načítám data...

Téma Výběr druhé víkendovky

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
saage 26. listopadu 2017, 22:59
Goldies: Moc hezky...! Gratuluju. I to Audi vypada docela pekne! :-D

Tento příspěvek byl 26.11.2017 v 23:00 upravován.
Goldies 25. listopadu 2017, 18:04
JLK: pravdu díš... je to až neuvěřitelně elegantní vozidlo. A jsem tedy naprosto unesen z jízdy. Nakonec se vazala 164kW varianta v quattru a v přímce to jede neuvěřitelně! Myslím, že jak to dáme trochu do kupy, tak napíšu blog :-)
JLK 25. listopadu 2017, 16:27
Goldies: Koukam na tu fotku a dvacetilete TT mi prijde vic jako auto z budoucna nez o 7 let mladsi Civic, ktery jako ufo byl primo zamyslen. Ten vzhled se jim tehdy vazne povedl.
Goldies 25. listopadu 2017, 16:16
Tak vybráno :-D
kuc_t 15. června 2017, 11:42
Goldies: u TT často odchází budíky a zbytek je klasika koncern.
Franz Kafka 14. června 2017, 15:38
Bigg.I: Dávno neplatí kdyby si narazil na takové auto byla by to náhoda. Byla svolávačka a platí to opravdu jen u úplně prvních exemplářů. Navíc tahle věc byla hodně daná stupiditou řidičů kteří ve velké většině tohle auto kupovali právě tenkrát:)Audi to vyřešilo velmi rychle a dnes je 99% ojetin na trhu dávno bezpečných a takto se nechová. Navíc k problému docházelo ve velmi vysokých těžce mimo.limitních rychlostech.

---
To ale nic nemění na tom, že TT první generace není zrovna zajímavé auto. Jedná se spíše o stylový doplněk pro středně pokročilé řidičky se zájmem v makeup a hezkých kabelkách. Přestože někteří mladí kluci z toho dokážou pomocí úprav udělat docela schopné auto je to prostě Golf čtvrté generace se vším, co k tomu patří. To tedy znamená to co v podstatě píše Goldies. Jako každý ojetý VW koncern kromě Phaetonu a A8. Ten motor 1.8T asi všichni známe mě se nikdy jeho projev nelíbil, ale zase je poměrně nenáročný na servis a má na tehdejší dobu i rozumnou spotřebu. Určitě lepší a o něco lépe ovladatelná je vždy verze quattro měl jsem kdysi 3,2 čtyřkolku a to už se docela hýbalo obstojně. Při pokusech o zábavnou jízdu po okreskách vám dá auto hodně rychle pocítit, že nejde o sportovní náčiní. Rychle a rovně po dálnici to jezdí jako blesk. No už sem tady o tom krámu psal taky hodně krát. V kostce viz. Matěj je to krásné, nadčasové, úžasný vnitřek i z dnešního pohledu.... je to prostě krásná kabelka.
Bigg.I 14. června 2017, 15:16
No já vím o TT jen jednu věc a to, že pozor na první modely.

"Nejznámějším problémem Audi TT byla nestabilita ve vysokých rychlostech u prvních exemplářů. Vozy z první série měly zkrátka nepředvídatelné jízdní vlastnosti, takže Audi narychlo doplnilo zadní spoiler, upravilo nastavení podvozku a začalo do aut standardně montovat stabilizační systém ESP."

http://www.veciautomobilove.cz/cz/clanek/test-ojeteho-kupe-audi-tt-(1998-2006)-1743/
Goldies 14. června 2017, 14:43
Kluci, super! Diky moc za reakce, vyskytl se vsak problem, manzelka se zamilovala do TT :-D vysvetlila mi i to, ze pokud se bude chtit opravdu projet, mame prece MRsku :-D

Takze vlastne chce jen sviznejsi auto s automatem, v benzinu a TT :-D nevim jestli by uzila quatro, pripadne vetsi motor. Takze to vypada jako jasna volba 1,8T v Audi TT :-D

Takze jen otazka, na co si dat pozor, je tam nejaky vyznamny spek, nebo klasika kazdy ojety VW?
krab 14. června 2017, 12:49
Goldies . TT a Mini se podle me v pohode da sehnat dohromady u pratel v ackach a udelat z toho srovnavak. Kdyz me s tim nekdo pomuzete.

TT mozna vazne bude budouci klasika. A nepojede tak zle ja ocekavame.
Mini je tutove akcnejsi na rizeni a vyber je siroky.

Problem bude udrzet se ve 100k..
Kdyz das jako limit 150 v pripade famozniho kousku az 200 tak se s tim bude dat pracovat :)

TT 1.8 Quattro vs Mini Cooper S a moc rad bych jeste videl vedle nich nejakou Alfu Romeo GTV 3.0V6. Treba nejaky nas ctenar ma. Jednou uz se na podobny tema narazilo. Jeste BMW Z3 ale coupe se cenove uz moc vzdaluje a cabrio jen se ctyrvalcem...
A TT se vyrabelo i s V6 3.2 250 koni coz by bo mozna pasovalo dneska na horkyho kandidata styloveho kupe za vyhodnou cenu.
M P 14. června 2017, 12:43
Pozor na ty převodovky ještě:) Midlands problémový sice je, ale existuje opravná sada, převodovka se dá repasovat a prý to dělá "kde kdo" (samozřejmě na poměry mini). Getrag by měl vydržet víc, ale zase se údajně nedá tak snadno a dobře repasovat.

Každopádně u první generace platí - po 2002, lépe 2004 a čím déle ke konci výroby, tím lépe. Plus samozřejmě některé věci jako praskající expanzka chladiče se vyskytují prakticky stále. Naštěstí existuje k těmhle autům strašně široká nabídka různých buying guides, fór, odkazů, videoblogů, kde se dá čerpat. A jak ti někdo řekne, že interiér mini je hrozný a v první generaci je to shit, tak to si nemyslím. Přišlo mi to odolné teda fest, že by do toho člověk mohl bouchat kladivem, a hlavně první generace ještě nemá ten hnusný obrovský rychloměr s rádiem (radiobudík, jak by se řeklo zde) a ještě normální ovladače klimatizace.

Akorát nesmíš chodit na české miniforum, kde většina lidí řeší, že dotáhli starší R50/53, rozlítla se jim převodovka a oni řeší, jak to opravit za levno, protože se samozřejmě vyštavili už tím nákupem... ale to je takové české no.
Bigg.I 14. června 2017, 10:24
To s tou převodovkou je přesně to co píšu :) od 2004+ je už Getrag ve standardnich modelech. V Sku byl od počátku..

Jo spletl jsem se, né atmosfera ale kompresor a pak turbo.
kuc_t 14. června 2017, 10:11
Bigg.I: U Cooperu byl problém s převodovkou midland. Getrag údajně už OK (2004+). Sko nikdy nebyla atmosféra do 2005 to byl 1.6 kompresor 120kw. Pak už s turbem s motorem od PSA a to údajně neni nic moc spolehlivého.

Tento příspěvek byl 14.06.2017 v 10:14 upravován.
Bigg.I 14. června 2017, 10:05
Mini pokud né verze S, tak ročník 2004 a novější, kvůli hroznýmu zpracování a horší převodovce u předešlých ročníků. Sko může být i starší ročník, ale atmosféra se dělala jen do 2005 tuším? Novější jsou už s turbem.

Stálo by za to i pouvažovat nad nákupem v UK, jakožto zemi Miníků, jezdí tu na každém rohu, ceny budou asi taky příznivější než v česku.
kuc_t 14. června 2017, 09:53
Když se tu bavíte o Mini Sku neznáte někoho kdo ho jezdí na LPG? Jak to snáší? Kam nacpali bombu? Chtěl bych ho i jako daily do práce a zpátky (cca 50km denně) nicméně jezdit za 10+l/100km mi přijde přehnaný. Díky za info
Vavris Vavrisovic 13. června 2017, 13:39
Mini, bez debat! A jestli se podari sehnat hezke eSko, tak to bude taky youngtimer jak remen :)
Nedy 13. června 2017, 10:45
Plně souhlasím s Matějem. TT je "jen" hezký, kdežto Mini bude i radost řídit...
M P 12. června 2017, 16:19
První nová generace Mini je skvělý nápad. I střední verze Mini Cooper se 115 koni je výborný stroj na zábavu. Mají pár bolístek, ale není to nic hrozného, pokud si vybereš kousek, co nemá v háji převodovku.

TT je asi krásné a všechno, ale řidičsky jednoznačně Mini. Za kilo by měl být pěkný R50 s 1.6 85kW, Cooper S stejné generace (R53) za kilo asi moc nebude.
Goldies 12. června 2017, 15:37
Ano, jsme blazni! Situace:
Já mám Nissan Pathfinder a na vikendy Mr2ku
Manzelka ma Civica Ufo s automatem v benzinu.

Z toho je patrne, ze ja mam vikendovku a zena ne :-D

V hledacku jsou dva favorite:

Audi TT s manualem a 1,8T pod kapotou
Pak na Legendach se zena zakoukala do Minika - prvni nova generace. V tech se moc nevyznam, takze ani nevim jaky motor.

Hlavni pozadavek je benzin a manualni prevodovka. Ja se priklanim k TT i k jakozto teoretickem youngtimeru. Zena by rada aby auto vypadalo zensky (ne miata neprosla). Cenivy limit rekneme kolem 100.000,-

Nejake napady?