načítám data...

Téma Výběr spolehlivého auta na každodenní ježdění

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
liška 15. prosince 2016, 21:09
jo, já se taky divím, že tady snad eště nepadla nějaká V70ka s 2.5TDI. co jsem kde zahlídl, tak to by měl bejt docela spolehlivej povoz.
jinak přihřeju si tady trošku polívčičku, kdyby někdo sháněl daily:
https://auto.bazos.cz/inzerat/68143082/Lancia-Lybra-SW-24-JTD-Executive.php
JayK91 07. prosince 2016, 10:41
a co nějaké to Volvo? to jsou rodinná a bezpečná auta :D
Nedy 29. listopadu 2016, 09:43
Matěj Podhorský: Když jsem kupoval tu svoji tak jsem se byl podívat na dvě a jedna z nich byla vyvařená. Já vzal s trochou koroze, protože s tím, jak je u mě používaná, tak počítám s tím, že se prostě "spotřebuje" v poměrně krátkém časovém horizontu, tak to tak neřeším a tak ta druhá pro mě byla lepší nabídka...

Nicméně na ulici jich vidíš docela dost nerzelých. Věřím tak, že se občas i nějaká taková dostane do inzerce... :-)
M P 28. listopadu 2016, 12:08
Jenže tam jsou dva problémy. Konkrétně tyto: "pokud" a "nerezavou" :)
Tobě se podařilo sehnat Premacy, která by nebyla superleggera?
Nedy 28. listopadu 2016, 10:56
Není špatná Mazda Premacy s benzínem. Pokud vybereš nerezavou a benzínovou, tak celkem slušně jezdí a spolehlivost je dobrá.
JLK 28. listopadu 2016, 09:23
Csaba: inzerat jsem ani necetl, narychlo jsem vybral neco co trochu vypada na fotkach, jen jsem chtel ilustrovat co konkretne myslim. O almerach jsem slysel jen dobre, obcas nekomu neco zrezne ale honda ten problem bude mit taky. Ale bezny servis bych tipnul ze pro almeru bude krapet levnejsi.
Csaba 27. listopadu 2016, 23:45
JLK: Hm, Almara - no, a priori proti nic nemám... - tohle konkrétní auto si sice nevyberu (soukromé dovozce vysloveně nemusím), ale model obecně stojí za úvahu - snad už nereznou před očima jako první generace.
Csaba 27. listopadu 2016, 23:43
beastar: Díky za tip, je pravda že ty modely jsou proti Hondě nepoměrně rozšířenější a i sortiment n.d. z druhovýroby bude násobně širší (jak do ceny tak kvality)... Zamyslím se nad tím.
Csaba 27. listopadu 2016, 23:41
Karda: Nebudu, první Laguna v kombíku se mi moc líbí, ale zatím jsem nenašel takovou, která by byla "s láskou opečovávaná" podobně jako ten Accord... :) Ale co jsem se různě dočetl, tak nejlepší motor v ní byl starej osmiventil 2.0 83kW...
Karda 27. listopadu 2016, 23:24
Csaba: asi mě budeš mít za blázna, ale mě se celkem osvědčila Laguna I po faceliftu (rok 98 a výš) s benzínem 1.6 nebo 1.8 16V. Kolem 30 tisíc už se dá nějaká vybrat.
JLK 27. listopadu 2016, 20:48
Goldies: hranate mondeo na 30-40 tisicich teprve zacina, moc bych neocekaval ze ty nejlevnejsi kusy budou jezdit 2 roky bez investic.
Nejvice bych asi veril necemu podobnemu https://auto.bazos.cz/inzerat/68293841/Nissan-Almera-15i-72KW-KLIMA.php

Tento příspěvek byl 27.11.2016 v 21:05 upravován.
beastar 27. listopadu 2016, 20:45
Audi A4 (B5) 1.8 bez turba z konce výroby takže 99+ při troše opatrnosti se vyhneš korozi a nebo bude jenom povrchová to znamená že to jde bez problémů udělat doma na koleni se šmirglem, kitem a opravnou sadou laku. Má to potenciál snadné opravitelnosti, dílů Starline je to celkem živé a pořád to vypadá docela normálně navíc ta platforma na které to auto stojí je vcelku moderní viz. Passat B5 a jeho FL a další modely z konce 90. let. Hranaté Mondeo, Mazda 6.
Goldies 27. listopadu 2016, 19:21
Csaba: klasicka odpoved je hranate Mondeo v 2.0 (spis 1,8 ta se sezene snadneji)
Csaba 27. listopadu 2016, 16:42
Čau všem,
ne že bych cítil potřebu výběr konzultovat nebo si snad nechat poradit (jsem hrozně tvrdohlavej beran) :-), přesto však "hodím do placu" dotaz:

Hledám něco benzínového, s klimou a el. oknama, co by mě vozilo do práce aspoň 2 roky a během nich fungovalo s co nejnižšími náklady na provoz/servis
s tím, že horní hranice je 40 t. Kč. Je mi vcelku jedno jaká značka to bude, nicméně AZNP bych opravdu nechtěl... :)
Naprostou prioritou je co největší spolehlivost. Výkon, image, spotřeba... = podružnosti.
Provozujete někdo denně herku podobné cenové relace?
Máte nějaké tipy na to jaká věc by byla schopná 2 roky jezdit (max. 10t. km) a přitom se nerozpadnout? :)
Já osobně prozatím favorizuji tohoto Accorda, sice se mi nijak zvlášť nelíbí ale oceňuji to že ho borec má 12 let a že je po celkem velkém servisu.

https://auto.bazos.cz/inzerat/67494438/Honda-Accord-20i-LS-16v-96kw.php

Díky za případné reakce.





Tento příspěvek byl 28.11.2016 v 08:49 upravován.
GanGreen 19. listopadu 2016, 12:53
Goldies: díky za tipy, ale myslim ze berlingo nebo partner by neprosli pres trochu dodávkoidní vzhled, ale pošlu mu to taky... Mondeo neni uplně blbej nápad, nevim proč mě nenapadlo, díky moc!!
JLK: díky za info k tomu motoru ;) jinak Croma prej určitě ne :D a v Saabech mi prijde ze neni moc na výběr... dyštak se budem držet tý vectry... ale rozhodně děkuju za info, nevěděl sem že maj ty auta tolik společnýho...
thorr: s 307SW mám problém... párkrát sme v tom jel, a přišlo mi to strašně neůtulný... a HDi rozhodně neni špatnej, ale preferovanej je benzín/plyn jelikož mu s tim jezdí ženská po městě (on chudák jezdí na kole :D ) a to sou takový ty cesty do 3km a je trochu zbytečný tam tejrat naftu...

Díky pánové, za snahu, sem fakt rád... člověku se trochu rozšíří obzory :) jinak zatim celkem vede zafira... našel sem mu jednu na LPG druhou na CNG tak příští víkend asi vyrazíme na obhlídku, jen to v ponděli musim obvolat... ale pokud máte další tipy nebo nápady, neváhejte, nic neni zdaleka rozhodnuto....
thorr 18. listopadu 2016, 15:14
Co to tady tak pročítám tak se mi jako dobrá volba jeví Peugeot 307 SW, nejlépe 2.0 HDi 100kW RHR.
Nereziví, má super interiér, je v něm fakt spousta místa a HDi RHR je jeden z nejlepších dieselů poslední doby :) Modely 2005+ mají už vychytanou elektroniku
Poměr cena/ užitná hodnota je vynikající, podle mě lepší volba než G V, O2 a další zázraky ze SRN... :)

https://auto.bazos.cz/inzerat/66583060/PEUGEOT-307-SW-20-HDI-16V-100KW.php
1.6HDi taky není k zahození...
https://auto.bazos.cz/inzerat/67861531/PEUGEOT-307SW-16HDI-rv2006-DIGI-KLIMA-NOVE-ROZVODYOLEJ.php
JLK 18. listopadu 2016, 09:36
GanGreen: 2.2 je celkem fajn, kdyz jsem hledal motor do Vectry tak podle hromady recenzi a foru mi to neprislo nijak spatny.
Jo a mam jeden tip na rodinne auto - jestli vam nevadi Fiat tak bych sel prohlednout nejakou Cromu - vypada to trochu divne, ale je to velke, pohodlne, kufr na urovni, sdili to platformu s Vectrou/9-3 takze to ani nejezdi spatne. Se spolehlivosti tam nejsou zadne vazne problemy. Problem je, ze skoro vsechny jsou JTD, jestli chcete benzin tak to chce trochu trpelivost to najit, ale davaly tam i tu 2.2 a ted' v inzerci jich nekolik je.
Goldies 17. listopadu 2016, 21:46
GanGreen: Ještě mě napadá něco typu Berlingo/Partner, ale tam nevím teda ceny, ale jako rodinné auto to taky nebude úplně nehorší :-)
Goldies 17. listopadu 2016, 18:03
GanGreen: hele a co klasika hranaty mondeo v kombiku? Tam nalozis i mrtvolu a k ni dva kocarky ;-)
GanGreen 17. listopadu 2016, 17:39
Goldies: Jo tak to je Altea přesně taková jakou jsem si jí představoval... zavrhnu jí i s G+... Rodinný auto je samozřejmě i kombik, pokud to neni kombik jako je třeba Fabia kombi :D prostě něco většího, rozumíme si ne? Meriva je prcek, má to kámoš, a je to zoufalý... Po Zafirách mu popravdě koukám, je to hezký auto, viděl sem jich dost na plyn... bylo by z čeho vybírat :)
JLK: Scennic i C-max mi přijdou že je stejnej trabl jak ta Altea a G+ bude to asi takový velký-malý auto... napadnul mě Espas, ale mám dojem že to už by chtělo asi naftu...

btw. nevite někdo něco o motorech opel 2.2 16v... já mám fixnuto v palici že to sou mrchy poruchový, ale možná je to blábol a nechce se mi tomu něják věřit :) počumuju i po vectrách v kombiku a tam je tenhle motor dost často...