načítám data...

Téma Vůně po totální havárii

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Testosteronový král 12. února 2024, 18:03
Hm tak dopadlo to neslavně, nikdo to opravovat nechtěl a tak šlo na par dílu a už je v hutích..no, myslim ze jsem se uz přes to přenesl…ale srát mě to nepřestane nikdy 😞
Jakub Pospíšil 01. února 2024, 18:08
Hele, peč na to. To auto už stejně nikdy nebude stoprocentní. Chápu tvoje pocity, když jsem přišel o Volvo, taky jsem si pohrával s myšlenkou na opravu, ale nakonec jsem shrábl prachy od pojišťovny a šel prostě dál. Auta budou.
Opelfahrt 28. ledna 2024, 23:06
1. Prodávat věc a zatajit důležitou skutečnost (havarované, vyplavené, kradené auto) je dost nefér.
2. U takhle starého auta většina kupců pozná, že něco nesedí, jiné odstíny laku na blatníku a dveřích, nápadně nové plasty třeba na nárazníku (nebo naopak nápadně vyšisované, pokud jsou z vrakoviště), nové čelní sklo, nová světla.
3. Kdo nepozná auto po bouračce, má možnost si auto prověřit u těch různých společností a tam najde záznam o pojistné události atd. atd.
4. Pokud bych si auto původně chtěl nechat, asi bych ho nechal opravit, přece jenom vzpomínky a citová hodnota jsou taky důležité.
Testosteronový král 27. ledna 2024, 23:29
David Střítežský: v tom je vtip, já vůl si na ni zapomněl vzít jakýkoliv kontakt :DD naštěstí v protokolu od policie bylo alespoň její jméno

Co se týče ceny souhlasím ale já jsem si chtěl auto nechat už nejspíš navždy nebo ho věnovat sestře nebo přítelkyni, mít to jako takové druhé auto. Ale pokud bych chtěl to opravené auto někomu prodávat, tak by se to ten nový majitel vůbec nemusel dozvědět, že je to auto po nehodě, nebo se pletu? :D
Testosteronový král 27. ledna 2024, 21:17
spooon: s tím asi musím souhlasit, jen se toho bojím protože s tím nemám zkušenost a vůli :D
spooon 24. ledna 2024, 10:12
Doporučil bych nebýt vůči autům tak monogamní. Sám lituju, že sem těch aut nevystřídal víc, tak se to snažím teď dohnat.
David Střítežský 23. ledna 2024, 15:48
Astra G za číslo na holku, která je mladší než to auto? Pořád win-win situace, kterou by měl testosteronový král vytěžit! :D

Hele, citová hodnota je pěkně zákeřná věc, ale aut je na světě pořád ještě dost. Najdeš si jiný, minimálně stejně dobrý (a velmi pravděpodobně) i lepší. Taky mi chybí moje první auto, jedničkový sociál Punto bez výbavy a občas kontroluju bazoš, kdyby náhodou, ale spíš jsem šel dál a do druhýho dne se z toho vždycky vyspím. :)

Ještě zmíním zcela evidentní věc - peníze z opravy se ti nikdy nevrátí. Dejme tomu, že oprava bude stát třeba 30k. Použiju Nedyho výpočet, investuješ 30k, abys měl auto s hodnotou 30-40k? No jenže ... on nikdo jinej k tomu stejnej vztah mít nebude, už to není voňavka po důchodci z kostela, odteď už bude mít Astra nálepku zbořenýho vraku, takže spíš 15-20k?
Nedy 18. ledna 2024, 12:40
Rozmysli si za co chceš utratit docela dost peněz. Za auto je to pitomost. Je to Astra, která jde koupit za 30 - 40 tis. Navíc to auto nikdy nebylo žádnej zázrak. Pokud chceš utratit peníze za svoje city, tak možná...
Testosteronový král 18. ledna 2024, 01:09
Ahoj,
někdy v listopadu 2023 den potom, co mě vyhodili z práce jsem se stal přímým účastníkem dopravní nehody, kdy mi mladá holka nedala přednost a já to do ní poslal.
Moje otázka zní, pokud se mi poštěsti najít vhodného opraváře, měl bych investovat do opravy?

Než auto definitivně zlikviduji a jakkoli šíleně to zní bych chtěl znát váš názor, jelikož se jedná o mé prvni auto. Konkrétně Opel Astra G 1,4 16v, který má tu nejlepší možnou historii starého auta, jako například 1. majitel můj děda, který vůz koupil v nedalekém salonu a dále jsem byl majitelem pouze já. I diky tomu je auto na původních spz bez EU pruhu, na které jsem se stal ujetý 😀. Dále bylo auto do r. 2020 servisovano v autorizáku, garážováno a ježděno pouze dálkové trasy, kromě zimy. Nejen z těchto důvodu je auto opravdu ve vůni a bez jakékoli koroze. Jinak je to úplně obyčejná Astra, navíc bez výbavy, ke které ale mám citovou vazbu a spoustu vzpomínek, nebylo tomu ani týden, kdy jsem s ní přijel z Ukrajiny bez jakéhokoli zaváhaní.

Už jsem zkoušel získat informace ve spoustě zdrojích, ale více méně všechny byly s negativním výsledkem - neopravovat. Takže před finálním rozhodnutím bych si rád přečetl váš názor.