načítám data...

Téma Zadokolka do 50ti

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Irwinek 29. července 2021, 09:00
Tak jsem koupil jednovýplatové auto - BMW 316 ti Compact r.v.2003 - hlavně tedy pro mladýho, na mne je to příliš uskákaná koza :-D
Zvlněné kotouče , ale náhradní jsou v kufru, nějaká posahaná cívka - motor si na volnoběh občas brkne, při vyšších otáčkách se to nestává, nedoplněná klima a občas probleskne kontrolka ABS - asi vzhledem ke zvlnění kotoučů. No a to je asi tak všechno, co jsme zatím zjistili.
Největším " problémem " je tedy skutečnost, že má jen zimní kola a v TP jen jediný rozměr 195/65/15 :-(
Postup zápisu dalších rozměrů do TP se nějak změnil :-( dřív jsem došel za dovozcem, zaplatil za výpis a na ouřadě zaplatil za zápis, dnes po mě chtějí certifikát od kol, takže bazarovky nekoupím? Psal jsem večer k Bychlovi, odpověď ještě nepřišla, ale je brzy .
Nějaký doporučený tip na rozměr, na další vyfikundace ( opěrka na ruku, plexy k oknům,...…. )?
Díky
Thorny26 06. května 2019, 13:07
klinger ja prave hledam neco podobneho, presne jak pises: zadokolku na jednu dve sezony za max dva prumerne platy(samozrejme cim min, tim lip), trochu si s tim uzit a pak to poslat dal/do srotu, pokud by to samozrejme prezilo, budu rad, ale podminka to neni.
Jen dodam, ze to planuju kupovat nejak na podzim, ted jen shanim inspiraci a nejake ty tipy.

Tento příspěvek byl 06.05.2019 v 14:49 upravován.
klinger 06. května 2019, 12:57
no, ja jsem 2 roky zpatky resil podobnou vec.
Pozadavky:
- zadokolka
- co nejnizsi cena
- kdyz prezije zimu budu spokojen

Nakonec jsem koupil
- opel omega s dvoulitrem
- cena 13k
- nejen ze prezila zimu, dozila se i letniho plech cupu a i ten prezila

Mesic na to se to zacalo srat, odesel chladic, pak prestala dobijet ci co, tak sla do srotu. Ale ty zabavy co jsem si uzil v zime po nocich na kruhacich u O2 areny, prejezdy tramvajovych pasu bokem napred, nabourana traktorova pneu na plechcupu, ktera odletela o 5m dal (omege odpadla spz)... zatim asi nejlepsi kup v pomeru cena/zabava. Je to hodne houpave auto, neni to zadny sportak, neni to rychle, naopak driftovani se deje velmi pomalu a nezaludne. Jenze to utrhnes jen na snehu, nebo hodne mokre ceste.
Nedy 06. května 2019, 12:01
Já si spíš tak říkám, jestli to nejsou vyhozené peníze. MX5 za ty peníze nebude zrovna v dobrém stavu. Siera se asi sehnat dá, ale pokud to kompletně nepřekopeš, tak to zrovna bomba řidičsky taky nebude. Starý BMW se jeví jako slušná volba. Nicméně pokud to auto nemá být za ty peníze vrak, tak to bude mít slabý motor. A jak už tu bylo řečeno BMW není zrovna sporťák. Tím se dostávám k jádru sdělení. Proč chceš vlastně zadokolku? Protože pokud to nemá být nějaká zimní drifrovací věc, tak to postrádá smysl. Raději bych se za ty peníze vyprdl na shánění zadokolky, kterých je prostě málo a vzal jakékoliv zábavné auto klidně s hnaným předkem. Protože je tisíckrát lepší zábavná předokolka, než nějakej vydechlej vrak, ale s hnaným zadkem.
stirling 06. května 2019, 11:46
Tak Sierra uz je dost stare auto a za 50k mazda bude rozpadnuta
Ten compact neni zla volba 325 ti asi nezozenies ale 318ti uz vie ist celkom obstojne
Skus kuknut e46 323/328 pri troche stastia bude stacit
https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/rada-3/18216907?goFrom=list
tento je uz po facelifte, aj ked radsej uz 6valec

Tento příspěvek byl 06.05.2019 v 11:46 upravován.
Thorny26 06. května 2019, 10:03
Ahoj,
už delší dobu se mi honí hlavou otázka zda je možné pořídit nějakou zadokolku do 50 tisíc...
Ne něco na každodenní ježdění, ale taková ta víkendová hračka od které samozřejmě nečekám nějakou perfektní spolehlivost či skvostnou výbavu, nebo super stav.
Jediná kritéria jsou:
-Cena do 50 tisíc
-zadní náhon
-a asi aby to nebylo úplně shnilý...

zatím mne napadl BMW 3 Compact(E36-46), možná Sierra a Miata(která s mými 190cm není asi úplně ta pravá), nicméně pokud vás napadnou další, sem s nimi :).

Pokud už tu takové téma je, tak se omlouvám za double :)

díky moc za vaše nápady, názory a zkušenosti...

Tento příspěvek byl 06.05.2019 v 11:56 upravován.