načítám data...

Téma Toyota Celica Mk.7

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
R0ck 07. září 2017, 11:10
V tom případě je fakt, že cel a fofo nemá moc smysl, pokud fun lvl je + - to samé. V tom případě nejmenovaná bestie vychází nejzajímavěj s tím, že se nebráním ani MR-S i když interierově se mi více líbí potvora. Otázkou je, pokud by to stálo s hard topem na ulici, tak aby to nezrezlo, případně se o to nepostarali naši kulturně odlišní obyvatelé, jestli víte jak to myslím ... a že to na Cejl nemám daleko :/.
CZmisak 07. září 2017, 09:20
R0ck: Kombinovat FF a Cel do 100k korun nemá moc smysl, obě auta zvládají +- to samý, v Celice z toho budeš mít větší legraci. Jestli to opravdu chceš jen na víkendy, tak 2ZZ nebo třeba takhle (https://www.sportovnivozy.cz/92207-toyota-celica-1zz-prestice), ale jinak máš lepší něco bez střechy třeba s hardtopem na stání na ulici.
Nedy 07. září 2017, 09:15
Na MR2 bych se vykašlal. Měl jsem ji. Je tu o ni traktát na foru (MR2 Tweety) a článek. Jestli se chceš mrknout na to nejmenované auto (lehce upravené), tak já jsem taky z Brna. Napiš a můžeme se potkat (KaK v neděli nestíhám). A můžu Ti rozsáhle vypovědět, proč se nepřiblížit k čemukoliv s 1ZZ a další radosti. :-)
JLK 07. září 2017, 09:02
R0ck: Nez Mondeo ST220 radeji Focus ST225, ale zase menit Focuse za Focuse...
Goldies 07. září 2017, 08:27
R0ck: ne, odpoved je nechat si FoFo a k tomu MR-S
R0ck 07. září 2017, 08:12
Takže mi chcete říct, že pokud chci zábavné auto s charakterem a zároven něco co odveze mě odveze na druhej konec evropy s přítelkyní i krámama, tak odpověd je Mx5 k tomu si nechat Fíkus ? :D

Goldies:MR-S vypadá taky dobře :-P hlavně zvenku teda :).

Vavris Vavrisovic 07. září 2017, 07:15
Jen dodatek k tomu Mondeu ST220 - v redakci jsme se více méně shodli, že nechápeme, proč je kolem toho auta takový hype. Mi to jako žádná hitparáda nepřišla. Prostě jen Mondeo se šestiválcem, které hezky jezdí, ale nějakou velkou zábavu a charakter bych v tom nehledal...
Goldies 06. září 2017, 23:24
R0ck: ha dalsi pacient k nakazeni! Vykasli se na Celdu, v podstate maji kluci pravdu s motorama :-) pokud vikendovka, tak vem MR-S (MR2 ZZW30). Rad te povozim at vis do ceho jdes :-)
CZmisak 06. září 2017, 21:58
Já tam bývám obvykle do 4 a to neodjíždím poslední.
R0ck 06. září 2017, 21:53
hmm a už koukam na inzeraty :D, achjo... Koukal jsem, nevím jestli tam nebudu za trapáka s nějakym focusem :D. Jedná se o to, že v sobotu sme na svatbě mimo Brno a nevím do kolika tam budete abych to stíhal :) ?
CZmisak 06. září 2017, 21:43
Vidím, že jsi z Brna, dojdi v neděli na K&K k bývalýmu FEKTu a můžeš si prohlédnout oboje.
R0ck 06. září 2017, 21:40
No hele já zase nejsem žádnej drobek :D, ale nevím jestli bych se do nejmenovane bestie vlezl :D. Další věc je, že to nemam uplně kde garážovat. Navíc já tedy v roadsteru bezejména nikdy nejel :D, takže vlastně asi pořád nechápu co je na tom tak zázračného :D. Krom 50:50, obratného auta a živosti :D. Ne že bych si troufal nějak poškodit jméno místní modly :D.
CZmisak 06. září 2017, 21:32
Já jen nechápu, co je na tom autě víkendovýho. :D Na víkendy si kup ten-roadster-jenž-se-nesmí-jmenovat a budeš spokojenej. :)
Počítej od 70k výš, víc jak 100 bych za 1ZZ nedal, pěkná 2ZZ tak 120. Za víc už začínají MR2 roadster.
R0ck 06. září 2017, 21:24
tak jak moc velká nirvana to bude, to netuším :D. Tak nějak jsem věřil, že alespon poměr vykon-vaha bych si pomohl :D. Jasný takže to chce vybrat správnej kus. Jakej budget tak počítat jako víkendovku cca v rámci měsíce ? Pokud by poměr zábavy byl nudnej, tak jsem nakloněn řešení Mondeo ST 220 místo fíkusu, ale to pokud bych chtěl slušnej kus tak bych počítal asi 200k+.
CZmisak 06. září 2017, 21:17
7G s 1ZZ, to nechceš, se to zadře a rozpadne na prvočinitele. :D
Náročný na servis je to asi stejně jako jakákoliv jiná Toyota. Velká bolest je motor, 1ZZ rád přestává mazat, chce to hlídat olej. 2ZZ trpí na šrouby lift vačky. Kvůli tomu jich taky do dnes moc nepřežilo. Dál katík, kolem 200k to vzdá. U 1ZZ jsou poměrně na hranu dimenzovaný brzdy, chce to pořádný kotouče a desky (ATE funguje OK, vzadu mám kotouče ATE a desky japanparts a taky to brzdí pěkně + stylově japonsky popsaný). Může tě trápit koroze, klasicky lemy a spodek, plus horní hrana kufru.
Nedy 06. září 2017, 21:11
Tak pokud se ptáš na Mk.7 tak se hlavně drž dál od těch, co mají 1ZZ motor. Už o tom tady byla napsaná tuna... Osobně si nejsem jistej, jak moc velká řidičská nirvána to bude proti tomu Focusu...
R0ck 06. září 2017, 20:43
Zdravím všechny přítomný "autičkářský bohy". Vlastně jsem tohle téma založil na základě pročtení včerejší diskuze k plečce za 150k. A byl a pořád jsem fascinovan jak urovní článků, tak i kvalitou přispívajících :). Díky Vám, za tak úžasný místo pro petrolheada.

Situace se má následovně, jezdím už nějakej pátek ve Fordu Focus II 1,6. Je to bezvadný držák, investice prakticky nepotřebuje, nic se nesere a všechno vlastně funguje jak má. Já osobně nejsem bůh ví jak zdatnej řidič, ale pořád mě cosí láká k tomu, abych pořídil něco zábavnějšího. Zatím jsme dva a říkám si, že coupe by bylo super :).

A vzhledem k tomu, že už když jsem byl malej take se mi líbili muscle car (mustang si momentálně nemůžu dovolit a celica mk3 by na tom byla dost stejně). Taky jsem dost ujížděl na šíleným dobytku Diablo, ale to bych byl asi uplně mimo :D.

Takže přemýšlím právě nad celicou, jedná se mi o to, jestli někdo máte zkušenosti s tím jak to jezdí, jak je to náročný na servis a s jakým rozpočtem se to dá normálně ufinancovat jako taková víkendovka ?

Případně budu rád za podobný návrhy co by mohlo být zajímavý. I když mám pocit, že se mi chute mění co 14 dní vzhledem ktomu, že tenhle měsíc koukam na totalně odlišný CLS :D