načítám data...

Téma Výběr zábavného daily

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
JLK 26. ledna 2016, 18:51
Csaba: Tak az budes mit dost zahraty olej bude pripravene i turbo, ne? A zdimat to pred zahratim oleje stejne nema smysl, s turbem ci bez.
Csaba 26. ledna 2016, 17:49
Ahoj všem, mám nějakou volnou kačku a... - a tak mě napadlo koupit si (ojeté) auto... :-)

Protože nevím kdy se mi rozpadne to které už mám - no, rozpadne se snad později než v létě kdy mě čeká STK :), říkám si že by se mi hodilo druhé - jednak "do zásoby" a druhak pro více zábavy...

Našel jsem před chvílí tuhle foukanou předokolku:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/rover/600/16670793?goFrom=list

a upřímně, jsem z ní přímo nadšenej... - klima, kůže, šíbr, turbo, 2 sady kol... a za tu cenu... - fakt nevím co lepšího (a rychlejšího) bych za cca 25t. sehnal...

Jasně, má to najeto 300 tisíc km a tak to jistě nebude "leštěnka bez známek opotřebení", ale stejně... 200 koní za 24t. - fakt nenacházím důvod nekoupit to... :-)

Jen bych se ještě rád zeptal těch co jezdí benzínem s turbem - o velmi doporučovaném "dochlazování" turba po ostřejší jízdě vím, zajímá mě - jak se ale chovat na začátku jízdy - chci říct - nějakou dobu trvá než stoupne teplota chl. kapaliny, nějakou - delší, než se dostatečně zahřeje olejová náplň... - co turbo? Kolik minut po nastartování (pokud se to takhle vůbec dá říct) můžu to turbo pořádně roztočit? Roztočit tak moc, abych využil jeho potenciál a užil si té dynamiky kvůli které jsem si to auto (teoreticky) koupil? Jsou v tomto směru nějaká obecná doporučení?


Tento příspěvek byl 26.01.2016 v 17:50 upravován.
furrow 17. března 2015, 19:35
BobAsh:
Hmm...ten motor bude asi horší a pak je vidět, že ty sedačky nejsou tak anatomické. Honda je má super, máme ji v rodině...
BobAsh 17. března 2015, 19:33
furrow: Rover je o něco těžší, asi i komfortněji naladěný, a hlavně má Roveří motor (K-Series) místo Hondy.
furrow 17. března 2015, 19:13
http://www.sauto.cz/osobni/detail/suzuki/baleno/16288246?goFrom=list
...baleno je taky dost dobré auto. Ty sedačky jsem měl v Suzuki Swift a nádhera...
furrow 17. března 2015, 19:07
http://auto.bazos.cz/inzerat/43599912/TOYOTA-COROLLA-G6-16-16-ti-ventil.php
...a tohle...moc hezká. I když se mi tyhle toyoty moc nelíbíly nikdy, tak tahle jo....

Tento příspěvek byl 17.03.2015 v 19:32 upravován.
furrow 17. března 2015, 19:06
http://www.sauto.cz/osobni/detail/rover/45/16267974?goFrom=list
tohle taky nevypadá špatně. Je to vlastně Honda Civic. Ale v Roveru jsem nejel, tak nevím, jaký je tam rozdíl...
furrow 17. března 2015, 19:04
furrow 17. března 2015, 19:02
Tak já mám spadeno na tohle:
http://auto.bazos.cz/inzerat/45445482/Mitsubishi-Colt-16-KLIMA-SERVISKA.php
Já ho mám, ale v jiné barvě, takové do fialova a jezdí se s tím mooc pěkně. Ta 1,6 na to lehké autíčko úplně stačí...motor tichoučký. Z malých aut je to i uvnitř takové dospělejší oproti ostatním....
Wassa 10. března 2015, 12:39
Pro upřesnění: Auto, kde se dají převézt aspoň čtyři lidé, kdyby víc, tak to je dobře. Velikost kufru takovou, aby se tam toho vešlo aspoň jako do Oktavky, zjistil jsem, že velký rozměry potrebuji. Libil by se mi třeba Chevrolet Astro nebo něco podobného, jen se bojím trochu spotřeby, někdo sezkušenostimi s těmito auty?
Wassa 09. března 2015, 10:35
Tak po projížďce ve viviu, jsem musel koupi odmítnout, sice k memu překvapení je pro posádku spousta místa, ale nedokážu si představit, že bych s tím jezdil každý den 100km, na tu váhu je to neskutečně liny. Takže auto pořád vybírám. Rozhodl jsem se však, že na ceně trvat nebudu, ale že seženu auto na splátky, přece jen je to nejrozumnější možnost, když v autě strávím dvě hodiny každý den. Chtěl bych se dostat na měsíční náklady do pěti tisíc za všechno. Díky za rady! ;)
bobo23 07. března 2015, 17:32
Proč? 420 není pro Hondu žádný problém. Spíš mě zaraží, podle mě, ta cena. Zdá se mi až moc vysoká.
Vavris Vavrisovic 07. března 2015, 16:12
To vypadá spíš jako před umřetím...
BobAsh 07. března 2015, 15:18
BobAsh 07. března 2015, 14:50
Teď jsem si to Vivio našel... je to boží a asi to chci. Si říkám, že by to byl dobrej doplňěk k fullsize sedanu :)
Evlo 07. března 2015, 11:57
To jsem vubec nevedel, ze se tu pudovalo z kei tridy, jsem znal jen cuore a capuchino. Gratz, na tyhle vozitka mam take uchylku :D
Vavris Vavrisovic 21. února 2015, 09:32
Spousta lidí umí koupit věci přímo v japonsku a tam by možná cena nebyla tak hrozná. Jinak gratuluji k pořízení silně netypické napodobeniny auta :-)
Wassa 21. února 2015, 00:53
Swein: chtěl bych dorazit na nějaký trackday, takže myslím, že nebude problém ;) Bohužel se nejspíš nebudu vejít do rozpočtu na plechcup, což mě trochu mrzí, ale co se dá dělat :D
Trinom: Třeba časem jo, ale teď to bude primárně na zábavu při cestě do práce a zpět. Vivio se tak dělalo i sériově, ale ty jsou dražší než první imprezy wrx a taky sehnat ho lhd bude něco.. Z nějakých 60 vivii je tu oturbené jen jedno co vím
Trinom 20. února 2015, 22:45
Wassa: a dostane i šnečka, po vzoru japonskejch autíček Kei? :)
swein 20. února 2015, 22:37
Tím Viviem chci svézt, to je boží úchylárna!