reklama
načítám data...

Téma Zábavná plečka do 150k vs. nové auto

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Goldies včera v 16:38
Junior: jeden z Top servisu mas v Rožmitále pod Třemešínem a za tenhle dám ruku do ohně :-) Jediné s čím se budeš u MR2 potýkat je olej, jinak je to fakt naprosto bezproblémové auto :-) Mrkni se i na blogy DJ Raspby, zejména blbnutí v Písku a uvidíš jak to auto úžasně jede :-)

Ale já tě budu do MR2 tlačit co to pujde a jestli ho máš možnost dotáhnut z DE, tak není o čem. pokud by jsi sehnal s plnou servisní historií, tak je i reálná možnost sehnat MR2 s továrně uznanou zárukou a výměnou motoru :-) Zauvažuj!

Tento příspěvek byl 28.05.2017 v 16:38 upravován.
Junior včera v 10:08
15.6. mám poslední zkoušku, 16. to zapiju a až se proberu z kocoviny, dáme si vědět :-D
krab včera v 10:04
No vidíš, tak se nám to začíná rýsovat. :) MR2 : co se týká nákladů, hlavně nečti Goldiese blog... vyděsilo by tě to.
Pravda je taková, že MR2 MK3 ( sériová, jako má Raspby) se dá při velkém štěstí kolem 150 koupit a fungovat bude. Jako každý auto, má to svoje neduhy či rizika problémů. Ale je to Toyota.. není toho tolik. MX5 bude nejsnáz k sehnání, 90% aut má ale rzí načatou karoserii. Technika je ale jednoduchá a spolehlivá.

Já to vidim vážně na Fiesta ST 150 vs. alternativa v podobě Mini Cooperu S R53 , vs Peugeot 207 GTI / RC vs. Renault Clio RS MK2. A vymyslíme to tak, aby z toho výběru vzniknul nějakej zábavnej počin :)

Když se chce, leccos se zkoordinuje. :)
Junior včera v 09:41
Kafka: Ojeté Porsche si koupit nemůžu. Sám na něj nemám a nikdo mi ho nezaplatí.

Senior je na mě pyšnej. Prý jsem dostal rozum. V rámci možností. Ještě by byl prý radši, kdybych zvolil nějakou ostřejší konfekci (ST150, zmíněné Clio, možná nějaký starší Peugeot, Honda, Sunny GTI(?), Swift Sport) než BMW/MX-5/Toyota MR2. Ale nechce mě přetěžovat, svůj limit racionálního uvažování jsem překročil už rozhodnutím jít do ojetiny. Ještě mi bylo doporučována O1 RS 1.8T, protože senior ji kdysi měl jako služební a nostalgicky na ni vzpomíná. A BMW bude spíše otcův psychický blok, protože když mu kdysi dávno přišly nabídky na 7er/A8/S, BMW bylo suverénně nejdražší při srovnatelné výbavě a otec má pocit, že Mnichov->zloději.
Za 2 týdny mám po zkouškovém a můžem to začít řešit.. Mimochodem, bráchanec vozí auta z Německa, takže tvůj seriál můžem obohatit i o tuhle část :-)

Add výběr konkrétního modelu: Ford, Peugeot, Renault, koncern mám kde servisovat. BMW rozhodně "doma" servisovat neumím (viz níže, kluk měl takřka unlimited budget a nikdo nebyl schopnej mu to dát dohromady) a v Praze bych o tom musel přemýšlet.

Když jsem o ojetiny začal přemýšlet už vážněji, začal jsem vzpomínat na svůj první wagen (Felda 1.3 LPG) a jak se mi s ní skvěle jezdilo, protože jakýkoliv ND včetně motoru se dal sehnat za cenu flašky finský vodky-->nebylo mi blbý se k tomu chovat jak cikán ke hračkám. A ve městě fungovala lépe než modrý maják, protože další felda v bazaru stojí míň než nárazník na Panameru (ověřeno :-D). V návaznosti na to se začínám opravdu klonit k co nejblbovzdornějšímu vozu. ST150 začíná vypadat jako srdcovka :-) Ale uvidíme, třeba ještě něco vygooglim.

Add Goldies: Vypadá to zajímavě, ale bojím se servisu. Jak jsem říkal, sám si nic neudělám. Komunitu MR2 servisů jsem nečekoval.

krab včera v 09:35
Goldies: jj, Raspby bude stig ... no, s ním už jeden tajnej plán mám. A ten už se rýsuje v konkrétní podobě, takže když se jako Stig ovědčí . Na tom onboardu z Písku jel pěkně :)
Goldies včera v 09:14
krab: tak stiga mame :-D Honza Malina se tohu urcite rad ujme :-)
krab včera v 08:27
Jak říká Goldies :-D Junior si bude moct vybrat. Mám širokou škálu od skoro nového malého, velkého Yarise po tu starou 911 :-D

Já tohle téma vítám s nadšením. A už mám v hlavě představy to konkretizovat, nenechat to jen u internetovejch keců a teoretických debat.

Plán: Junior se zamyslí, když něco vytipuje, rád se s ním na to pojedu mrknout , vymyslíme nějakou prohlídku, projížďku. Pokud náhodou bude něco pěknýho co bude odpovídat výběru v áčkách, tak máme výhodu. Auto si na pár dní půjčím a když mi slíbí, že ho Junior nerozbije, tak si ho třeba na celý den vyzkouší, můžem s ním zajet někam ke kontrole na dílnu atd.. A já to pěkně pro vás ostatní zdokumentuju :) Ještě v Davo car by to taky šlo, tam mám taky kontakt na paní "PR" :)

Úplně ideální test by byl : já seženu něco v áčkách, např. ojetou Fiestu ST, seženem čtenáře s "konkurenčními" vozy , např. MR2, MX5, Mini Cooper S, Clio Sport RS , E36 328i ... zkrátka kdo by mohl. Podmínkou je, aby ty auta byla v reálu možný sehnat za +- 150tis. Zarezervovat si na ten den večer třeba 2 hoďky v Mýtě, prý okruh pronajmout jde krátkodobě (ale v ceníku jsem to nenašel, tam je jen celý den za 22900kč :( ) .. Nebo Písek, tam tedy ceník na webu není, ale to bych obvolal, zjistil. A udělali bychom test. Několik řidičů, několik aut, malý okruh, zjistíme co je zábavnější. Malá hot nákupní taška, nebo starý šestiválcový bavorák, nebo ta prokletá Miata :) A taky jaké auto bude nejrychlejší na okruhu. Lidi si zajezdí jako na track day, takže to bude pro ně atraktivní a zahrají roli testovacích jezdců. Vybereme nějakého "Stiga" kdo si dá kolo se všemi auty (pokud mu majitelé dají důvěru a půjčí).

A když bude i kameraman, tak z toho něco bude.
Tyhle auta se pořád řeší v bazarovým snílkovi, v teoriích, chce to vyzkoušet v praxi!
Franz Kafka předevčírem v 15:27
Goldies on psal, ale kousek od Prahy maximálně, tady na pořádný Porsche narazíš v showroomu a v muzeu:) A tam se úplně nesvezeš. Kdybych měl peníze na nové BRZ stejně bych si koupil ojeté Porsche. Jinak s tou Toyotou máš asi pravdu jen se to bude v Čr špatně shánět. Krab už větři blog o nákupu ojeté Fordky. To Clio vidím jenom napsané a tečou mi nervy. Trochu rada pana Čížka a to mám toho kluka rád:))
Goldies předevčírem v 10:07
Junior: co blaznis :-D krab te urcite povozi v prvnim poradnym Porsche ;-)
Junior předevčírem v 10:06
Odpoledne se uvidím se seniorem, domluvíme se, co přesně znamená "razantní navýšení budgetu" a asi začnu něco s vážností vybírat :) idea toho, že během vysoké školy si budu moc dovolit auto třeba 2x vyměnit za svoje a do života odejít s novým serioznim nacinim se mi začíná líbit čím dál tím víc :)
@krab když vyberu nějaký vážný kandidáty v rozumným dosahu od Prahy, určitě ti dám vědět a můžeme je objet spolu. Když budeš chtít, nějakej povoz zajistim a budu jedině rád, že sebou budu mít někoho znalejsiho věci :)
Goldies předevčírem v 10:05
Panove, panove... vsechny odpovedi spatne! Reseni je jednoduche! MR2 ZZW30 s hardtopem! Je s tim opravdova zabava a se spravnym ridicem jsi schopny zpraskat i BRZ ;-)
Franz Kafka 26. května 2017, 19:31
Ježíš nechte ty Fordy a Renaulty spát. Do ojetého bych nešel ani náhodou možná v rámci rodiny. To byl lepší nápad ten bavorák. Přece jen e46 je povedené auto. Špatně se shání pěkná, ale to tak je skoro u všech aut.

Když nad tím tak přemýšlím asi bych šel do toho BRZ. Vypadá to jako nejrozumnější varianta. V tomhle případě nové lepší ojetého.
krab 26. května 2017, 13:19
Fiesta ST 150 by taky šla, když nad tim přemejšlim. Jel jsem v tom jednou ale hrozně krátce, z toho závěr dělat nechci. Přišla mi taková moc tvrdá jak prkno. Ale ono to bude fungovat dobře, když se s tím rozjezdíš.

Mini má kouzlo toho kompreoru, jak to krásně vyje a taky to docela frčí teda..

Clio RS zas by mělo tím podvozkem být lepší, motor F4R je vynikající ... jako na to že to udělali Francouzi :) WoW....

Ale jo, máš pravdu, že pěkná Fiesta 150 , bude poměrně spolehlivá a docela bude i výběr si myslim.
Junior 26. května 2017, 11:57
Fiesta 150? S tou jsem kdysi jel, v limitu je bezpecne a bavila mě. Bylo to teda na sněhu a na letních, takže by mě bavilo cokoliv, ale stejně :-)
krab 26. května 2017, 11:18
Tak to jsem tě odhadl docela dobře. :) U starších aut, jako třeba E36 3er , je to spíš o tom abys občas i sám přiložil ruku k dílu. Leda že budeš mít štěstí na šikovnýho mechanika kterej se o to bude rád a dobře starat. Ubývá jich...

Argument že je ti líto peněz za něco jako nová Fiesta ST chápu. Jako do určitý míry ten pohled sdílím, i když podle toho co jsem o ní četl a viděl, mělo by to být skvělé svezení.. Ale zkušenost nemám.

Ale zpátky k tomu co zábavnýho do 150 :
1. Mini Cooper S ( R53 - kompressor) , s tím jsem se svezl, svezl i s novějším R56, starší se mi líbí víc.
2. Renault Clio MK2 RS ( MK3 bude stát přes 150) , jezdil jsem s MK3 Cup , někdo dokonce preferuje MK2 že je ještě řiditelnější.

Tzn. utratit vlastní úspory a sehnat něco funkčního pro zábavu než zjistíš co dál... hele, vybíral bych buď z těchto dvou. Z mýho pohledu : ani jedno není nákupní taška pro slečinky. Fakt jsou to výborně zábavný auta.

Na rozdíl od nějaké byť zachovalé E46 328i, 330i , to je prostě cestovní pohodlný příjemný auto. Devíza je libozvučnej šestiválec, ale není to za žádných okolností zábavný sporťák. Dost lidí se mnou bude ale nesouhlasit :)

Kdyby si do toho vážně šel, do výběru a koupě, v rámci svýho omezenýho volnýho času bych ti s tim klíďo pomohl. Čistě jako poradce amatér a se zájmem pak udělat z toho tématu článek / blog. takhle uvažuje dost kluků a právě seriál o tom jak se pořídí první zábavná "plečka do 150tisíc" mě přijde atraktivní.
onsad 26. května 2017, 10:52
Junior: Když jsi zmínil Filipa Turka, chtěl jsem ti doporučit Jaguar XJ40, ale ten zas nesplňuje požadavky na nepotřebnost servisu. :D Ale zas by se k junior financial accountant auditorovi hodil. :D

Za 150 bych asi šel fo Ford Focus II s nějakým benzínovým dvoulitrem. Měl bys ho sehnat za ty peníze v dobrém stavu. U zmiňovaného Krse by něco mohl mít.
Junior 26. května 2017, 10:34
Financování ve vztahu k sestře haprovat nebude, její vzdělávání po soukromých školách a cestování vyšlo na cca novou M3 a BRZ k tomu :-) Já jsem domácí typ, radši si přes léto najdu práci v oboru než se trmácet někde po světě a fotit to na Instagram.
Fiesta ST by se vešla do limitu sestřinýho auta :-D a našušňěných 150 mi zbyde v kapse. Ale jak říkám, kupovat něco takového jako nový vůz mi přijde škoda peněz. Když takovej ST170 nebude tak daleko. No, daleko bude, ale ne o 300k daleko.
Hobby auto právě nechci, bohužel. Jak přijde na manuální práci, mám obě ruce levé a nemám čas/chuť se to učit. Proto bych se radši vešel s nákupem do cca 120-130 (hrubý odhad, jak říkám, ojetiny u nás nefičí), pak to přivezl do servisu a řekl, že to chci dát do bezpečného stavu. Můj nájezd není velkej, měsíčně se vejdu do 1500km, a holt to co teď šetřím, proleju nádrží a vylepím za servis. S tím problém nemám. Ale auto, které co 2 týdny začne někde klepat nebo mlátit (a já nepoznám, co to je) a pofičí do servisu, by mě hodně rychle začalo srát. Ale něco koupit, nalejt do toho prachy a mít na rok-dva klid, to je to, co by mi udělalo radost. Ale musí se to vejít do 150 :-D

NCAP se u nás doma moc neřeší. Moje první auto, právě to vyřazené z firmy, byla 20 let stará Felicie. A když letěla čelně do kamionu, žádná obava o mojí bezpečnost se neprojevila. Nejodolnější dítě přeci vzniká tak, že si samo natluče. A dokud to zatím vždycky přežilo, není důvod být zrovna overprotective :-)

krab 26. května 2017, 09:30
Tak to se nemáš zle :)
Ale já to úplně chápu to dilema. Tatík sice nemá problém ti půjčit/dát 100litrů navíc protože to není téma, není to tolik, ale zoufale nechápe tvojí potřebu koupit ojetý sportovní auto :)

Já to měl doma podobný. A přitom táta má k starým autům vztah. Ale u něj starý auto končí někde v 60tých letech jako to co uznává, respektive taky chápe touhu mít něco jako starý E36 Bávo jako zcestnou. Respektive takhle : furt poměřuje auta podle toho jestli mají 5 hvězdiček NCAP testů :) ... myslím že takovejch rodičů se najde víc..
Takže ideál je něco jako nový Golf 1.2 TSI , jakožto povoz pro dítě s čerstvým řidičákem.

Co ti poradit. Můžeš to neřešit tedy a jít do toho BRZ. Jestli si šikovnej, už pracuješ, daří se ti tak co... za 3 roky si to STi nebo 140i koupíš v klidu taky, a s prodeje BRZ ti zbyde dost. Neklesá to tak šíleně na hodnotě. A po 2 letech v BRZ možná už ani něco jako 140i chtít nebudeš a koupíš si třeba starší Porsche 911 jako jsem to udělal já :) .... já teda ale to BRZ sám ještě neměl...

A jestli to financování v rodině bude haprovat tím, že bys neměl dostat dražší auto než ségra, běžte se s tatíkem podívat k Fordu na Fiestu ST, určitě se nová dá pořád koupit. Vyjde na 450-480 tisíc s nějakou výbavou a barvou.. BRZ dohodnete tak někde okolo 750-800 a asi na něj i budeš dlouho čekat.

BRZ vs Fiesta ST je docela dobrý téma samo o sobě. Já se s Fiestou ST (aktuální) potřebuju svézt, rád bych udělal pro Autíčkář recenzi. Je obecně hodně vychvalovaná, předokolka , turbo vs klasika atmosféra zadokolka BRZ. Kdyby ty auta stály stejně, to neřešíš a volba je BRZ. Ale ten rozdíl je vážně velkej. Takže jako téma je to zajímavý.

Starší bávo za 100-150 seženeš, když se něco objeví , E36 328i v M packetu. Ale počítej taky s tím že je to hobystický auto. Zrovna jako já mam to Z3 Coupe , což má stejnou techniku, tak se občas prostě i ušpinim od šmíru a něco na tom montuju, opravuju, udržuju. Mě starý auta baví a stojí mě to za to do toho investovat ten čas. Záleží jestli k tomu tíhneš nebo ne..
Junior 26. května 2017, 08:21
Coupe to být nemusí. Ale kombík a kabrio to být nesmí...

Tatík mi nepřihodí nic. Ten systém financování je dost neprůhlednej, nicméně, když to zkrátím:
Sestra dostala prakticky ihned po získání řidičáku malé nové naftové autíčko.
Já jsem po získání řidičáku byl vybaven stejným budgetem a informací, že co chci, musí být nové. A to jsem jako naznal, že vole ne, za ty prachy se mi nic nového nelíbí a škoda peněz, ikdyž ne mých. Tak šetřím :-) A průběžně jezdím tím, co se doma naskytne. Tady se vyřadí auto z firmy-->už mám chvíli čím jezdit (než se to rozpadlo). Děda chce nový auto-->šup, už mám taky nové (než tomu umřely všechny vstřiky). Matka si koupí nové auto-->šup, taky mám chvíli nové (než si pro něj někdo koupěchtivý přijede).

Normálně bych šel do BRZ a už nic neřešil, nicméně doma padlo, že pokud s nákupem nového počkám až po dostudování, razantně se navýší budget. A tak si říkám, jestli místo doplácení rozdílu mezi naftovým Polem a BRZ, není lepší si za ten rozdíl koupit nějakej křáp, pár let se s ním vozit po Praze a pak se pohybovat v kategorii STI-M140i apod...Teda, naši doufají, že dostanu rozum a koupím si za ty prachy nějakýho hezkýho Pašíka v kombajnu :-D

Tím jsem chtěl říct, že těch 150 jsou moje peníze. Rodiče vlastně v autě pro mě nevidí smysl a já si těch 150 můžu utratit za něco jiného s jejich tichým souhlasem. No, ne souhlasem, spíš ignorováním. Ze 150 na 250 je prostě daleko. Dělat bych na to skoro rok a tatík mi rozhodně nic nepřihodí :-)

Edit: A jenom chci říct, že auto vlastně nepotřebuju. V MHD si rád čtu a jednou za pár týdnů to z Prahy k nám na vesnici zvládnu i BlaBlacarem. A tam nějaký auto vždycky stojí. Ale auta mám rád, pracovně se daří a bez jakéhokoliv uskromňování mi každý měsíc vzniká finanční rezerva. Takže mě ty peníze už trošku svrbí

Tento příspěvek byl 26.05.2017 v 08:24 upravován.
krab 26. května 2017, 07:03
Já vim, zdaleka ne každýmu se Compact líbí. Já jsem asi vážně v tom vyjímka, protože mě se prostě líbí :)

Koukal jsem teď ráno u snídaně na ty 3er Coupe. Je to bída, nějaký opravdu hezký auto bez práce a zachovalý, to bude fakt o štěstí to na trhu najít. Specielně českým a na německým zase se strefit do ceny.

Ještě bych ti doporučil jiný auto. Když ti tatík něco málo přihodí. Focus ST. Já jsem tohle auto měl na běžný ježdění skoro 3 roky. Kamarád ho má už asi 2 roky. A koupili jsme to jeho u pana Krse v Přešticích. A ostudu si neudělal, je to solidní člověk, ač jeho bazar vypadá jako takový ty typický monte karla co najdeš na plzeňsku. Ale on dělá zjevně solidní business. Náhodou jsme zjistili že jeho zeťák dělá se mnou ve firmě :) Což bylo vtipný.

Má tam aktuálně tenhle modrý : https://www.sportovnivozy.cz/88235-ford-focus-st#zalozkaFoto

Ty auta vozí z bavorska od několika Ford dealerů, Fordů prodává nejvíc a ty auta mají historii , většinou i málo předchozích majitelů... Tak věřim že by ten modrej mohl být v pohodě.

To je taky cesta. Malinko navýšit rozpočet nad těch 150 , koupit hot hatch se silným motorem. Bude tě bavit zvuk pětiválce turbo a síla motoru. Naučíš se na hodným ale zábavným podvozku, Focus se umí rád přetáčet na ubrání plynu v zatáčce ( lift off oversteer) , dobře se řídí a není to záludný auto. A pro tatíka : je to bezpečný ( oproti třeba E36 dost diametrálně co se týká nehody)