poněkud "zadokolkové" ztvárnění interiéru s výrazným středovým tunelem a velmi pravděpodobně také nezůstanou kliky dveří zapuštěné "na tajňačku" do sloupků. Přesto tvarování konceptu naznačuje, že by auto mohlo být velmi líbivé. A i kdyby nakonec bylo ošklivé jako můj redakční avatar, odvážný a stylově vyvážěný design konceptu, jež se může rovnat slovutné evropské konkurenci, už Kii nikdo neodpáře.
PS: Z některých úhlů to velmi připomíná třídvéřový shooting break, nemyslíte?









Apache
17. 2. 2015, 13:40Mně se současný Kie moc líbí a tohle vypadá taky hodně dobře. Dva detaily které mě obzvlášť zaujaly
1) Hodně povedený volant se "sportovním" odsazením (omluvte neznalost terminologie) který zároveň pořád vypadá civilně a funkčně (ve smyslu tlačítek apod.)
2) "Věc" uprostřed zadního nárazníku - napadá mě třetí brzdové světlo ve stylu F1/Ferrari?
VoFi
17. 2. 2015, 14:00Ironie..zrovna ty věci, které zřejmě zmizí na tom autě vypadají nejlépe.
No a jako 3-dveřák by to auto vypadalo ještě o hodně líp..