načítám data...

Téma Vojtove sem! Nahrada za Volvo 960

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Irwinek 31. ledna 2016, 09:49
Tak je to správné :-D
I když letos žádná zima nebyla, Volvo je to pravé :-D
Dad 31. ledna 2016, 02:30
Ted v zime, kdyz mne vozi kazdy rano pohodlne do prace, si zas rikam ze si ho asi necham :)
Jadd 14. ledna 2016, 15:14
Matěj: no ja to myslel spis jako typ auta, narazil sem na nej pri brouzdani :) ale jinak samozrejme, to je vylesteny origo z fabriky a kazdej tyden aplikovana nivea
M P 13. ledna 2016, 16:41
Jadd: To tam takhle vyleštěný volanty dávali u Volva už v sérii, nebo je kůže tak málo odolná, že po 160 (origo, hlavně teda) tisících km vypadá jak lakovaná kabelka?:D
Jadd 13. ledna 2016, 14:37
Dad: ja vim sice bez tvy zadohrabní afinity, ale co neco takovyho? http://aukro.cz/volvo-c70-i-i5903763946.html (je tam teda lpg, ke kterymu se kazdy stavi jinak)
Vavris Vavrisovic 17. prosince 2015, 18:06
Jako sporťák to nefunguje, na výletění bez střechy bych si zase koupil spíš něco a la 900 Cabrio :-) Takže to je jen čistě osobní - z mého pohledu prostě nezajímavé auto.
Yatka 17. prosince 2015, 14:46
Vavris: pročpak bys nekupoval DelSol? Já se na ni právě už nějákou dobu mlsně koukám a dost se rozhoduju, jestli Miatu, nebo CRX - samozřejmě jsou to hrušky s jabkama, ale mě se CRX prostě víc líbí i přes to, že nemá takový vlastnosti...
Vavris Vavrisovic 17. prosince 2015, 10:06
Yatka:
Najít obstojnou CRX bude docela challenge. Pokud se tedy bavíme o CRX 2g. DelSol bych nekupoval :)
Vavris Vavrisovic 17. prosince 2015, 10:04
hlásím se k děvkám... vzhledem k frekvenci obměny spíš ultraděvkám :D
JLK 09. prosince 2015, 12:58
Yatka 09. prosince 2015, 12:19
Fernie: Mjo, asi jsi to trefil. Ve Volvu jsem se cítila tak nějak moc seriózně, i když při bližším pohledu auto odpovídalo spíš punkovýmu založení...
Ad 'děvky': mohlo by se tu uskutečnit nějáký sčítání? :D
František Čáslavský 08. prosince 2015, 18:09
Yatka: Zrovna 850 mi přijde jako perfektní auto na.. dožití? Každopádně hledat náhradu za něco takovýho je dost problém, Volvo je jen jedno. Ale nadruhou stranu, je tady spousta aut, ve kterých si člověk nepřipadá jako zubař nebo vysokoškolský profesor... Mimochodem, strašně mě fascinuje, jak se vžil výraz "automobilová děvka" :D
Yatka 08. prosince 2015, 12:23
Woyta: ono je to těžký. Moje 850ka byla super, ale časem jsem začala pokukovat po něčem jiným a jak to v člověku začne hlodat, je ztracen... teda pokud je, jak se tu vžilo, děvka - což asi přes auta budu i já :D Každopádně těchhle aut - devítistovek nevyjímaje - je škoda se zbavovat, valem jich ubývá. Když ale člověk chce zábavu, nebo se nudí ...
Woyta 08. prosince 2015, 11:59
1) Zmenit servis
2) Zbavit koroze a poradne vystrikat dutiny
3) Uzivat si youngtimer

Tento příspěvek byl 08.12.2015 v 12:00 upravován.
Yatka 08. prosince 2015, 09:26
Já poslala do světa svoji 850ku v podstatě z úplně stejných důvodů a můj táta měl velkou pravdu, když mi říkal, že už jsem se jednou nakazila volvo-virem a žádný auto mi teď už nebude dost pohodlný/rychlý/velký/pěkný atd. Na to je ale těžká rada. Přemýšlela jsem na trojkovým beamerem (ale nepřekousnu image těchhle aut), nebo přesně jak bylo řečeno níže W124. Ale nakonec jsem skončila u naprosto nechutně užitkové Mazdy Premacy a plánuju dokoupit CRX, nebo možná Premacy půjde z domu a nahradí ji Celica (pokud nějáká bude)... musím se na něčem naučit řídit taky. Každopádně přeju štastnou ruku při výběru!
Frenki190 23. října 2015, 19:47
Já mám W124 300TDT rv. 92 - a jsem ochoten s tím jezdit do smrti (mojí), bohužel korozi asi nezastavím, ale můžu s ní ještě nějaký rok bojovat, mám stále hezkou kastli, ale nevím kolik následujících let ještě zvládneme. V podstatě často přemýšlím jako ty - co si koupím potom? ........Další čtveru bez koroze a možná v třílitrovém benzínu :)

z cesty k moři....
Dad 14. října 2015, 01:22
Mili Vojtove,
potrebuju vas nazor. Uz asi osm let pouzivam na denni jezdeni a delsi cesty Volvo 960 z r. 90, benzinovej trilitr na lpg. Mam ho rad, libi se mi (byt ne tolik jako jako 760) a uplne mi vyhovuje pohodlim, vybavou i stylem.
Auto je to v podstate spolehlivy, ale ma nekolik much (elektronika automatu hlasi zahadny chyby, automatika topeni a klimatizace si dela co chce, misty se zacina objevovat koroze, ...) ktery muj servis neumi resit (a ja uz vubec) a ktery mne prilezitostne nutej k uvaham cim ho nahradit.

A to je orisek, nahrazovat ho novejsim autem se mi nechce, jako ultrakonzerve se mi libi maloco po r. 70, natoz po r. 90, navic bych si pral co nejjednodussi konstrukci pro co nejmene problemu. No a starsi auta byvaji zas ojeta, zejo.

Aby to bylo slozitejsi, nerad bych ztracel (moc) na vykonu, pohodli ci vybave, a uz vubec na stylu. Potrebuju tedy velky, stary, levny, pohodlny, spolehlivy a krasny auto, pokud mozno se zadnim nahonem k nemuz mam afinitu, s vykonem kterej nezdrzuje v dnesnim provozu, ktery dokaze jezdit kazdej den do prace i projet Turecko, s automatem a tempomatem, s otviraci strechou a loketni operkou vpredu. A s pozinkovanou karoserii nebo jinou ucinnou antikorozni upravou, abych si mohl myslet ze mi vydrzi naporad, jako jsem si to myslel o volvu.

Co nepotrebuju je nejakej vyraznej sportovni projev - na to mam jiny auto a preferuju pohodli. Taky nepotrebuju nejakou extra prepravni kapacitu, i na to mam jiny auto. Ani to nemusi bejt nutne ctyrdverovej sedan, jezdej v tom obvykle jen dva lidi a deti to vozit nebude a dvoudverovy auta jsou obecne hezci.

Libi se mi treba MB W126 sec. Ale to tipuju nebude zrovna vzor jednoduchosti, trochu se ho bojim, navic nevim, jak moc hnijou. Nebo volvo 780, ale tech je malo a jsou drahy. Pak jsou tu americky auta, ale o tech vlastne nevim vubec nic ... a zminil jsem, ze to musi bejt levny, nebot jsem chudy?

Tak se ukazte, jak byste takovej hlavolam resili vy?

Tento příspěvek byl 14.10.2015 v 01:28 upravován.